vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

169 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, billaras, razen, SEB, paulxan, sakissalonika, camber

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #390 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 18:39 »
Γιωργη, σε καλωσοριζουμε στο σωστο γευστικο δρομο των τσιγαρισιων τζουρων...

Για οποιαδηποτε απορια/ερωτηση, το club μας ειναι ανοιχτο 24/7  O0

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #391 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 19:35 »
Φιλε Γιώργο, σαν σήμερα θυμαμαι που μας έβαζες χερι που σου προτείναμε KLP αντι για Lemo... χαχαχα
Καλως ορισες ξανα στο κυνηγι της γεύσης...

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #392 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 20:13 »
Από πλευρα γευσης ενουσα και'γω ότι τον κραζουν(ενταξει το "κραζουν" ισος είναι λιγο υπερβολικο),αλλοι λενε "πω τι γευση είναι αυτή" και αλλοι τον κατατασουν χειροτερο από κατι kayfun  και ερχεται και ο φιλος πιο πανω να πει "ο SQuape, ο aqua, o expomizer εστω και στα σημεία, μια χαρα τον βαζουν κάτω τον Kayfun"(ξεχασε και τον erl  οποιος είναι Ο ΓΕΥΣΑΤΟΣ ατμοποιητης)!
Και αναρωτιεμαι  τωρα εγω αν  ο kayfun βαζει  κατω σε γευση τον Tilemahos v2 και τον  kayfun  τον βαζουν κατω τεσσερης  αλλοι ατμοποιητες τοτε που κατατασετε  γευστικα ο Tilemahos v2?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #393 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 20:34 »
Καλα ρε παιδια τοσο καιρο διαβαζετε το φορουμ, ακομη δεν εχετε καταλαβει οτι το θεμα της γευσης ειναι υποκειμενικο; Ειδικα στην hi end κατηγορια επισκευασιμων ατμοποιητων ειναι το πιο φυσιολογικο πραγμα οι αποψεις περι γευσεως να διαφοροποιουνται. Πραγματικα δεν καταλαβαινω την επιμονη σε ερωτησεις περι γευσης απο εμπειρους ατμιστες ουτε και δηλωσεις του στυλ "θα παθεις την πλακα της ζωης σου", "θα δεις τον ουρανο με τ΄άστρα", κτλ.  Τι θελετε να δειτε γραμμενο δλδ; Ολα εχουν γραφει και ειπωθει. Κουβεντα να γινεται...

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #394 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 20:41 »
Εγω πάντως (αν λες για μενα, που δεν το νομιζω) δεν λέω ότι υπερέχει ο Καυφούνης, το αντίθετο.
Ερλ δεν διαθέτω, αλλά και πάλι να διευκρίνήσω ότι ο συγκεκριμένος Μαχος, στοιχίζει από τα μισά έως και το 1/5 από αυτα που ανέφερα.
Για να μην παρεξηγηθώ, το εργαλείο ειναι (κατα με) εξαιρετικός και αξίζει κάθε λεπτό που στοιχίζει και πολύ παραπάνω.
Για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις και δεν ειμαι και καλη φυσική κατασταση για σκοτωμούς.
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #395 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 21:32 »

Αγαπητέ φίλε Αλέξη καλό θα ήταν να μας πεις και πώς λύθηκε το πρόβλημα. :D
Και ο δικός μου στον δρόμο είναι.
Να ξέρω τί με περιμένει. :))
Το coil απο κατω σε 2,5 τριπανι 5σπειρες.Κλεινεις καμπανα και airflow,γεμιζεις υγρο και ξεβιδωνεις 1,5στροφη.Το βαμβακι kgb σιριζα στα λουκια και χιλιοστα πιο εξω το οποιο το σπροχνεις εσυ προς τα μεσα.Δυο μερες σταγονα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Οσο για τον kayfun χαλαρωστε λιγο ρε παιδες,εσεις τον βγαλατε για πεταμα.Ο v4 εχει απιστευστη γευση αν τον στησεις σωστα και με 2χ coil.Κατι που δεν εχει ο μαχο.Δεν ειναι τυχαιο που εινα ι πρωτος σε πωλισεις.Εχω και τους δυο (klp-v4) και δεν παιζονται ασε που δεν εχουν ποτε διαρροη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2016, 21:40 από Alexis7 »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #396 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 21:39 »
Δεν ξέρω στον κλώνο, αλλά στον γνήσιο δεν χρειάζεται να κλείσεις το aiflow για να γεμίσεις. Μόνο τη καμπάνα κλείνεις.

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #397 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 21:42 »
Σχεδον σε ολους τους ατμο χρειαζετε να κλεινεις airflow για να δημιουργει πιεση στο tank.

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 483
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #398 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 21:48 »
Φοβερή γεύση, πολύ καλή ποιότητα υλικών, πολύ εύκολο στήσιμο. Θέλω κι άλλο λόγο για να παραγγείλω άλλον ένα; Μπα!
Παρήγγειλα λοιπόν άλλον ένα και, αν προλάβω τις γιορτές των κινέζων, πιστεύω να τον έχω πριν το τέλος Φλεβάρη.

Και μια ερώτηση. Παρήγγειλα τον V2+. Απ' ότι καταλαβαίνω ο plus έχει λίγο μεγαλύτερα "κανάλια" εισαγωγής υγρού από τον απλό. Μπορώ να έχω λίγο πιο κλειστή την καμπάνα και να έχω την ίδια εισαγωγή υγρού στην αντίσταση, σωστά;
Ελπίζω να τα λέω σωστά μιας και είμαι νέος στους επισκευασιμους.
Το πολύ το tapa tapa...
Nokia 620

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #399 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 21:54 »
Σχεδον σε ολους τους ατμο χρειαζετε να κλεινεις airflow για να δημιουργει πιεση στο tank.
Αναλόγως της γεωμετρίας του ατμοποιητή...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #400 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 22:05 »
Σχεδον σε ολους τους ατμο χρειαζετε να κλεινεις airflow για να δημιουργει πιεση στο tank.



εκτος από αυτούς που κλείνουν τα υγρά όπως στον τηλέμαχο
εφόσον κλήσεις τα υγρά δεν παίζει ρολο το afc

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #401 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:36 »
Παιδια τα καλα σχολια που κανετε ειναι για τον απλο tilemaho ή για το plus?


Επισης επειδη βλεπω διαφορες εκδοσεις στο fasttech ειναι ολες το ιδιο καλες?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #402 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:53 »

στους v2 στο μονο που διαφέρουν είναι η εξωτερική εμφάνιση
τον plus δεν τον έχει παραλάβει κανεις ακόμα (έτσι νομίζω) οποτε τα σχόλια είναι για τον v2

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #403 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:15 »
Η βλακεια ειναι πως μολις ειδα πως τον εχουν shipping 5 μερες και θα πεσω πανω στις γιορτες τους...
Ισως κανω υπονομη να δω μηπως παραλαβει και καποιος τον plus.
Ξερουμε ποτε τελειωνουν οι γιορτες τους?

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #404 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:48 »
 κατοχος του ατμο...
Εντελως τυχαια προ  ημερων επεσε στον δρομο και ο taifun gt 2...επειδη ειδα ομοιοτητες ...τους εστεισα πανομοιοτυπα...επιτηδες...ιδιο υγρο ιδιες συσκευες ιδια βατ...τερμα ανοιχτες οι τρυπες...ιδιοι μα ιδιοι....ιδια γευση ιδιο χτυπημα,λιγο ποιο απαλο χτυπημα εχει ο ται..φυσικα ο μαχος ειναι ποιο ελαφρυς και μικρος...ομως δεν δικαιολογω τα χρηματα του γνησιου ...για ενα στησιμο ιδιιο πανω κατω με τους υπολοιπους....περισσοτερα θαα εδιναα για τον παλιο ιαττυ παρα για αυτον...δεν ειμαι της νοοτροπιας ειναι ,κλωνος ισως ο αυθεντικος ναα δινει καλυτερα...γιαα πολλους λογους ...(σε αλλο νημα αυτο)
Ιδιο στησιμο εχει κλωνος και γνησιος...
Ισως να τον προτιμουσα εναντι ενος γνησιου ταιφουν η ακουα(και τι δεν ακουα)
Οχι ομως δεν θα τον εβαζα στο επιπεδο του καυφαν 4  ,βεβαια περι ορεξεως...
Συγουρα μπορει να αποτελεσει εναν 2 ατμο για μικρες διααστασεις....και για να εξξηγηθω τον εστησα με 3_4 συρματα διαφορετικα βαμβακια και κοντα μακρια στην εισοδο αερα...οκ καλος και μεχρι εκει...καλοατμιστος σε ολους ,καλουδια τετοια να βγαινουν να παιζουμε να περνα η ωρα μας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios