vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, camber, zamploutos, jim356, npaolo, ZoeM

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1155 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 11:54 »
Τι να πώ !!!! έγινε θαύμα !!!
Εχθές το βράδυ, δηλαδή ξημερώματα σήμερα, και μετά από δώδεκα ώρες στη δουλειά, γύρισα σπίτι και με έτρωγε... τι έπαθε το μοντακι, γιατί δεν λειτουργεί.
Είπα να το συνδέσω με το ρεύμα να δω τι θα κάνει, αλλά λέω άσε μες την νύχτα μην έχω ιστορίες .
Σήμερα με τον καφέ πήρα την απόφαση να το βάλω στο ρεύμα, και ότι ήθελε προκύψει.
Και ναι... το evic vt λειτουργεί κανονικά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  η μπαταρία του ήταν γεμάτη.


Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε και το μοντακι εχθές σταμάτησε να λειτουργεί.
Αυτό που κατάλαβα είναι ότι σαν να έχει ένα σύστημα προστασίας από βραχυκύκλωμα.
Επανέρχεται αφού το συνδέσεις στο ρεύμα.


Τέλος καλό, όλα καλά... :)

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1156 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 15:14 »
Γάτα εφτάψυχη χαχαχαχαχαχαχα


Το δικό μου 6 μηνες τώρα απροβλημάστα και του κάνω καλή χρήση, δηλαδή 30-40w και γύρω στα 20ml. Η μπαταρία με βγάζει απο τις 7-8 το πρωί μέχρι τις 12 σίγουρα...


Απόλυτα ικανοποιημένος με το μοντάκι  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1157 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 16:58 »
Αντιμετωπίζω από το πρωί ένα θεματακι με το μοντ κ δεν ξέρω πως να το λυσω τελείως. Ενώ ατμιζα κανονικά με τον Ego-one mega μετά όταν μπήκε πάνω ο μίνι ναυτίλος μετά από λίγο την οθόνη έδειχνε atomizer short και έδεινε ότι να ναι τιμες στην ατνίσταση από 1,8 που έχω την έδεινε 0,8 και 0,7 . Μετά και στον ego one mega έκανε το ίδιο και δεν ρουφούσε τζούρες παρόλο που εδειχνε ότι λειτουργεί κανονικά .
Αυτό έγινε δύο φορές συνολικά και εδώ και κανά μισάωρο που το άφησα λίγο στην άκρη τωα δουλεύει κανονικά
τι να πω, σας έχει τυχει τίποτα παρόμοιο?
Να το πάω για service? Απλά σκέφτομαι ότι θα αργήσει,αν το παω, να διορθωθεί και θα μείνω μόνο μ το ιστικ30 και με αγχώνει κάπως αυτό . Εντωμταξύ και το κιουμπόιντ που παρήγγειλα πριν κανά μήνα ακόμα έρχεται απο κίνα χεχεχεχ

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1158 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 18:09 »
Για καθάρισε λίγο τον πόλο και δες αν έχει τίποτα σκουπιδάκια. Και πίεσε με ένα κατσαβίδι τον πόλο να μπει και να βγει μερικές φορές μήπως κάτι έχει σκαλώσει και έχει μείνει πιο κάτω.

Αποσυνδεδεμένος zamanf

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1159 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 23:00 »
Αντιμετωπίζω από το πρωί ένα θεματακι με το μοντ κ δεν ξέρω πως να το λυσω τελείως. Ενώ ατμιζα κανονικά με τον Ego-one mega μετά όταν μπήκε πάνω ο μίνι ναυτίλος μετά από λίγο την οθόνη έδειχνε atomizer short και έδεινε ότι να ναι τιμες στην ατνίσταση από 1,8 που έχω την έδεινε 0,8 και 0,7 . Μετά και στον ego one mega έκανε το ίδιο και δεν ρουφούσε τζούρες παρόλο που εδειχνε ότι λειτουργεί κανονικά .
Αυτό έγινε δύο φορές συνολικά και εδώ και κανά μισάωρο που το άφησα λίγο στην άκρη τωα δουλεύει κανονικά
τι να πω, σας έχει τυχει τίποτα παρόμοιο?
Να το πάω για service? Απλά σκέφτομαι ότι θα αργήσει,αν το παω, να διορθωθεί και θα μείνω μόνο μ το ιστικ30 και με αγχώνει κάπως αυτό . Εντωμταξύ και το κιουμπόιντ που παρήγγειλα πριν κανά μήνα ακόμα έρχεται απο κίνα χεχεχεχ


έτσι ξεκίνησε και εμένα και μετά από καμιά βδομάδα πέθανε. Εδειχνε ότι να 'ναι στις αντιστάσεις τη μια, εδειχνε αντισταση χωρίς ατμοποιητή πάνω την άλλη και οταν πατουσες το κουμπί ξεκινούσε να μετράει τζουρα χωρις να βγάζει τάση όμως στην έξοδο,και άλλες φορες έβγαζε atomizer short.  Οτι και να γινόταν στο τέλος ρευμα στην εξοδο δεν ερχόταν και για να μην πάει χαμένο μιας που είχε και καλή μπαταρία το έκανα μετατροπή σε μηχανικό μοντάκι με mosfet

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1160 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 11:54 »
Εκανα αυτά που είπες φίλε vaggos59 και ενώ στην αρχή κάτι γινότανε τώρα πάλι κάνει τα ίδια. Θα το ψάξω να το κάνω μηχανικό μοντάκι μ αυτό που προτείνει και ο φίλος zamanf . Ελπίζω να φτιαξει γιατί είναι κρίμα να πάει χαμενο το έχω κοντά 4 μήνες  μόνο

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1161 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 12:11 »
Σίγουρα λοιπόν κάτι γίνεται με τον πόλο αφου κάπως σου δούλεψε. Ίσως στην εταιρεία το ανοίξουν, το δουν και το επισκευάσουν. Αν το βλέπεις ότι με το κατσαβίδι πιέζεται, αλλά δεν λειτουργεί, εσυ τουλάχιστον δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1162 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 12:47 »
Ναι κατι τέτοιο θα παίζει με τον πόλο, το απόγευμα μετά την δουλειά θα το πάω απο το μαγαζί που το πήρα να το δούνε κ αυτοί και να το στείλουνε αν είναι για service. Καλό μεσημέρι Vaggo!

Αποσυνδεδεμένος zamanf

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1163 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 14:24 »
κουμπί από πάνω, καινουρια γραμμή φορτισης από κάτω και ετοιμο για ελευθέρας καταστάσεις. Όρεξη να έχεις και dremel ;)






Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1164 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 14:30 »
Α εσύ είσαι και γρήγορος.
Τα γρέζια από κάτω με μπερδεύουν

Αποσυνδεδεμένος zamanf

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1165 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 15:21 »
Δεν ειναι γρεζια, ειναι το αυτοκολλητο της πλακας και εχει ξεφτυσει στα σημεια που το εκοψα

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1166 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 20:35 »
Kαι έκλεισες τις τρύπες; Έχεις την ίδια μπαταρία ή έβαλες 2 18650; Δώσε καμία λεπτομέρεια αχρείαστες να είναι.


Το δικό μου 6 μηνες τώρα απροβλημάστα και του κάνω καλή χρήση, δηλαδή 30-40w και γύρω στα 20ml. Η μπαταρία με βγάζει απο τις 7-8 το πρωί μέχρι τις 12 σίγουρα...


Και εγώ το έχω από αρχές Αυγούστου. Κάπου εκεί είμαι στο υγρό με 4916 sec. Αυτό το μέτρησα με 1,2 Ω αντίσταση και το λειτουργούσα σταθερά στα 8,5 watts. Αν έχω παραπάνω Watts, αντέχει από το πρωί σχεδόν μέχρι αργά το μεσημέρι. Ή με sub. Χθες έβαλα και άλλους τρεις να ακούσουν, τικ τακ δεν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2016, 20:43 από vaggos59 »

Αποσυνδεδεμένος zamanf

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1167 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 00:46 »
Τρυπα διαφυγης εχει μεινει και η παλιά που υπηρχε για την φορτιση. Κρατησα την μπαταρια του, αφαιρεθηκε ο διακοπτης απο πανω και ανοιχτηκε η τρυπα για να μπει το νεο κουμπι, τροχιστηκε το καπακι απο κατω για να μου δωσει λιγο ακομα χωρο γιατι ηταν πολυ στεναχωρα. Μετα μπηκε mosfet για να μην εχω προβλημα με τα ρευματα και νεα πλακετα φορτισης κολλημενη με θερμοκολληση στο πλαι  με κατω την θυρα usb. Επεισης η διαφανη θερμοκολληση διαχεει το κοκκινο η πρασινο φως απο την πλακετα φορτισης στο τζαμι που φαινοταν η οθονη ωστε να βλεπω ποτε φορτισε. Γενικα ειχε ζορι γιατι επελεξα να κρατησω την ιδια μπαταρια και ο χωρος που περισσευε ηταν πολυ περιορισμένος αλλα το τελικο αποτελεσμα αξιζε τον κοπο. Οσο για τις τρυπες απο κατω το αυτοκολλητο που εβαλα απλα ετυχε να ειναι μπροστα μου εκεινη τη στιγμη και το κολλησα. Βγαινει και παραμενει οπως πριν με μια ακομη τρυπα για το νεο micro usb.

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1168 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 01:22 »
Ολόκληρη χειρουργική επέμβαση. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #1169 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 03:08 »
H πλακέτα του vtc mini μπαίνει σε vt;;;;
Θέλω να βρω ένα φτηνό μεταχηρισμένο vt και να του βάλω την πλακέτα του vtc mini
για να μην έχω τα θέματα που έχει το vt με τα πολλά watt που σου σκάει στην αρχή
μετά από το sleep mode.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342182 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31005 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50103 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192987 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1251 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591734 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios