vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 7 χρήστες
Aoratix, john67, Sergios, thanos1071, lagoudakis, Jorge, lounik

Twitter

Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #150 στις: Ιουλίου 05, 2015, 14:06 »
Σαν   Project  ωραίο  ακούγεται  …άλλα  για  γίνει  πράξη  θέλει  δουλεία  και  τεχνογνωσία  πράγμα  που  δεν  διαθέτετε  ακόμα 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #151 στις: Ιουλίου 05, 2015, 15:40 »
Ποιοι δεν διαθέτουμε; Εκτός αν μπερδεύτηκες και νομίζεις ότι εδώ είμαστε στο νήμα του καταστήματος.
επί της ουσίας: επειδή είσαι λίγο ισοπεδωτικός ενάντια στην προσπάθεια...
α) τα έχεις δοκιμάσει και δεν σου άρεσαν;
β) φαντάζομαι με το θέλει  δουλεία εννοείς ότι θέλει δουλειά... είναι κάπως αυτές οι μέρες και φτάσαμε να μην το θεωρούμε αυτονόητο ότι κάποιος μπορεί να θεωρεί το δεύτερο.  :)

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #152 στις: Ιουλίου 05, 2015, 21:26 »
Μάλλον το "διαθέτετε" δεν θα ταίριαζε ούτε στο νήμα του καταστήματος... Εκτός αν το κατάστημα είναι ο παρασκευαστης! Έχω μπερδευτεί πολύ με αυτό το νήμα!

Sent from my OnePlus using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #153 στις: Ιουλίου 05, 2015, 21:34 »
Η VapeSin δεν έχει σχέσει με τον κατασκευαστή. Μέχρι στιγμής εμένα με έδειξε ότι αξίζει η δοκιμασία των υγρών. Όσο για τους κλώνους είναι πάρα μα πάρα πολύ καλά άρωματα και για εμένα και να μην είναι το ίδιο είναι πάρα πολύ καλή γεύση σε όλα της.

Με λίγα λόγια είναι αρώματα και προσπαθούν να φτάσουν τα ανάλογα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #154 στις: Αυγούστου 18, 2015, 19:32 »
Παρέλαβα σήμερα το φιδόλαδο και ανυπομονώ να περάσουν 2-3 μέρες για να το ατμίσω! Φοβερό άρωμα πάντως.
Είναι η πρώτη μου επαφή με τα συγκεκριμένα αρώματα και σαν ιδέα μου φαίνονται εξαιρετικά και καθιστούν πιο εύκολη την διαδικασία για όλους εμάς τους αρχάριους στα DIY αλλά και οικονομικό καθώς δεν χρειάζεται να αγοράσουμε πολλά αρώματα.

Περιμένω διαθεσιμότητα και από το κάστρο για να το παραγγείλω και αυτό να δούμε τι λέει.

Διάβασα προσεκτικά όλα τα σχόλια σε αυτό το νήμα, και απογοητεύτηκα με τον τρόπο που αντιμετωπίζονται διάφορες τέτοιες κινήσεις. Σε όποιον δεν αρέσει δεν αγοράζει, απλό είναι νομίζω.

Αν ανησυχείτε για την υγεία μας, περιμέντε πρώτα να δούμε σε βάθος χρόνου όλα τα αποτελέσματα των ερευνών για το ΗΤ. Ο καθένας ως κυρίαρχος του εαυτού του έχει αναλάβει την ευθύνη των πράξεων του, ένας λόγος ακόμα για τον οποίο το ΗΤ απευθύνεται σε ενήλικες!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #155 στις: Αυγούστου 18, 2015, 20:06 »
Δεν καταλαβαίνω γιατί απογοητεύτηκες που ο κόσμος θέλει να ξέρει τι έχει μέσα αυτό που βάζει στα πνευμόνια του.


Ας μάθουμε τι έχει μέσα και μετά μπορεί να αποφασίσει ο καθένας τι είναι διατεθειμένος να ατμίσει και τι όχι.


Να πω βέβαια, πως αυτή τη στιγμή που γράφω αυτή την απάντηση, ατμίζω Short Castle  :))

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #156 στις: Αυγούστου 18, 2015, 20:13 »
Α δεν το έθεσα έτσι το θέμα... Αλλά διάβασα κάποιες αφοριστικές δηλώσεις που ξεπερνούν το όριο του να μάθουμε τι και πως...

Από ότι διάβασα πάντως είναι ένα μίγμα TPA αρωμάτων.

Λες και όλα θα άλλαζαν αν έβαζαν όνομα εταιρείας. Φαντάζομαι ότι δεν θα ρίσκαρε το κατάστημα που τα πωλεί να τα διαθέτει αν δεν ήξεραν από τι πρώτες ύλες προέρχονται τα συγκεκριμένα υγρά.

Καλό το κάστρο;

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 368
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #157 στις: Αυγούστου 18, 2015, 20:23 »
Περιμενω (εδω και καιρο) ποτε θα ειναι ολα διαθεσιμα να τα παραγγειλω.Εδω διαβασει καλες κριτικες στο νημα και πιστευω οτι οτι ειναι τιμιοτατη η τιμη τους για οτι προσφερουν.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #158 στις: Αυγούστου 18, 2015, 20:25 »
Το θέμα μας δεν είναι το όνομα εταιρίας, αλλά να υπάρχουν τουλάχιστον αναλύσεις, αφού μάλλον δεν θα μάθουμε που και υπό τι συνθήκες αναμιγνύονται. Αυτό βέβαια συμβαίνει και με τα περισσότερα υγρά  ::)


Στην συλλογή υγρών μου αυτή τη στιγμή υπάρχουν υγρά που είναι τίγκα στο διακετύλιο (πχ Moon Sugar από Mr Good Vape). Αλλά τουλάχιστον ξέρω οτι έχουν, και τα ατμίζω με δική μου απόφαση, και πολύ πιο σπάνια από άλλα.


Επειδή δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μου 5 pawns υγρά (ναι ναι δεν ντρέπομαι) δεν μπορώ να σου πω αν είναι καλό το Short Castle σε σχέση με το γνήσιο. Σαν standalone άρωμα του ΤΑ ΣΠΑΕΙ. Αυτό μαζί με το Gamble It, είναι πλέον τα ADV μου. Έχω κάνει 100ml από το καθένα με 50/50 βάση, 6mg νικοτίνη και 12% άρωμα, και τώρα είμαι στα τελευταία 20ml. Ελπίζω να φέρουν σύντομα πάλι.


Έχε υπόψιν σου πως Short Castle και Gamble It, θέλουν πολλές μέρες ωρίμανση. Το Gamble It άρχισε να μου αρέσει μετά τις 40 μέρες ωρίμανση. Το Short Castle, τουλάχιστον 25-30.

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #159 στις: Αυγούστου 18, 2015, 20:38 »
Ευχαριστώ για την απάντηση! Ούτε εγώ τα έχω δοκιμάσει και η αλήθεια είναι ότι αν είναι τόσο καλά προτιμώ να μην τα δοκιμάσω καν για οικονομικούς λόγους! Ελπίζω να τα φέρουν σύντομα για να τα δοκιμάσω!

Ναι το ξέρω ότι χρειάζονται πολύ καιρό ωρίμανση :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #160 στις: Αυγούστου 18, 2015, 21:31 »
Και εγώ αντιστέκομαι! Αν δοκιμάσω το γνήσιο και μετά το Short Castle μου φαίνεται μπούρδα, καταστράφηκα  :fight_hammered2:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #161 στις: Αυγούστου 18, 2015, 21:34 »
ξεφύγαμε...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #162 στις: Αυγούστου 18, 2015, 21:41 »
Άλλο το Castle Long και άλλο το Short Castle. Έχουν κάποια κοινά στοιχεία αλλά μέχρι εκεί. Πάντως θα το επαναλάβω για μια φορά ακόμα έχοντας χρησιμοποιήσει αρκετά μπουκαλάκια (κατασκεύασα 600 ml υγρού περίπου)....το Short Castle είναι ένα πολύ αξιόλογο υγρό.
Και κρίμα που αυτή τη στιγμή δεν είναι διαθέσιμο.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #163 στις: Αυγούστου 18, 2015, 22:50 »
Κατά την γνωμη μου εάν ΔΕΝ εχει δοκιμασει καποιος το Castle Long να μην το κανει.
Άλλο το ένα άλλο το άλλο.
Το Castle Long....... :-*
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά αρωμάτων Reverse Chemistry Project (R.C.P.)
« Απάντηση #164 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 15:02 »
Από ότι είδα την σειρά αρωμάτων R.C.P. την κατασκευάζει η vape laboratory που εμπορεύεται και τις βάσεις lamda
http://www.vapelaboratory.com/collections/rcp

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571346 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120980 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511104 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios