vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

383 επισκέπτες, 1 χρήστης
tsipi

ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #345 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 19:07 »
Το να βάλει "χέρι" ο εδώ αντιπρόσωπος σε provari (και αυτό να χαλάσει), δεν το καλύπτει η provape.

Οντως ακόμα και για αυτό το "απλό θεματάκι", δεν παίρνει κανένας την ευθύνη.

Απλά σου έτυχε!

Αυτό όμως δεν κάνει κακό το προϊόν. Ούτε έχει συμβεί σε μεγάλο ποσοστό αγοραστών provari.

Όπως είπα παραπάνω, θέμα ήταν και το πρόβλημα οθόνης (που το είχαν εκείνη την εποχή όλοι σχεδόν οι κάτοχοι rdna) ..μοντάκι των 200 ευρώ.

Πρόβλημα ειχαν - έχουν και οι ιδιοκτήτες sx mini m class (ίδιας αξίας) με την βαφή..

Πόσοι είχαν πρόβλημα με provari ..και πόσοι με τα άλλα δύο που ανέφερα;

Ποιό είχε και έχει την καλύτερη ποιότητα βάση ποσοστών (..και πλακέτας και κατασκευής);

Όπως και αν έχει ..κρίμα που σου έτυχε και δεν το ευχαριστήθηκες.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #346 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 19:55 »
Σε περιπτωση που κάποιος αγοράσει provari απέξω, θα πρεπει να συνεννοηθει αποκλειστικά με το μαγαζί που το πήρε?
Επειδή έχει εγγύηση 1 χρονου, δεν θα βγαλεις άκρη αν χρειαστεί με τους εδώ αντιπροσώπους? :/

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #347 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 20:10 »
Αυτό είναι ένα ερώτημα που καλύτερα να το απευθύνεις στον Aris-Provape.
Αντιπροσωπεία επίσημη δεν νομίζω ότι υπάρχει εδώ, εξουσιοδοτημένοι μεταπωλητές υπάρχουν.

Κάθε προϊόν έχει τη θέση του στην αγορά.
Σίγουρα πολλοί απογοητεύτηκαν από αυτά που δεν θα έχει το νέο Provari.
Από τη στιγμή όμως που δεν τα ανακάλυψαν κατόπιν αγοράς, το πιο εύκολο είναι να προσπεράσουν το mod και να απευθυνθούν σε άλλη εταιρία, που θα τους καλύψει σ΄αυτά που ζητούν. Οσο και να γράφουν, οι προδιαγραφές του Mod δεν θα αλλάξουν άμεσα. 
Αυτοί που θα το προτιμήσουν, ξέρουν γιατί το κάνουν και δεν θα τους αλλάξει γνώμη κανείς. Καλοάτμιστο να είναι στα χέρια τους!

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 748
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #348 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 20:42 »
την εγγυηση την δινει ο κατασκευαστης και οχι ο εμπορος,αν εχεις τα χαρτια για να δειξεις οτι εισαι εντος εγγυησης ειναι υποχρεωμενος να το επισκευασει,εννοειται οτι πρεπει να ειναι επισημος αντιπροσωπος

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #349 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 20:56 »
Η πολιτική της provape, είναι να μην βάζει κανένας χέρι στο mod, αλλιώς χάνετε η εγγύηση.

Οπότε αν κάποιο έχει πρόβλημα, πρέπει να επιστραφεί οπωσδήποτε στα κεντρικά, για να γίνει πλήρης έλεγχος και να επιστραφεί στον πελάτη με γνώμονα τα standard της εταιρείας.

Αν τώρα έχει αγοραστεί από επίσημο αντιπρόσωπο, τότε το στέλνεις (η το πηγαίνεις σε αυτόν) και με την σειρά του αναλαμβάνει να το στείλει στα κεντρικά.

Αν το έχεις πάρει από έξω (δυστυχώς), θα πρέπει να το κάνεις εσύ.

Και αυτό διότι αν το πάρεις από εδώ (..και το πληρώσεις και "λιγο"ακριβότερα), τότε υποχρεούται (και λόγω του "κάποιου" μεγαλύτερου κέρδους που έχει ο επίσημος ντίλερ), να χρεωθεί τα έξοδα και την "βαβούρα" αποστολής του.

..αλλιώς γιατί να "τρέξει" και να βάλει και χρήματα από την τσέπη του.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #350 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 22:14 »
Είμαστε εδώ να πούμε για το νέο Provari και η κουβέντα έχει πάει στις προσωπικές ατμιστικές ιστορίες των μελών. Αυτά απλά δημιουργούν κόντρες. Δεν ατμίζουμε για να δώσουμε εξετάσεις και κανείς δεν ζητάει την έγκριση κανενός. Δεν καταλαβαίνω αυτό το "εγώ αυτό αλλά εσείς εκείνο".

...

Οι προσωπικές προτιμήσεις μας δεν έχουν σχέση με το ότι η εταιρία έχει κάνει επιλογές που δεν αντυπωσιάζουν την επίδοξη πελατεία της. Όσο για την άποψη πως "όλοι στο Provari καταλήγουν" ήταν παραμύθι τότε -και προσβλητικό για τις προτιμήσεις των άλλων, λες και δεν ήταν αρκετά έξυπνοι ή αρκετά έμπειροι να "δουν την αλήθεια"- και παντελώς άσχετο τώρα. Καλό είναι να το αφήσουμε στο παρελθόν.

Κατά τα άλλα δεν αμφιβάλλω πως όποιος το πάρει θα το χαρεί.

πες τα βρε BigSur ...
ειναι κατι που το σκεφτομαι χρονια τωρα... και το ενα που εγραψες.. και το αλλο

Αυτον τον "εμεις" και "εσεις" διαχωρισμο με βαση τις συσκευες μονο στο ηλ.τσιγαρο τον εχω δει απο τα διαφορα "χομπυ" που εχω ασχοληθει. Ποτε δεν τον καταλαβα και παντα με ενοχλουσε. Λες και παμε να αναδειξουμε το "εγω" μας μεσα απο τις αγορες μας.. (λιγο υπερβολικο το πως το εγραψα χαριν της συζητησης, ελπιζω να μην παρεξηγηθει κανεις..)

και τα "μετα το προβαρι το χαος" , "ολοι στο προβαρι καταληγουν".. "ολα τα μοντ θα ηθελαν να ειναι προβαρι" κλπ ειναι υπερβολες που παρα ακουστηκαν και γιναν ενοχλητικες. Το προβαρι ειναι ενα καλο εργαλειο να κανεις το ατμισμα σου/ τελεια. θα το χαρεις αν το αγορασεις/ τελεια. μπορεις να το εμπιστευτεις/ τελεια. .... ειναι ομως ακριβο/ τελεια και παυλα.

Αρνητικα/θετικα με την 1η ματια για το ραδιο του νηματος...
(-) ειναι κουτι
(+) δεν ειναι ασχημο κουτι
(-) αλλα ειναι κουτι
(+) δινει παραπανω
(-) δεν δινει πολλα παραπανω..
(+) αλλα κατι δινει παραπανω..
(-) ειναι ακριβο
(+) δεν ειναι τοσο ακριβο οσο το Π3
(-) ειναι ομως πιο ακριβο απο αλλα προιοντα της κατηγοριας του

Το Π3 μου εχει ακομη να μου δωσει ατμισμα μπολικο.. αφενος δεν τα εβγαλε ακομη τα λεφτα του (κι ας το αγορασα απο τα πρωτα που βγηκαν) και αφεταιρου το νιωθω ακομη τοσο καινουργιο... σαν να μην περασε μια μερα που λενε. Οταν θα κανει κανα 2 αλματα η τεχνολογια ακομη θα ξανασκεφτω να αγορασω μοντ. Μαλλον παλι προβαρι... εαν εχουν βγαλει κατι καλο τοτε. Αλλιως... παμε να δουμε τι αλλο υπαρχει στην αγορα.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #351 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 01:34 »
8 με 9 μήνες,κάτοχος rDNA,ναι απο αυτούς που χρειάστηκε να τα στείλουν πίσω,κάτι που ανέλαβε ο εδώ αντιπρόσωπος
Fabvape και το είχα στα χέρια μου σε λιγότερο απο μισό μήνα.Για να μπώ και εγώ λίγο στο θέμα όμως,μιας και αρκετοί λένε
περι επιδόσεων,εγώ θα απαντήσω πως καθαρά δική μου άποψη,δεν συγκρίνεις ευρώ/watt,δεν είναι αυτή τουλάχιστον η μόνη
σύγκριση.

40W το rDNA,τα περισσότερα που έχω πάει είναι τα 18 όταν έπαιξα με 0,40 σύρμα στον SquapeRs και πάλι επιστροφή (στην φύση)
στο 0,25 με μαξιμουμ όριο τα 14 Watt.Τι να τα κάνω τα παραπάνω; Ναι,τα θέλω να ξέρω ότι υπάρχουν,δεν επηρεάζουν όμως
τις ατμιστικές μου ανάγκες.Έτσι μιας που ήρθε και η ώρα και για μένα,μπήκα και εγώ στην αναμονή,για το Midnight Blue έτσι για κάτι
διαφορετικό απο Ασημι/Μαύρο τόσο καιρό.

Στην ουρά λοιπόν,καλά ατμίσματα σε όλους,καλή αναμονή σε εμάς που το περιμένουμε και μακριά απο το τσιγάρο όλοι μας!

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #352 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 01:58 »
Κι εγώ Chris82, τα ίδια. Πέρα από τα πρώτα παιδικά προβλήματα του dna40 σαν καινούρια τεχνολογία, με έχει υπηρετήσει σχεδόν χρόνο τώρα σαν σκυλί, κάθε μέρα, όλη μέρα. Σκυλί με τόσο όμορφα ρεύματα. Μόνο τη βαφή να είχαν προσέξει λίγο, που φεύγει εύκολα.


Πώς θα σου φανεί αν σου πω πως πιθανότατα (εικασία βέβαια αυτό, αλλά βάσιμη, θα καταλάβεις παρακάτω) τα ρεύματα που παίρνεις από το rdna40 σου δεν πρόκειται να στα δώσει το Radius;


Γιατί; Γιατί είναι πολύ ύποπτο όσον αφορά τις δυνατότητες της πλακέτας για γρήγορο adjust των Volts στην αλλαγή της τιμής της αντίστασης. Ο λόγος μάλλον που δεν έχει και έλεγχο θερμοκρασίας.


Και θα ήθελα να αρχίσει να καθιερώνεται στα specs των πλακετών αυτών, ο ρυθμός δειγματοληψίας της τιμής της αντίστασης και αντίστοιχα μεταβολής των Volts στον έλεγχο θερμοκρασίας. Πολύ χρήσιμο spec για το smoothness του ελέγχου.


Δεν έχω καταλάβει πάντως γιατί η κουβέντα πήγε μόνο στα Watt, ο λόγος που μπορεί η κουβέντα να πήγε στο dna200 π.χ. δεν είναι επειδή δίνει πολύ περισσότερα Watt. Τουναντίον, τα όπλα του είναι άλλα και έχουν αναφερθεί πλειστάκις.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #353 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 15:46 »
Όσον αφορά το Adjustment του rDNA Γιάννη,έχεις απόλυτο δίκιο.Ικανοποιημένος απο το rDNA; Σαφώς,όπως προανέφερες
σαν σκυλί,κοντά 1 χρόνο τώρα,μέρα νύχτα...τι γίνεται όμως.Η μεταβολή της αντίστασης που την διαβάζει άμεσα το rDNA,ίσως κατα
την δική μου θεωρία,δεν είναι σωστό στην ατμιστική εμπειρία.Καθώς η μεταβολή της αντίστασης,δίνει και διαφορετικά ρεύματα.Ειδού
και το ATTY LOCK με χρήση νικελίου για να δουλεύει σωστά χωρίς καψούλια κλπ.Απλά στο Kanthal η μεταβολή είναι πολύ μικρή και
δεν την καταλαβαίνεις σχεδόν καθόλου.Ωστόσο,τα θεωρώ λεπτομέρειες αυτά,μιας και φανατικός ατμιστής Kanthal αφού δεν μου κάθησε τοσο καλά το Ni200.

Όπως και να έχει,μ'αρέσει να δοκιμάζω,κρατάω ότι με ικανοποιεί,και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν πρόκειται να δώσω το rDNA
μου για κανένα λόγο και θα αποκτήσω και το RADIUS (εφόσον με ικανοποιεί και το Provari Classic που έχω και δεν έχω καταλάβει διαφορά απο το rDNA).
Για το μέλλον δεν ξέρω,κανείς μας δεν ξέρει πως θα εξελιχθούν τα πράγματα,αλλά θεωρώ πως δεν έχουν να δώσουν πολλά παραπάνω τα νέα μοντέλα που
έρχονται πέραν των EFFE και των επιδόσεων όσον αφορά τα περισσότερα Watt.

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #354 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 02:57 »
"Ελαφρώς" offtopic: στο dna40 δουλέυω χωρίς atty lock, αφήνω το Refinement να κάνει τη δουλειά του και δουλεύει άψογα. Για ατμοποιητές με σταθερούς πόλους δηλαδή, που δεν "παίζει" η αντίσταση, είναι ο πιο σωστός τρόπος λειτουργίας (αφού διαβάζει realtime για αλλαγές της τιμής της base αντίστασης, ανάλογα με τη θερμοκρασία περιβάλλοντος). :)

Αποσυνδεδεμένος mixailaggelos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #355 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 23:09 »
δε διαβασα πολλα γιατι δεν εβγαζα κ ακρη με το μπαχαλο που επικρατει.παντως για να γινεται τοσι νταβαντουρι εστω κ αρνητικο....κατι λεει το προβατακι!
μια απορια.μονο εγω θα το παραγγειλω σε κοκκινο...???

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #356 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 23:27 »
δυο θα το παραγγείλουμε σε κόκκινο :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #357 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 23:40 »
καντους 3,,,και περιμενουμε αλλον εναν για καρε

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #358 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 23:42 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #359 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 23:43 »
Εγώ σε άσπρο-γάλακτος το ήθελα αλλά λόγω των εκτάκτων αναγκών προτίμησα midnight blue! :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541490 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50193 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597292 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1316 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios