vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 3 χρήστες
george kotsopoulos, Milarepa, JohnDag

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #675 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 12:25 »
Σε γευση με ποιους ατμοποιητες τον συγκρινετε τον κλωνοΤηλεμαχο v2  ?
Ο plus εχει καλυτερη γευση?
Ο κλωνο ν2 Plus απο fasttech εχει διαφορα στα λουκια σε σχεση με τον κλωνο v2?



Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #676 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 12:49 »

για την γεύση η γνώμες διίστανται
άλλος θα σου πει πως δεν λέει και πολλά και άλλος θα χτυπιέται και θα λέει δεν με νοιάζει τι λένε οι άλλοι ο τηλέμαχος έχει την καλύτερη γεύση :laugh1:
έχουμε μια μονο αναφορά από άτομο που πήρε v2 και v2 plus και είναι ίδια ακριβώς κατά τα λεγόμενα του
μπορεί να μας δουλεύουν ψιλό γαζί οι κινέζοι και να μας πουλάνε τον απλό v2 ως plus
κάτσε να παραλάβουν και αλλα άτομα και βλέπουμε

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #677 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:02 »
O δικος μου παντως που τον πηρα λιγο πριν βγει ο plus ,η αποδειξη εγραφε tilemahos v2+
Toυ βαλανε ενα συν και εγινε plus,απλα πραγματα.. :))

Εγω παντως απο γευση δεν τρελαθηκα για να πω την αληθεια..αλλα θα τον δοκιμασω κι αλλο για να το σιγουρεψω  :)

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #678 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:09 »
Βάλε και καμία φωτο απο το στήσιμο να το δουνε οι κατέχοντες μήπως και κάτι δεν κάνεις σωστά.
Εβγαλα μερικες φωτογραφιες. Προσπαθω να τις ανεβασω γιατι ειναι λιγο μεγαλες...


Μια ερωτηση... Εσεις τι βαμβακι χρησιμοποιειτε???

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #679 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:20 »
τον εχω παιξει απο κανονικο βαμβακι - organiko- vcc...μπας και βελτιωνοταν η γευση...τον εχω καθαρισει σε σημειο εκνευρισμου...μπας και βελτιωθει η γευση...ομως με οτι βαμβακι και να τον παιξεις δεν εχει θεμα...
απλα δοκιμασε να βαλεις μεγαλη ποσοτητα βαμβακι και απλα σηκωσε αρκετα την καμπανα εαν εχει υποτροφοδοσια...


αν χανεις υγρο απο τα πλαγια και ειναι επιβεβαιωμενο νομιζω πως καλυτερα θα ηταν να βαλεις στο rba και κατω απο τα αυλακια του ταινια τεφλον...διοτι ετσι δεν θα λημναζουν νερα στο σημειο αυτο...τι αλλο? :wall: :wall: :wall: δεν μπορω να σκεφτω αλλη λυση βαλε καμια φωτο μπας και δουμε κατι που ισως εσυ δεν ειδες...δεν ειναι ομως σαν ατμο τοσο μυγιάγγιχτος ωστε μια μικρη λεπτομερεια να σου φερνει διαρροες

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #680 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:24 »
Σήμερα το πρωί παρέλαβα και εγώ. Έκανα ένα βιαστικό πλύσιμο με σαπουνάδα για να τον στήσω μιας και είμαι ακόμη στο γραφείο. SS316 σε 2,5mm τριπανάκι, πολύ γευστικός, πυκνός ατμός, καλό χτύπημα, γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτή την αγορά αν και είναι νωρίς ακόμη για μεγάλα λόγια.


Να ευχαριστήσω και δημόσια τον φίλο μου Γιώργο Μανιαδάκη για την βοήθειά του με την αγορά του εν λόγο ατμοποιητή. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #681 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:24 »
Ερχονται κ φωτογραφιες.. Τεραστιες ειναι κ δεν μου εκοψε να ριξω την αναληση στην dslr..
θα δειτε κ θα μου πειτε.. παιζει τα υγρα που μαζευονται απο κατω να ειναι οτι μενει μεσα στην καμπανα..

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #682 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:30 »
Σήμερα το πρωί παρέλαβα και εγώ. Έκανα ένα βιαστικό πλύσιμο με σαπουνάδα για να τον στήσω μιας και είμαι ακόμη στο γραφείο. SS316 σε 2,5mm τριπανάκι, πολύ γευστικός, πυκνός ατμός, καλό χτύπημα, γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτή την αγορά αν και είναι νωρίς ακόμη για μεγάλα λόγια.
(Image removed from quote.)

Να ευχαριστήσω και δημόσια τον φίλο μου Γιώργο Μανιαδάκη για την βοήθειά του με την αγορά του εν λόγο ατμοποιητή. :thumpup:
ερωστηση ασχετη τι υγρο χρησιμοποιησες?αναλογια vg/pg και τι αρωμα καπνικο-γλυκο φρουτενιο? :hmmm:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ερχονται κ φωτογραφιες.. Τεραστιες ειναι κ δεν μου εκοψε να ριξω την αναληση στην dslr..
θα δειτε κ θα μου πειτε.. παιζει τα υγρα που μαζευονται απο κατω να ειναι οτι μενει μεσα στην καμπανα..
τοσα πολλα ωστε να εχεις διαρροες? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #683 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:36 »
Βάση UMAMI 50-50 με άρωμα RY4 double.

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #684 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:42 »
Λοιπον φωτογραφιες!


αντισταση






βαμβακι



Κλεινω,γεμιζω,ανοιγω καμπανα,ατμιζω...
Μετα απο λιγες τζουρες... 10-15??
Ανοιγω..


υγρο στην βαση

υγρο στην καμπανα



Καθαριζω,αλλαζω βαμβακι...


νεο βαμβακι









Για πειτε μου τις γνωμες σας... 


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #685 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:47 »
Διαρροες , καμενο , λαθος γευση , υποτονικη γευση ......... , δεν ειχα ουτε με τον V1 , ουτε με τον V2 , ουτε με τον V2+.


3mm αξονακι εβαλα σε ολους.
Στον V2 απλα καθοταν πιο ψηλα η αντισταση , αλλα δεν ειχε κανενα θεμα , γιατι με το 3mm αξονακι , το βαμβακι ειναι πολυ και καλυπτε ακριβως τις οπες , χωρις να κανω τιποτα περισσοτερο.


Το χτυπημα του Τηλεμαχου δεν εχει αντίπαλο.
Ειναι ετσι η κατασκευη του ατμ/τη , που ο στροβιλισμός του αερα ειναι τοσο δυνατος , που κανει το χτυπημα διπλάσιο (ας πουμε).


Το εχω γραψει κι αλλες φορες οτι με 3mm αξονακι εχει η αντισταση πολυ υγρο να ατμοποιησει και ετσι ειναι πολυ ανωτερη η γευση και το χτυπημα .


Εχω ανεβασει και ενα βιντεο στις σελιδες του αυθεντικου ατμοποιητη , που δειχνω ακριβως το στησιμο που κανω στον Τηλεμαχο V2 με 2 συρματα 0.25mm Kanthal  σε ενα αξονακι. 
Απο πανω φαινονται 12 σπειρες , αλλα στην πραγματικοτητα ειναι δυο συρματα των 6 σπειρων.


Δεν ξερω αν υπαρχει διαφορα στον Τηλεμαχο clone , αλλα πιστευω οτι και 'δω θα αποδωσει πολυ καλα.
Δοκιμαστε το.  Δεν θα χασετε τιποτα.... ;) :)






Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #686 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:48 »
Προσπάθησε με περισσότερο βαμβάκι, λίγο μου φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #687 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:51 »
Λοιπον φωτογραφιες!
[....]
Για πειτε μου τις γνωμες σας...
μια χαρα κοιλ εκανες νομιζω πως πρεπει να βαλεις περισσοτερο βαμβακι...αδυνατο να καταλαβω πως μαζευτηκαν τοσα υγρα πανω στη καμπανα... :dontknow:

Αφαίρεση τεράστιας παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2016, 15:01 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #688 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:56 »
Προσπάθησε με περισσότερο βαμβάκι, λίγο μου φαίνεται.


Δοκιμασα κ χθες με περισσοτερο βαμβακι κ τζιφος. Εβαλα τοσο που σχεδον σφινωσε μεσα στο κοιλ και επρεπε να ανοιξω 3-3.5 στροφες για να εχω τροφοδοσια. και τα υγρα μεσα τα ιδια.. Τι να πω... λες να φταιει το βαμβακι? Αυτο στις φωτο ειναι pads koh gen do αλλα εχω δοκιμασει κ απλο οργανικο (αυτο που ειναι σε μπαλες). Δεν μπορω να καταλαβω.. Κ ολο αυτο το υγρο ειναι μολις μετα απο 10-15 τζουρες...
Παντως ευτυχως δεν τρεχει το υγρο εξω απο τον ατμοποιητη.. Αλλα κ ετσι ειναι σπαστικο να τον λυνω τελειως (και αναγκαστικα να χαλαω κ το κοιλ) για να τον καθαριζω.. Συν το υγρο που παει χαμενο...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #689 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 13:56 »
Διαρροες , καμενο , λαθος γευση , υποτονικη γευση ......... , δεν ειχα ουτε με τον V1 , ουτε με τον V2 , ουτε με τον V2+.


3mm αξονακι εβαλα σε ολους.
Στον V2 απλα καθοταν πιο ψηλα η αντισταση , αλλα δεν ειχε κανενα θεμα , γιατι με το 3mm αξονακι , το βαμβακι ειναι πολυ και καλυπτε ακριβως τις οπες , χωρις να κανω τιποτα περισσοτερο.


Το χτυπημα του Τηλεμαχου δεν εχει αντίπαλο.
Ειναι ετσι η κατασκευη του ατμ/τη , που ο στροβιλισμός του αερα ειναι τοσο δυνατος , που κανει το χτυπημα διπλάσιο (ας πουμε).


Το εχω γραψει κι αλλες φορες οτι με 3mm αξονακι εχει η αντισταση πολυ υγρο να ατμοποιησει και ετσι ειναι πολυ ανωτερη η γευση και το χτυπημα .


Εχω ανεβασει και ενα βιντεο στις σελιδες του αυθεντικου ατμοποιητη , που δειχνω ακριβως το στησιμο που κανω στον Τηλεμαχο V2 με 2 συρματα 0.25mm Kanthal  σε ενα αξονακι. 
Απο πανω φαινονται 12 σπειρες , αλλα στην πραγματικοτητα ειναι δυο συρματα των 6 σπειρων.


Δεν ξερω αν υπαρχει διαφορα στον Τηλεμαχο clone , αλλα πιστευω οτι και 'δω θα αποδωσει πολυ καλα.
Δοκιμαστε το.  Δεν θα χασετε τιποτα.... ;) :)
δασκαλε(καθολου ειρωνικο..εισαι δασκαλος στα θεματα ρευματων και οχι μονο) εχω δοκιμασει διαφορα στησιματα διαφορα κοιλ διαφορα συρματακια...αποτελεσμα ιδιο...ναι χτυπημα ναι ντουμανια...καθολου διαρροες...γευση για εμενα οχι και τοσο καλη στο ιδιο υγρο που ατμιζω τοσο καιρο...ισως κανω το λαθος και τον συγκρινω με την γευση που παιρνω απο κλ4..τι να πω...δεν θα τα βαψω και μαυρα...
και υποψιν εχουν αλλαχτει τα τσιμουχακια...και σε θεμα καθαριοτητας εχω ενα θεμα...καταντα σχιζοφρενεια....για εμενα ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31670 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50832 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358893 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1574 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1609 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595145 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios