vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

444 επισκέπτες, 5 χρήστες
marauder800, pngtszs1976, thanos1071, Barbapaidi, sakissalonika

Lemo 2 Atomizer by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #195 στις: Αυγούστου 17, 2015, 01:18 »
άρα δεν κάνει για Lemo 2 ;;;;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #196 στις: Αυγούστου 17, 2015, 01:23 »
Οι βίδες του deck και το oring της καμινάδας κάνει, όπως επίσης και ένα από τα δύο oring για το γυαλί (ο Lemo 2 έχει 2 διαφορετικά πάνω και κάτω).

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #197 στις: Αυγούστου 17, 2015, 01:43 »
Ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας :)


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #198 στις: Αυγούστου 17, 2015, 10:40 »

Καλημέρα σε όλους. Χρησιμοποιώ τον lemo2, περίπου μία βδομάδα. Αρχής εξ αρχής με απέλπισε, καθότι με το που τον γέμισα, σχεδόν με ελάχιστα ανοιγμένη την εισαγωγή αέρα, καθότι δεν πολυσυμπαθούσα τις πνευμονικές, άρχισε να στάζει και μάλιστα έντονα.
Σύντομα όμως διαπίστωσα πως όταν είναι στη μέση, δεν έχει σχεδόν καθόλου. Σύντομα όμως τις συνήθισα και απολαμβάνω πολύσιο ατμό. Μέχρι στιγμής, έχω αλλάξει μόνο μια φορά το εργοστασιακό βαμβάκι και καθάρισα την αντίσταση.
Στην αρχή το γέμιζα βράδυ και τον άφηνα ξαπλωτό με την εισαγωγή του αέρα ανοιχτή. Το πρωί είχε δακρύσει. Όταν έκλεισα από το βράδυ την εισαγωγή, το πρωί ήταν τελείως στεγνός, έτοιμος για άτμισμα.
Προς το παρόν, τον λειτουργώ στα 12 βαττς και η αντίσταση είναι 0,54 Ωμ με γεύση πολλή καλή. Τον λειτουργώ πάνω σε έναν evic Vt.
Η μόνη δυσκολία που αντιμετωπίζω είναι πως ανοίγει δύσκολα η τρύπα για γέμισμα. Ίσως δεν έχω βρει το κόλπο ακόμα.
Με παρόμοια αντίσταση, στα πόσα watts το έχετε;
 

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #199 στις: Αυγούστου 17, 2015, 11:36 »
Νομίζω πώς λίγα είναι τα 12watt για 0.5Ω αντίσταση, αν σε ικανοποιεί όμως καλώς. Όσο για το γέμισμα, όντως είναι σφικτό το δακτυλίδι.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #200 στις: Αυγούστου 17, 2015, 12:33 »
Πλούσιος ο ατμός στα 12 watts, πολύ γευστικός και όμορφα μυρωδάτος για τους γύρω. Σε δυνατή πνευμονική, πραγματικά πολύ καλό ντουμάνι. Ελπίζω με τον καιρό να χαλαρώσει λίγο το δαχτυλίδι.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #201 στις: Αυγούστου 17, 2015, 12:38 »
εγώ τον Lemo 2 με 0.5 ohm αντίσταση τον δουλεύω στα 20 Watt και μερικά υγρά στα 22.5 ή 25.


Στα 12 Watt εγώ πάντως δεν ευχαριστέμαι να ρουφάω :(
Το Arabic Tobacco είτε 20 W είτε 25 W , είναι ίδια γεύση , δεν χαλάει :)


Αν θέλεις να χαλαρώσει το επάνω δαχτυλίδι ( η τρύπα γεμίσματος για υγρό ) εγώ την έβαλα σε καυτό νερό , το πάνω κομμάτι για 20 λεπτά .. και μετά ήτανε ένα τσικ χαλαρό , πολύ χαλαρό για γύρισμα..απαιτούσε το 1/3 δηλαδή από την αρχική του σκληρότητα :)
Ελπίζω να βοήθησα :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #202 στις: Αυγούστου 17, 2015, 13:12 »
Φιλε μου vaggos59  κατα πρωτον σε αυτα τα ωμ  με τα βατ που λεσ εσυ οτι των δουλευησ ειναι πολλυ χαμηλα η αντιστσησ αυτεσ δουλευουν απο 18 και πανω τωρα οσο αφωρα τησ διαροεσ πριν των γεμισησ πρεπη να κλεινησ τη ρυθμιση του αερα τερμα κιι μετα ανοιγησ των υγρων ποτε μα ποτε μη των γεμιζησ μεχρη τερμα παντα ξαπλοτοσ γεμισμα και πρωτα κλεισιμο τα υγρα και αμεσωσ του αερα με αυτων το τροπο γεμιζω και δεν εχω διαροεσ τωρα εποιδη και εγω την αρχη μετα απο πλυσιμο του ατμο το πανω κοματι που συγκραταη το τζαμακι το βιδωνα σφυχτα στη πορεια ανακαλυψα οτι δεν θελη τοσο σφυχτα και με αυτων το τροπο και η ρυθμηση αναπληρωσησ υγρου ανοιγη πανευκολα παντα ακομα και τωρα μετα το πλυσιμο και οταν των βιδοσο απανω χωρισ υγρα μεσα κλεινω τη ρυθμηση των υγρων και σταζω μια σταγωνα στο κανο που κανη την τρυπα των υγρων απο τα υγρα που εχω το ανοιγοκλείνο 1 με 2 φωρεσ και ολα καλλσ με αυτα που σου γραφω πιστευω αν τα κανησ θα των ευχαριστηθησ ακομα πιο καλλα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #203 στις: Αυγούστου 17, 2015, 13:39 »
Φίλε Γιώργο σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Κατ΄αρχήν κρίμα που δεν έρχομαι φέτος στο όμορφο μέρος σου να τα λέγαμε από κοντά. Έχουμε σπίτι στα ψηλά, λίγο πιο πάνω από το Κεντρί. Όσο για την πλήρωση, πάντα με κλειστή την εισαγωγή αέρα την κάνω. Απλά, όταν είχα στο άτμισμα, λίγο ανοιχτή για πιο σφιχτές τζούρες, τότε διαπίστωσα την υγρασία και το στάξιμο. Για τα watts, θα ανέβω σταδιακά, αν και στα 12, είναι ιδιαίτερα πλούσιος ο ατμός και με ικανοποιεί απόλυτα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #204 στις: Αυγούστου 17, 2015, 13:59 »
Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι ακόμα και με ανοιχτή την εισαγωγή αέρα (κατά την αναπλήρωση υγρού) δεν υπάρχουν διαρροές. Από εκεί και πέρα όμως εμφανίζονται αρκετά συχνά διαρροές που έχουν σχέση με τον τρόπο στησίματος (ποσότητα βαμβακιού κλπ)

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #205 στις: Αυγούστου 17, 2015, 14:21 »
Σίγουρα έχεις δίκιο. Αλλά οι πρώτες διαρροές, που περισσότερο ήταν σαν υδρατμοί, ήταν με την εργοστασιακή αντίσταση. Και τότε είχα την εισαγωγή αέρα, σχεδόν τελείως κλειστή Το πιο πιθανό είναι να οφείλεται σε αυτό. Γιατί από τότε που το έβαλα στην μέση, δεν βλέπω κάτι. Το ίδιο ακριβώς γινόταν και στον EgoOne Mega. Με το που άνοιξα και σε αυτόν τον αέρα, το φαινόμενο εξαλείφθηκε.
Απορίας άξιο όμως είναι, γιατί είχα διαρροή, ενώ τον είχα γεμίσει βράδυ και τον είχα αφήσει ξαπλωτό για την επόμενη ημέρα.
Επίσης, διαπίστωσα ότι κλείνοντας λίγο με το χείλος μου το πάνω μέρος του drip, μου έρχεται ωραίος χλιαρός ατμός και ιδιαίτερα πλούσιος. Ακόμα και στα 12 watts. 

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #206 στις: Αυγούστου 17, 2015, 21:22 »
Γενικά σχεδόν κανένα επισκευάσιμο tank δεν αντέχει όλο το βράδυ στο πλάι χωρίς διαρροή, πλην αυτών με πολύ μικρά κανάλια τροφοδοσίας με πηχτό υγρό μέσα.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #207 στις: Αυγούστου 17, 2015, 21:48 »
Όταν έκλεισα τελείως την εισαγωγή αέρα, δεν είχα πρόβλημα. Και είμαι σίγουρος πια, μετά απο δοκιμές που έκανα, αν κάποιος θέλει σφιχτή τζούρα και έχω ανοίξει λίγο την εισαγωή αέρα, έχει διαρροή. Προφανώς δεν ψύζχεται καλά ο ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #208 στις: Αυγούστου 25, 2015, 21:52 »

Ένα χρήσιμο βίντεο με τιπς για τον lemo2.

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #209 στις: Αυγούστου 29, 2015, 14:36 »
Καλησπερα παιδια εχω μια ερωτηση
Μολις αγορασα τον Lemo 2 και  τ απογευμα θα κατσω να τον στυσω . Τι συρμα να βαλω με ποσες σπυρες για να τον βγαλω 1Ω και στα ποσα watt να τον δουλεψω με 50vg/50pg υγρο ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10911 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345618 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147286 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8085 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos