vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #645 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 15:12 »
Επειδή καταντά κουραστικό να ασχολούνται όλοι με το πρόβλημα που έχει ένας και μόνο χρήστης του κλώνου,προτείνω να ανοίξει νέο νήμα με τίτλο
" τα προβλήματα του κλώνου του ioan ".
Δεν κάνω πλάκα, σοβαρολογώ.
Δεν είναι δυνατόν επί μία ημέρα να ασχολούμαστε όλοι με το στήσιμο ενός ατμοποιητή που μπορεί σε τελική ανάλυση να έχει κάποιο πρόβλημα όντως.
18 ευρώ κοστίζει,κλώνος είναι,  μπορεί κάτι να έχει λάθος ο συγκεκριμένος.



Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #646 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 15:23 »


το ο-ring που σου λέει η izamel είναι για να κατέβει μέχρι τέρμα το rba σε περίπτωση που το κανονικό ο-ring δεν το αφήνει να τερματίσει
δοκίμασε το και αυτό
Να τερματίσει κ άλλο? Αφού ο 510 (που είναι καλά βιδωμενος στο rba) όταν τερματίσει το rba στη βάση εξέχει όσο χρειάζεται. Σκέφτομαι πως αν κατέβει κ άλλο θα έχω μεγαλύτερο πρόβλημα αφού τα λουκια θα μπαίνουν πιο μέσα στη βάση.. Εκτός αν υπάρχει κάποιο σημείο όπου έρχεται κ ακουμπά εκείνο το σημείο κάτω από τα λουκια κ πριν το σπείρωμα της βάσης ώστε να στεγανοποιησει.
Ιζαμελ μπορείς να μου πεις τις διαστάσεις του οριγκ μηπως βρω κ το δοκιμασω? Να αποκλείσω κ αυτό το σενάριο.
Φίλε netsplit γιατί σπαζεσαι? Υπάρχει πρόβλημα που ψάχνω να βρω λύση για το πρόβλημα που έχει ο κλώνος Τηλέμαχος που έχω? Νομίζω στο σωστό νήμα ειμαι.

Ιζαμελ τις διαστάσεις του οριγκ θα το εκτιμουσα. Αντε μπας κ λυσω το πρόβλημα που έχει Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ κλώνος κ ησυχάσουν όλοι. Αντε γιατί έγινα κουραστικος..


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2016, 00:31 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #647 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 15:37 »
ioan εγω έβαλα αυτό https://www.fasttech.com/p/1536600

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #648 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 15:38 »
Thanks και sorry :'(

Αποσυνδεδεμένος Marinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #649 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 15:57 »
Επειδή καταντά κουραστικό να ασχολούνται όλοι με το πρόβλημα που έχει ένας και μόνο χρήστης του κλώνου,προτείνω να ανοίξει νέο νήμα με τίτλο
" τα προβλήματα του κλώνου του ioan ".
Δεν κάνω πλάκα, σοβαρολογώ.
Δεν είναι δυνατόν επί μία ημέρα να ασχολούμαστε όλοι με το στήσιμο ενός ατμοποιητή που μπορεί σε τελική ανάλυση να έχει κάποιο πρόβλημα όντως.
18 ευρώ κοστίζει,κλώνος είναι,  μπορεί κάτι να έχει λάθος ο συγκεκριμένος.
Καλησπέρα . Υπάρχουν κι άλλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα και διαβάζοντας την συζητηση βοηθιούνται . Υπάρχουν 3-4 άτομα που προσπαθούν να βοηθήσουν  το παλληκαρι να λύσει το πρόβλημα του. Αν κουράστηκες μπορείς απλά να μην διαβάζεις τους συγκεκριμένους διαλόγους.


Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #650 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:06 »
Εγώ λέω να ποντάρουν εδώ ΜΟΝΟ αυτοί που θέλουν να γράψουν την διατομή του σύρματος τα βατ και το βαμβάκι...και φυσικα τι φοβερος ατμο ειναι..προβλήματα και αλλά αρνητικά για τον Τηλέμαχο δεν δεχόμαστε...και μεροκάματο να εκοβαν δεν θα ειχαμε τέτοιες αντιδράσεις..

Τεσπα όσον αφορά το θέμα του ιοαν ,θα πρότεινα να δοκιμάσει με το ίδιο στήσιμο και ένα υγρό με περισσότερο vg.έχω την εντύπωση ότι ο ατμοποιητηςω αυτος αγαπά την vg και άσχετο αλλά αγαπά και τα φρουτένια αρωματα...
Κατά ταλλα δοκίμασε να βάλεις και λίγο ποιο ψηλά το κοιλ από την τρύπα αέρα ίσως να το έχεις πολύ χαμηλα

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #651 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:18 »
Δεν ειναι θεμα μεροκαματου ουτε εχουν να κερδισουν κατι αυτοι που λενε οτι τους λειτουργει απροβληματιστα και ουτε επισης ο ατμοποιητης τα παει καλα με vg υγρα μονο . Τα παει καλα με ολα τα υγρα δοκιμασμενος .


Γιαυτο ακριβως το λογο προσπαθουμε να δουμε-βοηθησουμε το μελος Ιοαν στο θεμα που εχει γιατι δεν ειναι φυσιολογικο να συμβαινει σε αυτο το μοντελο .
Οσοι εχουν θεματα ή κατι κανουν λαθος ή μπορει να ειναι θεμα του συγκεκριμενου ατμο απο τη μανα του .


Τωρα αν δεν αρεσει για αλλους λογους σε αλλους αυτα ειναι θεμα γουστου προσωπικου . Δεν αρεσουν σε ολους οι τηγανητες πατατες  :D

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #652 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:23 »
Και γω ακόμη δεν έχω κάνει σωστό στήσιμο.Δεν παίρνω καλύτερη γεύση μέχρι στιγμής από τον subtank και η παραγωγή ατμού είναι μικρή δοκιμάζοντας το ίδιο υγρό στον subtank.Δεν λέω να είναι ίδια αλλά όχι και τόσο μικρή.Επίσης έχω μπουρμπουλήθρες που φαντάζομαι φταίει το στήσιμο

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δεν ειναι θεμα μεροκαματου ουτε εχουν να κερδισουν κατι αυτοι που λενε οτι τους λειτουργει απροβληματιστα και ουτε επισης ο ατμοποιητης τα παει καλα με vg υγρα μονο . Τα παει καλα με ολα τα υγρα δοκιμασμενος .


Γιαυτο ακριβως το λογο προσπαθουμε να δουμε-βοηθησουμε το μελος Ιοαν στο θεμα που εχει γιατι δεν ειναι φυσιολογικο να συμβαινει σε αυτο το μοντελο .
Οσοι εχουν θεματα ή κατι κανουν λαθος ή μπορει να ειναι θεμα του συγκεκριμενου ατμο απο τη μανα του .


Τωρα αν δεν αρεσει για αλλους λογους σε αλλους αυτα ειναι θεμα γουστου προσωπικου . Δεν αρεσουν σε ολους οι τηγανητες πατατες  :D
Σε ποιόν δεν αρέσουν οι πατατούλες ???Πάνε με όλα όπως η κοκακολα

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #653 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:29 »
Γι αυτο εχω πει οτι δεν κανουν ολοι οι ατμοποιητες για ολους... οι "νεοι/ες" στους επισκευασιμους σιγουρα θα εχουν θεματα με τετοιου ειδους ατμοποιητες & ειναι λογικο (οχι μονο τον Τηλεμαχο). Λιγακι προσοχη λοιπον απο ολους μας  O0

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #654 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:33 »
Δεν ειναι θεμα μεροκαματου ουτε εχουν να κερδισουν κατι αυτοι που λενε οτι τους λειτουργει απροβληματιστα και ουτε επισης ο ατμοποιητης τα παει καλα με vg υγρα μονο . Τα παει καλα με ολα τα υγρα δοκιμασμενος .


Γιαυτο ακριβως το λογο προσπαθουμε να δουμε-βοηθησουμε το μελος Ιοαν στο θεμα που εχει γιατι δεν ειναι φυσιολογικο να συμβαινει σε αυτο το μοντελο .
Οσοι εχουν θεματα ή κατι κανουν λαθος ή μπορει να ειναι θεμα του συγκεκριμενου ατμο απο τη μανα του .


Τωρα αν δεν αρεσει για αλλους λογους σε αλλους αυτα ειναι θεμα γουστου προσωπικου . Δεν αρεσουν σε ολους οι τηγανητες πατατες  :D
Στέλλα είμαι από τους πρώτους που θα πω πως δεν υπάρχει περίπτωση να φας κααμενο ή διαρροή σαυτόν τον ατμό και είμαι από τους πρώτους πάλι που πιστεύω πως υστερεί σε γεύση...όμως δεν είναι δυνατόν κάποιο μέλος να έχει θέμα-πριβλημα...και να τον από παίρνουμε... Μπορεί να έχει θέμα ο αττμο από την μάνα του από την κοπή του έως κάποιο ασήμαντο...
Και θα διαφωισω μαζί σου και θα σου πω ότι αγαπά την vg γιατί έχει μεγάλα κανάλια...οι πατάτες σε όλους αρέσουν αρκεί να είναι καλά μαγειρεμένες...

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #655 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:40 »
Σταυρο !
Εχει μεγαλη καρδια ο Τηλεμαχος !
Μπορει και τις αγαπαει ολες !
Για μενα εχει γευσαρα , για αλλον μπορει να μην εχει και εκει ερχετε το προσωπικο γουστο ...( αντικειμενικα ομως εχει γευση και αρκετη μαλιστα  και αυτο το λεει η πλειοψηφια που τον εχει ).


Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #656 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:46 »
Δεχομαιι τα γραφόμενα σου χαίρομαι που έκανες μια αγορά που σε ικανοποιεί όμως επειδή πολλοί λένε ότι έχει καλή γεύση δεν σημαίνει ότι θα το δεχτώ και εγώ...φυσικά και θα περίμενα λόγω ιστορίας να ειχε καλύτερη γεύση...απλά θεωρώ ότι και τα συνεχόμενα update του ίδιου του κατασκευαστή για αυτόν τον λόγο έγιναν...για καλύτερη γεύση..αλλά δεν...
Ίσως αν σφυνωνε ένα κεραμικό όπως ή αγία Πηνελόπη ίσως...

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #657 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:52 »
 Ούτε μεροκάματο ούτε νυχτοκάματο παίρνουμε.
Αντιθέτως όπως θα δει κάποιος αν ψάξει το ιστορικό των απαντήσεών μου, πάντα βοηθώ και πολλές φορές δίνω λύσεις χωρίς να υπάρχει ερώτημα.
Από εδώ όμως, μέχρι το σημείο κάποιος χρήστης κλώνου έχοντας κάποιο πρόβλημα, να βγάλει το συμπέρασμα πως " χρειάζεται ριζική αλλαγή η σχεδίαση του Τηλέμαχου" η απόσταση είναι μεγάλη.
  Θα μπορούσα και εγώ να βγάλω το συμπέρασμα πως ο συγκεκριμένος τρολάρει.
Η πολύ απλά, πως όλοι εμείς που έχουμε αυθεντικούς, κλώνους και γενικά όλη την ιστορία των GG mods είμαστε τόσο άσχετοι που δεν καταλαβαίνουμε πως έχουμε διαρροή.


 Για να το κλείσω :
Διαρροή από το Housing ΔΕΝ έχει ούτε είχε, κανένας Τηλέμαχος, καμία Πηνελόπη και καμία Ιθάκη.
Σφίγγοντάς το καλά δεν υπάρχει τρόπος να περάσει υγρό από τις σπείρες.
Είτε με κλειστή καμπάνα είτε με ανοιχτή.
Υγρό μπορεί να περάσει μόνο απο τα λούκια, να ξεπεράσει το φράγμα του βαμβακιού αν δεν στήσαμε σωστά, να γεμίσει το εσωτερικό του Housing και να τρέξει από την τρύπα του center post.
Όλα αυτά όταν δεν ατμίζουμε.
Αν ατμίζουμε τότε υγρασία (και όχι υγρό) μπορεί να μαζευτεί στο σημείο μεταξύ Housing και 510 και να δακρύσουν οι τρύπες αερισμού.
Αυτό συμβαίνει σε ΟΛΟΥΣ τους ατμοποιητές όταν κάνουμε ανάποδες τζούρες ή έχουμε λίγα Βαττ σε σχέση με την αντίστασή μας.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #658 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:55 »
Ψαχνω και εγω να βρω τι στο ....μη πω φταιει και εχω μια γευση .αηδια...
Γευση ακουω ,γευση δεν βλεπω μου βγαζε την γευση που του βαζα μαζι με μια σαπουναδολαστιχιλα..
Με τα πολλα το πανω  oring το χοντρο ζεχνει  :tongue_smilie: και αυτη η μυρωδια γευση περναει στο υγρο κλπ
Να δω τι θα βαλω εκει τωρα...
Μου το κανε και την πρωτη φορα που τον επλυνα μετα τον επλυνα παλι με ζεστο νερο και ακομα βρωμαει..

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #659 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 17:01 »
Ρε φιλαράκι μου ..κακό είναι να έχουμε γνώμη?επειδή δοκιμασα κλώνο?και για πες και για πες και για πες...ποιες διάφορες του γνήσιου με τον κλώνο?έτυχε να έχω 2 Πηνελόπες 2ιαττυ 2 καυφαν...1 κλώνο 1 κανονικό στον καθένα...γιατί εκτός απο κανένα τσιμουχακι δεν βρίσκω διάφορες ...και μην μου πεις μην μου πεις μην μου πεις ...τα μεταλα δεν θα το αντεξω...γιατί οι άλλοι βγάζουν κλώνο με 304(αν είναι)...είναι 1:1οι κλώνοι..και θα μου πεις γιατί πήρα εγώ οριτζιναλ;ίσως γιατί έφαγα πάπα όπως τρώμε όλοι τόσα χρόνια...
Και όσον αφορά το κεραμικό ναι δίνει καατεμε πάντα καλύτερη γευση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343454 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207277 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542575 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31654 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358892 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12041 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595079 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios