vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, Tem, camber, Milarepa, manoslykos, nXtLs

Twitter

Καθαρισμός ατομάιζερ

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #360 στις: Απριλίου 09, 2012, 20:59 »
οταν κανεις οποιονδηποτε καθαρισμο ισιωνεις ενα συνδετηρα τον περνας απ το σπιρωμα πιεζοντας προς τα πανω να βγει πανω απο το καλαμακι προσεχτικα και περιστροφικα να μην κοψεις αντισταση το βραζεις κτλπ στεγνωνεις με μπιστολακι και του τραβας μερικες στροφες στην παλαμη σου με τον συνδετηρα και ολα οκ

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #361 στις: Απριλίου 09, 2012, 21:20 »
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ !!!! ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΥΤΗΣ ΣΥΝΑΤΜΗΣΤΗς ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΣΑς ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ!!!!


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
Όχι ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40652.html#msg40652
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2012, 21:49 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #362 στις: Απριλίου 09, 2012, 21:27 »
το συνδετηρα τον βαζεις να μην σφιξει στο βρασιμο η στο στεγνωμα και να του κανεις μερικες περιστροφες στο τελος για να μην ειναι σφιχτη η τζουρα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #363 στις: Απριλίου 09, 2012, 21:31 »
  οι duo coil εχουν σφουγγαρακι μεσα και ενα καλαμακι απο επανω μεχρι κατω διαμπερες αυτο που λεει ο φιλο εινα να περασεις μεσα απο το καλαμακι ενα συνδετηρα αλλα μο προσοχη μην χαλασεις την αντισταση που ειναι μεσα στο καλαμακι και με τα κανεις κυκλακια γιατι μετα απο χρηση η τρυπα αυτη κλεινη και δεν περναει ο αερας καλα θα το δεις αμα παρεις ενα καινουργιο ατμο οτι μεσα απο το καλαμακι βλεπεις απο την αλλα μερια  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #364 στις: Απριλίου 09, 2012, 21:51 »
Καλησπέρα από την Κύπρο. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ μιας και έχω αρχίσει το άτμισμα εδώ και 1 μήνα. Ψάχνοντας για μια καλή λύση για τον καθαρισμό του ατμοποιητή ego-t ακολούθησα τις οδηγίες από κάποιο Αγγλικό φόρουμ. Η μέθοδος έδωσε πολύ καλύτερα αποτελέσματα από τα πιο πάνω.

Τεχνική: "Βάζουμε τον ατμοποιητή σε ζεστό νερό. Ρίχνουμε μέσα μία ταμπλέτα... μην γελάσετε....καθαρισμού οδοντοστιχοίας (υπάρχει στα φαρμακεία και υπεραγορές). Αφήνουμε τον ατμοποιητή στο διάλυμμα όλο το βράδυ. Το πρωί ξεπλένουμε με αποιονισμένο νερό, φυσάμε, στεγνώνουμε. Τέλος.

Περιμένω εντυπώσεις. Σε μένα πάντως δούλεψε.
άκρος ενδιαφέρουσα και απλή ακούγετε αυτήν η μέθοδος άλλα θα ήθελα να απαντήσεις σε μερικά ερωτήματα που θα κάνουν πιο εμπεριστατωμένη την μέθοδο σου
1ον κάθε πότε κάνεις καθαρισμό ?
2ον πόσα ml ατμιζεις την ημέρα
3ον όλον αυτό τον μήνα δεν έχεις χρησιμοποιήσει άλλον ατμοποιητή ,παρά μόνον αυτόν που καθαρίζεις και ατμίζεις
4ον έχεις βγάλει πότε το φιτίλι για να κάνεις dry burning , αν το έχεις κάνει σε τι κατάσταση είναι η αντίσταση από άποψη καταλοίπων μετά τον καθαρισμό πριν προηγηθεί το dry burning
5ον επανέρχεται πλήρως σε σχέση με έναν καινούριο από χτύπημα , γεύση ατμό
Υ.Γ ευχαριστώ εκ τ΄ν προτέρων

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #365 στις: Απριλίου 09, 2012, 22:19 »
1. Καθαρισμό κάνω κάθε φορά που μπουκώνει ο ατμοποιητής. Αυτό μπορεί να συμβεί και κάθε 2 μέρες. Οι ego-t και ego-c δεν τα πάνε πολύ καλά με την VG από ότι έχω καταλάβει. Μέσα σε 1 μήνα τους καθάρισα 4 φορές. Οι πρώτες 3 ήταν με την μέθοδο του 90% καθαρού αλκοόλ και η 4 με τις ταμπλέτες.
2. Την ημέρα ατμίζω γύρω στα 4-5 ml. Φυσικά ένα μέρος πάει χαμένο στις μικρές διαρροές και τα μπουκώματα, πράγμα που δεν συμβαίναι εάν το υγρό είναι πάνω από 70% PG.
3. Μέσα στο μήνα έκανα χρήση 2 ατμοποιητών ego-t και 2 ego-C
4. Δεν έχω αφαιρέσει ποτέ το φιτίλι γιατί δεν ξέρω πως να το κάνω. Κάποιο σύνδεσμό με λεπτομέριες για το πως γίνεται θα το εκτιμούσα
5. Και τέλος Ναι. Πιστεύω ότι επανέρχεται πλήρως.

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #366 στις: Απριλίου 09, 2012, 22:39 »
στο παρακάτω βίντεο φαίνεται ξεκάθαρα όλη η διαδικασία καθαρισμού μέσα στην οποία περιλαμβάνετε και η αφαίρεση επανατοποθέτηση φιτιλιού
http://www.youtube.com/watch?v=CLq-bvHAAzo&feature=my_liked_videos&list=LLfBrz-WfVxnxcHPyphvk6ZA

Αποσυνδεδεμένος e-kapnistis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #367 στις: Ιουνίου 27, 2012, 13:08 »
Καλησπέρα, Ξέρει κανείς πως μπορεί να γίνει καθαρισμός σε ατμοποιήτη clear για Ηybrid? Υπάρχει τρόπος για Dry Burn με Hybrid μπαταρία (χωρίς κουμπάκι)? Ευχαριστώ

Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #368 στις: Ιουνίου 27, 2012, 13:13 »
Καλωσόρισες φίλε μου πέρασε πρώτα να σε γνωρίσουμε από εδώ
Μετά αυτό που ψάχνεις είναι εδώ

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #369 στις: Ιουλίου 02, 2012, 19:18 »
Λοιπόν παιδιά διαπιστώνω ότι οι ce4+ είναι πολύ εύκολοι στον καθαρισμό και στο dry byrning.

Με το σύστημα της μπαταρίας βγαίνει το πλαστικό κάλυμα την πρώτη φορά λίγο δύσκολα τις επόμενες πιό εύκολα.

Καλό πλύσιμο με νερό όλων των εξαρτημάτων - σκούπισμα - στέγνωμα.

Ενα καλό dry burning στην αντίσταση (μέχρι να κοκκινίσει πολύ καλά) συναρμολόγηση και έτοιμος.Σε έναν που τον δουλεύω πάνω από
35 μέρες του έχω κάνει 4-5 dry burning (πιστεύω να το γράφω και καλά μη γελάτε θα σας βαρέσω) :wall: και δουλεύει σφαίρα .

Να δούμε πόσο θα αντέξει.Όταν παραδώσει τοπνεύμα του θα ενημερώσω για τις περαιτέρω ενέργειες. ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #370 στις: Ιουλίου 10, 2012, 14:34 »
Λοιπόν παιδιά διαπιστώνω ότι οι ce4+ είναι πολύ εύκολοι στον καθαρισμό και στο dry byrning.

Με το σύστημα της μπαταρίας βγαίνει το πλαστικό κάλυμα την πρώτη φορά λίγο δύσκολα τις επόμενες πιό εύκολα.

Καλό πλύσιμο με νερό όλων των εξαρτημάτων - σκούπισμα - στέγνωμα.

Ενα καλό dry burning στην αντίσταση (μέχρι να κοκκινίσει πολύ καλά) συναρμολόγηση και έτοιμος.Σε έναν που τον δουλεύω πάνω από
35 μέρες του έχω κάνει 4-5 dry burning (πιστεύω να το γράφω και καλά μη γελάτε θα σας βαρέσω) :wall: και δουλεύει σφαίρα .

Να δούμε πόσο θα αντέξει.Όταν παραδώσει τοπνεύμα του θα ενημερώσω για τις περαιτέρω ενέργειες. ;D ;D ;D
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Γράφω για πρώτη φορά αν και είμαι μέλος εδώ και μερικές ημέρες.

Έχω έναν (απο τους αρκετούς) CE4+ και αυτό με την μπαταρία δεν το κατάλαβα...
Πως βγάζω - σχετικά εύκολα - το πλαίσιο που βγαίνει πάνω από την μπαταρία;

Σκέφτομαι να πλύνω τον πρώτο μου και αυτό με την μπαταρία δεν το πολυκατάλαβα.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #371 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:02 »
Καλησπέρα, Ξέρει κανείς πως μπορεί να γίνει καθαρισμός σε ατμοποιήτη clear για Ηybrid? Υπάρχει τρόπος για Dry Burn με Hybrid μπαταρία (χωρίς κουμπάκι)? Ευχαριστώ

δίκιο έχει...πως γίνεται. εφόσον δε διαθέτει ego μπαταρία και αντάπτορα? ??? :hmmm:
να φυσάει τη μπαταρία από κάτω????  :-\

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #372 στις: Ιουλίου 10, 2012, 15:22 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Γράφω για πρώτη φορά αν και είμαι μέλος εδώ και μερικές ημέρες.

Έχω έναν (απο τους αρκετούς) CE4+ και αυτό με την μπαταρία δεν το κατάλαβα...
Πως βγάζω - σχετικά εύκολα - το πλαίσιο που βγαίνει πάνω από την μπαταρία;

Σκέφτομαι να πλύνω τον πρώτο μου και αυτό με την μπαταρία δεν το πολυκατάλαβα.
Κάτι καλό έκανα με την πρώτη δοκιμή. Έβγαλα το πλαίσιο που βιδώνει στην μπαταρία, έχοντας το τυλιγμένο με πλαστικό με τις φουσκιτσες και με την πένσα. Επλυνα το κάθε μέρος και τώρα έβαλα μαστίχα Χίου και έχω καθαρή γεύση και πλούσιο καπνό.! Επόμενο καθάρισμα θα γίνει και με κόκα κόλα. Για την ώρα σαν πρώτη πρώτη δοκιμή όλα πήγαν καλά. Όντως, είναι δύσκολο το καθάρισμα του σύρματος και θέλει προσοχή. Δεν το έβγαλα τελείως αλλά το καθάρισα με βατονέτα και το έξυσα με καρφίτσα απο πάνω. Όπως και να 'χει είναι καλύτερα απο πριν! Είναι λίγο "σφιχτό" όμως στην τζούρα.

Τι φταίει για αυτο;

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #373 στις: Ιουλίου 10, 2012, 17:42 »
μήπως καθαρίζοντας την αντίσταση την πάτησες προς τα μέσα και βούλωσες ελαφρά την δίοδο του αέρα;

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #374 στις: Ιουλίου 10, 2012, 23:55 »
Παίζει να έγινε κάτι τέτοιο. Θα το ανοίξω πάλι μόλις τελειώσει το υγρό να το τσεκάρω! Έχω την εντύπωση πως "χαλάρωσε" λίγο τώρα ατμίζοντας σταδιακά. Ευχαριστώ συμπολίτη!


Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2012, 23:57 από manos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix