vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

172 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, camber, Sergios

Twitter

Δεν πρέπει να πυρώνουμε ούτε μια φορά το coil όταν το περνάμε στον επισκευάσιμο;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Αυτο περιμενα να ακουσω. Αλλαξε το φουρνο.
'Η βαλε καποιον χωρις χαραξη ή παρε ενα πρασινο σφουγγαρακι για τα πιατα και τριβε μεχρι να βγαλεις τελειως τη χαραξη.
Οπτικα δε βλεπεις τιποτα αλλα απο τη χαραξη βγαινει μαυρο χρωμα που καθεται πανω απο το υγρο, οπως ακριβως στις φωτογραφιες σου.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Θα δοκιμασω και με τον αυθεντικο...απλα θα βαλω την κοντη καμιναδα για να μπαινει το bell και να βλεπω το υγρο

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
το καθαρό οινόπνευμα δεν αφήνει κατάλοιπα πάνω στο σύρμα?μπορεί να μας φαίνεται ότι εξατμίζεται αλλά δεν ...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
σωστό μαλλον κι αυτό πως το λέιζερ καταστρέφει την εξωτερική επίστρωση αν ειναι ακατέργαστο μετά, αλλα σίγουρα και οτι τα ιζήματα των συστατικών των υγρών που σκουραίνουν τα υγρά και δημιουργουν τις επικαθήσεις στο κόιλ με λάθος θερμοκρασία δημιουργουνται όπως ειπε ο chzamp, όχι απαραίτητα υψηλη, μπορεί και χαμηλή

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Θα δοκιμασω και με τον αυθεντικο...απλα θα βαλω την κοντη καμιναδα για να μπαινει το bell και να βλεπω το υγρο
Μου το κάνει και εμένα αν εχω το υγρο 2 ημερες και τ αφησω ολο το βραδυ και στους δύο lite+ original που έχω
ΔΕΝ εχει ΚΑΜΙΑ σχέση αν το κάνεις η όχι dry burn ούτε η laser χάραξη.-
Δεν ανεβαίνει όμως επάνω αλλά κάτω και ελάχιστα γύρω από τον φούρνο

ps
με Tiny αλλά και με το τανκ του Five Pawns / υγρό Smoke
Με άλλα υγρά που είναι πιο σκούρα δεν φαίνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2015, 22:38 από Micha3L »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
σωστό μαλλον κι αυτό πως το λέιζερ καταστρέφει την εξωτερική επίστρωση αν ειναι ακατέργαστο μετά, αλλα σίγουρα και οτι τα ιζήματα των συστατικών των υγρών που σκουραίνουν τα υγρά και δημιουργουν τις επικαθήσεις στο κόιλ με λάθος θερμοκρασία δημιουργουνται όπως ειπε ο chzamp, όχι απαραίτητα υψηλη, μπορεί και χαμηλή
Δεν νομιζω οτι ο nemesis_rds εννοουσε οτι τρωγεται καποια επιστρωση γιατι αν ηταν ετσι δεν θα προτεινε να τριφτει με σκληρο σφουγγαρι μεχρι να φυγει. Ετσι θα χανοταν περισσοτερη επιστρωση, ασε που νομιζω οτι δεν υπαρχει καμια επιστρωση στο ατσαλι, βουρτσισμα / γυαλισμα μονο.
Μαλλον το λειζερ εκτος της πολυ μικρης επιφανειας που αφαιρει, προξενει και μια μαυριλα απο το καψιμο του μεταλλου και αυτή ειναι που πρεπει να βγει.
Ας μας διαφωτισει ομως γιατι μαντης δεν ειμαι  :nope:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Αυτο που ειπε ο ποιητης. :yes:
Αν τριψετε το λογοτυπο αρκετη ωρα με ψιλο γυαλοχαρτο (ή πρασινο σφουγγαρακι κουζινας, αν δεν εχετε), θα δειτε οτι θα μεινει μια αχνη χαραξη στο χρωμα του μεταλλου
και ολο αυτο το μαυρο θα εξαφανιστει. Υπολειμματα απο το καψιμο του λειζερ ειναι που σιγα σιγα μεταφερονται στο υγρο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Καταρχήν... το υγρό στο tiny tank ΔΕΝ αλλάζει χρώμα με τη χρήση, λόγω μη καμμένου κόιλ - οι καμινάδες της ΦΤ είναι άλλο θέμα, δε γνωρίζω - δεν απαντώ.


Για του λόγου το αληθές, ιδού ανοιχτόχρωμο υγρό σε ΚΛ+ με αντίσταση περίπου 7-8μλ. Το τανκ είναι σχεδόν τελειωμένο και πεντακάθαρο





Κατά δεύτερον.... ιδού ένα coil χρησιμοποιημένο για 20 περίπου μλ στον λατρεμένο eviva. Ούτε λίγα, ούτε πολλά μλ. Η κατάστασή του είναι κι αυτή .... ούτε λίγα, ούτε πολλά
















Η απορία μου είναι η εξής: Ετσι που το βλέπετε, η πρώτη σας αντίδραση είναι να θελήσετε να το κάνετε ... άνθρωπο... καίγοντάς το, πλένοντάς το, βουρτσίζοντάς το, ή ότι άλλο... ή να το πετάξετε και να βάλετε άλλο; Επαναδιατυπώνω: Το μισό θέμα όλων αυτών των σελίδων αφορά στο dryburn για συντήρηση της αντίστασης, όπου πολλές φωνές λένε ότι αυτή τη μπίχλα θέλουν να την καθαρίσουν και να ξανατμίσουν το σύρμα που βρίσκεται από κάτω;

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
ολιγον οff topic
Τελικα γραφεις κατι, λιγοι το καταλαβαινουν, κατι ειναι και αυτο κ μετα ο καθε ενας λεει τα δικα του, χαχαχαχαχαχα
 :respect:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
δηλαδή οτι το ανοξείδωτο ατσάλι ειναι ατσάλι που δεν οξειδώνεται δεν σου δημιουργησε καμία απορία για το" φαινόμενο", αλλά προτίμησες την ευκολία να το θεωρείς  καλογυαλισμένο ή βουρτσισμένο; Αυτό ειναι κακό!!  ;D
Το ανοξείδωτο είναι κράμα που περιέχει  χρώμιο είτε νίκελ και αυτό σηκώνεται στην επιφάνεια με χημική επεξεργασία. Μπορεί να συμβεί καταστροφή στο χρώμιο ή ότι μέταλλο χρησιμοποιήθηκε για την προστασία απο την οξείδωση, αλλα θα ξαναεπανέλθει με λίγη μηχανική επεξεργασία,  κάποιες φορές μόνο χημική όμως. Ειναι στις βασικές τελείως ιδιότητες του κράματος .
Το τί ακριβώς εννοούσε ο Νέμεσις δεν ξέρω ποιον χαλάει , μπορεί και να ειναι χάραξη βαμμένη, διπλό το κακό

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
THN αντισταση που εδειξε η ΠΕΤΡΑ εγω την πεταωωωω και καινουργια σε δεκα λεπτα...

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Αμα αυτη η αντίσταση ειναι πετυχημένη εγω την καίω και την ξανα καίω και τη ξανα καίω και θα τη ξανακαιω μεχρι να διαλύσει

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Chillo
Φιλε μου αν εκανες τον κοπο να διαβασεις τρια ποστ πριν την απαντηση του nemesis_rds, θα δεις οτι εννοουσε ακριβως αυτο που εγραψα. Τα υπολοιπα περι ευκολιας που κακώς προτιμησα, πλεοναζουν κατα τη γνωμη μου, αλλα δικαιωμα του καθενος να λεει οτι πιστεύει αν δεν υποτιμα τους αλλους...
Δεν θα ξαναγραψω κατι επ'αυτου γιατι δεν προσφέρει κατι στο θεμα που συζηταμε.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Βουλα γιατι την πετας την αντισταση; Αφου σου δινει γευση bbq οπως ειναι, κατι σαν την χημικη προσομοιωση των burnt ends που λενε και οι φιλοι μας στην αμερικη  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2015, 23:27 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Αμα αυτη η αντίσταση ειναι πετυχημένη εγω την καίω και την ξανα καίω και τη ξανα καίω και θα τη ξανακαιω μεχρι να διαλύσει
φιλε μου για να μην υπαρχει παρεξηγηση προσωπικη μου γνωμη εξεφρασα...ο καθενας μεγαλο παιδι ειναι αποφασιζει και κρινει

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Και πολυ σωστα το λες συμφωνω απόλυτα μαζι σου και βεβαια δεν υπαρχει κανενα θεμα παρεξήγησης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115838 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824340 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243852 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762744 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem