vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Lemo 2 Atomizer by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #180 στις: Αυγούστου 08, 2015, 14:38 »
Φυσικα η οπια εταιρια μπορη να βγαλη μαιμου σκρατσ εν τσεκ και να τα κολαη στα κουτια τωρα θα ηταν   καλυτερο ο κωδικοσ που υπαρχει στο κουτι να ειναι χτυπιμενοσ και σε οτι προιων αγωραζουμε για την αξιοπιστια  και οχι μονο πανω στο κουτι αυτο εμενα δεν μου δεινη καμια συγουρια και να εχουμε και το κεφαλι μασ υσυχο το τι πληρωσαμε και το τι πηραμε

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #181 στις: Αυγούστου 08, 2015, 14:46 »
Από CVapor.com αγόρασα τον Lemo 2 και το iStick TC 40W, και τα παρέλαβα στα χέρια μου , μόλις χθες πρωι-πρωί και τα 2 μαζί


http://www.cvapor.com/eleaf-lemo-ii-rebuildable-atomizer.html

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #182 στις: Αυγούστου 08, 2015, 15:03 »
Φιλε Paladin στειλε τουσ φωτο με mail και ζητα αλαγη αν και οτι εχω αγωραση το εχω παρη απο ελλαδα  οταν με το καλλο σπαση το cc και κανω οπια δηποτε αγωρα απο εξωτερικο λογο μεγαλησ διαφωρα τιμησ ασχετοσ αν λενε οτι ειναι αυθεντικο κιι γνησιοτητασ απο σκρατσ εν τσεκ παντα ενα ρισκο το περνησ προσ τη γνησιοτητα

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #183 στις: Αυγούστου 08, 2015, 15:06 »
Δηλαδη τωρα θα εχω προβλημα με τον lemo μου ; σαββατοκυριακα ποτε δεν πηρα απαντηση σε οποιοδηποτε θεμα απο www.cvapor.com ... Τι ναπω... Τοση ατυχια στον πρωτο μου  lemo :(

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #184 στις: Αυγούστου 08, 2015, 15:12 »
Δοκίμασε να τρίψεις την σκουριασμένη επιφάνεια ελαφρά με την άγρια πλευρά από ένα σφουγγαράκι κουζίνας κάτω από τρεχούμενο νερό αν θες να τον χρησιμοποιήσεις. Προσωπικά θα ζητούσα αντικατάσταση η επιστροφή χρημάτων όμως.  Δεν ξέρω τι κάνει η CVapor σαν εταιρία, δεν έχω ψωνίσει από εκεί ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #185 στις: Αυγούστου 09, 2015, 06:02 »
Καλημέρα και από εμένα !:)
Τα δοκίμασα όλα εκτός από χυμό λεμονιού..... τίποτα δεν έπιασε .. αυτό το περίεργο Discoloration (Αποχρωματισμός ) συνεχίζει να υπάρχει όπως ακριβώς είναι στην φωτογραφία..


Sorry που έφυγα απότομα το μεσημεράκι , αλλά είχα πάει απογοήτευση ψυχολογική , γιατί ο 1ος μου επισκευάσιμος που έτυχε να ειναι και ο lemo 2 Και να μου κάνει τέτοια "κουτσουκέλα".


Έψαξα στο ιντερνετ να δω τι παιζει και οι λέξεις κλειδιά για αναζήτηση στο Google , είναι :
Stainless Steel Discoloration.


Οπότε στο μέλλον , αν κάποιος του τύχει κάτι παρόμοιο , να γνωρίζει να μην φρικάρει όπως φρικάρισα και εγώ ...  :(

Εδώ είναι και μια ιστοσελίδα που λέει πως να αφαιρέσεις τον αποχρωματισμό απο ανοιξείδωτα


http://calphalon.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/45/~/i've-noticed-a-rainbow-like-discoloration-on-my-stainless-steel-cookware.-how

Εντωμεταξύ , τον συναμορλόγησα ξανα , και έχω κάνει 2 ml Φράουλα με 6mg νικοτίνη , και τώρα κάνω 2 ml Σοκολάτα με 6mg Νικοτίνη :)


Δουλεύει κανονικά  :thumpup: , δεν έχω υγρά να τρέχουνε ή να στάζουνε , και δεν έχω καθόλου γεύση από σίδερο ή μέταλλο  :thumpup:


Ευχαριστώ ΠΑΡΑ πολύ για τις ΠΟΛΥ γρήγορες απαντήσεις που δέχτηκα και για την βοήθεια σας :)
Υ.Γ Καμία σχέση με τον GS-Air και τον GS-Air M  :-[  αλλά μου φαίνετε ότι γενικώς είναι πολύ πολύ αεράτος .. μάλλον είναι η "καμινάδα" του φαρδιά ή μεγάλη και είναι τόσο αεράτος ;;
Επειδή τώρα ενδιαφέρετε και ο αδερφός μου για Επισκευάσιμο , σκεφτόμουνα κάτι σε Kayfun ?? αξίζει ; ή να πάω σε άλλη κατεύθυνση ;




Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #186 στις: Αυγούστου 09, 2015, 07:46 »
Χμμμ...  :hmmm:

Note να μην αγοράσω ποτέ ξύδι από Lidl.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #187 στις: Αυγούστου 09, 2015, 07:50 »
Καλημερα :) ειμαι online απο το κινητο..θελεις να βακβ φωτο ποιο αργα το συγκεκριμενο ξυδι απο το Lidl που εβαλα και εκανε αποχρωματισμο το Lemo 2 ;;
Επιτρεπετε ; ή σαν πραξη δεν επιτρεπετε στο forum λογω ισως πιθανης δυσφιμισης ;

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #188 στις: Αυγούστου 09, 2015, 10:12 »
Paladin αξιζει ο kayfun..

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #189 στις: Αυγούστου 09, 2015, 11:30 »
...................Υ.Γ Καμία σχέση με τον GS-Air και τον GS-Air M  :-[  αλλά μου φαίνετε ότι γενικώς είναι πολύ πολύ αεράτος .. μάλλον είναι η "καμινάδα" του φαρδιά ή μεγάλη και είναι τόσο αεράτος ;;
Επειδή τώρα ενδιαφέρετε και ο αδερφός μου για Επισκευάσιμο , σκεφτόμουνα κάτι σε Kayfun ?? αξίζει ; ή να πάω σε άλλη κατεύθυνση ;

Eίναι όντως αρκετά αεράτος. Παίζει ρόλο η καμινάδα αλλά και το drip tip. Mε δεδομένο ότι η καμινάδα δεν αλλάζει θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις ένα drip tip με μικρότερη εσωτερική διάμετρο.
Ο Kayfun (lite plus , 4 κλπ) είναι άριστη επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #190 στις: Αυγούστου 09, 2015, 13:05 »


σε γενικές γραμμές καλός μου φάνηκε αλλα με προβλημάτισε το υλικό τις καμπάνας πιο ελαφρύ δε ξέρω
[/quote]



Μια συμβουλη για οπιουσ δεν το ξερουν και εχουν αμφιβολιεσ για τα υλικα του ατμο αυτο ισχυει για ολουσ τουσ ατμο που λενε οτι ειναι απο ανοξειδωτο ατσαλι 314  η 316 ενασ γρηγοροσ και ευκολοσ τροποσ  για να επιβεβαιωσησ ειναι ο μαγνητησ ανοξειδωτα αλουμινια και αλλα μερικα μεταλα δεν εχουν καθολου μαγνητησμο αν μαγνητιζει παει να πει οτι εχει και κραμα σιδηρου μεσα οσο μικροτεροσ ειναι ο μαγνητισμοσ τοσο καθαροτερο  ειναι ηποιοτητα του μεταλου  :thumpup:

Απαντω στων φιλο οτι τεσταρα με μαγνητη των δυκο μου lemo μετα απο μπανακι που του εκανα και κανενα εξαρτημα του δεν εχει των παραμικρο μαγνητισμο αντιθετοσ με αλλο επωνημο ατμο που εκτοσ οτι ειναι γνησιοσ ολα του τα κοματια ειχαν μαγνητισμο αλλα πιο πολλυ η καμιναδα και το βαρελακι που βιδωνη η καμιναδα κολισαν πανω στο μαγνιτη σαν απλη λαμαρινα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2015, 12:24 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #191 στις: Αυγούστου 16, 2015, 23:41 »
Γεια χαρά ξανά και από εμένα :)
Να ρωτήσω , ανταλακτικά για τον Lemo 2 απο που μπορώ να βρω ;;
Έχω πάρει 5 τζαμάκια για τον Lemo 2 , για να έχω καβάτσα..
αλλά O-Rings και φλάτζες ?

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #192 στις: Αυγούστου 17, 2015, 00:13 »
Αυτό  πρέπει να  κάνει     http://www.k110.eu/el/episkevasimoi/1024-set-antallaktikon-gia-lemo.html

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #193 στις: Αυγούστου 17, 2015, 00:59 »
Για Lemo 1 ή για Lemo 2 είναι αυτα ;

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #194 στις: Αυγούστου 17, 2015, 01:04 »
Εφόσον βλέπεις βίδες τρύπας αναπλήρωσης, για Lemo 1.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151543 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10936 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147294 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8086 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32953 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52483 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360904 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos