vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #165 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 15:16 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :tongue_move_02: :tongue_move_02:
Γιαννη δεν εισαι of topic ρε συνταγη εδωσες  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Καλα δοκιμασε το υγρο αν το βρεις ετοιμο και πες μου αλλα εσυ εισαι αν θυμαμαι καλα εισαι φρουτοπαιδο  :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #166 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 15:21 »
Απαπαπαπαπα Βαγγέλη, το αντίθετο τελείως, φουλ καπνικό είμαι :)
Έχω μπει ήδη στη σελίδα να παραγγείλω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #167 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 13:52 »
Ο Τρύφωνας στην έδωσε την απάντηση. Το υγρό περιέχει καπνικό "αμερικάνικου" τύπου, βλέπε Burley, Kentucky Blend, ίσως M-Blend. Σε μικρή ποσότητα και σε ακόμα μικρότερη ποσότητα το Χαμομήλι. Θα έλεγα κάτι σε 2,5-3% καπνικό και 0,3-0,5% χαμομήλι. Αυτή είναι και η μαγεία αυτού του υγρού, ότι δεν είναι καθόλου έντονο αλλά πολύ γευστικό. Παίζει φυσικά ρόλο και η βάση. Αν με ρωτούσες, θα έλεγα ότι σε ποσότητα 10ml τελικού υγρού, τα 3 πρέπει να είναι βάση DEA, διέκρινα αρκετά γευστικά χαρακτηριστικά τα οποία πλησιάζουν τα "καπνικά" αυτής της εταιρείας. Επίσης, για να βοηθήσω το επίδοξο κλωνοποιό, πρέπει να πω ότι η καπνική γεύση του υγρού θυμίζει σε ποσοστό 40-60% τη γεύση του Umami Tobacco.

Εντάξει, το τερμάτισα, θα αλλάξω το username μου σε Spectrometer και θα βάλω avatar τη μαύρη τρύπα από το interstellar...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #168 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 15:29 »
Νεα συνταγη της καλης μου Μαμας  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: OOOOOO MAMAMIA
Ηδη μου μυριζει το γλυκο που ψηνει στο φουρνο ... πρεπει να εχει κανει την κρυφη της συνταγη για την κρεμα που θα βαλει απο πανω χμμ... δεν παει αλλο παω να φαω ενα κομματι .... ΩΧΧΧΧΧ  δεν ειναι γλυκο αυτο ουτε η συνταγη της καλης μου μαμας αλλα καποιος τυπος που δεν ξερω να ατμιζει και να βγαζει τεραστια συννεφα σαν φουγαρο πλοιου .. οπα ρε πως την επαθα ετσι ? εεεεε Κυριος τις ατμιζεις και μου εσπασες την μυτη ?
Ο Κυριος μου απαντα ....  ΜΑΜΑΜΙΑ ...
_ ρε μαμαμια ή μαμαδυο θελω και εγω απο αυτο .... και εκεινος μου εδωσε ενα μικρο χαρτακι .. το διαβασα και γουρλωσα τα ματια .... ΗΤΑΝ η συνταγη της μαμας μου αλλα σε υγρο για ατμιση ... ..
Τραβηξα τζουρα .... γευση βατομουρων  με κρεμωδη και γλυκια γευση ... καπου πιο κει καταλαβα οτι εχει και ροδακινα βουτηγμένα σε αλκοολ ..  γλυκια γευση και το ιδιο στην εκπνοη .. δεν ειναι κουραστικο αλλα νοστημο οπως ηταν το γλυκο που μου εκανε η μαμα μου .. που ηθελα να φαω ολο το ταψι ....
στο χωρο θα παθετε οτι και εγω ... καπου ψηνουν γλυκο ...

Η Ιστορια καπου ειναι πραγματικη γιατι τετοιο γλυκο μου εκανε η μαμα μου και καπου καπου κανει και τωρα .. στη  γευση πλησιαζει θανασιμα με το γλυκο που ετρωγα  αυτο το υγρο... θα συγκινησει πολλλους και θα γινει το βασικο τους αλλα και καποιοι αλλοι θα το μισήσουν γιατι δεν μπορεσαν να το κανουν βασικο τους



το 6,6 days σημαινει μλ αλλα κατα λαθος το εγραψα στις μερες .. οι μερες ειναι 6 σκετο
αν δεν εχετε Raspberry ice Cream βαλτε οτι αρωμα εχετε σε βατομουρο  απλα να ξερετε οτι δεν θα δωσει την γευση της συνταγης ...
Η συνταγη προσαρμόστηκε με καινουρια αρωματα  (η παλια συνταγη ειχε blueberry extra Tpa αντι για raspberry ice cream  και δεν ειχε vanilla custard FW)

καλα DIY!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 15:34 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #169 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 17:09 »
Κωστ ασε τα γλυκα γιατι στις ηλικιες μας το ζαχαρο κοντα ειναι  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πιασε τα χαμομηλια που κανουν και καλο  :laugh1: :laugh1:
Αληθεια υπαρχει αρωμα χαμομηλι?
Γιατι τα αλλα απο δω απο εκει βρισκονται

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #170 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 17:31 »
http://livflavors.com/index.php/herb-e-liquid-camomile.html


Είναι σχετικά εύκολο να φτιάξεις και μόνος σου. Αν σε ενδιαφέρει, μπορώ να βάλω λίνκς για την διαδικασία.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 17:53 από modivin »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #171 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 20:34 »
Βαγγελη για να πω την αληθεια δεν το εχω δοκιμασει ακομα αυτο το υγρο που σου εκανε τετοια τερτιπια και δεν μπορω να πειραματιστω ακομα με αυτο ... ειδα που το πουλανε και οταν το εχω στα χερια μου τοτε θα αρχισω να το κοιταω ..... (για συνταγη ... εστω κατι κοντα σε αυτο )  για το χαμομηλι και το extract  απο κατι οργανικο δεν ξερω ακομα θα το ψαξω και αυτο ... ισως  να ειναι γενικα κατι σε τσαι ή κατι σε ανατολιτικο τσαι ... και ο Τρυφωνας το συγκεκριμενοποίησε.. Το λινκ που ειδα ηταν με ginger extract  αλλα που τσαι και που τζιτζερ .. εχτος αν κατι να μου διαφευγει ...
 εγω θα το κοιταξω να το εχω στα χερια μου πρωτα  το υγρο για δοκιμη κα αν μοιαζει εστω οσο λεει ο Τρυφωνας με το umami tobacco  τοτε ξερω σε ποια αρωματα θα  απευθυνθω και υπαρχουν και εδω Ελλαδα... :yes:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #172 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 21:12 »
Το είδα και εγώ αυτό με το ginger αλλά νομίζω πως απλά έχουν κάνει λάθος στο Copy - Paste από αυτό όταν έστηναν το site.


Αν παρατηρήσεις τι πουλάνε κυρίως, δεν είναι να απορεί κανείς γιατί έχουν κάνει λάθος  :cigar:

Αποσυνδεδεμένος MRxrisimos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #173 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 17:42 »
Πριν 2μιση βδομαδες εφτιαξα το PRIMOCREAM..καταρχην μολις ειδα primo verde μεσα λεω πως θα σπασει αυτη η εντονη τσιγαριλα του..και ομως ..μπαινει η μπανανα και εχει γινει αντε γεια..πολυ ωραιο καπνικο με επιγευση μπανανας για ολη μερα ,ολη νυχτα..που να ωριμασει και κανα μηνα...Κωστη συνεχισε ετσι ,σε παραδεχομαι..σημερα εφτιαξα και το ΜΑΜΑΜΙΑ και αναγκαστικα αναμονη τωρα..εν τω μεταξυ τα φτιαχνω με το τροπο σου ωριμανση σε ομαδες και πιστευω ειναι πολυ καλυτερα..και ο κοπος ειναι 5-6 μερες παραπανω μεχρι να δεσουν οι ομαδες...ενταξει τπτ δλδ..αυτα..καλη συνεχεια και προχωρα

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #174 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 17:05 »
BellyDance !!

    Θα πω, πως μόνο τις χορεύτριες ζωντανές δεν είδα  :laugh1:
Η συνταγή καταφέρνει να παντρέψει δύστροπα αρώματα (turkish, M-type, cubano) σε ένα εξαιρετικά νόστιμο και εθιστικό αποτέλεσμα.
Έκανα και μία παρασπονδία και αντικατέστησα το cubano της TPA με Puro cubano της atmos που το είχα για τον νεροχύτη.
  Καπνικό που δεν κουράζει καθόλου και στον χώρο αφήνει πολύ ευχάριστο άρωμα.
Με άλλα λόγια ένα καπνικό υγρό για ADV που ξεφεύγει από τα RY και συναφή.
A tip of my hat για τον Κώστα  :respect_hat: 




edit : πιθανόν για το εξαιρετικό αποτέλεσμα να έχει μικρό μερίδιο ευθύνης και ο Tilemahos V2 plus

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 17:11 από netsplit »

Αποσυνδεδεμένος MRxrisimos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #175 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:48 »
Λοιπον τωρα ατμιζω το MAMAMIA...Πολυ ωραιο..Τελειο..το μονο αρωμα που δε συμπαθω ειναι το ry4 σε αντιθεση με πολλους εδω μεσα που το εχουν απτα καλυτερα..εμενα αυτη η ryιλα μου βγαζει φαρμακο παρα καπνικο..στη συγκεκριμενη συνταγη ομως ειναι πολυ ωραιο..δε το περιμενα...μπραβο στο Κωστα

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #176 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:51 »
Λοιπόν, επιτέλους ήρθε ο καιρός και μετά την υπομονετική αναμονή το Crime Scene μου ήταν έτοιμο! Επειδή μάλιστα είχα φτιάξει ένα black honey της ΤΡΑ το οποίο μου άρεσε πολύ, πέρασαν και μερικές μέρες παραπάνω από τον προτεινόμενο χρόνο ωρίμανσης  :thumpup:


Στην αρχή η εντύπωση που μου έκανε ήταν κάπως αμφιταλαντευόμενη. Μπορούσα να διακρίνω ένα υγρό που δυνητικά θα μπορούσε να είναι τέλειο, αλλά δεν ήταν... Επίσης, χωρίς να πειράξω τα ποσοστά νικοτίνης, χτυπούσε πολύ περισσότερο από όλα τα υπόλοιπα που έχω δοκιμάσει. "Τι να φταίει" σκέφτηκα. Ίσως δεν είχα κάνει κάτι στη διαδικασία σωστά, ίσως τελικά να μην ήταν τόσο του γούστου μου ή να ήθελα κάποιες αλλαγές.


Τελικά βρήκα τι έφταιγε: ο ατμοποιητής! Το δοκίμασα στον expromizer που γενικά εκτιμώ. Κι όμως, δεν έβγαλε αυτό που έπρεπε. Ήταν πλύ flat. Μόλις είπα να στάξω μερικές σταγόνες στον dripper το υγρό μεταμορφώθηκε! Έβγαλε όλα εκείνα που έπρεπε να βγάλει, άρχισαν να ξεπηδούν από το background διάφορες γευστικές νότες σε ήπιους τόνους και από κείνη τη στιγμή δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Πραγματικά ένα πολύ ιδιαίτερο και ΚΑΛΟ καπνικό υγρό! Μπράβο Κώστα!! (και ευχαριστούμε)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #177 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 19:19 »
Μητσο ( netsplit) το BellyDance  αν θυμαμαι καλα με ειχε παιδεψει πολυ μεχρι να του βρω μια ισσοροπια τοτε.. οταν το καταφερα τουλαχιστον για μενα εγινε για πολυ καιρο και το δικο μου ADV  και βεβαια το εκανα για να το τσεκαρω αν μπορω να κρατηθω μονο με αυτο χωρις να με μπουχτιζει μιας και τα αρωματα του ειναι οντως περιπλοκα .. αλλα μια χαρα με πηγε και με κρατησε ... ειμαι σιγουρος οτι θα το καραγουσταρεις και για πολυ καιρο ... 

Κωσταντινε το Crime Scene  ειναι ενα υγρο που σιγουρα δεν ειναι φλατ και ειναι  απο τα πιο popular  απο τις συνταγες μου .. αυτο το υγρο μαζι με το After Work ..  εγιναν σε πολλους φιλους μου που το εφτοιαξαν το αγαπημενο τους και δεν σου κρυβω οτι εχει αυτο το κατι που σε κανει να τα αναζητας ....  θελώ να μου πεις και αλλες λεπτομερειες στη πορεια σου με αυτο το υγρο ...


MRxrisimos :)  το Mamamia   ειναι πολυ νοστημο υγρο οντως και αυτο που εσενα σου φανηκε οτι σου αρεσε ενω πριν αυτο το αρωμα δεν σου αρεσε .. και εννοω το RY4 DB ...  η αναμιξη του με burbon  και  bavaria cream  το εκανε να στρογγυλεψει και να δωσει μονο τα καλα του στοιχεια .. μετα επεσαν και τα φρουτα και το ολοκληρωσαν ... καλοατμιστο :)


ΣΥΜΒΟΥΛΗ   θελω αυτο να το πω σε ολους .. οταν φτοιαχνετε μια συνταγη να προτιμάτε να μην εχετε πολυ υψηλα ποσοστα σε αρωματα .. το υγρο γινεται μπουχτιστικο και καποια στιγμη αδιαφορο .. παρολο που εχει μεγαλες ποσοτητες απο τα αρωματα ... γιαυτο σε ολες τις συνταγες μου προτιμω οσο μπορω ..μεχρι να βρω την ισσοροπια στο υγρο να κρατω χαμηλα ποσοστα σε αρωματα

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #178 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 16:18 »
Kώστα τον να σε ευχαριστήσω για τις συνταγές σου απλά θα ήταν λίγο. Έχεις κατορθώση να κάνεις και εμένα και την γυναίκα μου να ατμίζουμε τις συνταγές σου και να βρούμε ο καθένας το βασικό του υγρό. Με αυτό τον τρόπο μειώθηκαν τα 50ευρα κάθε εβδομάδα για CL, GM και BFF.


Nα πώ λοιπόν και εγώ τις εντυπώσεις για τις συνταγές που έχω δοκιμάσει:


Αfter Work: Όταν το ετοίμασα και το πρωτοδοκίμασα μετά από μια εβδομάδα και καθαρά από περιέργια είχε ακόμη έντονη την αίσθηση του bourbon και δεν με τρέλανε. Δεύτερη προσπάθια στις τρείς εβδομάδες και τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα. Το συγκεκριμένο υγρό όμως απογειώθηκε όταν το άφησα 6 εβδομάδες. Τοasted Almond και Black Sugar έκαναν τρελό συνδιασμό και τη γεύση του bourbon ίσα ισα που την νοιώθεις. Το δοκίμασα και με διπλασιασμό αλλά δεν μπορώ να πώ ότι είχα επιτυχία. Πλέον είναι το βασικό μου υγρό.


Banana Sock: Είναι πλέον το βασικό υγρό της γυναίκας μου. Δεν χρειάζεται πολύ χρόνο για να είναι έτοιμο, μόνο 2 εβδομάδες. Όταν άνοιξα για πρώτη φορά το μπουκάλι ήθελα να το πιώ. Το έχει πιπίλα όλη την ώρα και κάπου κάπου όταν έχω υπογλυκεμία ατμίζω και εγώ 2-3 τζούρες. Την προηγούμενη εβδομάδα της ετοίμασα 500ml γιατί είχε τελειώσει και κόντεψε να βάλει τα κλάματα. Υποκλίνομαι!!!


Give a Shot: Πολύ ωραίο φρουτώδες υγρό που το έκανα για κανένα μήνα το καλοκαίρι και όλοι ερχόταν δίπλα μου για να μοιρίζουν τον ατμό. Πραγματική φρουτότσιχλα και το koolada μέσα δίνει την αίσθηση της δροσιάς!!!


Ladybeka: Στην πρώτη προσπάθεια δεν μου βγήκε γιατί μετά από 1 μήνα ήταν ακόμη έντονη η μυρωδιά από το m-type. Δεύτερη προσπάθια τσίμπησα m-type στη μίτη βελόνας και αντικατέστησα το Western Blend με Βlack Honey γιατί απλά έτσι μου ήρθε. Ορίμανση 1 μήνα και ήρθε στα γούστα μου :)) :)) :)) 


Τώρα πάω για Kiss Am All. Έλα όμως που δεν μπορώ να βρώ αυτή την ripe banana πουθενά και έχω σκάσει. Πειράζει να αντικαταστήσω με banana atmos?  :confused1:


Τέλος αν και off topic έκανα και το Castle Long με την συνταγή σου στο 10% και τσίμπησα προχθές μετά από 25 ημέρες 1ml να το δοκιμάσω αλλά μου έβγαλε το kentucky bourbon σε έντονο βαθμό. Οπότε πάω για 6 βδομάδες ωρίμανσης και βλέπουμε. Την υποψιάστηκα την δουλειά από το After Work που και αυτό ήθελε περίπου 6 βδομάδες για να ολοκληρωθεί σαν υγρό. Τελικά μάλλον το Kentucky Bourbon θέλει το χρόνο του για να δέσει με τα υπόλοιπα, ή έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.


Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 16:29 από constantinos77 »


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245971 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8007 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326697 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297647 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827584 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios