vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 6 χρήστες
karmakoma, Tem, billaras, razen, SEB, paulxan

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #405 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 09:16 »
Ετσι ρε ψηλε μαζι σου.Μη τρελαθουμε κι ολας.Πολυ καλος αλλα δεν ειναι kayfun v4.Αυτο ειπα και εγω πιο πανω.Παντος απο γευση βαζει πολλους κατω,εστω και ο κλωνος(δε νομιζω να εχει καμια διαφορα απο τον γνησιο)δικια μου αποψη.Τον βαζω στην ιδια θεση με τον klp.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2016, 09:30 από Alexis7 »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #406 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 09:56 »
Στις 24/1 ρώταγες:
"Αφηστε ρε παιδια τον kayfun v3 ακομα ειναι νωρις και πειτε μου ενα καλο στισημο σε kayfun lite+;"
Στις 25/1 ρώταγες:
"Καλημερα παιδια.Σημερα εφτασε και σε μενα ο τηλεμαχος v2.Για πειτε μου κανενα καλο στησιμο.(πανω η κατω η αντισταση);ohm-watt-συρμα τα παντα ολα.Ευχαριστω."


Για πότε απέκτησες τόση γνώση για να γράψεις το παραπάνω μήνυμα, μόνο εσύ γνωρίζεις.... :)

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #407 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 10:04 »
Καλημέρα :)
Έχω τον Τηλέμαχο εδώ και λίγες μέρες. Πολύ ευχαριστημένος από ντουμάνι-γεύση-χτύπημα.
Να ρωτήσω κάτι. Στρίβω το drip tip μόνο μία στροφή, ίσα που να φαίνεται η σχισμή της τροφοδοσίας στη βάση,
αλλά και πάλι έχω πολύ μεγάλη κατανάλωση υγρού. Την διπλάσια από τον Kayfun που χρησιμοποιώ ταυτόχρονα.
Είναι φυσιολογικό αυτό? Φοβάμαι να κλείσω περισσότερο τη σχισμή τροφοδοσίας για να μην πάρω καμμένο.
Καμμιά πρόταση?

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #408 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 10:06 »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #409 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 10:11 »
Καλημέρα :)
....Την διπλάσια από τον Kayfun που χρησιμοποιώ ταυτόχρονα.
Είναι φυσιολογικό αυτό? Φοβάμαι να κλείσω περισσότερο τη σχισμή τροφοδοσίας για να μην πάρω καμμένο.
Καμμιά πρόταση?


Φυσιολογικό είναι. Ο τηλέμαχος είναι λίγο λαίμαργος.

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #410 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 11:10 »
Στις 24/1 ρώταγες:
"Αφηστε ρε παιδια τον kayfun v3 ακομα ειναι νωρις και πειτε μου ενα καλο στισημο σε kayfun lite+;"
Στις 25/1 ρώταγες:
"Καλημερα παιδια.Σημερα εφτασε και σε μενα ο τηλεμαχος v2.Για πειτε μου κανενα καλο στησιμο.(πανω η κατω η αντισταση);ohm-watt-συρμα τα παντα ολα.Ευχαριστω."


Για πότε απέκτησες τόση γνώση για να γράψεις το παραπάνω μήνυμα, μόνο εσύ γνωρίζεις.... :)
Φιλος δεν καταλαβα το σχολιο σου.Οταν ρωταγα για τον kayfun l+ περιμενα κατι πιο περιπλικο σε στησιμο απο παλιους ατμιστες.Οτι και να εχω κανει στον klp ποτε δεν ετρεχαν υγρα.Δεν ειπα ποτε οτι ο μαχο ειναι μαπα απλα οτι ο k v4 ειναι καλυτερος.Γνωμη μου ειναι και δεν σχολιασα κανεναν ειρωνικα φιλος.(ισως να ειναι και ο γραπτος σου λογος που δειχνει ετσι χωρις να θελεις).

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #411 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 11:37 »
Δεν ειρωνεύτηκα φίλε. Εγώ ούτε καν υπερασπίστηκα συγκεκριμένα, κάποιον από αυτούς που αναφέρεις. Απλά, θεώρησα άδικη τη σύγκρισή σου, γιατί μέχρι προχθές, ο τηλέμαχος σου έκανε διαρροές, που σημαίνει ότι κάτι δεν πήγαινε καλά στο στήσιμό σου ή στο συγκεκριμένο κομμάτι που κρατάς στα χέρια σου.

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #412 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 11:47 »
Φιλος δεν το εγραψα επιθετικα το μηνυμα μου,sorry αν φανικε ετσι.Απλα ο kayfun τοσους μηνες δεν μου εχει τρεξει ποτε οτι μαλ...κια και να του εκανα ενω ο μαχο αν κανεις λαθος εχασες.Προσπαθω παντα με διαφορετικα στησιματα για να βρισκω το λαθος που σταζει και που δινει γευση.Παλι sorry για το μηνυμα και δεχομε ολες τις αποψεις σας.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #413 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 12:43 »
Επειδή ενδιαφέρομαι για για αγορα ενός ακομη  ατμοποιητη,και διαβασα ολες τις σελιδες του νηματος καμια 2 φορες η τελικη εντυπωση που πηρα από αυτά που γραφεται για τον Tilemaho v2 clone είναι οτι γευστικα είναι λιγο πανω η λιγο κατω από εναν kayfun lite(+,3.1 κτ.λ),δεν συγχωρει λαθει στα βαμβακια-στησιματα όπως ενας  kayfun lite και είναι πολύ πιο λαίμαργος από έναν  kayfun lite(+,3.1 κτ.λ).σωστα τα λεω η μου ξεφευγει τιποτα?
Αν ισχυουν τα παραπανω τοτε γιατι καποιος να προτιμησει τον κλωνοTilemaho (που υπερτερει ?)και να μην παρει έναν ακομη κλωνο kayfun?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #414 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 12:49 »

δεν έχει καμια σχέση με kfl+ ο τηλέμαχος
είναι πολύ ανώτερος για πολλούς από εμάς
τώρα αν κάποιος βλέπει τον kfl+ ίσο η καλύτερο από τον τηλέμαχο εμενα δεν μου λέει τίποτα
γιαφτο υπάρχουν οι κλώνοι
αγοράζεις, δοκιμάζεις και αν δεν σου κάτσει πουλα τον στην ίδια τιμή που τον πήρες και θα φύγει την ίδια μέρα

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #415 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 13:04 »
kotsos75  φιλε αυτό που λες "δεν έχει καμια σχέση με kfl+ ο τηλέμαχος
είναι πολύ ανώτερος για πολλούς από εμάς"αν γινεται καντο πιο λιανα,δηλ. πες μου που δηλ. και σε ποια σημεια συγκεκριμενα θεωρεις ότι ο ο Τηλέμαχος είναι πολύ ανώτερος  από έναν kfl+ ,σε γευση ,σε ευκολια στησίματος ,γενικα που?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #416 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 13:32 »

αποδίδει πολύ καλύτερα την γεύση του υγρού (δικη μου άποψη, ο καθένας δοκιμάζει και βγάζει τα συμπεράσματα του)
ευκολία γεμίσματος από πάνω
θέλει λίγο χρόνο μέχρι να μάθεις να τον στήνεις σωστά όταν τον μάθεις όμως είναι απροβλημάτιστος και αυτός όπως και ο kfl+ αλλα έχει πολύ καλύτερη γεύση και μπορείς να κανεις και σφιχτή και πιο αεράτη τζούρα
κλείνεις τα υγρά τον βάζεις στην τσέπη και δεν φοβάσαι μήπως στάξει
είναι άλλο εργαλείο

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #417 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 16:22 »
Ή πάνε πάρε έναν ακόμη κλώνο kayfun  ;)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #418 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 16:53 »
  Στο νήμα του αυθεντικού δεν υπήρξε ποτέ σύγκριση με kayfun.
Με phenomenon ίσως να συγκρίνεται αλλά με τον καυφουνάκο όχι.
Με την αγορά του κλώνου μπαίνεις σε μια κατηγορία ατμοποιητών που δεν είχες πρόσβαση τόσο καιρό και μοιραίως προσπαθείς να τον συγκρίνεις με αυτό που γνώριζες.
Με τον κλωνοκαυφούν.Οπότε...
 ΝΑΙ πίνει (και εσύ μαζί του) πολύ περισσότερο.
 ΟΧΙ στήνεται ευκολότερα και πάντα με επιτυχία.
ΝΑΙ γεμίζει πανεύκολα.
 ΟΧΙ δεν κλείνεις αέρα για να τον γεμίσεις.


Δουλεύει σε μεγάλο εύρος Βαττ και προτιμάει μικρές αντιστάσεις (κάτω από 1,2 Ωμ), χοντρά σύρματα και ΠΟΛΛΑ Βαττ.
Έχει αεράτη τζούρα, έως σχεδόν πνευμονική και πλούσιο "βαρύ" ατμό.
  Δηλαδή δεν έχει καμία σχέση, ούτε σχεδιαστικά, ούτε ατμιστικά με τον καυφούν.
Αποτελεί την συνέχεια του Οδυσσέα, της Ιθάκης και της Πηνελόπης, συγκεντρώνοντας τα καλύτερα χαρακτηριστικά τους και ενσωματώνει σχεδιαστική εμπειρία πάνω από 3 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #419 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 17:06 »
... Ο αυθεντικος, ο κλώνος τα βρήκε έτοιμα..
 Σορρυ που πεταχτηκα και χωρις να εχω κανενα πρόβλημα με τους κλωνους ( τον εχω ηδη παραγγείλει) απλα παρα πολλά ποσταρισματα σε αυτό το νημα θα έπρεπε να γράφονται στο νημα του αυθεντικού..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593452 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios