vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

157 επισκέπτες, 3 χρήστες
jim356, billaras, JohnDag

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #675 στις: Αυγούστου 20, 2015, 01:37 »

ναι 0.43 είναι normal για κλείδωσε την και δοκίμασε στους 220c

Ολα κομπλε τραβαω φουλ και στους 200 ακομα ντουμανι τιγκα.. Να ρωτησω η διαρκεια ζωης μιας τιτανιου η νικελιου που παιζει περιιιιπου..;;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #676 στις: Αυγούστου 20, 2015, 14:33 »
Σήμερα λοιπόν παρέλαβα και δοκίμασα για πρώτη φορά την επισκευάσιμη CLR της Joyetech, έτοιμη όπως ήρθε στημένη (με kanthal υποθέτω ) στο 1ohm. Σε λειτουργία VW το evic λοιπόν και στα 10.5watts για αρχή λειτουργεί πολύ καλά, σαφώς πιο σφιχτά απ'τις κεφαλές Ni και Ti που έρχονται με το πακέτο λόγω στενότερης εισαγωγής αέρα, ίσως και οριζόντιου στησίματος της αντίστασης. Κανένα θέμα όμως, προσωπικά μου αρέσει κι έτσι. Όταν παραδώσει το μαμά στήσιμο αρχίζουμε τους πειραματισμούς με σύρματα και βαμβάκια..!


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #677 στις: Αυγούστου 20, 2015, 14:40 »
Μακη οταν εθιστησ σε ν200 και τιτανιο το κανθαλ σου φενεται πολλυ λίγο προστα τουσ σε καθε πλυσιματακη που κανω στουσ ατμο καθε 3με 4 μερεσ αλαζω και στισηματακη εκανα στο lemo2 με ν200  και στων subtank με κανθαλ καμία σχεση το απογευμα θα των ξανασεταρο με ν200

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #678 στις: Αυγούστου 20, 2015, 14:52 »
Σήμερα λοιπόν παρέλαβα και δοκίμασα για πρώτη φορά την επισκευάσιμη CLR της Joyetech, έτοιμη όπως ήρθε στημένη (με kanthal υποθέτω ) στο 1ohm. Σε λειτουργία VW το evic λοιπόν και στα 10.5watts για αρχή λειτουργεί πολύ καλά, σαφώς πιο σφιχτά απ'τις κεφαλές Ni και Ti που έρχονται με το πακέτο λόγω στενότερης εισαγωγής αέρα, ίσως και οριζόντιου στησίματος της αντίστασης. Κανένα θέμα όμως, προσωπικά μου αρέσει κι έτσι. Όταν παραδώσει το μαμά στήσιμο αρχίζουμε τους πειραματισμούς με σύρματα και βαμβάκια..!


Αν σου φαίνεται πολύ σφιχή η τζούρα, δοκίμασε με τις 0.5Ω CLR. Έχουν μεγαλύτερη εισαγωγής αέρα από αυτές του 1Ω. Αν έχεις και τις 2 (1Ω και 0,5Ω) μπορείς να αλλάξεις  μεταξύ τους τα κάτω κάτω τμήματα (Connecting Base στην φωτό) που έχουν διαφορετικού μεγέθους τρύπες και να βρείς τον συνδυασμό που σου κάνει καλύτερα.





Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #679 στις: Αυγούστου 20, 2015, 15:00 »
Γιώργη μια χαρά μου κάθεται το kanthalάκι προσωπικά, δεν το ξεπέρασα ακόμα αφού δεν σταμάτησα στιγμή να το δουλεύω στον kfl και τον subtank mini παράλληλα με τον ego mega! Λίγο ζεσταίνει παραπάνω τον ατμό λόγω έλλειψης tc αλλά προσωπικά ζω άνετα κι έτσι.. ;)

Όσον αφορά τη βάση της κεφαλής φίλε modivin κι αφού δεν αγόρασα τη CLR των 0.5ohm, θα ταιριάζει άραγε η βάση των εργοστασιακών Ni κεφαλών; Έχω ήδη δύο στην άκρη που τά'φαγαν τα ψωμιά τους.. :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #680 στις: Αυγούστου 20, 2015, 15:05 »
Μόλις κοίταξα το αντίστοιχο κομμάτι από μια 0.5Ω εργοστασιακή, όχι Ni, την απλή, και φαίνεται να είναι ίδιο με αυτό της CLR. Πιστεύω πως ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #681 στις: Αυγούστου 20, 2015, 15:19 »
Όταν έρθει η ώρα της αλλαγής σε σύρμα και βαμβάκι θα δοκιμάσω αυτή που έχω εδώ κι αν κάνει έχει καλώς (ξέρεις, η χρυσή με τα δύο "ποδαράκια" των Ni και Ti κεφαλών είναι ) διαφορετικά θα δω μήπως αγοράσω μια εργοστασιακή των 0.5ohm.. ;)

Να είσαι καλά! :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #682 στις: Αυγούστου 20, 2015, 15:27 »
Αν όντως η τζούρα σου είναι πολύ σφιχτή, καλύτερα πάρε την 0.5Ω. Έχει πολύ μεγαλύτερη ροή αέρα. Την ανταλλαγή της βάσης την πρότεινα σε περίπτωση που η μία σου φαίνεται πολύ σφιχτή και η άλλη πολύ αεράτη, οπότε με την ανταλλαγή θα βρείς κάτι ανάμεσα. Άλλωστε το κόστος της επισκευάσιμης σε βάθος χρόνου είναι πολύ μικρό.
Μην ξεχνάς και πως τα μονωτικά σιλικονάκια φθείρονται οπότε κάποια στιγμή είναι πολύ πιθανόν να πάρεις και άλλη ούτως η άλλως.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #683 στις: Αυγούστου 20, 2015, 15:34 »
Το είχα υπόψιν αυτό για σύντομη μελλοντική αγορά λόγω φθοράς κι αφού λόγω βιασύνης δεν είδα ότι υπάρχει και η επιλογή για 0.5ohm με μεγαλύτερη εισαγωγή αέρα, πήρα ότι βρήκα μπροστά μου όπως κατάλαβες. Με εικόνες που έψαξα στον ιστό μάλλον θα ταιριάξει και η άλλη βάση/πόλος πάντως, η μόνη διαφορά δείχνει να είναι στο χρώμα με τις εργοστασιακές κεφαλές και ίσως και στο υλικό κατασκευής τους.. η βασική διαφορά που εντοπίζω είναι οι τρύπες στα ποδαράκια σε σύγκριση με αυτά των 1ohm κεφαλών, τέλος πάντως σύντομα θα ξέρω.! :)


Edit: άκυρο κύριοι, μόλις το δοκίμασα (σιγά τη διαδικασία να αλλάξω τη βάση δηλαδή αφού το σύρμα παραμένει σταθερό στη σιλικόνη ) και δουλεύει άψογα! Αεράτη και η CLR πλέον όπως τη θέλω! :D
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2015, 15:54 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #684 στις: Αυγούστου 20, 2015, 16:15 »
αν εχουμε κανθαλ συρμα και το μοντ στην επιλογη tc τοτε αν πατησουμε το κουμπι τι γινεται;

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #685 στις: Αυγούστου 20, 2015, 16:21 »
Θα σε πετάξει αυτόματα σε λειτουργία VW

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #686 στις: Αυγούστου 20, 2015, 16:40 »
Παντως στο istick40 tc που το εχω και αυτο διαβαζει την αντισταση καρφι οσο πρεπει ειτε ζεσταθει ειτε οχι ακομα και τουμπες να κανω εκει που την κλειδωνω εκει μενει και απλα παταω κουμπι και βγαζει...  απλα οκ θελει λιγο παραπανω βαθμους γυρω στους 10-15 για να παιξει στην ενταση του evic... Αλλα δουλευει!!
Το evic απο την αλλη ντουβαρι... Οτι του κλειδωσεις σε θερμοκρασια δωματιου μπορει μετα να το πατησεις και να ειναι ψοφιο και αφου ζεστανει λιγο και ξεκλειδωσεις και ξανακλειδωσεις ωμικοτητα τοτε να παιξει δυνατα.. Και οταν μετα το αφησεις και κρυωσει και το "ξυπνισεις" παλι, θα εχει παλι αλλη ωμικοτητα και παλι ξεκλειδωσε κλειδωσε....
Βαζω το τιτανιο το μαμα στα 35βατ 200 βαθμους...
Οταν δουλευει δουλευει τρομερα αλλα με εχει κατακουρασει αυτο...
Δοκιμασα και αλλη κεφαλη νεα τιτανιου μηπως ειχε θεμα και τα ιδια...
Πηγα στη παλληνη στη Joyetech ecig και μου ειπε ο τυπος οτι σε κανα διβδομαδο θα χουν νεα παραλαβη για να το αλλαξω..
Κανω κατι λαθος ρε παιδια;; Αξιζει να παρω το mod με τη νεα βερσιον η κανει τα ιδια;;; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #687 στις: Αυγούστου 20, 2015, 18:19 »
Εσείς που το έχετε κάποιες μέρες πόσο σας κρατάει η μπαταρία η καλύτερα ποσα sec. η πουφς μετρήσατε μέχρι να αδειάσει η μπάρα της μπαταρίας εντελώς? Εγώ μέτρησα 1400 πουφσ περίπου μιάμισι μέρα.

Αποσυνδεδεμένος romanos23

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #688 στις: Αυγούστου 20, 2015, 18:52 »
Αύριο θα το έχω στα χέρια μ  :wall: ανυπομονω τρελά :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #689 στις: Αυγούστου 20, 2015, 18:53 »
Η αποφόρτιση τησ μπαταριασ εξαρτατε απο πολλουσ παράγοντες απο τα ωμ τησ αντιστασησ απο των τυπο συρματοσ που χρεισημοποιο απο τα βατ που εχουμε ορίση απο τη ρευστοτητα των υγρων  απο το ποσο συχνεσ ειναι η μια τζουρα απο την αλλη και το αν εχω κλειδωση την οθονη να μην αναβη μετα απο καθε τζουρα που κάνω ...τωρα και σε εμενα χωρισ να εχω χρονομετριση  puff η sec τοσο με κραταη

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207091 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542340 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31486 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358674 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193602 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1497 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594577 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios