vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

146 επισκέπτες, 2 χρήστες
Buliwyf, Tol1as

Twitter

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 19:29 »
και εγώ τον βρίσκω αρκετά γευστικό τον άτ[(ι)μο :)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 01:18 »
Εχει κανένας δει, ακούσει ή ακόμη καλύτερα βιώσει, σύγκριση με τον γνήσιο? Συγνώμη αν εχει ήδη αναφερθεί, καποιος που παρακολουθεί το νημα αν μπορεί να με παραπέμψει...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 09:25 »

μονο αυτή η αναφορά υπάρχει μέχρι στιγμής
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27317.msg896603.html#msg896603

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 13:47 »
Έχει στρώσει πάρα πολύ απο εχθές... Πάει πολύ καλά ομολογώ....

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 14:57 »
Σήμερα βρεθήκαμε με την Ιωάννα, που είναι κάτοχος ενός γνήσιου V2 plus και ενός κλώνου V2 από fasttech και κάναμε συγκριτικά τεστ μεταξύ των τηλεμαχων, αλλά και με τον γνήσιο kayfun five pawns, με το ίδιο υγρό πάντα.
Νωρίτερα το πρωί όμως βρέθηκα με άλλη φίλη που έχει τον γνήσιο kayfun lite plus.

Τα αποτελέσματα της σύγκρισης των Μαχων, το ανέθεσα στην Ιωάννα να το γράψει. Θα πω όμως για τον kayfun lite, ότι με το ίδιο υγρό και με το στήσιμο που ταιριάζει στον κάθε ατμο, έφαγε απλά την σκόνη του κλώνου μου.
Ο Τηλεμαχος έδωσε πολύ πιο έντονη γεύση και χτύπημα!

Στάλθηκε από το JY-F1 μου

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:01 »
Μπράβο στα κορίτσια που μπαίνουν σε τέτοιες δοκιμασίες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:05 »
Σε σχέση με τον subtank mini είναι λιγότερο αεράτος; Από γεύση σίγουρα καλύτερος από ότι διαβάζω!
Ψάχνω κάτι για ποιο σφιχτές τζούρες από τον subtank και κάτι σε κλώνο φυσικά γιατί δεν υπάρχουν κατοστάρια!
Δοκίμασα χθες Russian 91% στην ecig με ικανοποίησε η τζούρα του σε σφίξιμο, η οποία από ότι διάβασα είναι λίγο λιγότερο σφιχτή σε σχέση με τον αυθεντικό kfl+. Ότι και να είναι εμένα με ικανοποίησε!
Θα βρω αυτά που θέλω στον Κλωνόμαχο;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:06 »
Ήταν πάντως ένα επεισοδιακο πρωινό. Πιστεύω η Ιωάννα θα τα περιγράψει καλύτερα από μένα.

Στάλθηκε από το JY-F1 μου

Ευριπίδη, την τζουρα την σφίγγεις όσο θες.

Στάλθηκε από το JY-F1 μου

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:42 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:09 »
Evripidis η τζουρα του στο τέρμα ανοιχτό τον αέρα είναι σφιχτή πνευμονική ή αερατη τσιγαρισια. Εμένα προσωπικά με έχει καλύψει απόλυτα. Ήταν αυτό που εψαχνα.

Καμια πρόταση για ντριπ τιπ από τους κατόχους? Εσείς τι χρησιμοποιείτε? Καμία φωτό ή λινκ παίζει?

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #114 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:11 »
Αφού από ότι διαβάζω τότε ρίχνει στα αυτιά σε γεύση στον kfl+ και στους κλώνους του, και μπορείς να σφίξεις και τζούρα, τότε μάλλον θα πάω για παραγγελία σε λίγο!

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #115 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:31 »
Να πω και για τον αέρα του που ακούγεται αρκετά σε μένα, ότι ευθύνομαι εγώ και ο τρόπος που ρουφάω.
Η Ιωάννα άτμισε και απο τους τρεις ( γνήσιο και δυο κλώνους ) και δεν ακουγόταν τίποτα. Μόλις τραβούσα εγώ τζούρα, γινόταν θορυβώδης.
Δοκίμασα και τους τρεις και με το γνήσιο drip tip και ο αέρας βαρδάρης :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #116 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 15:36 »
εγω δεν τον καταφερα να παιξει ''τσιγαρισια''...
καθως δεν με ικανοποιησε με 025 και χαμηλοτερα συρματα,με 2αρη πυρηνα και λιγα βατ με ελαχιστα ανοιχτο αερα,
μιας και το απο πανω σεταπ ειναι απο τα βασικα μου σε αλλους μου ατμο.
πιστευω οτι θελει 0.30+ συρματα και 2.5 πυρηνα τουλαχιστον και πανω απο 13 βατ για να αποδοσει τα μεγιστα γι αυτο που εχει φτιαχνει να αποδιδει.
δεν τον θεωρω τσιγαρισιο ατμοποιητη.
και η τζουρα του μου φαινεται ελαφρος ''κενη''.
για 50\50 υγρα παντα.


αλλα εχω μεγαλη περιεργεια να δω πως αποδιδει σε σχεση με τον plus,καθως στον δευτερο πιστευω οτι τη μεγαλυτερη διαφορα την προσφερει το drip tip,ισως και τα αυλακια τροφοδοσιας.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #117 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 17:30 »
άντε να γράψω για τη γαϊδούρα τη φιλενάδα μου, που επέμενε να ξεστήσουμε τους Μάχους για να τους ξαναματαστήσουμε με το ίδιο σύρμα, το ίδιο βαμβάκι, ίδια ωμ, ίδιο υγρό, για να δούμε τις διαφορές.Και λέω γαιδούρα, χωρίς να φταίει, γιατί εγώ τον είχα φρεσκο φρέσκο πρωινό τον plus με αντίσταση που έπαιζε σούπερ, αν και ομολογουμένως μεγάλη για τηλέμαχο (1.9).Μέσα είχε το yaya και ντουμάνιαζα τον τόπο.
Νέα αντίσταση λοιπόν με 1.3 ωμ και 32άρι σύρμα, βάζω τα έτοιμα κομμένα φυτιλια fiber freaks  και ωωωω μοντιέ βαμβακίλααααααα.Πάει και το yaya, πάει και η όρεξη, πάνε όλα.Η κυρία έφυγε κι έμεινα μονάχη να διορθώνω βαμβάκια και αντίσταση και παραλίγο να ξεχάσω να πάρω τα παιδιά από το σχολείο.Της Μαρίας το ίδιο στήσιμο (αφού βρήκαμε το άτιμο το κομμάτι σύρμα που είχε μείνει κάτω από το κεφάλι της βίδας και της ανεβοκατέβαζε τα ωμ ωσάν ελεβέιτορ) άτμιζε μια χαρά!Γκρρρρρ την τύχη μου μέσα!Ευτυχώς αυτή τη φορά δεν πέθανε κανείς κι ας βρεθήκαμε οι δυο εγκυκλοπαίδιες των νόμων του Μέρφυ μαζί!

Στο διαταύτα, αν και είναι άδικο να συγκρίνουμε τον πλας με τον κλώνο του v2,έχω να πω ότι ο κλώνος -τουλάχιστον οι δικοί μας- είναι απίστευτα καλοί, κατασκευαστικά και ατμιστικά.Μικρή διαφορά γεύσης υπέρ του πλας, που προσωπικά νομίζω είναι λόγω καναλιών και διαφορά στο μέγεθος της εισαγωγής αέρα και όχι στο γεγονός ότι είναι αυθεντικός.Βέβαια, εγώ λόγω ζούρλας, αν ήταν να ξαναπάρω έναν, θα έπαιρνα τον αυθεντικό, αλλά αυτό επειδή εγώ είμαι γκαγκά  ;D


Η τζούρα σφίγγει τελείως, αλλά του Μάχου του πάει το λίγο πιο ανοιχτό.Κι εγώ φανατική της τζούρας του καυφούν και μάλιστα με στενά ντριπ τιπ, τον Τηλέμαχο από την αρχή τον έχω ρυθμισμένο πιο αεράτο γιατί μου αρέσει καλύτερα.Η τζούρα είναι συμπυκνωμένη και ο ατμός πυκνός, δε νιώθεις ούτε ρουφάς αέρα, απλά ρουφάς πιο άνετα.Και μετά τραβάς τζούρα από τον καυφούν και σου βγαίνουν τα μάγουλα...

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο την ευκολία του στησίματος του καυφούν δεν τη βρήκα πουθενά.Σε νέο στους επισκευάσιμους θα πρότεινα καυφούν και πάλι καυφούν και ας μήν είναι τόσο καλή η γεύση του σαν του Τηλέμαχου.Η ευκολία αναπλήρωσης του αγοριού αυτού όμως με κάνει και ξεχνάω σχεδόν τα πάντα!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2015, 17:37 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #118 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 20:09 »
Οσο η αντίσταση της Ιωάννας, ήταν στο 1.9 με 12w και η δικιά μου 1.3 με 15w ο κλώνος μπορώ να πω, ότι είχε ένα κλικ καλύτερη γεύση, όταν βάζαμε το ίδιο drip tip.
Ο Μάχος θέλει γκάζια παιδιά. Αν θέλετε να τον δουλεύετε σαν kayfun, ποτέ δεν θα γευτείτε το μέγιστο της απόδοσης του.
Αν θέλετε χαμηλά watt και πανω απο 1.6 Ω , πάρτε kayfun.
To drip tip του V2 plus, έδινε κι αυτό ένα κλικ καλύτερη γεύση απο το drip tip του five pawns το οποίο είναι επίσης εξαιρετικό.
Κατι που δεν μου άρεσε, είναι που έπινα υγρό, σχεδόν σε κάθε τζούρα με το γνήσιο drip tip.

Ιωάννα, τα μισά είπες απο όσα περάσαμε σήμερα. Ακόμα τα θυμάμαι και γελάω  :laugh1:
Ας κλείσουν τα σχολεία και θα δώσουμε κι άλλες Μαχομαχίες!!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #119 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 20:27 »
 Και εδώ ισχύουν τα ίδια :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22902.msg923780/topicseen.html#msg923780


 Πολύ σωστά το τοποθέτησες izamel.
Τηλέμαχος και πάνω από 1,2-1,3 Ωμ, άστον καλύτερα στην πάντα.
Η λογική του Τηλέ και όλων των GG είναι η λογική του μηχανικού Mod.
Μικρές αντιστάσεις, χοντρά σύρματα και ντουμάνογεύση  :D
  Και μία ένσταση Ιωάννα.
Ο καυφούν και όλοι οι καυφουνLike εκτός του ότι είναι πιο δύσκολοι στο στήσιμο της αντίστασης,
δεν έχουν επαναληψιμότητα στο στήσιμο.
  Αλλού η αντίσταση σήμερα αλλού αύριο.
Ο Τηλέ θες δεν θες στήνεται πάντα το ίδιο.
Φυσικά αυτό για μερικούς δεν είναι απαραίτητα καλό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1763 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 652 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8536 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511421 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios