vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, lagoudakis, ZoeM

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #255 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 23:34 »
την Παρασκευη παρελαβα και εγω και θελω να ευχαριστησω και παλι την εταιρεια για αυτη την σημαντικη προσφορα.
Θελω να πω οτι μαλλον δεν ειμαι ο πιο αντικειμενικος κριτης για τα συγκεκριμενα υγρα για το λογο οτι ειναι σχεδον σκετη VG και το μοναδικο τετοιο στυλ υγρο που μου εβγαζε εντονα την γευση του ηταν της alien vision.
Ηθελα ομως και πριν γινει αυτη η προσφορα να δοκιμασω μερικα γιατι οι περιγραφες των υγρων αυτων μου ειχαν φανει ενδιαφερον, οποτε μετα απο αυτες τις 2 επισημανσεις συνεχιζω :
Manhattan 9mg
Freakshow mini0.7Ω 40αρι συρμα
Ανοιγοντας το μπουκαλακι η μυρωδια ηταν RY4, και στη γευση εγω δεν πηρα κατι αλλο διαφορετικο απο αυτο που μυρισα RY4..
Δεν μου βγαζει κατι αλλο σε γευση αλλα μπορω να πω ανετα οτι δεν χαθηκε η γευση καμια στιγμη καθολη την ωρα που το ατμιζα οπως μου συμβαινει με αλλα VG υγρα που μετα απο καποια σημειο ειναι σαν να κανω σκετη βαση...
Επισης θεωρω οτι ειναι πολυ καλο και σαν ποιοτητα  :thumpup:
Βαθμο δεν θελω να βαλω για τον λογο οτι οπως προειπα δεν ειμαι φαν της VG

Αποσυνδεδεμένος kapogias31

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #256 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 09:14 »
BLUEBERRY εμένα το υγρό αυτό απλά μου βγάζει ακριβώς ότι και η ονομασία του είναι πολύ καλο

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #257 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 12:21 »
Καλημερα,συνεχεια των δοκιμων.Η caramel, πολυ καλη, σε αφηνει στο τελος μια γευση απο τις καραμελλες βουτυρου τις παλιες που ειχαν πραγματικα γευση.Cool mint, οχι τιποτα σπουδαιο,απλα εχεις μια ελαφρια μεντας για λιγο στο στομα
Και παμε τωρα στο watermelon πολυ πολυ καλο ,με το που ανοιγεις το μπουκαλι (ειδικα αν το εχεις κουνησει προηγουμενως) σου ερχεται μια μυρωδια απο φρεσκοκομμενη φετα.Στο ατμισμα συνεχιζεται η γευση, αλλα και μετα σε αφηνει μια επιγευση που κραταει αρκετα

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #258 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 13:49 »
READ ALL ABOU..NTY
Ε λοιπόν αυτό είναι κανονικό Bounty με πολύ καλό χτύπημα για 9άρι και πλήρη αρμονία σε σοκολάτα - καρύδα.
Σε όσους αρέσει το συγκεκριμένο σνακ προτείνεται


ENERGY BOOST
Μοιάζει με κάποιο από τα energy drink που κυκλοφορούν (όχι τα γνωστά) αλλά ενώ στη μυρωδιά μου αρέσει , στη γεύση κάτι με χαλάει


NOCCIOLA PLEASURE
Πολύ καλό φουντουκάκι γλυκό και πικρό μαζί


LEMON TREE
Το διάλεξα για λεμόνι (χωρίς να διαβάσω περιγραφή) αλλά έχει και μπόλικη μενθόλη που δεν την μπορώ με τίποτα.
Πολύ δροσιστικό σίγουρα θα αρέσει στους μενθολάτους...


APRICOT
Αυτό το έχω ως άρωμα από τη Hexocell και το χρησιμοποιώ ως καθημερινο μου υγρό πάνω από 2 χρόνια... και συνεχίζω


GREEN APPLE

Πράσινο μήλο πολύ καλό αλλά λίιιιγο γλυκό.
Θα το προτιμούσα πιό ξυνό.


NECTAR
Βερίκοκο και ροδάκινο μαζί. Αρκετά καλό για τα γούστα μου αν και υπερισχύει το ροδάκινο ενώ θα προτιμούσα το αντίθετο


WATERMELON

Το καλύτερο από τα φρούτα που δοκίμασα.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μετά την εκπνοή αφήνει γεύση από πολύ καλό καρπούζι.
Ούτε γλυκό ούτε άγουρο , όπως πρέπει.
Έδωσα και σε φίλο που κάνει σκέτη βάση και έχει αποστασιοποιηθεί από τα αρώματα και του άρεσε πολύ.
Θα το ξαναπάρω σίγουρα αν όχι σε έτοιμο , σε άρωμα αν υπάρχει.


MANTARIN
Το μανταρίνι έχει κάτι στη γεύση που με χαλάει αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω.
60% του γούστου μου

ORANGE JUICE
Και το πορτοκάλι έχει κάτι το απροσδιόριστο όπως και το μανταρίνι αλλά σε λιγότερο βαθμό
70% του γούστου μου

Εδώ τελείωσα με τις εντυπώσεις μου.

Ευχαριστώ για άλλη μία φορά την εταιρεία για την ευκαιρία που μου έδωσε να δοκιμάσω διάφορες γέύσεις της.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #259 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 11:42 »
Virginia (kfl + με αντίσταση 1.6Ω στα 11W)

Κλασσική και πολύ ωραία εκδοχή καθαρού virginia χωρίς άλλες γεύσεις να το μπερδεύουν με αρκετά γλυκό τελείωμα για καθημερινό και ολοήμερο άτμισμα.
Δεν ξέρω εάν μπορώ να είμαι αντικειμενικός με το συγκεκριμένο υγρό μιας και με αυτό άρχισα να συμπαθώ τα virginoειδή υγρά στην αρχη της ατμιστικής μου πορείας   :)) , αλλά σίγουρα είναι ένα υγρό που είτε θα αρέσει πολύ είτε καθόλου όπως άλλωστε και όλα τα υγρά της κατηγορίας virginia.

Εντύπωση μου έκανε το χτύπημα που είναι στο θεό για 9ρι και το ντουμάνι που παραμένει πυκνό και πλούσιο.
Για εμένα 9,5/10!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2015, 11:47 από yian »

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #260 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 17:23 »

Ολες οι δοκιμές των υγρών σε Nebox με 0.5.Ω και 15W.

DE.LI.CI.US 9mg

Πραλίνα φουντουκιού,αλλά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.Περίμενα πιο έντονη γεύση.Λίγο άτονο για μένα.

Manhattan 9 mg
Αναμφισβήτητα το hit της Natura.Το αγοράζω τακτικά άλλωστε δεν είναι η 1η φορά που το δοκίμασα.
Αγαπημένη γεύση RY4,αποτελεί από τις κύριες επιλογές μου στα έτοιμα υγρά.


Project Entropy 9mg
Ευχάριστη έκπληξη για μένα!
Καρύδα,βανίλλια,κάποια φρούτα και ελαφρά καπνικό.Εντονη γεύση χωρίς να κουράζει για όλη μέρα.
Θα έχω μόνιμα στο συρτάρι μου ένα μπουκαλάκι..100μελο! ;D


Τις επόμενες μέρες θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα υγρά της εταιρίας.

Αποσυνδεδεμένος ssmanites

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #261 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 18:49 »
maxboro σε κfl

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
maxboro σε κfl με 1.4 20w πολυ δυνατο και γλυκο  7.10
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:03 από ssmanites »

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #262 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 00:49 »
RY7
 με hardware iStick 100W,Subtank Plus, εργοστασιακή στα 1.2Ω και άτμισμα στα 13W:


Ωπως αναφέρει και η συσκευασία RY με βανίλια και καραμέλα!
Μοιάζει αρκετα με το Manhattan με τη διαφορά ότι είναι πιο ελαφρύ το καπνικό μέρος και έχει δυνατή γεύση καμμένης καραμέλλας.
Θα το χαρακτήριζα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #263 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 00:55 »
Maxboro: Μέλι, μέλι και πάλι μέλι, δεν κατάφερα να εντοπίσω κάτι άλλο αφού τα καλύπτει όλα. Πολύ έντονο για τα γούστα μου. Δυστηχώς δεν έχω καταφέρει να το αραιώσω.
Liberty: Νομίζω ότι είναι ίδιο με το Bebeca, αν δεν με γελά η μνήμη μου, απλά πιο ελαφρύ και καλύτερο για μένα.
Αυτά για αρχή.

Αποσυνδεδεμένος ssmanites

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #264 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 08:22 »
irish dream  lemo 2  0.7ω 35w ωραια γευση πλουσιος ατμος μαλακο χτυπημα για ολη μερα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #265 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 08:44 »
Watermelon
Το δοκκιμαασα σε εναν φιλο.Καταπληκτιικη γευση και αρωμα στην ατμοσφαιρα..
Βεβαια εμενα μου φερνει πεπονι  και οχι καρπουζι.

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #266 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 12:42 »
Σήμερα μου ήρθε όρεξη να ατμισω κάτι γλυκό και φρουτενιο ευκαιρία για την καρύδα,  Coconut λοιπόν και βρήκα μια πολύ ωραία εκδοχή της, λες και δαγκώνεις πραγματικά κοματακια αλλά γλυκιά εκδοχή καρύδας

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kasparidis

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #267 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:46 »
Έχω παραλάβει και εγώ το πακέτο από την τεράστια προσφορά αλλά περίμενα να δοκίμαζα μερικά για να γράψω.  Ο λόγος που γράφω τώρα είναι διότι μετά το RY4 και την κανέλλα που ήταν συμπαθητικά είπα να δοκιμασω το project Entropy.
Με την πρώτη τζούρα έπαθα πλάκα. Κατακλυσμός από αρώματα και γεύσεις. Απίστευτό. Πραγματικά φοβερό και δίνω 10/10.
Όποιος δεν έχει δοκιμάσει, απλά χάνει.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #268 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 18:43 »
RY7 (kfl + με αντίσταση 1.6Ω στα 11W)

Το πλέον κλασσικό και καλά ωριμασμένο RY με δυνατό καπνικό κομμάτι και όση βανίλια-καραμέλα πρέπει χωρίς ξηροκάρπια ή άλλες γεύσεις να το μπερδεύουν.
Συγκρίνοντάς το με το RY4 της flavorart που το θεωρώ κορυφή, είναι πάρα πολύ κοντά του.

Εντύπωση σε σχέση με τα υπόλοιπα υγρά της σειράς μου έκανε το γεγονός ότι φαίνεται να είναι αρκετά πιο λεπτόρευστο, σαν να είναι 50/50 σε vg pg.

Για εμένα 10/10!

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #269 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 20:00 »
Μετά την απογοήτευσή που είχα πάρει με το άτονο ry4 το ry7 με αποζημίωσε,  βανίλια καραμέλα στα σωστά επίπεδα ένα σωστό καπνικό ry4

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246344 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1938 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511831 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios