vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 5 χρήστες
Buliwyf, mathimatikos1966, stamatisgr, Tem, ThioVag

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #615 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 09:47 »
Καλημέρα. Τον συγκεκριμένο έχω κ εγώ εδώ κ 2 μήνες κ κατασκευαστικά είναι πολύ καλός. Κανένα παράπονο από τον κλώνο. Είναι ο απλός v2 και όχι ο νεότερος v2 plus

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #616 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 09:48 »
Έχουν πολλές διάφορες?Απο γεύση πως τα παει ο v2?

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #617 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 09:56 »
Διάβασε απο το 109 ποστ και κάτω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27317.105.html

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #618 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 10:00 »
Ένα πράγμα που έχω παρατηρήσει κ με χαλάει στον Τηλέμαχο είναι ότι περνάει υγρό από τα λουκια κάτω στη βάση κ θέλει συχνό λύσιμο και καθαρισμα. Ίσως από κει να χάνω κ κάποια ποσοτητα υγρού καθώς βλέπω το υγρό να εξαφανίζεται πολύ γρήγορα σε βαθμό που να χρειάζεται να γεμιζω 2-3 φορές τη μέρα. Δοκιμασα να βάλω ένα οριγκ από τα spares στο housing στην εσοχή που έχει πάνω από τις σπείρες που βιώνουν στη βάση αλλά ήταν λίγο χαλαρό κ δεν έκανε δουλειά. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Να πω επίσης πως ξεβιδωνω όσο πιο λίγο την καμπάνα μπορώ ώστε να έχω την ελάχιστη τροφοδοσία που χρειάζεται. Αν τον αφήσω όλο το βράδυ πάνω στο μοντ χωρίς να κλείσω τελείως την καμπάνα το πρωί βρησκω υγρά κάτω στο μοντ εκεί που πατούσε ο ατμοποιητης. Πλέον κλείνω τα υγρά όταν θα τον αφήσω πολλές ώρες αλλά όσο τον έχω κ τον χρησιμοποιώ δεν έχω βρει τρόπο να εξαλειψω το πέρασμα υγρού στη βάση. Όσο κ αν τον αγαπώ από όλες τις πλευρές, με έχει κάνει να ψάχνω άλλον καθημερινό ατμοποιητη...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #619 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 10:29 »
Ήρθε επιτέλους και σε φιλο που του εκανα παραγγελία απο ft ο μάχοσ ααααα δεν λεει μπορει ο δικό μου να έχει λογότυπα GG στη βαση και φτεράκια στο τζαμάκι του  αλλά το γυαλιστερό του αλλου δένννν το έχει ...άντε μια βοήθεια   με τι αλοιφή να πάρω για να των κάνω όπως των γυαλιστερό .... αααα και επι  τισ  ευκαιρίας  που θα γυαλίσω βαση  ασ καθαρίσω και το τζαμάκι του να είναι ποιο διάφανο
Που πάσ βρε καραμητρο έτσι ουτε μια φωτο θα μασ παρεξηγήσουν

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
εδώ εμφανής η διαφορά 

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #620 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 10:33 »
Ioan
Τι συσταση υγρων κανεις και ποσες στροφες εχεις ανοιχτη την καμπανα?
Δεν ειχα τετοιο θεμα στον γνησιο plus δικο μου αλλα ουτε και στον v2 κλωνο που φτιαχνω καθε φορα για εναν φιλο μου .
Υπαρχει μετα απο αρκετα ml πχ 15-20 αλλα ειναι μια δυο σταγονες .
Ενα αλλο μπορει να ειναι και η ποσοτητα -τοποθετηση βαμβακιου .

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #621 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 10:38 »
Εμένα Γιώργο, μ' αρέσει ο αριστερός με διαφορά :yes:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #622 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 10:46 »
Για ν  έχεις τέτοια φαινόμενα στων Μάχο με ψιλό διαρροές όπως αναφέρεισ συγουρα κατι δεν κάνεις  σωστα ...διαρροή η τέτοια που αναφέρεισ είχα την πρωτη μέρα αλλά απο μακάκια δικιά μου πολύ λίγο βαμβάκι στα λούκι και απο  χαμηλά βατ και στην άλλοι περιπτωση που ξέχασα να βιδωσω    πρωτα την καμπάνα και μετα να γεμίσο ..με έτοιμα υγρά 50/50 ανοιγω 1 εωσ το πολυ 1.5 στροφη και σε DIY 70/30 vg/pg 2.εωσ και 2.5 καμια φορά ..τώρα υγρά δεν κλείνω την νύχτα και ουτε υγρασία βλέπω  αν και θα το καταλαβεισ αν αντι να ροφηξεισ κάνεις το αντίθετο δλδ να φυσήξει αν έχεις υπερτροφοδότηση για κάποιους λόγους θα σου βγάλει υγρό απο την ρύθμιση του αέρα ..πεσ μασ τι σεταπ κάνεις  και πόσα βατ ίσως και μια φωτο αν ανέβαζεσ να βοηθούσε κάπως να βρούμε το λάθος     

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #623 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 10:50 »
Καλημέρα. Τον συγκεκριμένο έχω κ εγώ εδώ κ 2 μήνες κ κατασκευαστικά είναι πολύ καλός. Κανένα παράπονο από τον κλώνο. Είναι ο απλός v2 και όχι ο νεότερος v2 plus
Ένα πράγμα που έχω παρατηρήσει κ με χαλάει στον Τηλέμαχο είναι ότι περνάει υγρό από τα λουκια κάτω στη βάση κ θέλει συχνό λύσιμο και καθαρισμα.........


 :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:




Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #624 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 10:53 »
 :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #625 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 11:30 »

 :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:


Στο πρωτο μου ποστ απανταω στο φιλο που ρωτησε για το συγκεκριμενο sku που τυχαινει να εχω εδω κ 2 μηνες οτι ειναι κατασκευαστικα τελειος σαν κλωνος.
Στο δευτερο μου ποστ αναφερω ενα προβλημα που εχω εντοπισει που μαλλον δεν εχει να κανει με τον συγκεκριμενο κλωνο αλλα γενικα με τον ατμοποιητη σαν κατασκευη.


Παράθεση από: Estella11 link=topic=27317.msg952016#msg952016 date=1455093228[size=1em
]Ioan Τι συσταση υγρων κανεις και ποσες στροφες εχεις ανοιχτη την καμπανα?Δεν ειχα τετοιο θεμα στον γνησιο plus δικο μου αλλα ουτε και στον v2 κλωνο που φτιαχνω καθε φορα για εναν φιλο μου .Υπαρχει μετα απο αρκετα ml πχ 15-20 αλλα ειναι μια δυο σταγονες .Ενα αλλο μπορει να ειναι και η ποσοτητα -τοποθετηση βαμβακιου .[/size]
[/font][/size]Τον τελευταιο καιρο τα υγρα μου ειναι 50-50 με βαση της t-juice. Ανοιγω την καμπανα 1 στροφη κ αναλογω αν νοιθω οτι στεγνωνει το βαμβακι ανοιγω μιση ακομα μεχρι να βρω το σημειο που θα εχω σωστη τροφοδοσια χωρις υπερ/υποτροφοδοσια.

Για ν  έχεις τέτοια φαινόμενα στων Μάχο με ψιλό διαρροές όπως αναφέρεισ συγουρα κατι δεν κάνεις  σωστα ...διαρροή η τέτοια που αναφέρεισ είχα την πρωτη μέρα αλλά απο μακάκια δικιά μου πολύ λίγο βαμβάκι στα λούκι και απο  χαμηλά βατ και στην άλλοι περιπτωση που ξέχασα να βιδωσω    πρωτα την καμπάνα και μετα να γεμίσο ..με έτοιμα υγρά 50/50 ανοιγω 1 εωσ το πολυ 1.5 στροφη και σε DIY 70/30 vg/pg 2.εωσ και 2.5 καμια φορά ..τώρα υγρά δεν κλείνω την νύχτα και ουτε υγρασία βλέπω  αν και θα το καταλαβεισ αν αντι να ροφηξεισ κάνεις το αντίθετο δλδ να φυσήξει αν έχεις υπερτροφοδότηση για κάποιους λόγους θα σου βγάλει υγρό απο την ρύθμιση του αέρα ..πεσ μασ τι σεταπ κάνεις  και πόσα βατ ίσως και μια φωτο αν ανέβαζεσ να βοηθούσε κάπως να βρούμε το λάθος      Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
[/size]



το set up που κανω συνηθως ειναι σε 2.5μμ αξονα 6-7-8 σπειρες (συνηθως ανοιχτες) 1.2-1.5Ω με 0.32 kanthal. το βαμβακι το κοβω συριζα στα λουκια. Τα γνωστα κ δοκιμασμενα δηλαδη.


Νομιζω οτι αυτο που φταιει ειναι οτι τα λουκια (το κατω μερος με την καμπυλη) μπαινουν μεσα στη βαση βιδωνοντας τερμα το housing και απο εκει περναει το υγρο καθως δεν υπαρχει μονωση σε αυτο το σημειο. Ισως με πιο πασυρευστα υγρα να μη περναει τιποτα κ τα λεπτορευστα να περνανε πιο ευκολα. Δεν μπορει να κανω κατι λαθος.. Τον εχω δυο μηνες τον ατμοποιητη κ τον χρησιμοποιω καθε μερα απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Οταν τον πηρα επαιζα με 70VG/30PG κ δεν ειχα τοσο μεγαλο θεμα. Αλλα τωρα αν μετα απο 1-2 γεμισματα λυσω τη βαση θα βρω υγρο. Υπ'οψην δεν εχω διαρροη απο την τρυπα του αερα.

[/size]Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

τοση ωρα εγραφα κ το ποστ μου βγηκε μισο....
 :o :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

[/size]Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

οποιος βγαλει ακρη ας μου το πει κ μενα  :)) :)) :)) :idiot1: :idiot1: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
εγινε ενα μπερδεμα με τα quotes :o :))
συγχωρεστε με ειναι λογω ελλειψης υπνου  :angry_orange:


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
τον ελυσα να τον καθαρισω κ πανω στον πανικο μου παραλιγο να χασω κ την μικρη ασπρη ροδελα-insulator... :eyesplash:  ευτυχως το βρηκα!
παω για καινουργιο στησιμο με περισσοτερη προσοχη στο βαμβακι αυτη τη φορα κ αν δεν αλλαξει τιποτα θα ξαναδοκιμασω με περισσοτερη vg.
σορρυ για τον χαμο με το ποστ  ;D   :angel:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2016, 11:57 από ioan »

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #626 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 12:14 »
Αν ολα αυτα τα κανεις σωστα που οπως γραφεις τα κανεις , τοτε ελεγξε αν το rebuildable part ειναι τερμα βιδωμενο στην βαση οπως και το ad pin βιδωμενο σφιχτα στο rebuildable part πριν το βιδωσεις στη βαση .
Τελος ελεγξε αν το cap το δαχτυλιδακι δλδ ειναι σωστα βιδωμενο στο τανκ σου , καμια φορα αν δεν ακουστει το #κλακ
οταν το βαλεις πριν το βιδωσεις δεν κλεινει σωστα και μου εχει συμβει να εχει παραπανω υγρα μετα στον αποθηκευτικο του χωρο .
Εγω κανω παραπανω pg συνηθως 70-30 και δεν παιζει ρολο αυτο , απλα εχω μονο μια φορα ανοιχτη την καμπανα .

Αν παλι ολα αυτα τα κανεις , υπαρχει το ενδεχομενο να ειναι στραβα τοποθετημενοι οι πολοι ( στον δευτερο τηλεμαχο μου ειχα ενα τετοιο θεματακι και μου το εφτιαξε ο Βασιλης ) καμια φορα συμβαινει ..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2016, 12:21 από Estella11 »

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #627 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 12:17 »
αυτη την στιγμη τον ξαναστηνω. και παντα βιδωνω ολα τα κομματια τερμα. μαλλον το οτι τα λουκια του καταληγουν μεσα στη βαση ειναι το θεμα. δεν ξερω τι αλλο να πω. θα δοκιμασω τωρα με αλλο βαμβακι κ θα προσπαθησω να ειναι λιγο περισσοτερο κ αφρατο κ βλεπουμε.. :hmmm:


σε ποιο κλακ αναφερεσαι?? :confused1:  μιλας για το top cap απο οπου γεμιζουμε? γιατι αυτο αν το σφιξω τοσο που να κανει κλακ αυτο θα ειναι σημαδι οτι εσπασα το τανκ  :))

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #628 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 12:23 »
Πριν το σφιξεις ιοαν , οταν το βαλεις πριν το βιδωσεις γυρνα το λιγο αριστεριστροφα μετα οταν το ακουσεις το κλακ  :)) βιδωσε το απλα και οχι πολυ σφιχτα .

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #629 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 12:26 »
Ioan αν έχεις bell cap απο kayfun μέσα έχει ένα μαύρο o-ring.
Παρ'το και αντικατέστησε με αυτό το μαύρο o-ring που είναι πάνω στο pin εσωτερικά της βάσης του τηλε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207261 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31645 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50815 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598177 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12031 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193768 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1567 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1592 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios