vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

422 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Razor.QQ15

Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT

Αποσυνδεδεμένος gazakis78

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #60 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 14:04 »
γεια σας
σκέφτομαι να πάρω έναν κλώνο kayfun k4 θα έχω θέμα με το μοντακι? έχει βάλει κάποιος kf k4 επάνω στο subox
και να του δουλεύει χωρίς προβλήματα?

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 18:23 »
Καλησπέρα!
Γλυκοκοιτάζω μέρες το subox mini starter kit , έχω ρίξει πολύ ψάξημο και έχω διαβάσει αρκετά reviews. Παρότι όλοι λένε οτι είναι πάρα πολυ καλό έχω διαβάσει επίσης μερικά προβλήματα που με ανησυχούν. Αρχικά οτι το subtank Mini έχει πολύ leaks, οτι το χρώμα απο το μοντάκι φθείρεται εύκολα και οτι συχνά χαλάει το usb και σπαει μέσα.
απο προσωπική σας εμπειρία είχατε τέτοια προβλήματα;


απο την άλλη μου έχουν προτείνει το evic vtc mini. Ποιο απο τα δύο να προτοιμούσα; Και ποιον ατμοποιητή να έπαιρνα γιατί στο kit έρχεται ο Ego One Mega και δεν έχω διαβάσει καλά σχόλια για αυτόν(αν δεν τίθονται σοβαρά θέματα Leaks ίσως προτειμούσα τον subtank mini).

Αυτό που θα διαλέξω θέλω να κρατήσει για πολύ καιρό μιας και δεν είμαι για πολλά πολλά έξοδα ως φοιτητής. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 19:06 »
Δεν είναι υποχρεωτικό να τα πάρεις ως σετ.
Μπορείς να πάρεις το vtc mini με τον subtank mini.
Ξεχωριστά.
Πολύ προσωπική εκτίμηση, όλοι οι ατμοποιητές με μεγάλη εισαγωγή αέρα έχουν περισσότερα leaks. Ουσιαστικά δε συγχωρούν απροσεξίες, στο βαθμό που τις συγχωρούν οι ατμοποιητές για τσιγαρίσιες (εκτός του Φαινόμενον) Αυτό το αντιμετωπίζεις με προσοχή στη χρήση ή με επιλογή άλλου ατμοποιητή, αποκλειστικά για τσιγαρίσεις.

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 19:13 »
ανάμεσα στο vtc mini και subox mini τι μου προτείνεις;


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 19:18 »
Μόλις έπιασα στα χέρια μου το vtc mini.
Από subox έχω μόνο το παλιό nano, που δεν έχει έλεγχο, αλλά σε VW δουλεύει άψογα.
Δύσκολα να κάνω εμπεριστατωμένη σύγκριση.
Κλείνω περισσότερο προς το vtc, λόγω Joyetech. Αλλά ρώτα και στα γενικά νήματα για μοντς, να σου πούνε.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 21:24 »
ανάμεσα στο vtc mini και subox mini τι μου προτείνεις;
Περιληπτικά, από τότε που πήρα το vtc mini, το subox mini μπήκε στο συρτάρι.
 
 ΜΕΓΑΛΗ διαφορά στα ρεύματα/αίσθηση + πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας
 + καλύτερος πόλος + μεγαλύτερη οθόνη + temp control. (αν και δεν το χρησιμοποιώ)
 Το μόνο πρόβλημα του vtc mini είναι πως διαβάζει τις αντιστάσεις ψηλότερα (πχ μια 1.2
 περίπου ως 1,38), αλλά αυτό δεν επηρεάζει αισθητά την ατμιστική εμπειρία. Το μόνο
υπέρ του subox είναι πως έχει πιο βολικό καλούπι λόγω καμπύλης, αλλά από την άλλη
το vtc mini έχει όλα τα παραπάνω θετικά + πολύ καλύτερα κουμπιά (ειδικά το fire button).

Από άτμο, ναι τσίμπα τον το Subtank Mini, μια χαρά είναι. Διαρροές που έγραψες, δεν έχει
ΠΟΤΕ άμα τον στήσεις σωστά (δεν είναι δύσκολο). Άμα τον πάρεις σε μαύρο η λευκό, με
το πέρασμα του καιρού θα γίνουν γρατσουνιές και θα αρχίσει να φεύγει το χρώμα σε εκείνα
τα σημεία, αλλά να σου πω, δεν έχω δει βαμμένο άτμο που να μην χάνει χρώμα μετά από καιρό.
Άμα σε προβληματίζει αυτό, ε, υπάρχει και ο ασημί.

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 02:59 »
μάλλον αυτό που μου πρότεινες θα κάνω! παρότι το kanger subox φαίνεται απέλπιστα κουκλάκι, θα προτίμήσω να πάρω το vtc mini που έχει τόσο θετικά σχόλια. Άλλωστε σκοπεύω να κάνω μια αγορά που θα κρατήσει καιρό, οπότε το upgradable firmware και το γεγονός οτι παρέχει tc control παρότι δεν με ενδιαφέρει τώρα είναι μεγάλα +

απο μπαταρίες έχω επιλέξει x2 LG 18650HG2 3.6V 3000mAhLithium και για εξωτερικό φορτιστή Nitecore I2. Είμαι οκ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2016, 03:28 από remi0s »

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 28, 2016, 11:57 »
παιδια μια βοηθεια μολις πηρα το πακετο . βαζω αντισταση 1,5 μετα την 0,5 και στης δυο περιπτωσεις ενω ανεβοκατεβαινουν τα βατ πατωντας το fire button δεν ξεκιναει το μοντακι δειχνωντας 0 βολτ και 0 ωμ κανω κατι λαθος ?

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #68 στις: Ιουλίου 28, 2016, 16:29 »
Πρόβλημα παιδιά. Δεν αναγνωρίζει με τίποτα τον ναυτιλο το μοντακι subox mini έχω δοκιμάσει τα πάντα. Κάποια λύση;

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akisgrm

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #69 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 19:26 »
Μια ερωτηση παιδια.
Η οθωνη δεν σβηνει ποτε, ειναι φυσιολογικο αυτο;

Αποσυνδεδεμένος Spiderman

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:25 »
Μόλις παρέλαβα κι εγώ το συγκεκριμένο kit στα 35 ευρώ από Ελλάδα (το αναφέρω γιατί μου φάνηκε καλή η τιμή του).
Ήθελα ένα δεύτερο μοντάκι για να μην ξεμένω  και αυτό μου φάνηκε ενδιαφέρον γιατί δέχεται επισκευασιμες καφαλές, κατι που θα ασχοληθώ αργότερα (προς το παρών, διαβαζω,βλέπω και μαθαίνω) :)

Θα μπορούσε κάποιος/α να μου δώσει μια συγκεκριμένη μάρκα/τύπο μπαταρίας που χρησιμοποιεί και είναι αξιόλογη;


Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 13, 2017, 23:43 »
Το έχω στα χέρια μου απο χτές , ελαφρότατα εως του κουτιου  μεταχειρισμένο απο συγγενικό προσωπο που έμαθε οτι ατμίζω και είμαι  ενθουσιασμένος , τώρα θα με κράξετε  μερικοί "με τι ρε ενθουσιάστηκες " μια βδομάδα ατμιστής με τι το συγκρινεις με το ΑΙΟ ;  
Μπορεί , σορυ, όχι μπορεί, έτσι είναι, με τι να το σύγκρινα  o ανίδεος ; 
 Οτι και να πείτε όμως  εγώ την καταβρήκα και αυτό έχει σημασία για μένα  και σήμερα του ρούφηξα το μεδούλι , με την 1.5 και τον αέρα στην μικρή τρυπούλα και με λίγο στενότερο επιστόμιο είναι ακριβός όπως το θέλω στη τζούρα , τωρα αν ο subtank mini είναι για πνευμονικές η δεν είναι κι αν θα πρέπει να πάω σαν νέος για τσιγαρίσιο δεν με ενδιαφέρει καθόλου, μα καθόλου.
Γενικά  δεν βλέπω κάτι να με προβληματίζει  η να με δυσκολεύει πάνω του  ο subtank δεν έχει καμιά διαρροή  , το μοντακι μπορεί να μην ειναι και οτι καλυτερο σαν ηλεκτρονικό αλλα μπορώ να ζησω μαζί του  για κάμποσο  φανταζομαι, ειδικά στη φάση που μου κατσε σαν λαχείο , οχι οτι δεν το βρίσκεις σε καλή τιμή , αλλα γιατι δεν θα πήγαινα  μαλλον καθολου προς τα κεί , θα εψαχνα για ναυτιλο μερια και για πικο , η κατι τετοιο  για πρώτο μόντ μετα το αρχικο ΑΙΟ. 
Εννοείται ότι σκοπεύω να το δουλεύω με την επισκευάσιμη. 

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 14, 2017, 07:21 »
Ο subtank mini είναι τιμιότατος ατμοποιητής. Τον δικό μου τον ατμίζω ακόμα μετά από 3 2 χρόνια (μην τα παραλέμε) με τα μαμίσια oring/γυαλάκι. Έχω αλλάξει τη βάση και την επισκευάσιμη κεφαλή από πέρσι γιατί οι νέες είχαν ακόμη καλύτερες τροφοδοσίες αέρα και υγρού αντίστοιχα. Με γεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2017, 12:12 από bluegeorge »

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 14, 2017, 11:28 »
Προσπάθησε να μάθεις και το επισκευάσιμο κομμάτι ,εγώ τον έχω ακόμα σαν καθημερινό έξω από το σπίτι και τις έτοιμες τις θεωρώ πολύ κακές!τέτοια διαφορά και μιλάω για την v2 που βγήκε τελευταία με τις τρύπες στην μέση και όχι τα αυλάκια κάτω χαμηλά.,καλοάτμιστα!
Από ποιότητα δεν το συζητάμε ,έχει φάει κάτι τούμπες άλλο πράμα,μα δεν σπάει το τζάμι λέμε.

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 17, 2017, 15:24 »
Ευχαριστώ παιδιά. 
Όλα καλά, ειδικά με την επισκευάσιμη ( v2)  με του κιτ βέβαια τις έτοιμες στριμμένες 0.5 αντιστάσεις.   
Σκοπεύω , ευελπιστώ μάλλον , να φτιάξω  αντιστάσεις γύρω στο 1 εως 1.2  (ευτυχώς που ανακάλυψα και το  Steam Engine ) , σήμερα και αύριο αναγκαστικά θα μείνω σε αυτες γιατι ειμαι εκτός Αθηνών ( με 10ml υγρό ακόμα  , κοιτάω τη στάθμη του υγρού στο τανκ να κατεβαίνει και ψιλοαγχωνομαι, σα να ρουφάνε πολύ αυτές οι 0.5   ) 
 Προσπαθώ να ατμίσω σε όσο το δυνατόν λιγότερα  wat  , δεν θυμάμαι να εχω παει ποτε πάνω απο τα 20  , με την 0.5 , αναγκαστικά θα έλεγα ειμαι στα 16- 17 , για να παρω αυτο που θέλω ,  εχω γευση , δεν πήρα με τίποτα καμμενο σε καμία περίπτωση , σταθερή απόδοση  αν θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω ετσι  και επίσης  καμία διαρροή ο subtank.
Προς το παρόν και να μην το ματιάσω δείχνει να απομένει μόνο ο πονοκέφαλος ψαξίματος  του κατάλληλου υγρού  γευστικά , αλλά και απο θέμα τιμής ( για  προσεχές μικρό διάστημα , εντάξει μπορεί να ειμαι  ασχετος , αλλα αρχίζω κατι να  ψιλιάζομαι στο περίπου  πιστευω ,για το πώς παει η δουλιά ) εκτός κι αν σε καμια βδομάδα αρχισω να ρωτάω στην κατάλληλη ενότητα αν ανακατεψα καλά ,  αν μέτρησα σωστά τα ml , πόσο να το αφήσω να ωριμάσει κτλ. :idiot1: ,δεν αποκλειω τίποτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354807 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191165 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588921 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797134 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312639 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6644 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13172 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711