vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

iStick 50W by Eleaf

Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #180 στις: Μαΐου 07, 2015, 06:42 »
Επειδή η φαντασία οργιάζει και το φουμαρο πάει σύννεφο προκειμένου  να τραβήξει κανείς τα βλέμματα, απλά να αναφέρω πως η eleaf όπως μου δήλωσε σε πρόσφατη επικοινωνία μας είναι αρνητική στο να προσφέρει μια συσκευή με πολλά watt άμεσα. Στα σχέδια της είναι η παραγωγή ενός box στα 100w αλλά με άλλους περιορισμούς και σίγουρα δεν θα βγάλει μοντέλα με 75-82-93-100-125-150 w και άλλες αηδίες. Το πιθανότερο σενάριο είναι να ενσωματώσουν τον lemo 2 σε κάποιο box, ίσως100w αλλά και αυτό ακόμα δεν θα είναι άμεσο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #181 στις: Μαΐου 07, 2015, 15:53 »
Τουλάχιστον υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθουμε αν έχουμε το καινούργιο ή το παλιό; Αυτό δηλαδή που ισχυρίζονται ότι άλλαξαν τη θύρα usb μετά τις αρχές του Μάρτη;
Προσωπικά τους έστειλα ένα email το μεσημέρι γράφοντας τους τον serial number αλλά και τον 16ψήφιο κωδικό που εμφανίζεται μετά το scratch ώστε να μου δώσουν την ημερομηνία κατασκευής του αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω λάβει απάντηση. Έχει κάνει άλλος κάποια απόπειρα;
Και η απάντησή τους που έλαβα σήμερα:

"Dear friend,

Thanks for your email and sorry for the delay in replying.
We have checked, your iStick 50w was sent out from the factory on February 12, 2015.
We think if you use standard wall adaptor and operate with user manual, your iStick is good.
If your iStick have any problem , please connect us , we will try our best to help our customers.

Have a nice day.
Best wishes!
Holy
iSmoka service"


Το ότι απάντησαν είναι μια ακόμα ανακούφιση για μένα κι ας μου έκατσε η παλιά παρτίδα, εργοστασιακός φορτιστής πάντα σε πρίζα λοιπόν και ευχή να μην υπάρξει το παραμικρό θέμα. ;)

Επίσης σε συνεννόηση που ήρθα σήμερα με το κατάστημα που το αγόρασα μου έκανε κουβέντα για 6μηνη εγγύηση (όχι 3μηνη που νόμιζα ) και ότι δεν έχω να φοβάμαι το παραμικρό για το διάστημα αυτό, στην παραμικρή υποψία δυσλειτουργίας τους το πάω πίσω και μου δίνουν ένα νέο.. :)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #182 στις: Μαΐου 07, 2015, 16:09 »
Εχω αγορασει απο τα πρωτα 50αρια που ηρθαν Ελλαδα (ΝΟΜΙΖΩ  :tongue_smilie: ) και δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα φορτιζοντας το παντα με το usb στο pc μου :yes: Δεν το εχω φορτισει ποτε σε πριζα με τον ανταπτορα 8) Το μοντ δεν ζεσταινεται ποτε και καθολου :) Συνεχιζω και το χρησιμοποιω,εναλλαξ με το Sigelei 100 PLUS...Θεωρω σε γενικες γραμμες πως το μεγαλυτερο μειονεκτημα του μοντ ειναι το fire κουμπι που ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΙΕΤΑΙ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ,αλλιως σταματαει να δινει ρευμα...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #183 στις: Μαΐου 07, 2015, 16:27 »
Όπως έγραψα μερικές μέρες πριν, το κουμπί του δικού μου έστρωσε κατά ένα μεγάλο βαθμό σε σχέση με τις πρώτες του δυο τρεις μέρες. Πλέον με ελαφρώς μεγαλύτερη πίεση από του 30ριού λειτουργεί κανονικότατα χωρίς διακοπές στο ενδιάμεσο της τζούρας.. Απαιτεί όμως αυτή την λίγο περισσότερη πίεση, είναι γεγονός. :)

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #184 στις: Μαΐου 07, 2015, 20:05 »
Μπορώ να πω πάντως οτί αφού έφυγαν τα πρώτα άγχη μετά τα ποστ στο reddit, δεν έχω κανένα παράπονο απ'το istick. Τεράστια μπαταρία, μικροσκοπικό, κατάλληλο σχεδόν για όλες τις αντιστάσεις και φυσικά κανένα μα κανένα πρόβλημα. Βέβαια έφαγε μια τούμπα τις προάλλες που παραλίγο να μου προκαλέσει καρδιακή προσβολή. Το αποτελεσμά; Καμία γρατζουνιά, ράγισμα ή ό,τι άλλο αλλά έχει κρυφτεί η μισή οθόνη  :'( 


Ψάχνω να βρω τώρα μαγαζί στο Ηράκλειο που να έχει κατσαβιδάκι Torx T4 (σε 3 μαγαζιά έχω πάει και δεεεν) να το ανοίξω και να ευθυγραμμίσω την μαύρη ταινία που έχει μέσα.


Παρόλα αυτά, αν κάποιος ψάχνεται να αγοράσει μοντάκι, δεν θα το πρότεινα. Όχι τόσο για τα περιστατικά με τις φωτιές μιας και οι ίδιες 3 φωτογραφίες είναι που κυκλοφορούν στο reddit εδώ και 2 μήνες, αλλά κυρίως για τον τρόπο που το χειρίστηκε το θέμα η Eleaf. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Σκάστε τα λεφτά σας σε κανά Sigelei 75W που έχει και TC. Εκεί τουλάχιστον αν βγάλει πρόβλημα θα το τσιμπήσετε το refund  8)

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #185 στις: Μαΐου 07, 2015, 22:02 »
Δεν κατάλαβα ποιο θέμα χειρίστηκε η ιλιφ και ηταν απαράδεκτη και γιαυτό δεν το προτείνεις παρόλο που δουλεύει όπως θα έπρεπε και έχει τα μισά λεφτά ?

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #186 στις: Μαΐου 07, 2015, 22:25 »
και μενα μου απαντησαν σε email που ειχα στειλει και ειχα δωσει κωδικους και s.n
η απαντηση τους ειναι η παρακατω..
Dear friend,
Sorry for the delay in replying.
The device is shipped out in  mid- March.
Many thanks for your information, we will pay high attention to this matter.
Hope you can understand.
Have a nice day.
Best wishes!

Διόρθωση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2015, 11:55 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #187 στις: Μαΐου 08, 2015, 01:56 »
Δεν έχει κάνει κάποια επίσημη ανακοίνωση της προκοπής σχετικά με τα προβλήματα που έχουν εμφανιστεί (εκτός αν δέχεσαι την τυποποιημένη απάντηση "Η πρώτη παρτίδα ήταν μούφα, συνεχίστε να αγοράζετε δεν παίζει θέμα"). Πέρα απ' αυτό, δεν έχει κάνει την παραμικρή χειρονομία ως προς τους καταναλωτές που οι συσκευές τους παρουσίασαν βλάβη. Ένας χρήστης του reddit ισχυρίζετε οτί αφού επικοινώνησε με το τμήμα της Eleaf στην Αμερική, του είπαν ότι "δεν μπορούν να πάρουν ευθύνη μιας και δεν είναι οι κατασκευαστές και η μόνη επιλογή για να αποφευχθούν περαιτέρω προβλήματα είναι η αγορά νέας συσκευής" (sic).


Καταλαβαίνω πως πάντα υπάρχει κίνδυνος σε μια ηλεκτρική συσκευή να υπάρξουν θέματα, πόσο μάλλον εάν έχει τόσο χαμηλή τιμή. Όταν όμως υπάρχουν τόσα πολλά περιστατικά ώστε να αναγκάζεται ο πελάτης να φοβάται μην τυχόν του εκραγεί στον ύπνο του ή να προσέχει μην του κάνει autofire με τον ατμοποιητή πάνω, και η εταιρία ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ για να διορθώσει το πρόβλημα, εε ΝΑΙ δεν την σέβομαι σαν εταιρία και δεν σκοπεύω να την στηρίξω με παραπάνω αγορές. Πιστεύεις δηλαδή ότι σε μια εταιρία σαν την Aspire θα μπορούσε να συμβεί κάτι αντίστοιχο;


Τέσπα, με τόσο κράξιμο χάνεται λίγο το νόημα. Οι περισσότεροι ίσως διαφωνείτε μαζί μου επειδή θεωρείτε ότι ήταν λίγα τα περιστατικά, προσπαθούν να κάνουν εμπάργκο στην Eleaf, το έχετε αρκετό καιρό και δεν σας έχει κάνει προβλήματα, είναι πολύ πιο φθηνό απ' ότι τα υπόλοιπα κτλ. κτλ. Συνεχίστε λοιπόν να την στηρίζετε την εταιρία. Συνεχίστε να χρησιμοποείτε το istick σας (όπως θα κάνω και γω άλλωστε). Αγοράστε και 2ο istick, πάρτε και το επόμενο μοντέλο, προτείνετε το σε φίλους και συγγενείς. Εγώ μέχρι να κάνει σχετική ανακοίνωση ή έστω κάποια χειρονομία και να πάρει ευθύνες, αρνούμαι να την στηρίξω.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #188 στις: Μαΐου 08, 2015, 10:54 »
Απο τη μια
....εε ΝΑΙ δεν την σέβομαι σαν εταιρία και δεν σκοπεύω να την στηρίξω με παραπάνω αγορές...

....Εγώ μέχρι να κάνει σχετική ανακοίνωση ή έστω κάποια χειρονομία και να πάρει ευθύνες, αρνούμαι να την στηρίξω....

....Παρόλα αυτά, αν κάποιος ψάχνεται να αγοράσει μοντάκι, δεν θα το πρότεινα.....

Και απο την αλλη

....αφού έφυγαν τα πρώτα άγχη μετά τα ποστ στο reddit, δεν έχω κανένα παράπονο απ'το istick.....

....Τεράστια μπαταρία, μικροσκοπικό, κατάλληλο σχεδόν για όλες τις αντιστάσεις και φυσικά κανένα μα κανένα πρόβλημα.....

...Συνεχίστε να χρησιμοποείτε το istick σας (όπως θα κάνω και γω άλλωστε)...


Προσωπικα νοημα ΔΕΝ βγαζω...Απ τη μια το εχεις, το χρησιμοποιεις, δεν εχεις κανενα προβλημα μαζι του,εισαι ευχαριστημενος απ αυτο, αναγνωριζεις οτι το ολο θεμα μπορει να ειναι και υποθεση τρολαρισματος. και απο την αλλη δεν το προτεινεις,εισαι απογοητευμενος απ την εταιρια και δεν τη στηριζεις!
Θα σου προτεινα να ξεκαθαρισεις πρωτα τη δικη σου σκεψη πριν γραψεις καποια αποψη γιατι και κοσμο μπερδευεις και εκτιθεσαι (χωρις προσβλητικη διαθεση ειλικρινα!)

Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #189 στις: Μαΐου 08, 2015, 15:30 »
Τελικά η Eleaf έχει περισσότερα fanboys και από την Apple. :))

Η λογική του "ζω στον μικρόκοσμο μου και αφού δουλεύει (προς το παρόν) το δικό μου μηχάνημα, όλοι οι
χρήστες που αναφέρουν προβλήματα ή τρολλάρουν, ή είναι βαλτοί από άλλες εταιρίες".

Οι 20 Έλληνες χρήστες που αγόρασαν Istick50 πριν 3 μήνες και μέχρι στιγμής το πρόβλημα τους είναι το κουμπί που θέλει δύναμη να πατηθεί, έχουν ανακαλύψει την αλήθεια και έχουν βρει το φως το αληθινό και οι χιλιάδες ανά τον κόσμο στα μεγαλύτερα φόρουμς του πλανήτη που αναφέρουν προβλήματα και έχουν σιχαθεί την συγκεκριμένη εταιρία και το πως αντιμετωπίζει τους πελάτες της, είναι ψεύτες ή..."δεν υπάρχουν, πού είναι, δεν έχω ακούσει κανέναν εγώ, αρνούμαι να χρησιμοποιήσω το Google".

Θέλω να δω τι θα λέγεται σε 3-4 μήνες στο συγκεκριμένο τόπικ που οι κωλοτούμπες θα πηγαίνουν σύννεφο, πραγματικά έχει να πέσει το γέλιο της αρκούδας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #190 στις: Μαΐου 08, 2015, 18:25 »
Τα αποτελέσματα που θα προκύψουν σε 3-4 μήνες, θα συζητηθούν τότε. Μέχρι στιγμής, ας παραμείνουμε στη συζήτηση περί iStick 50W μόνο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #191 στις: Μαΐου 08, 2015, 22:19 »
Αν και δεν το παίρνω προσωπικά - δεν πιστεύω ότι το "fanboy" ταιριάζει στην περίπτωσή μου δηλαδή- πραγματικά απορώ που τον βλέπετε κάποιοι τον fanboyσμό.
Κάποιοι από εμάς απλά πιστεύουμε στα προβλήματα που αντιμετώπισαν κάποιοι άλλοι στον έξω κόσμο κι ελπίζουμε το δικό μας τουλάχιστον να "βγάλει τα λεφτά του" πριν -και εάν φυσικά- τα παρουσιάσει. Εννοείται πως "πιστεύουμε" και στην εγγύηση που μας δίνει το κατάστημα που το αγοράσαμε αλλά και η ίδια η Eleaf. Τρέφουμε κι άλλη μια ελπίδα όμως, το να μην χρειαστεί ποτέ να μάθουμε το πόσο εννοούν τα λόγια τους και οι δυο..
Απ'την άλλη υπάρχουν κάτοχοι που πιστεύουν σε σενάρια της "αρνητικής διαφήμισης" ίσως, προσωπικά είμαι οκ και με αυτό. Σε καμία περίπτωση όμως δεν θα τους χαρακτήριζα fanboys. Κανείς δεν μίλησε για το "υπέρτατο εργαλείο που κοστίζει ελάχιστα" και "δεν σπάει δεν χαλάει" αντίθετα με άλλα πολύ ακριβότερα εργαλεία. Fanboys γιατί λοιπόν;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2015, 07:34 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #192 στις: Μαΐου 09, 2015, 04:10 »
αναγνωριζεις οτι το ολο θεμα μπορει να ειναι και υποθεση τρολαρισματος.


Δεν το αναγνώρισα, είπα απλά οτί πολλοί από σας αυτό πιστεύουν. Τα πολλά λόγια είναι φτώχια, ίσως έπρεπε απ' την αρχή να είμαι ευθής.


Απ' τη μία: Είμαι ευχαριστημένος με το προϊόν που έχω στα χέρια μου, όσον αφορά τις επιδόσεις και το μέγεθος του.


Απ' την άλλη: Δεν είμαι ευχαριστημένος που δεν μπορώ να το φορτίζω ενώ πέφτω για ύπνο, δεν είμαι ευχαριστημένος που πρέπει να ξεβιδώνω το atomizer κάθε φορά που το αφήνω σπίτι, δεν είμαι ευχαριστημένος που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χαλάσει εάν στάξει υγρό μες στο κουμπάκι και δεν είμαι ευχαριστημένος με την αντιμετώπιση του ζητήματος απ' την εταιρία.


Εσείς δηλαδή δεν θα θέλατε κάποιος να σας πει τα αρνητικά πριν πάτε να το αγοράσετε;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #193 στις: Μαΐου 09, 2015, 07:47 »
Τα αρνητικά θα θέλαμε να τα ξέρουμε για οτιδήποτε κυκλοφορεί εκεί έξω και απαιτεί τα λεφτά μας για να γίνει δικό μας. Στα περισσότερα όμως αυτά τα αρνητικά τα μαθαίνουμε κατόπιν εορτής.
Σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογώ όλα αυτά που ακούστηκαν για το istick50, ούτε αυτά που κάποιοι ισχυρίζονται -και που χωρίς να έχω μέχρι στιγμής τη δυνατότητα να προσδιορίσω επ'ακριβώς που οφείλονται, αν δηλαδή ευθύνεται απόλυτα το προϊόν και όχι η κακή του χρήση..-, αλλά ούτε κι όσα διαπίστωσα μέχρι στιγμής ο ίδιος (βλέπε "δυνατό πάτημα για να λειτουργήσει σωστά το fire button" ).
Ναι, η εμπιστοσύνη εξασθενεί. Το που θα φτάσει θα το δείξει σίγουρα το άμεσο μέλλον σε όλους μας.. ;)

Αποσυνδεδεμένος irak.irak

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #194 στις: Μαΐου 10, 2015, 12:46 »
Καλημερα σε ολους θελω να κανω παραγγελια απο gearbest και ψαχνω τον κωδικο εκπτωσης αλλα δεν μπορω να τον βρω
Μπορειτε να μου πειτε πως βρισκω τους κωδικους ???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158356 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:25
από Valantis04
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2915 420460 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:55
από treloneritis
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15741 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131276 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 188 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 279 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249581 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767654 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 261 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog