vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

iStick 50W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #150 στις: Μαΐου 02, 2015, 23:37 »
Άμα δίνει μόνο του ρεύμα και  :fight_shot_auto: δεν έχει να κάνει με την φόρτιση!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #151 στις: Μαΐου 02, 2015, 23:46 »
Με τόσα προβλήματα που μαζεύτηκαν αυτό μου διέφυγε.

Αλήθεια υπάρχει εδώ κάποιος με τέτοιο θέμα;

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #152 στις: Μαΐου 03, 2015, 00:00 »
Αν είχαν 2 όχι 100 ιστικ ανατοιναχτοι θα έπαιζαν απο το πρωι μέχρι το βράδυ στα κανάλια , εδώ ενα μηχανικό έσκασε και για 2 μέρες μπουρού μπουρού φανταστείτε 100 άντε και 50 ..... Μην βιάζεται να κρίνεται ακόμη γιατί επιρρεάζεται κοσμο που θα γλίτωνε λεφτά και τώρα θα σκάσει αλλά 150 και στην τελική θα έχει παλι πιθανότητες να σκάσει γιατί κανένα μοντακι δεν είναι 100% ασφαλή!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 03, 2015, 00:41 από RennOs »

Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #153 στις: Μαΐου 03, 2015, 00:15 »
...Άρα θες να πεις ότι όλοι αυτοί που αναφέρουν προβλήματα λένε ψέμματα;
Είδες τις φώτος; Τα βίντεο;


ΕΝΑ μηχανικό έσκασε; ΕΝΑ μόνο μηχανικό έσκασε σε ολόκληρο τον πλανήτη;;  :confused1:


Αδυνατώ να καταλάβω την λογική αυτή, μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος.


Αγοράστε άφοβα Istick50 λοιπόν, όλα καλά. Ας μην βιαστούμε να κρίνουμε και αναγκαστεί ο κόσμος να σκάσει λεφτά αλλού, τα σπάει το μοντάκι.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #154 στις: Μαΐου 03, 2015, 00:30 »
Μα, τι ακριβώς περίμενες;
Οταν αναφέρεις εκατοντάδες περιστατικά εκρήξεων istick, ότι σε όλα τα φόρουμ παγκοσμίως ειναι όλοι αναστατωμένοι απο τις εκρήξεις και τις αναφλέξεις τους σαν φλεγόμενοι βάτοι, και λοιπά γλαφυρά, εγω νόμισα ότι κανεις πλάκα.
Ειδικά όταν τα αποδεικτικα στοιχεία ειναι δυο φωτογραφίες και ενα βίντεο. Ακόμα και να δεχτούμε ότι ειναι ακριβή, γιατι δεν ξερουμε με τι τα φορτιζαν και τι έκαναν με τα κουμπιά, ας πουμε ότι ειναι οπως το περιγραφεις.. Ε, και; Και εγω παρακολουθω μεγαλα φόρουν του εξωτερικου, αλλα δεν έχω διαβάσει τίποτα τέτοιο σαν αυτα που περιγράφεις.
Αν είσουν πιο οικονομικός στις περιγραφες και στην δραματικότητα, θα έκανες περισσότερη εντύπωση.
Καλοπροαίρετα τα γραφω αυτα, μην παρεγηξηθούμε για τα μποξακια, ας το κρατησουμε για σοβαρότερες αναγκες.

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #155 στις: Μαΐου 03, 2015, 00:33 »
Υπο ποιες συνθήκες έσκασε ? Μήπως το έφτασε στα όρια ? Με τόσο πόλεμο που δέχεται το η.τ. θα το άφηναν έτσι δεν θα δημοσιευόταν τα περιστατικά ? Εγώ λέω μην κρίνεται κατευθείαν και πιστεύεται τον καθένα και ναι σίγουρα κάποιοι λένε ψέματα .

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #156 στις: Μαΐου 03, 2015, 01:22 »
Και τι ακριβώς είναι η Eleaf πια που της έχετε τέτοια αγάπη και υποστήριξη; Έβγαλε κανένα τρομερό προιόν που να λες "αυτό μάλιστα!

Προσωπικά δεν της έχω καμιά αγάπη αλλά χρησιμοποιώ το 50άρι χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι στιγμής. Εσύ γιατί έχεις τέτοιο μένος εναντίον της Eleaf; Καταρχήν έχεις το iStick 50w; Σου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα; Γιατί αυτό θέλουμε να ακούσουμε κι αν μπορούμε να σου το λύσουμε ή να προφυλαχθούμε οι υπόλοιποι από τις δικές σου εμπειρίες. Από τις δικές σου όμως και όχι από του οποιοδήποτε γράφει ότι θέλει στο reditt


Κοιτάξτε ειδικά αυτήν εδώ την απάντηση:
http://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/34b7my/i_dont_understandhavent_the_istick50s_been_out/cqt6ft4

Το παλικάρι εδώ και μήνες έλεγε ότι το μηχάνημα αυτό είναι ελαττωματικό και όλοι τον βρίζαν και τον λέγανε βαλτό.

Το παλικάρι που αναφέρεις, μεταφέρει αυτό το ποστ όπου βρει νήμα με το istick στο reditt (το πόσταρε και στο δικό σου νήμα που άνοιξες)
Τα video που έχω δει δεν δείχνουν autofire αλλά sticky button. Εκτός από το συγκεκριμένο video που δείχνεις και τραβήχτηκε για να επιστραφεί το mod στη GearBest. Δεν γνωρίζουμε αν πάτησε ο τύπος το κουμπί και μετά άρχισε να τραβάει το βίντεο.

Ποια είναι η διαφορά;
Το autofire σημαίνει ότι το μοντάκι έχει τεχνητή νοημοσύνη, περιμένει πότε θα πας να κοιμηθείς και αρχίζει να βαράει μέχρι να σκάσει η μπαταρία.
Ένα πλήκτρο που κολλάει είναι ένα πλήκτρο που το πατάς και μένει πατημένο.

Παρόμοια σενάρια τρόμου είχαν γραφτεί και για το Cloupor mini αλλά μέχρι στιγμής κανένα μέλος δεν έχασε το σπίτι του εξαιτίας του.


Αφού είπα όλα τα παραπάνω να πω και τις εντυπώσεις μου από τη μέχρι τώρα χρήση του.

Το 50άρι έχει misfires κι αυτό το έχουν αναφέρει αρκετοί εδώ μέσα αλλά το αντιμετώπισα κι εγώ όπως έγραψα στην παρουσίαση. Υποθέτω ότι αυτό είναι συνέπεια του σκληρού κουμπιού που θέλει λίγο περισσότερη δύναμη από άλλα mod.

Όμως αντιμετώπισα την προηγούμενη βδομάδα και το περιβόητο autofire ή κατ' εμέ sticky button. Πατούσα το κουμπί και συνέχιζε να δίνει ρεύμα μέχρι τον κόφτη των 10s ή μέχρι να το πατήσω άλλες 1-2 φορές να ξεκολλήσει. Αυτό δεν γινόταν συνέχεια αλλά σε τυχαίες στιγμές. Τις περισσότερες φορές το κουμπί λειτουργούσε κανονικά αλλά 2-3 φορές την ημέρα κολλούσε. Αφού μου έσπασε τα νεύρα 2 μέρες, αποφάσισα να το καθαρίσω. Δεν το έλυσα. Πήρα μια μπατονέτα, τη βούτηξα σε ισοπροπυλική αλκοόλη και το καθάρισα εξωτερικά σχολαστικά γύρω-γύρω. Εδώ και 8 μέρες το κουμπί δουλεύει σαν καινούργιο.

Υποθέτω το πρόβλημα δημιουργήθηκε από υδρατμούς που έβγαζε η τρύπα αέρα του Kayfun καθώς έπεφτε ακριβώς επάνω από το κουμπί. Βίδωσα λίγο περισσότερο τον kayfun ώστε η τρύπα να πέφτει στο πλάι και είδα ότι κατά τη χρήση νότιζε το καπάκι από τους υδρατμούς.

Προσοχή θέλει κατά τη γνώμη μου και η θύρα USB. Είναι πολύ ψηλά τοποθετημένη και είναι σχετικά εύκολο να χυθούν υγρά μέσα.


Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #157 στις: Μαΐου 03, 2015, 01:30 »
Πάντως σε φίλο μου με μαγαζί του επέστρεψαν ενα καμμένο, το οποίο εξωτερικά δεν έδειχνε κατι αλλα μύριζε εντονα καμμένο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #158 στις: Μαΐου 03, 2015, 08:56 »
Είναι κι ένα θέμα όμως αυτό με τα "καμένα", ξέρουμε με τι φορτιστή προσπάθησε ο άλλος (ή όλοι όσοι πήραν καμένο τέλος πάντων ) να γεμίσει τις μπαταρίες του;
Βέβαια και η ίδια η Eleaf είπε (αν έχω καταλάβει σωστά από αυτά που διάβασα στο rebbit ) ότι τα istick50 που παράγονται από τον Μάρτη και μετά έχουν αλλάξει θύρα usb.. άρα τα πρώτα κομμάτια είχαν θέμα, κάνω λάθος;
Ωραία λοιπόν. Και τι κάνουμε με αυτούς που πήραν τα πρώτα κομμάτια; Περιμένουμε να τα "κάψουν" και να τα επιστρέψουν στον εκάστοτε αντιπρόσωπο για να τους τα αντικαταστήσουμε ΑΝ φυσικά βρίσκονται ακόμα μέσα στην εγγύηση; Για εκείνους επίσης που αγόρασαν τη δεύτερη "φουρνιά" είμαστε σίγουροι ότι δεν θα έχουν θέμα αν χρησιμοποιούν σωστό φορτιστή;

Με την ευκαιρία να πω ότι στο μαγαζί που ψώνισα το δικό μου έχει λάβει χαρτί απ'την εταιρεία σχετικά με τους φορτιστές που πρέπει να χρησιμοποιούνται για τη σωστή λειτουργία του istick, δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά άμα πάω ξανά θα το διαβάσω και θα σας τα πω περισσότερα..

Τέλος πάντων αυτή η υπόθεση έχει ανάψει φωτιές, όχι μόνο στις μπαταρίες του μοντακΊου.. :D

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #159 στις: Μαΐου 03, 2015, 11:17 »
Καλημέρα και καλό μήνα.
Συνονόματε χαλάρωσε γιατί θα μας πιάσει istick-οφοβία  :))
Έίμαι από τους πρώτους που πήρα το 50άρι και επειδή το πήρα "σκέτο", δηλαδή μόνο το μοντ, χωρίς φορτιστή το φορτίζω με ότι φορτιστή βρίσκω μέχρι 1 Αμπέρ (ή 1000 μιλιαμπέρ), δηλαδή με όλους τους φορτιστές που έχω για κινητά κλπ.
Συγκεκριμένα εγώ το φορτίζω με 2 φορτιστές έναν από κινητό LG και έναν από κινητό Samsung.
Φορτίζει σε 5 περίπου ώρες και μάλιστα ένα βράδυ που το ξέχασα στην πρίζα για 12 ώρες δεν ανατινάχτηκε το σπίτι μου. :laugh1:
Παρατήρησα ότι μόλις ολοκληρώσει τη φόρτισή του και η μπαταρία γεμίσει, σταματάει η φόρτιση αυτόματα.
Το istick 50w, έχει πουλήσει πολλές χιλιάδες κομμάτια στους λίγους μήνες που είναι στην παραγωγή. Αυτό έχει σαν συνέπεια να βγούν και μερικά ελλατωματικά κομμάτια. Επίσης όπως είναι φυσικό αυτό προκαλεί δυσφορία στους ανταγωνιστές που βλέπουν  να χάνουν μεγάλο μερίδιο της αγοράς. Το ίδιο είχε γίνει με το Cloupor όταν άρχισε να πουλά χιλιάδες στις αρχές του 2015 και γέμισε το διαδίκτυο με φωτό από καμένα μοντάκια (το οποίο το αγόρασα και αυτό και δουλεύει μια χαρά).
Τέλος πιστεύω ότι σε πολλές περιπτώσεις, υπάρχει περίπτωση να φταίει ο τρόπος φόρτισης για καμμένα μόντς. Ένας γνωστός μου που έχει το 30άρι το φορτίζει πολλές φορές στα 2000 μιλλιαμπέρς όταν βιάζεται να τελειώσει γρήγορα τη φόρτιση (έχει τροφοδοτικό), και από ότι μου είπε το istick ζεσταίνεται.
Άρα λοιπόν μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Εγώ έχω πάθει πλάκα από την ποιότητα και την αυτονομία του istick 50W.
Δεν είμαι μέτοχος της Eleaf  :)) αλλά ένας ευχαριστημένος πελάτης από το προιόν που αγόρασε.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #160 στις: Μαΐου 03, 2015, 11:57 »
Να τα λέμε λοιπόν αυτά να ησυχάζουμε οι ψαρωμένοι, τουλάχιστον για το δικό μου ξέρω ότι θα φορτίζει με τον δικό του μόνο φορτιστή, έτσι κι αλλιώς έτσι θα το φορτιζα. Κι ένα ευχέλαιο πριν κι είμαστε κομπλέ..

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #161 στις: Μαΐου 03, 2015, 11:59 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #162 στις: Μαΐου 03, 2015, 12:18 »
παιδια για τους αμερικανους ισως να παιζει και ενα ρολο το οτι θεωρουν απολυτα φυσιολογικο να βαρανε ολη μερα στα 50w με ντριπερς και κατω απο 1 ωμ αντιστασεις.
ναι μεν το μοντακι υποστηριζει χαμηλα ωμ και πολλα βατ αλλα οταν το δουλευεις στα ακρα αυξανεις και τις πιθανοτητες να παει κατι σταβα με μπαταριες,καλωδια κλπ.
εγω το εχω απο οταν ηρθε σε ελληνικα μαγαζια και δεν εχει παρουσιασει τιποτα εκτος απο καποια misfires στην αρχη που με τον καιρο περασαν μονα τους.
επισης δεν ξερουμε εαν ειναι στεγανος ο πολος και γενικα την ευαισθησια στα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #163 στις: Μαΐου 03, 2015, 12:39 »
αν έκανε autofire έστω και μία φορά θα το πετούσα ...


Τώρα για τα άλλα ο καθένας κάνει ότι γουστάρει

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #164 στις: Μαΐου 03, 2015, 16:08 »
Το autofire σημαίνει ότι το μοντάκι έχει τεχνητή νοημοσύνη, περιμένει πότε θα πας να κοιμηθείς και αρχίζει να βαράει μέχρι να σκάσει η μπαταρία.


Εντάξει, Γιώργο... ΕΚΛΑΨΑ, φίλε εδώ! Μου βγήκε ο καφές από τη μύτη!  :laugh1:  Σ' αγαπάω... :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 58 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 39 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767050 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 174 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 367 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573478 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1124007 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios