vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

CWB (Craven Wooden Box)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #180 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 18:17 »
Δεν εχεις γοητευτει μονο εσυ .....
Απλα υπεροχο .....
Περισσοτερα λογια ειναι περιττα........... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #181 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 18:25 »
Γιαννη τα σπάει το εργαλείο ..... :thumpup:
Πολλά μπράβο στο μάστορας...... :respect:


Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #182 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 19:36 »
 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #183 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 19:46 »
Mπραβο Γιαννη πολυ καλη δουλεια! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #184 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 19:53 »
Καταρχήν είναι υπέροχο, Κατα δεύτερο, μόνο εγώ θέλω και άλλες λεπτομέρειες για το υλικό ???  :))

Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #185 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 19:57 »
Πολύ ωραίο καλοατμιστο  !!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #186 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 20:14 »
απλα τελειο.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος G.PAL

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #187 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 20:42 »
Respect στον μαστορα..Το μερακι δεν κρυβεται..Δωσε λεπτομερειες..ψηνομαστε..

Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #188 στις: Οκτωβρίου 30, 2016, 14:08 »
Ο μάστορας έσκισε ο μάστορας κάνει παπάδες,  του πήγα ένα stabilized wood και μια πλακέτα fl80 dicode του είπα τι θέλω και το αποτέλεσμα το βλέπεται

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #189 στις: Οκτωβρίου 30, 2016, 17:02 »
Ο μάστορας απλά ΖΩΓΡΑΦΊΖΕΙ!!!
Εχει μπει σε επικίνδυνα νερά και τα έργα του είναι αριστούργημα τα!!
Φαντάσου εγω δεν του είπα καν τι θέλω και το αποτέλεσμα το λατρεύω!!!
Αντε να γυρίσω με το καλό λέμε γιατί δεν κρατιέμαι.....

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #190 στις: Οκτωβρίου 30, 2016, 17:52 »
Αντε ντεεε.....
Τι διαολο ;;;; 
Στην αλλη ακρη της γης εισαι ή και λιγο παραπερα ;;;;;;;;;

 :)) :)) :))

Ελα εσυ και μη σε νοιαζει .....



Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #191 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 23:01 »
Έχει δοκιμάσει κανείς χρήση με Sigelei 5-15 watt kick; Όχι ότι χρειάζεται κιόλας λόγω απόδοσης και διάρκειας με 18650. Απλά ρωτάω αν χωράει kick με 18650 με το κάτω "ελατήριο" "πίτα", ώστε να βιδώνει χωρίς να προεξέχει το καπάκι. Προφανώς με προέκταση του "ελατηρίου" να χωρά kick με 18500 ή 18350, αν και λόγω βάρους μπορεί να "κάθεται" το ελατήριο και να χάνει επαφή με τον πόλο. Εγώ το παθαίνω κάποιες φορές, να "κάθεται" το "ελατήριο" λόγω βάρους ίσως της μπαταρίας και να μην λειτουργεί. Λύση ξεβίδωμα και "ανέβασμα" του "ελατηρίου" και όχι σφίξιμο του καπακιού μέχρι τέλους της διαδρομής. Λίγο καλιμπράρισμα θέλει απλά, κατά τα άλλα εξαιρετικό mod, με απειροελάχιστες απώλειες και εξαιρετική διάρκεια μπαταρίας! Απλά σκέφτομαι τη λύση του kick για αυτόματο cut-off στα 3.2 volts και όχι τόσο για σταθερό wattage. Με 1.5 ohm και πολλές ώρες χρήσης, μόλις βγάλω τη μπαταρία και τη βάλω στο nitecore, βλέπω ότι  δεν έχω καταφέρει να τη ρίξω κάτω από 3.7-3.6 V. Θέλω να αποφύγω το πολύ άνοιξε-κλείσε με καταπόνηση του καπακιού και των επαφών-σπειρωμάτων. Μια άλλη λύση για έλεγχο του voltage χωρίς αφαίρεση μπαταρίας είναι κάτι τέτοιο από Fasttech
SKU 1704302.
Πιστεύετε θα κάνει δουλειά; 
Και από μένα ένα μεγάλο μπράβο στον craven!






Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #192 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 09:25 »
To χωραει κανονικα το kick , αλλα θα πρεπει με καποιο τροπο να γινει σταθερη η επαφη του αρνητικου πολου του kick με τη βεργα χαλκου του αρνητικου πολου του μοντ.  Επισης θα πρεπει να μπει στο κατω μερος της μπαταριας , δηλαδη στον αρνητικο πολο.  Αν δουλευει με τον αρνητικο πολο το kick , μπορει και να λειτουργισει.  Δεν το εχω δοκιμασει ομως και δεν μπορω να γραψω κατι με 100% σιγουρια .  Στο kick εχει στο πλαϊ μια προεξοχη που κανει κυκλωμα με το σωμα του μοντ .  Αν αυτη η επαφη ειναι σε ξυλο , τοτε δεν θα κανει κυκλωμα .......  Οποτε θα πρεπει να μπει στον αρνητικο πολο , για να ακουμπα στη βεργα που παει στον διακοπτη , στον οποιο κλεινει και το κυκλωμα . Με 18500 χωραει σαν μεγεθος παντως.  Το ελατηριο δεν ''καθεται''.  Απλα στην  αλλαγη μπαταριας , αν η καινουρια ειναι ελαχιστα πιο κοντη , δεν θα φτανει να κανει επαφη με τον κονεκτορα.  Αυτο συμβαινει λογο των μικροδιαφορων στο μεγεθος των μπαταριων .  Το ελατηριο ομως , δεν ειναι ελατηριο .....  Ειναι μια σταθερη επαφη απο χαλκο χωρις δυνατοτητα επαναφορας , γιατι δεν ειναι ελατηριο ....  Η σκεψη ηταν τετοια ωστε να παρασχεται η ασφαλεια του ελατηριου σε μια τυχον κακια στιγμη κακης λειτουργιας (δηλαδη να υπαρχει συρρίκνωση και να αποκόπτεται η παροχη ρευματος), χωρις να υπαρχει ομως θεμα με την ασταθη λειτουργια ενος συνηθισμενου ελατηριου.  Θα μπορουσε να ηταν δηλαδη μια σταθερη εξογκωμένη επαφη , αλλα δεν θα υπηρχε η δυνατοτητα της συρρικνωσης .  Οποιος βεβαια θεωρει οτι μπορει να χειριστει ενα τετοιο μοντακι , δεν ειναι δυσκολο να αποκτησει σταθερη επαφη στο καπακι της μπαταριας ........
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2016, 09:33 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #193 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 23:09 »
Έχεις ένα μηχανικό μοντάκι με ονειρεμένα ρεύματα. Το θεωρώ αμαρτία  :D να του βάλεις kick.
Πλάκα πλάκα με τη νέα επαφή στον διακόπτη, το μοντάκι σκοτώνει ακόμα περισσότερο. Τόσους μήνες καθάρισμα μια φορά του έχω κάνει και αυτό γιατί με τους ντριπερ έχει φάει μπόλικο υγρό. Δεν καταλαβαίνει τίποτα, δίνει μέχρι τελικής πτώσεως (της μπαταρίας)...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #194 στις: Νοεμβρίου 14, 2016, 07:55 »
Έχει δοκιμάσει κανείς χρήση με Sigelei 5-15 watt kick; Όχι ότι χρειάζεται κιόλας λόγω απόδοσης και διάρκειας με 18650. Απλά ρωτάω αν χωράει kick με 18650 με το κάτω "ελατήριο" "πίτα", ώστε να βιδώνει χωρίς να προεξέχει το καπάκι. Προφανώς με προέκταση του "ελατηρίου" να χωρά kick με 18500 ή 18350, αν και λόγω βάρους μπορεί να "κάθεται" το ελατήριο και να χάνει επαφή με τον πόλο. Εγώ το παθαίνω κάποιες φορές, να "κάθεται" το "ελατήριο" λόγω βάρους ίσως της μπαταρίας και να μην λειτουργεί. Λύση ξεβίδωμα και "ανέβασμα" του "ελατηρίου" και όχι σφίξιμο του καπακιού μέχρι τέλους της διαδρομής. Λίγο καλιμπράρισμα θέλει απλά, κατά τα άλλα εξαιρετικό mod, με απειροελάχιστες απώλειες και εξαιρετική διάρκεια μπαταρίας! Απλά σκέφτομαι τη λύση του kick για αυτόματο cut-off στα 3.2 volts και όχι τόσο για σταθερό wattage. Με 1.5 ohm και πολλές ώρες χρήσης, μόλις βγάλω τη μπαταρία και τη βάλω στο nitecore, βλέπω ότι  δεν έχω καταφέρει να τη ρίξω κάτω από 3.7-3.6 V. Θέλω να αποφύγω το πολύ άνοιξε-κλείσε με καταπόνηση του καπακιού και των επαφών-σπειρωμάτων. Μια άλλη λύση για έλεγχο του voltage χωρίς αφαίρεση μπαταρίας είναι κάτι τέτοιο από Fasttech
SKU 1704302.
Πιστεύετε θα κάνει δουλειά;
Και από μένα ένα μεγάλο μπράβο στον craven!


Δοκιμασε να κανεις αντισταση καπου στο 1.0 Ωμ.
Δεν χρειαζεσαι kick με τετοια αντισταση.
Τωρα στο θεμα αποκοπης ......... 

Σοβαρα ομως .... , μη τις φοβαστε τις μπαταριες αυτες .
Ειναι ικανες για αποφορτιση ακομα και στα 2.00 V.
Αρα  ακομα και στα 2.80V , δεν εχουν κανενα ζορι παιδες .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506100 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8781 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568142 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1559 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762197 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 978 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios