vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, zalaros, maprix, pfso, funes, chkontog, e-akapnos, Sergios, Ποντικός

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος ssmanites

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #270 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 23:42 »
narghile apple lemo2 09ω 30w εδω μηλο δεν βρηκα κατι σαν ουζο σαν γλυκανισο πολυ εντονο 5.1

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #271 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 02:57 »
Λοιπον...


London Rain: Πραγματικα καραμελα! Αψογο! Δεν κουραζει, μπορει να ειναι ανετα all day vape. Απαλο στην εισπνοη, δυνατο στην εκπνοη! 9/10!


Irish Dream: Στην οσμη, σιγουρα μυριζει Baileys. Στην γευση δεν μου το θυμισε τοσο, αλλα σιγουρα ειναι μια πολυ κρεμωδης γευση! Πιο πολυ γευση στην εκπνοη! 8/10


Liberty: Εκει που ηταν το δικο μου αγαπημενο, ξαφνικα, ηρθε το London Rain. Βεβαια πρεπει να δοκιμασω και το Manhattan για να ειμαι σιγουρος. Καραμελα και βανιλια μαζι, απαλη γευση. All day vape ανετα! 9/10!


Γενικα, οτι εχω κανει μεχρι τωρα απο hexocell, ειναι απιστευτο. Μονο οι μπανανο-καρυδογευσεις δεν μου αρεσουν, αλλα αυτο ειναι καθαρα δικο μου "προβλημα".

Αποσυνδεδεμένος mvil

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #272 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:36 »

Natura Cinnamon cookies, 18mg. Από τα χειρότερα που έχω δοκιμάσει  3/10.

Με τι αλλο μπορω να το αναμειξω?

NATURA virginia 18mg .χαρακτηριστική μυρωδιά των virginia  καπνικο για ολη την ημερα  8/10
CORLEONE  18 mg.Εντονο παραξενο καπνικο με μια γλυκυτητα.Το αραιωσα λογω καψιμο του λαιμου 8/10

Διόρθωση μορφοποίησης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:57 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #273 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 15:17 »

μετά από λίγο καιρό που άφησα τα υγρά στην άκρη ήρθε η ώρα να δοκιμάσω και τα υπόλοιπα
έστησα magma με ni200 και δοκίμασα το manhatan
είναι από τα πολύ λίγα καπνικά που μπορώ να ατμισω ευχάριστα χωρίς να με μπουχτίζουν :thumpup:
παρόμοιο και το new york city τις pharmacig :thumpup:



δοκίμασα σχεδόν όλα τα υγρά και τα περισσότερα μου άρεσαν
επειδή όμως είχα γράψει στην αρχή πως μου άφησαν άσχημη εντύπωση νιώθω την ανάγκη να πω πως τα περισσότερα υγρά ατμιζοντε με ευχαρίστηση και να ευχαριστήσω για άλλη μια φορα την εταιρία για αυτήν την δωρεά που μας έκανε ώστε να μπορέσουμε να δοκιμάσουμε τα υγρά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #274 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 18:26 »
Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου την εταιρεία για αυτήν την πραγματικά γενναιόδωρη προσφορά, ειδικά τους χαλεπούς καιρούς που ζούμε.. :thumpup:
Θα γράφω τις εντυπώσεις μου ανά υγρό και tank που αδειάζω, δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο με το setup μου άλλωστε : Horizon Tech Αrctic dripping tankomizer όπως το αποκαλώ (ναι καλά διαβάσατε όσοι καταλάβατε-καταλάβατε  ;D) με την 0,5Ω κεφαλή στα 60w τα υγρά σε 0% nic.

(Ομολογώ πως δεν το περίμενα να μου αρέσει κανένα υγρό του πακέτου - θυμάμαι μια εποχή που ερχόταν η αδελφή μου να με επισκεφτεί από την επαρχία με υγρά Natura και όπως τα έβλεπα της τα έπερνα και τα έχυνα νεροχύτη επιδεικτικά  ::) Μία ο εργοστασιακός aspire bdc που δούλευε, μία ότι όπου να ναι υγρά natura έβρισκες παντού κτλ κτλ.. Φανταστείτε πως για το πακέτο της προσφοράς κολλητός με ενημέρωσε και με το ζόρι δέχθηκα με το και καλά τσάμπα είναι μωρέ (μέχρι και το email έστειλε). Αυτά σαν μικρό background με το πώς αντιμετώπισα τα υγρά στις δοκιμές).

Project Entropy
Μόλις είχα τελειώσει ένα τανκ με το Nia9 από 13sins και ενώ ετοιμαζόμουν να πάρω κολλητό συνατμιστή μου, να του περιγράψω την πανδαισία που θα βιώσουν οι γευστικοί κάλυκες του ( :laugh1:) και πόσο πολύ θα του αρέσει, σκέφτομαι κάτσε να γεμίσω με ένα της προσφοράς που με ανάγκασε να γεμίσω το γραφείο μου να την πω μετά  :o (και να μην ταΐσω για λίγο τον arctic για οικονομία με ακριβό υγρό αν και γενικώς τα σκάω για υγρά gourme που λένε - τα προτιμώ, ξέρω λάθος ατμοποιητή έχω σε κατανάλωση)

Και όμως ΣΟΚ.
Πραγματικός διάλογος πάνω κάτω: (είμαστε ατμίστικα αντίθετα εγώ watt Πνευμονικές αυτός kayfun/τσιγαρίσιες κτλ...)
-Έλα ρε, σου ήρθαν τα υγρά? (αυτός έστειλε e-mail σε εμένα ήρθαν πρώτα)
-Ναι ρε!
-Δοκίμασες μήπως το Project Entropy?
-Ναι ρε πολύ ωραίο:
-Σου βγάζει σε κάθε τζούρα διαφορετικά τις γεύσεις ? Μια παίρνω του λέω πρώτα πρώτα καρύδα και μετά μήλο - μηλόπιτα κάτι τέτοιο, μετά από λίγο μου έρχονται ανάποδα - πως γίνεται αυτό? - Δεν είναι δυνατόν ρε μ@λ..!
-Ναι μου λέει έτσι είναι- το έχω διαβάσει και από άλλους..
-Άντε γεια του λέω - βρήκα υγρό να ταΐζω το τέρας! Πολύ καλή γεύση και ντουμάνι αλλού. Και πολύ καλή τιμή κυρίως για ατμοποιητή των 15ml+ την ημέρα..

Λοιπόν 8,5/10 σαν γεύση - πολυπλοκότητα (9/10 λόγω τιμής value for money).

Πάω να γεμίσω baba's bounty και επανέρχομαι.


Edit : Πρώτες τζούρες από Baba's Bounty: Όπως το περιγράφουν οι περισσότεροι με το βούτηρο/balloo κτλπ. + Ξηρό Καρπό!!! (αμυδρή γεύση - αισθητή δε στα 60w/ παρακάτω χάνεται) όχι όμως ρε παιδιά και βουτυρίλα που λένε κάποιοι .. για κάντε το πορτοκαλί μπουκαλάκι από Liquideo kenzo να δείτε τι θα πει "επίγευση" βούτηρο.. θα ψάχνετε για μαρμελάδα να απλώσετε στα χείλη σας... (hint : την έχει και αυτή χαχα)
Το κόβω και αυτό για 9/10 όπως πάει.. μπράβο...!!!

(Τα αρώματα ψιλοπνίγονται στην vg αλλά είναι εκεί και αισθητά αρκετά)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 18:45 από Steve666 »

Αποσυνδεδεμένος mvil

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #275 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 15:19 »
london rain 18 ng -υπεροχη γευση καραμελας με απαλο καπνικο χτυπημα του καπνου.
Απο τα καλυτερα  9/10
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2015, 15:37 από mvil »

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #276 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 16:14 »

Tobacco & Cognac 16mg - Pharmacig


Δοκιμη σε Kfl + στα 1,8 Ω με βαμβακι kgd


Ξεκιναω με αυτα που μου εκαναν πραγματικα πολυ καλη εντυπωση


Πολυ προσεγμενη συσκευασια στα ελληνικα και στα αγγλικα
Υπαρχει φυλλαδιο εσωτερικα με οδηγιες χρησης (εστω στα αγγλικα αλλα υπαρχει)
Το μπουκαλακι των 30 εχει πραγματικα πολυ λεπτη μυτουλα που σου επιτρεπει να γεμισεις ανετα οτιδηποτε και οπουδηποτε


Το υγρο τωρα


Μου αρεσε οτι ειναι αυτο που λεει . Πρωτο βιολι βεβαια το Cognac , αυτη η γλυκια οξυτητα του Cognac ερχεται στην εισπνοη γαργαλωντας ευχαριστα το ουρανισκο,  πατωντας πανω στη στυφιλα του Tobacco κανοντας το ολο θεμα γευστικα ενδιαφερον. Καπου πισω χωρις ομως να ενοχλει υπαρχει μια υποψια ‘’ψημενου’’ μηλου. Γενικα η επιγευση στο στομα ειναι ενδιαφερουσα, αρμονικη  και αρκετα ισορροπημενη.


Για τα δικα μου ατμιστικα κριτηρια θα ηθελα να ειναι μια ιδεα πιο δυνατο σε νικοτινη (ισως 18 mg)  που ειναι ισως το μονο μειονεκτημα που του βρηκα


Αποσυνδεδεμένος blalck

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #277 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 16:15 »
Natura Cinnamon cookies, παιδιά δεν μπορώ να το ατμίσω με τίποτα, μου βγάζει μία έντονη γλύκα.  :thumpdown:

Συνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #278 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 17:22 »
baba's bounty για αρχή εγώ σε ναυτίλο.
Έντονη βουτυρένια γεύση όπως είπαν πράγματι οι περισσότεροι. Κάτι σε καραμέλα και ίχνη ξηρών καρπών σίγουρα. Αρκετά καλό και για όλη την μέρα!
Για 9mg ικανοποιητικό χτύπημα και πολύ πλούσιος ατμός!
Βαθμολογία 8/10

Αποσυνδεδεμένος ssmanites

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #279 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 01:21 »
project entropy
iemo 2 09ω 30w
πολυ καλη γευση καρυδα καραμελα βανιλια
πλουσιος ατμος για ολη μερα
πολυ καθαρο με 20 μλ το βαμβακι σαν καινουριο
απλα τελειο 10/10 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #280 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 02:01 »
Δοκιμασα σημερα Manhattan + Strawberry! (οχι μαζι  :tongue_smilie: )


Το Manhattan μου κανει πολυ σαν ενα βημα πιο πανω στην καραμελα απο το Liberty και ενα πιο κατω απο το London Rain.


Liberty -> Manhattan -> London Rain


To London Rain τελικα εγω δεν το αντεχω ολη μερα. Βεβαια δεν παυει να ειναι αψογη η γευση του οταν ψαχνεις κατι πιο γλυκο!


Το Liberty ενω ειναι το 24/7 υγρο μου, θα δοκιμασω μερικες μερες τωρα το Manhattan.






Προς το παρον, οτι καραμελοειδες εχω δοκιμασει παντως απο την εταιρια, αψογο!


Παλι καλα που ειχε Λευκη Νυχτα στο Μαρουσι πριν 1 μηνα περιπου και πηρε το ματι μου καταστημα με Η.Τ. και πηρα να δοκιμασω το Liberty. Βλεπω με αλλο ματι τωρα την εταιρια!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος blalck

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #281 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 10:40 »
Natura Hypnotic Mystery: Διάφορα φρούτα με βανίλια, δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς τα φρούτα, φέρνει κάπως σαν τσιχλόφουσκα αλλά μου αρέσει αρκετά. Μπορώ να πω ότι είναι και για όλη την ημέρα.
 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #282 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 12:11 »
Ξεκίνησα με τα υγρά που είχαν την κοντινότερη ημερομηνία λήξης (του 2017), ένα καπνικό, ένα φρουτώδες.
 
Kings Glory: Έντονα τσιγαρίσια μυρωδιά και γεύση. Εαν ξεκίναγα τώρα το η.τ.  ίσως να κολλούσα. Αλλά έχω ξεφύγει από την τσιγαρίλα.
 
Frozen Orange: Πολύ-πολύ δροσερό πορτοκάλι -αυτό που υπόσχεται. Σίγουρα θα το επέλεγα πάλι!  :yes:
 
 

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #283 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 14:45 »
Υγρό DE.LI.CI.US
Δοκιμή σε erlprinz με 0,25χλσ kanthal A1, αντίσταση στα 1,5Ω με KGD στα 10W.


To υγρό το παρέλαβα στα 9mg νικοτίνη και το αραίωσα με 30% βάση VG-PG (50-50) για να έρθει στα 6mg.
Το υγρό έχει γεύση ξηρών καρπών (φουντούκι σίγουρα και ίσως και κάποιον άλλο) η οποία συνοδεύεται από πραλίνα φουντουκιού. Η απόδοση των ξηρών καρπών είναι αρκετά καλή ενώ η πραλίνα φουντουκιού δεν είναι πολύ γλυκιά, έχει ίσως και κάποια ξινά στοιχεία. Σαν σύνολο το υγρό το θεωρώ αρκετά καλό για τις γεύσεις που υπόσχεται και θα μπορούσε να συνοδεύσει άνετα καφέ αλλά και κάποιο κρασί ή ουίσκι. Εγώ που είμαι φίλος των συγκεκριμένων γεύσεων θα μπορούσα να το έχω για ολοήμερο, ειδικά μετά την αραίωση. 


Αποσυνδεδεμένος mvil

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #284 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 18:48 »
Εγω  ΤΟ DELICIUS δεν μπορεσα να το ατμισω,Τελικα ολα ειναι θεμα γουστου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825072 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508091 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9067 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155136 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569219 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244258 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1245 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4139 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem