vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

146 επισκέπτες, 1 χρήστης
bloodlessz

Twitter

Δεν πρέπει να πυρώνουμε ούτε μια φορά το coil όταν το περνάμε στον επισκευάσιμο;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
o Zer0cool όμως αν κατάλαβα καλά δεν μιλάει για αλλαγή χρώματος αλλά για ένα πράμα σαν κατακάθια...

Πρόσφατα το παρατήρησα και εγώ με Tiny μιας και με το συγκεκριμένο τανκ  φαίνονται όλα πολύ καλύτερα. Σε αντίσταση πολύ χάλια όμως και μετά από υγρό που αφήνει πολλά κατάλοιπα. Δεν το συζητάω σε άλλους άτμο θα είχε γίνει κατάμαυρο όλο το υγρό του τανκ. Ένα ακόμα βασικό πλεονέκτημα του Kayfun...
Ασφαλώς αν κάνεις dry burn δεν βλέπεις μετά το παραμικρό αλλά είπαμε κάποιοι να μην κάνουμε προς το παρόν...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Πολυ ανησυχητικο αυτο που σημαινει οτι οι αντιστασεις πρεπει να αλλαζουν πιο τακτικα

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
παιδια μην κανετε ετσι .. το ολο θεμα δεν εχει να κανει με το συρμα ή το οχι  dry burn  αλλα απο αλλους λογους ... αν δεν το εχετε το προβλημα αυτο παει να πει οτι ειστε οκ ..

μολις εγραψα την εμπειρια απο μια μαμακια που ειχα κανει εδω

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Το εχω παρατηρησει και εγω κατά διαστήματα και δεν το εχω συνδυασει με το dry burn, το οποιο συνεχιζω να κανω στο αρχικο στησιμο. Το εχω ομωσ συνδυάσει με στησίματα που δεν χρειαζονται υψηλάα watt και εγώ κατά λαθος εδωσα. Σαν να εβρασαν τα υγρα πανω στην αντισταση ηταν και λιγο μετα αυτή η μακα περιφερόταν σε ολο το τανκ. Δοκιμαστε να κάνετε σε αντίσταση 1,8 κανα δυο τζουρες με 30 W και δειτε μετα από λιγο πως γινεται το υγρο ακόμη και χωρις να παρεις καμένο.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Το υγρο που το παρατηρησα το χρησιμοποιω πανω απο 1 1/2 μηνα (κλωνος Castle long αν εχει σημασια), οπως και το μπελ καπ, οπως και το ιδιο συρμα και μεχρι τωρα δεν ειχα ξαναδει αυτο το θεμα. Το παρατηρησα στα 2 τελευταια στησιματα οπου και δεν εχω καψει το κοιλ πριν το στησιμο, ουτε εκανα και dry burn στην αλλαγη βαμβακιου
Με λιγα λογια απλα λεω και παρατηρω οτι αυτο το φαινομενο μου εμφανιστηκε τωρα οπου η μονη αλλαγη του στησιματος ηταν οτι δεν εκαψα το κοιλ και ΤΙΠΟΤΑ αλλο...

Οριστε και καποιες ενδεικτικες φωτο (ελπιζω να φαινεται)
Στην 1η φαινεται ενα πανω στρωμα πιο μαυρου υγρου, ενω στη 2η φαινεται και η γραμμουλα του πιο χρωματισμενου υγρου οτι προερχεται απο την καμπανα.... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Δεν νομίζω ότι βγαίνει κάποιο ουσιαστικό συμπέρασμα αν δεν το δοκιμάσεις με κάποιο άλλο υγρο. Είναι και αρκετά σκούρο το συγκεκριμενο.


EDIT: Το διάβασα ότι το χρησιμοποιείς αρκετό καιρό το υγρό, αλλά και πάλι, δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις ένα πιο διάφανο.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
το υγρο το εκανες μονος σου ? ή καποιος αλλος ?

επειδη με τις φωτος που βλεπω ειναι ολοιδιο το προβλημα που ειχα με την μ@##κία που εκανα με τον ενεσημο ορο που λεω στο αλλο νημα ...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ο φουρνος που χρησιμοποιεις ειναι με αυτους με τα σχεδιακια που εχουν χαραχθει με λειζερ?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Zer0cool το σύρμα το καθάρισες πριν το χρησιμοποιήσεις?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
παντως για να πω την γνωμη ακομα μια φορα .. επειδη στηνω μονο τωρα χωρις dry burn  και οχι μονο τον δικο μου αλλα και ενος θειου που ειναι βαρυς ατμιστης και κανει διαφορα αλλα δεν ξερει να στηνει .. αν θα ειχε καποιος προβλημα τετοιο με τα υγρα θα το ειχες αυτος .. κανει πανω απο 12 μλ την ημερα και του αλλαζω καθε τρεις μερες .. και βαζει μεσα στον επισκευασιμο του οχι ενα υγρο αλλα διαφορα στο ιδιο τανκ ..μολις αδειασει βαζει αλλο υγρο γιατι δεν θυμαται ή θελει να αλλαξει γευση ...

το χρωμα του υγρου ή περισσοτερη μακα δεν ειδα  ουτε σε μενα ουτε σε κεινον... και επειδη ειμαι μυστηριος με ολα αυτα .. αν το εβλεπα θα το ελεγα αμεσως

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Zer0cool το σύρμα το καθάρισες πριν το χρησιμοποιήσεις?

τί εννοείς;Όσο ζω μαθαίνω εδώ μέσα  ::)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Ιωαννα ειπαμε οτι οσοι δεν κανουν dry burn  ( το δειχνω και στο βιντεο) οτι περναμε το συρμα με μια χαρτοπετσετα με νερο ή καλυτερα με οινοπνευμα για να το καθαρισουμε απο τυχον λαδια του εργοστασιου ... αν καναμε dry burn  λέγεται οτι με αυτο καιγόντουσαν

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Mερικα σύρματα (όχι απαραίτητα φθηνα), λες και τα χουνε περάσει με γρασσο ειναι... όταν βλέπω τέτοιο σύρμα εννοείται ότι δεν ξαναπαραγγελνω από το ίδιο καταστημα.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια καταρχας δεν ανοιξα αυτο το θεμα λεγοντας κατι ως δεδομενο, απλα αναφερω τον προβληματισμο μου για το ΕΑΝ αυτο το φαινομενο μπορει να οφειλεται στο γεγονος οτι δεν καιω το συρμα πριν τοποθετησω βρεγμενο βαμβακι...Και απ οτι βλεπω εχει συμβει και σε αλλους...Το θεμα ειναι να μπορεσουμε να βγαλουμε συμπερασμα αν αυτο συμβαινει λογω του καμενου συρματος η μη...

@ExMortus - Δεν εχω δοκιμασει με αλλο υγρο αφου αυτο ειναι παρατηρηση των τελευταιων ημερων...Ειναι στα σχεδια μου ομως!

@kostas44 - Το υγρο το εχει φτιαξει ο antonisk και απ οσο γνωριζω δεν βαζει wifi (χρησιμοποιει βασεις Umami 50/50 αρωμτα ΤΡΑ αν δεν κανω λαθος)

@Nemesis_rds - Ο φουρνος ναι ειναι απο ft (σιγουρα οχι και τα καλυτερα υλικα) που εχει την χαραξη επανω...Οπτικα δεν φαινεται κανενα ξεβαμαη διαβρωση πανω του και τον χρησιμοποιω 1 1/2 μηνα τουλαχιστον

@thenetpoet - Ναι το συρμα το καθαρισα με καθαρο οινοπνευμα πριν το στριψω

@ e-go FUN - Συρμα χρησιμοποιω το ιδιο απο Φλεβαρη και δεν ειχα ουδεποτε θεμα με "λαδιλα" η σχετικα θεματα οταν τα εκαιγα πριν


Μην τρελαινομαστε...ξαναλεω, οτι το αναφερω αυτο για να το παρατηρησετε κι εσεις αν συμβαινει, και αν οντως ετσι ειναι ΜΗΠΩΣ οφειλεται στο γεγονος οτι το μεταλλο πχ. αλλαζει τη δομη του με διαφορετικο ρυθμο και τροπο καιγομενο σιγα σιγα σε υγρο περιβαλλον...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824370 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507381 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem