vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, razen, teo77, Βασίλης Γ, mathimatikos1966

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #420 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 17:13 »
εκεί φίλτατε Χρήστο αν τολμήσεις τέτοια σύγκρισή θα σου ορμήξουν  :))

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #421 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 21:16 »
Καλα ρε μαγγες τοσο πολυ στραβωσατε;Δεν υπαρχει θεμα διχασμου ουτε θα χαλασουμε τις καρδιες μας για τους ατμο.Ενα χομπι εχει γινει πλεον για τους περισοτερους.Και επειδη πεσατε να μας φατε εμας που ειπαμε οτι σταζει και ειναι πιο δυσκολος στο στησημο απο  αλλους οι οποιοι δεν σταζουν ΠΟΤΕ,ας μας πει καποιος ειδικος ενα στησημο καλο(ας ειναι και βιντεο).
Και κατι αλλο:οταν τον πειρα ηξερα οτι ηταν διαφορετικος απο πολλους,γι αυτο τον διαλεξα

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #422 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 21:43 »
Να ξεκαθαρίσουμε όλοι μας, ότι οι συγκρίσεις μας, έχουν αντικειμενικά και υποκειμενικά κριτήρια.
Γίνονται συγκρίσεις με καιφούνηδες lite & V4 ... Calix και άλλους (δεν υπονοώ πως είναι λάθος αυτό).
Καταρχήν επειδή στο παρόν νήμα, συζητάμε για τον κλώνο τηλέμαχο, καλό θα ήταν να συγκρίνουμε με άλλους κλώνους.
Λοιπόν, "ομολογώ" πως συνήθως δοκιμάζω κάθε δημοφιλή ατμοποιητή όταν βγαίνει στην αγορά, που σημαίνει πως έχω δοκιμάσει και ατμίσει πληθώρα δημοφιλών κλώνων.
Δεν είμαι υπέρμαχος του dripping, προτιμώ τους τανκάτους ....
Επί μακρό χρονικό διάστημα, είχα καταλήξει στον κλώνο kayfun 3.1. και μετάνιωσα που δεν κράτησα κανένα κομμάτι.
Τελευταία με εντυπωσίασε πολύ θετικά και με ενθουσίασε μπορώ να πω ο κλωνο-τηλεμαχος, μην επαναλαμβάνομαι..., τα έχουν γράψει αρκετοί σε προηγούμενες σελίδα για απλότητα, ευκολία, γεύση κλπ.
Ευελπιστώ να τον ξεπεράσει ο κλωνο-φαινόμενον, που βρίσκεται καθ΄οδόν.

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #423 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 16:35 »
Να ενημερώσω ότι μπήκαν και τα τανκάκια ως άμεσα διαθέσιμα.

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #424 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 19:32 »
Χθες εφυγε ο plus μαζι με ανταλλακτικο τανκακι. Ελπιζω κατα τις 15 Φλεβάρη να τα έχω.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #425 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 11:16 »
Ήρθε επιτέλους και στα δικά μου χέρια ο Τηλέμαχος V2 κλωνάρι φυσικά αυτός των 25.53 $ απο ft μέσα στο κουτάκι του με όλα τα παρελκόμενα του ..
πρώτες εντυπώσεις με άφησαν με ενα χαμόγελο έως τα αυτιά  
ποιότητα κατασκευής και φινιρίσματος 10 στα 10  σε όλα του τα κατασκευαστικά μέρη.

Ενα μπάνιο  στα γρήγορα και πάμε για setup  
Σύρμα SS316L 0.23
πυρήνας 2.5 mm
7 σπείρες στο σύνολο
1.31 ohm
220c 13 watt
Βαμβάκι koh Gen Do

Υγρά DIY μια μίξη  3ων αρωμάτων απο TPA  κλείσιμο καμπάνας αναπληρώσει υγρού παρα πολύ εύκολα κλείσιμο άνοιγμα 2 στροφές λογου 70 /30  vg/pg και πάμε για τα πρωτα αποτελεσματα   ..Ααααα θα το ξεχνούσα απο τη χαρά μου μπορεί ο ατμό να ηρθε απο ft σαν απλός V2 αλλά προμηθεύτηκα απο Αθήνα το νεο RBA V2+ με τα μεγαλυτερα κανάλια τροφοδοσίας υγρού
πρώτες τζούρεσ  και εντυπώσεις.Ο ατμόσ βελούδινοσ το χτύπημα παρα πολύ καλό  μου τονίζει πολύ τισ καπνίκεσ γεύσης και χάνω την πολυ γλυκιά επί γεύση τισ  καραμέλασ στην σφιχτή του τζούρα αλλά μου την δείνει στην αεράτη του  σε  καλό σημείο τόσο όσο που να μην σε κουράζει όσο σε άλλους  ατμοποιητεσ  η δε τροφοδοσία άριστη σε κάθε Τζούρα η φυσαλίδα κανει την εμφάνιση τησ και η ρύθμιση του αέρα πολύ καλη .....
το μοναδικό μείον που του βρήκα έναι στο trip tip λογου μονού ορινκ  που όταν κάνεις κάποιες τζουρεσ και πέραση   υγρό στο ορινκ δεν μπορείσ να ρυθμίσεις τα υγρά με ευκολία αυτό το έλυσα με ενα άλλο ποιο κοντό και με διπλά ορινκ ..όσο αφορα την κατανάλωση των γέμισα έως πανω και τωρα και 1.5 ώρες έχει φτασει η στάθμη του  λίγο πάνω απο τη μέση αλλα των εχω και πιπιλα  ....
σαν εμφάνιση   για τα δικά μου γούστα είναι παρα πολύ ωραίος ατμό μου αρέσει πολύ ακόμα και το μήκος του είναι παρα πολύ καλό..τώρα όσο αφορά το θέμα  στησίματος είμαι ακόμα στο πρωτο και έχει να φαει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι....
Αυτά τα ολίγα για σήμερα και θα επανέλθο ακόμα με περισσότερες εντυπώσεις 
 



Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος asteratos89

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #426 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 11:23 »
Καλοατμιστος Γιωργο..ελπιζω να σε βολεψει και να γινει βασικος σου ατμοποιητης...περιμενω κ εγω τον δικο μου απο μερα σε μερα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #427 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 11:29 »
Να είσαι καλά φίλε μου και με το καλό να ερθει και ο δικο σου ..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #428 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 11:34 »
@giorgos καλοάτμιστος, αλλά όλο με TC είσαι πλέον :)  Δως του και μια ευκαιρία σε kanthal φίλε, δεν θα χάσεις.... :)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #429 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 11:53 »
Ήρθε επιτέλους και στα δικά μου χέρια ο Τηλέμαχος V2 κλωνάρι φυσικά αυτός των 25.53 $ απο ft μέσα στο κουτάκι του με όλα τα παρελκόμενα του ..
 
το μοναδικό μείον που του βρήκα έναι στο trip tip λογου μονού ορινκ  που όταν κάνεις κάποιες τζουρεσ και πέραση   υγρό στο ορινκ δεν μπορείσ να ρυθμίσεις τα υγρά με ευκολία αυτό το έλυσα με ενα άλλο ποιο κοντό και με διπλά ορινκ
Καλώς ήρθες στο club Γιώργο (έστω και κλωνοποιημένος  :)) )
Ετοιμάσου να χαρίσεις τους άλλους ατμοποιητές που διαθέτεις.


  Όσο για το drip tip πιστεύω αξίζει να πάρεις το αυθεντικό  και να λύσεις δια παντός το πρόβλημα.
http://www.esmokeguru.com/el/gg-drip-white-de-el.html

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #430 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 12:17 »
Γιωργο να σου στειλω τα στοιχεια μου τωρα που θα χαρισεις τους υπολοιπους ..και μεταφορικα δικα σου ε!  :)) :))

Σιγα μωρε τον ατμοποιητη ,τοσο καλος ειναι ποια  :tongue_smilie:

Μην γραφεται αλλα ρε παιδια μεχρι να μου ρθει ,περιμενω οπου να ναι θα εμφανιστει στα ελτα!
Οσο διαβαζω ,χωρις να τον εχω δοκιμασει ,σκεφτομαι να παραγγειλω και δευτερο μη σου πω και τριτον(οχι aspire)  :)) :))


Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #431 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 12:32 »
Πραγματικα και εμενα οι φωτογραφιες και τα σχολια με σκοτωνουν.


Ο δικος μου σημερα εφτασε Ελλαδα. Το F5 το εχω λιωσει. Υποθετω μεσα στην επομενη εβδομαδα θα τον εχω :)

Καλοδουλευτος Γιωργο.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #432 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 12:46 »


@giorgos καλοάτμιστος, αλλά όλο με TC είσαι πλέον :)  Δως του και μια ευκαιρία σε kanthal φίλε, δεν θα χάσεις.... :)

Σε ευχαριστώ πολύ όσο για το kanthal έχω  παρα πολύ καιρό να ατμίσο αλλά θα γίνουν και κάποιες σύγκρισης με 0.30 / 0.32 έως και με 0.40 mm ακόμα και με Ni 200 θα δοκιμάσο να δω τι ψάρια πιάνει και που είναι το καλό του σημείο

Καλώς ήρθες στο club Γιώργο (έστω και κλωνοποιημένος  :)) )
Ετοιμάσου να χαρίσεις τους άλλους ατμοποιητές που διαθέτεις.


  Όσο για το drip tip πιστεύω αξίζει να πάρεις το αυθεντικό  και να λύσεις δια παντός το πρόβλημα.
http://www.esmokeguru.com/el/gg-drip-white-de-el.html

φίλε μου σε ευχαριστώ και ναι μπορω να πω οτι μετα απο 9 μήνες στο ητ ανακαλύπτο κάθε μέρα και νέα πραγματα όπως των Τηλέμαχο
ακόμα και σε κλώνο..αν τα οικονομικά μου το επιτρέψουν να είσαι σιγουροσ οτι θα με δεισ και στο νήμα του γνήσιου   

Γιωργο να σου στειλω τα στοιχεια μου τωρα που θα χαρισεις τους υπολοιπους ..και μεταφορικα δικα σου ε!  :)) :))

Σιγα μωρε τον ατμοποιητη ,τοσο καλος ειναι ποια  :tongue_smilie:

Μην γραφεται αλλα ρε παιδια μεχρι να μου ρθει ,περιμενω οπου να ναι θα εμφανιστει στα ελτα!
Οσο διαβαζω ,χωρις να τον εχω δοκιμασει ,σκεφτομαι να παραγγειλω και δευτερο μη σου πω και τριτον(οχι aspire)  :)) :))

Θωμά ξέρεις τι είναι να βλέπεις οτι έχει ερθει τώρα και 6 ημέρες και ν  μην ανοίγουν των ευλογημένο σάκο και να βλέπω το τι γράφεται καθημερινά εδώ ακόμα και στο νήμα του γνήσιου  ναι αν και είναι νωρισ για μεγαλα λογια αξιζει και με το παραπανω σεντς προσ σεντς ο ατμό και αξίζει η αναμονή του τώρα σαν ατμοποιητησ σου λέω οτι πληρη όλες τισ προυπόθεσησ για  καθημερινό ατμισμα βαθμίδα δυσκολίας εγώ προσωπικά  δεν αντιμετώπισα σε κανένα του σημείο
τώρα στη γεύση οτι και να πω  εκτός το οτι είναι νωρίς ακόμα είναι και προσωπικά γούστα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #433 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 12:49 »

Γιωργη , απο τη στιγμη που εχεις το deck με τις μεγαλυτερες οπες , κανε δυο αντιστασεις στο ιδιο αξονακι , με πυρινα 3.0mm.
Να εχεις δηλαδη τεσσερα ποδαρακια και βαλτην επανω......
Με 6 σπειρες θα εχεις καπου στο 1.5Ωμ .
Οποτε θα εισαι καπου στα 0.7 - 0.8 Ωμ και θα μετρας απο επανω οπως κοιτας τον ατμ/τη , 12 σπειρες.


Μιλαω για Kanthal 25αρι....


Εκει να δεις τι θα σου δωσει....... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #434 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 13:11 »
Να είσαι καλά φίλε Βασίλη δεκτή η οποία συμβουλή ..το θέμα είναι οτι σε kanthal το ποιο λεπτο μου σύρμα είναι 0.30 mm και λογου του αν των σεταρο έτσι και μου αρέσει θα βγω πάλη απο έξοδα χαχαχα γιατί πήρα σύρματα απο zivipf.com αλλά λογου τόσο μηνών σε tc δεν έβαλα πέρα απο ss και  Ni200

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206833 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597825 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193355 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593928 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios