vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

350 επισκέπτες, 1 χρήστης
jmark

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #135 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 14:52 »
Δύσκολη απάντηση.


Παρόλο που τον κλώνο Τηλέμαχο τον έχω σε καθημερινή χρήση και είναι άψογος, ο Ivogo KF4 μου είναι άλλος έρωτας.


Αν έπρεπε να διαλέξω μόνο έναν μάλλον θα διάλεγα τον KF4.


Ξέρω σε μπέρδεψα περισσότερο  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #136 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 14:56 »
Στελιο κανε τον κόπο και διάβασε μια σελίδα πίσω.
Kayfun V4 κλώνο ή γνήσιο δεν έχω ούτε εγώ , ούτε η Ιωάννα για να συγκρίνουμε, αλλά απο γεύση...είπαμε...μια σελίδα πριν.
Δίκιο έχεις Ο.Κ. το διάβασα, μάλλον θα πάρω τον Τηλέμαχο!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δύσκολη απάντηση.


Παρόλο που τον κλώνο Τηλέμαχο τον έχω σε καθημερινή χρήση και είναι άψογος, ο Ivogo KF4 μου είναι άλλος έρωτας.


Αν έπρεπε να διαλέξω μόνο έναν μάλλον θα διάλεγα τον KF4.


Ξέρω σε μπέρδεψα περισσότερο  :dontknow:

[/size]
[/size]

Ναι δεν πειράζει, σ΄ ευχαριστώ πάντως :) .
Μάλλον τον Τηλέμαχο θα προτιμήσω πιο πολύ έτσι για δοκιμή.


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #137 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 15:35 »
Τον 4 τον σκεφτόμουνα κάποτε γιατί διάβαζα για τη γεύση του.Όμως με απέτρεψαν τα σχόλια για τα σκαμπανεβάσματα της αντίστασης που χρειάζονται κάποιο update για να δουλέψει σωστά, τα άπειρα κομμάτια του και φυσικά το μεγάλο του μέγεθος.Χρησιμοποιώ τον Τηλέμαχο καθημερινά, κυρίως τον αυθεντικό, αλλά και τον κλώνο, γιατί είναι εύκολος, πολύ ελαφρύς και μικρός και φυσικά για την ευκολία αναπλήρωσης του υγρού και την καλή του γεύση.Είναι ένα καλό απροβλημάτιστο πακέτο.Τον Κ4 δεν τον έχω για να μιλήσω για τη γεύση του  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος haris1mee

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #138 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 18:05 »
Πηρα κι εγω να δοκιμασω τον μαχο κλωνο(δεν εχω τον γνησιο)αλλα δεν μου εκατσε,ειδα και δοκιμασα πολλα στησιματα απο το νετ αλλα δεν ..Δεν πηρα την γευση που εκθειάζουν οι περισοτεροι και ουτε την ευκολια στο στησιμο κτλ.που μου προσφέρουν οι δύο μου κλωνο kf4 που οπως και αν τους  στησεις θα παιξουν.
Εντάξει εγω δεν τα βρηκα μαζι του σιγουρα αλλοι τα βρισκουν τελεια και χαιρομαι για αυτους.


Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #139 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 20:25 »
Τελικά η παραγγελία αργεί μάλλον. Έγραφε estimated shipping σήμερα αλλά μάλλον ξέμειναν! Να δω πότε θα έχουν νέα κομμάτια

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #140 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 22:26 »
οσοι τον εχουν με τη νικοτινη το δουλευεται?
Αν σε subtank μινι κανω 3-4mg σε αυτον θα πρεπει να αναιβάσω ποσοστό?

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #141 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 16:29 »
Για να δούμε και τον τρίτο κλώνο μάχο από fast.
Ήρθε με drip tip κομπλέ αλλα βρώμικος.

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 17:33 »
Περιμένουμε εντυπώσεις και πες μας σε σχέση με τον V2 διαφορές μιας και περιμένω δυο κομμάτια :)
 

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 20:11 »
Παιδες καλησπερα και χρονια πολλα με υγεια.

Αν και δε πρεπει να γραψω εδω γιατι εχω το γνησιο γραφω για να επιβεβαιωσω τα λεγομενα των συνατμιστων ποιο πισω για το σωστο βιδωμα του rba κοματιου μεσα στην βαση. Οντος και σε μενα στον γνησιο οταν το βιδωσω καργαριστα οσο παει δηλαδη ωστε να εξεχει πολλυ η βιδα του πολου απο το σπειρωμα του 510 χανω σε ατμο γευση και γινετε και αρκετα τραχυς και θορυβωδης, αντιθετα οταν το βιδωσω και ειναι προσωπο ο πολος με το 510 ειναι ολα οκ

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 20:35 »
Περιμένουμε εντυπώσεις και πες μας σε σχέση με τον V2 διαφορές μιας και περιμένω δυο κομμάτια :)

Ίδιος είναι με τους άλλους δύο βασικά,μόνο το drip tip πρόσθεσαν.Σπειρώματα βούτυρο,αθόρυβος αλλά θέλει πολύ πλύσιμο και λίγο στρώσιμο σε βάση vg τα μέταλλα.

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #145 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 21:09 »
RME , οταν εχει ξεβιδωθει η κατω βιδα που ακουμπαει στον πολο της μπαταριας απο το rebuildable part , τοτε θα εξεχει πολυ και θα υπαρχουν αυτα τα θεματα και οι διαρροες .
Ευκολα ξεβιδωνει , αν ομως ειναι τερμα βιδωμενα αυτα τα 2 , τοτε δεν θα εξεχει απο κατω καθολου .

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #146 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 22:43 »
estella αν προσπαθησεις να βιδωσεις ολο το rba με δυναμη στη βαση οσο παει και βιδωμενος να ειναι τελεια ο πολος πανω στο rba θα βγει πολλυ εξω απο το 510. Προσπαθησε να βιδωσεις το rba μονοτου χωρις το πολο, μολις το βιδωσεις καργαριστα οσο παει δηλαδη μετα αν βαλεις τον πολο απο κατω προς τα μεσα και αρχιζεις να βιδωνεις εκει που θα τερματισει θα εξεχει αρκετα, και δεν δουλευει οπως πρεπει ετσι ο τηλεμαχος γιατι το rba ειναι πολλυ βαθια βιδωμενο μεσα στη βαση και απεχει αρκετα απο την εσωτερικη τρυπα της καμπανας, γιαυτο χανεις σε ατμο και γευση και επειδη το AD PART αυτο που εχει τις τρυπες κατεβαινει πολλυ μεσα στην βαση γινετε θορυβωδης ο τηλε, αν ομως βιδωσεις το rba ολο μαζι με τον πολο βιδωμενο εξαρχης πανω, βιδωνεις μεχρι εκει που ερχετε προσωπο ο πολος με το σπειρωμα του 510 εκει ειναι το σωστο υψος του βιδωματος του rba στη βαση για να δουλεψει ο τηλεμαχος οπως πρεπει σωστα

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #147 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 23:00 »
 Αυτά που λέτε για τον πόλο αφορούν μόνο τον παλιό Τηλέμαχο που είχε σταθερό center post pin.
http://www.esmokeguru.com/el/tilemahos-center-post-pin-for-ad-base-ss-de-el.html
 Στον  V2 και τον V2 plus με το διαιρούμενο center post ο πόλος μπορεί να βιδωθεί όσο μέσα θέλει κανείς ασχέτως του πόσο σφιγμένο είναι το RBA.
Το οποίο με την σειρά του δεν σφίγγει επ άπειρο διότι τερματίζει στην βάση.
Δοκιμάστε να το σφίξετε χωρίς το o-ring για να δείτε πόσο βαθιά μπορεί να πάει.


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #148 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 23:11 »
estella αν προσπαθησεις να βιδωσεις ολο το rba με δυναμη στη βαση οσο παει και βιδωμενος να ειναι τελεια ο πολος πανω στο rba θα βγει πολλυ εξω απο το 510. Προσπαθησε να βιδωσεις το rba μονοτου χωρις το πολο, μολις το βιδωσεις καργαριστα οσο παει δηλαδη μετα αν βαλεις τον πολο απο κατω προς τα μεσα και αρχιζεις να βιδωνεις εκει που θα τερματισει θα εξεχει αρκετα, και δεν δουλευει οπως πρεπει ετσι ο τηλεμαχος γιατι το rba ειναι πολλυ βαθια βιδωμενο μεσα στη βαση και απεχει αρκετα απο την εσωτερικη τρυπα της καμπανας, γιαυτο χανεις σε ατμο και γευση και επειδη το AD PART αυτο που εχει τις τρυπες κατεβαινει πολλυ μεσα στην βαση γινετε θορυβωδης ο τηλε, αν ομως βιδωσεις το rba ολο μαζι με τον πολο βιδωμενο εξαρχης πανω, βιδωνεις μεχρι εκει που ερχετε προσωπο ο πολος με το σπειρωμα του 510 εκει ειναι το σωστο υψος του βιδωματος του rba στη βαση για να δουλεψει ο τηλεμαχος οπως πρεπει σωστα



είτε βιδώσεις πριν τον πόλο είτε μετά είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα και τερματίζει ακριβώς στην ίδια θέση
εγώ το σφίγγω όσο πάει το rba είτε με τον πόλο βιδωμένο είτε χωρίς και έρχεται ακριβώς στην ίδια θέση δηλαδή εξέχει ελάχιστα

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #149 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 00:38 »
Παιδιά σκέφτομαι να παραγγείλω έναν από φαστεκ.πρέπει να προσέξω κάτι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193048 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios