vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

107 επισκέπτες, 5 χρήστες
Giannis.B, Sergios, Blackwolf, lagoudakis, azzazel

Twitter

Spark Plug For Smokers

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #60 στις: Ιουλίου 13, 2011, 14:18 »
φαντάζομαι έχει ξεμείνει ο τίτλος power regulator από το sp2 τ οποίο έπαιρνε διαφορες μπαταρίες. το sp3 δεν νομίζω πως έχει κατι με το οποιο μπορείς να "power regulate" κάτι!
Αποκλείεται, δες στην περιγραφή:
... Our custom patent pending power regulator is what makes us unique. It offers total control of your vape, ...
Σαν να λέει, αυτό είναι όλα τα λεφτά. Τους στέλνω μέιλ να τους ρωτήσω.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #61 στις: Ιουλίου 13, 2011, 14:40 »
οκ. έλεγξε και τα junk γιατί εμένα εκεί μου ρθαν οι απαντησεις τους..

Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #62 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:20 »
Ενδιαφέρον φαίνεται. Ξέρουμε από τι υλικό είναι φτιαγμένο?

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #63 στις: Ιουλίου 13, 2011, 21:10 »
η πάνω και η κάτω ταπα αλουμίνιο/ για τον κορμό θα σε γελάσω..

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #64 στις: Ιουλίου 14, 2011, 01:19 »
Εδώ η απάντηση του μακντόναλντ (τα μπλε είναι οι απαντήσεις του πάνω σ' αυτό που του έστειλα):

Hi! I have read about your products at our forum in Greece, (e-kapnisma.gr), other members have contacted you also. I would like to ask you: 1. why is SP3 description 'Power Regulator'?It is used to control the battery power Can the user regulate anything? 2. Can you ship to Greece?Yes $25Flat how much will shipping cost for a SP3 starter pack? 3. The threading is standard 801 Yesso I can use any kind of 801 atomizer/adapter, right? 4. Do you have 801/901, 801/510, 801/401 adapters? If yes, can you tell me how much do they cost?No, it damages the unit and the adapters malfunction, out atomizer is a 510/w 801 threads. The 510 vape is preferred 10 to 1 over other atty's so we made one to fit us. If someones wants to use adapters, it on them.
ιτ ον δεμ, λοιπον...
όπως τα καταλαβαίνω:
1. Έχει αυτορυθμιζόμενη ισχύ μπαταρίας.
2. Στέλνει Ελλάδα, 25$ επίπεδα.
3. Το σπείρωμα είναι 801 στάνταρντ.
3Α. Δεν κάνει να βάζουμε αντάπτορες ή ατομ 801, προκαλούν ζημιά. Θέλει τον δικό τους άτμο, που είναι 510 με 801 κοχλίωμα. Το 510 άτμιζμα είναι 10 φορές καλύτερο από άλλους άτμο, γι' αυτό φτιάξαμε τον δικό μας. Αν θέλει κάποιος να χρησιμοποιήσει αντάπτορες, καλά να πάθει.


Ουφ... για να το σκεφτούμε λίγο...

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #65 στις: Ιουλίου 14, 2011, 01:53 »
ο ανθρωπος είναι λίγο ο,τι να ναι! σας στελνω κι εγώ την επικοινωνια μας:
πρώτα απ'ολα αυτά που απάντησε σε μένα όπως τα απάντησε όσα απάντησε είναι σε καποιο βαθμό διαφορετικά απ'αυτα που απάντησε στο Λιακουρα.
ξαναγράφω τι του στειλα για να βλέπετε και σε τι απαντάει:

Εγώ:
First of all thank you for your reply, I am sorry for my late response but for some reason your mail was in junk section, so i didn't notice it.
In your previous mail, you mentioned that you can provide the sp2 set. Could you please inform me on what exactly it includes and how much does it cost?
Also I would like to ask about the compatibility. I have read in some forums that the sp3 device has a 801 connection and the sp2 has 901 connection. Is that correct?
In case I am misinformed, is there an adapter to turn your own version of 510 to normal 510 for example?
About the shipping cost, the addresses are Mannheim Baden Wurttemberg Germany and Athens Greece. In case of an order of 3-5 devices will there be a better price?
Finally if for example the shipping cost for one device is 15$, in case of an order of 3 devices the shipping cost would be 15$ or 45$?

Απάντηση:
Yes you can buy adapters to convert atty's. If you ship to two addresses it will cost separately. Just let me know what you want to do and we will quote it, then you can decide.

Σχόλιο: Μου λέει οκ για αντάπτορες δεν απαντάει καμία ερώτηση και στην ερώτηση που τον ρωτάω πόσο κάνει για γερμανία και πόσο για Ελλάδα, μου απαντάει ότι αν παραγγείλω ένα Ελλάδα, ένα γερμανία θα πληρώσω 2 shipping

Ξαναστέλνω:Yes I know that. But I live both in Greece and Germany from time to time this is why I asked.
So to make my questions clear. They are the following: How much does the shipping for one package cost to Athens Greece? How much does the shipping for 3-4 packages cost to Athens Greece? How much shipping for one package costs to Mannheim Germany.
Can you please inform me about what the sp2 package include and how much it costs? and also if the connection of sp2 and sp3 is 801, 901 or 510?
Thank you very much..

Απάντηση:I will use a $20 flat rate for international shipments even if we have to eat some cost. SP2 is discontinued as I mentioned. SP3 3.6/7 volt/new 6v is a stand alone product. The SP2 product and 6 volt is just to crude, can take the chance of people stacking two batteries and getting hurt...sorry.

Σχόλια: εδώ απαντάει στο shipping μόνο για ένα πακέτο, 20$ και όχι 25 όπως είπε στο liakoura, και μετά "SP3 3.6/7 volt/new 6v is a stand alone product" τι εννοεί εδώ;
οτι το σπ3 βγαίνει με 3,6 και 7V? ότι βγαινει με 3,6 και 3,7V. και τα 6 volts βγαίνουν σαν ξεχωριστό καινούριο προιον; δηλαδή ένα extension για να παει στα 6 το οποίο το αγοραζεις ξεχωριστα.. μάλλον.. Οκ δεκτό! αλλά στην επόμενη πρόταση μου λές πως είναι επικινδυνα για το σπ2 τα 6 volts! τι βγάζεις καινούριο τότε; Κάτσε να ξαναρωτήσω γιατί δε θα κατάλαβα καλά..

Εγώ άντε πάλι μπας και καταλάβω και να μου απαντήσει κι όλας αυτά που αγνοεί να απαντήσει.. :
"SP3 3.6/7 volt/new 6v is a stand alone product" I was a little bit confused with this part. If I understood correctly sp3 comes with a body for 3.6V in the package.  But there is also a standalone product that can turn it to 6volts. How much does extension body cost? Does it include the up and down caps or only the main body?

The shipping cost sounds reasonable. If I order 3 packages in the same order and shipping address, the shipping cost will be 20$ or 60$?

The connection sp3 uses 801 connection?

Thank you very much for your patience.. :)

Και απάντηση καμία! Τα δικά μου σχόλια είναι πως μου χει σπάσει τα νεύρα! νομίζω πως από το 1ο mail έχω ρωτήσει καθαρά τι θέλω να μάθω. Ο τύπος η βαριέται να μου εξηγήσει ή το κανει για να μου σπάσει τα νεύρα. Ή μου απαντάει μισά ή καθόλου ή δεν απαντά καν και κάποια από αυτά είναι διαφορετικά από αυτα που λέει στο Λιακουρα! Ε, στο κάτω κάτω να τον πληρώσω θέλω! Αλλά να ξέρω και τι θα πάρω..

Είμαι παράλογος ρε παιδιά;;;

Και τι αυτόματο power regulator είναι αφού δεν αλλάζεις volts/αντίσταση/ρεύμα και παίρνει μόνο 1 είδος μπαταρίας;;; είναι όσο power regulator είναι ένας φακός δηλαδη;;;

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #66 στις: Ιουλίου 14, 2011, 02:27 »
Αν κρινω απο το βιντεακι παρουσιασης οπου ενας τυπος βγαλμενος απο σειρα "ο πριγκηπας του μπελ ερ" (για τους παλαιοτερους) προσπαθει να κανει κατι σαν παρουσιαση αλλα καταληγει σε standup comedy με γκριματσες, οπως επισης και απο τις απαντησεις και την λειτουργικοτητα του σαιτ τους μαλλον μιλαμε για gangsta κατασταση :laugh1:
Σοβαρα ομως η μη συμβατοτητα των ατομ ( αν ισχυει ειναι ακρως δεσμευτικο), και η οχι ξεκαθαρη θεση στο τι ειναι τελικα το power regulator μαλλον το καθιστουν υποπτο φολας :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #67 στις: Ιουλίου 14, 2011, 02:29 »
Εμένα γιατί μου κάνει ότι ο τύπος δε ξέρει να συνεννοηθεί στα αγγλικά;
Δλδ  πέραν του "αυτό είναι το μαραφέτι, κάνει τόσο, μπορώ να στο στείλω όπου θες αρκεί να πληρώσεις σε δολάρια 20, μπορεί και 25 κι εδώ που τα λέμε μη με πολυσκοτίζεις γιατί βγάλαμε καινούργιο μοντέλο και μάλλον μπλέξαμε με το προηγούμενο πακέτο που είπαμε ότι παίρνει και προέκταση με μόντερς του η.τ. και δε θα το ξανακάνουμε, γι αυτό πάρτε τα δικά μας 510 ατμο με 801 σπείρωμα γιατί οι 801 δεν είναι της προκοπής κα μη με ξαναρωτήσεις γιατί δε το βγάλαμε με 510 κατευθείαν, είναι προφανές ότι θα ψωνίζανε οι πελάτες μας από αλλού ατμο και τη δική μας συσκευή θα την παίρνουνε μόνο για μπαταριοθήκη και δεν το θέλουμε αυτό και όλο το κόλπο το λέμε power regulator γιατί είναι πιό πιασάρικο από το "μπαταριοθήκη" κι εξάλλου βαρέθηκα να σου γράφω τα ίδια και τα ίδια, δέ σού'σπασα τα @@;


Τα δικά μου πάντως, σίγουρα. :angry_orange:  Δεν τους χέζεις ρε dx, έκανες και τόσο κόπο , μάλλον πάει για φούντο η ιστορία :thumpdown: .
Ευχαριστώ για όλες τις διαφωτιστικές πληροφορίες πάντως. Κι εσένα Ηλία :bye:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #68 στις: Ιουλίου 14, 2011, 02:31 »
Χαλάρωσε dx, τον πρήξαμε τον άνθρωπο...


Όπως το καταλαβαίνω: αυτοί θέλαν να σχεδιάσουν το ιδανικό η.τ, κάθε γενιά και καλύτερο. Διαλέγουν την 16340 για λόγους μεγέθους/χωρητικότητας, διαλέγουν τον 510 γιατί λέει είναι ο καλύτερος, διαλέγουν πάσα 801 (μάλλον για μέγεθος) και φτιάχνουν έναν υβριδικό 510 με πάσα 801 για να ταιριάζει (στον SP2 και τα 801 πάσα λειψά ήταν).
Κάνουν δοκιμές, αποφασίζουν συνδιασμό έντασης/αντίστασης και φτιάχνουν και το power regulator ώστε να στέλνει στον δικό τους 510 ακριβώς όσο ρεύμα θεωρούν σωστό.
Το σχεδιάζουν μουράτο και ντιζαϊνάτο, το βγάζουν σε μαζική παραγωγή για να μειώσουν το κόστος και σκάνε μύτη μερικοί παλαβοί έλληνες που τους ρωτάνε ότι τους κατέβει. Ο ένας τους ρωτάει ο Nobacco Hybrid πως κουμπώνει, ο άλλος τους ρωτάει πόσο κοστίζει να πάει ελλάδα και μετά γερμανία, και ο τρίτος ο μακρύτερος - ο ρυθμιστής ισχύος τι πράγμα ρυθμίζει; Ε, άι σιχτίρ είπε ο άνθρωπος!!!


Σοβαρά τώρα.


Όπως το καταλαβαίνω, πάλι, είναι φτιαγμένο για να λειτουργεί αυτούσιο - με τις μανίσιες μπαταρίες (αν πάρεις άλλες παίζει να μην χωράνε, ειδικά αν είναι protected) και με τον μανίσιο άτμο, τίποτα άλλο δεν εγγυάται σωστή εφαρμογή στα πάσα.


Επίσης, πιθανόν να σχεδιάζουν το extension για το SP3. Κάπου αναφέρθηκε κάτι τέτοιο νομίζω.


Ο SP2 στο e-cigarette-forum έχει καλές κριτικές για όσους τον χρησιμοποίησαν αυτούσιο, και ανακατεμένες σε όσους βάλανε αντάπτορα.
Επίσης, εκεί συζητήθηκε το θέμα της επικινδυνότητας του ζεύγους unprotected σε mod. Μάλλον γι' αυτό το ανέφερε.


Εγώ θα το ρισκάρω. 30$ για την μικρότερη (και μουράτη) μπαταριοθήκη, άτμο, 2 μπαταρίες, φορτιστή και 16ml υγρό (που το διαφημίζουν και για smokeless). Θα το πάρω και σε ροζ, καθότι ή θα μου αρέσει και θα το ζωγραφίσω ή θα το χαρίσω. Θα πάρω και έναν έξτρα ατμοποιητή τους.


Όποιος θέλει να παραγγείλει ας ποστάρει εδώ να μοιραστούμε τα έξοδα αποστολής, και θα στείλουμε στον μακντόναλντ ένα μέιλ λέγοντάς του τι θέλουμε ακριβώς και να μας πει τελική τιμή.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #69 στις: Ιουλίου 14, 2011, 02:50 »
Συμφωνώ, τον πρήξαμε τον άνθρωπο. Αλλά αφού τον ρωτάω 5 πραγματα ας μου τα απαντησει τα ρημάδια σε ένα mail.. παρακάλια και λίγο λίγο.. του πα και για 3-5 κομμάτια στο κάτω κάτω.. anyway.. λόξυγκα θα χει ο ανθρωπος.. κοίτα, 30$ η αλήθεια δεν είναι τπτ με τόσα πραγματα που παίρνεις.. αλλά είμαι σε φάση που ψαχνω highvoltage mod, οπότε δε μου κάνει και δε θα συμμετασχω.. Περιμένω όμως από σένα παρουσίαση με τρισδιαστατες απεικονίσεις και ατμοποιητές να χορεύουν :D :D :D !!! αααα κ εμένα μου τα αφησε 20$ το shipping! κάντου παζάρια.. χεχε!!

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #70 στις: Ιουλίου 14, 2011, 02:57 »
Εγώ θέλω κάτι μικρό, μουράτο και βολικό. 3.7V πιστεύω ότι μου φτάνουν. Δεν χρειάζομαι μεγάλο ντεπόζιτο, θα κουβαλάω γεμισμένα φιλτράκια - νομίζω παίρνει αυτά του 510. Από ατμό στο e-cig φόρουμ λένε πάει καλά, άντε να δούμε και από γεύση πως πάει.
Και στη χειρότερη - αν δε πάει καλά ο υβριδικός τους - του φοράω ότι βρω και βλέπουμε. Θα τον χορέψω στο ταψί τον άτμο τους!!!



Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #71 στις: Ιουλίου 14, 2011, 13:51 »
εγω ειμαι ακομα μεσα μαγκες

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers - ΟΜΑΔΙΚΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 14, 2011, 14:06 »

Η παραγγελία μεταφέρθηκε στο μήνυμα #94


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2537.msg69268.html#msg69268


Βρήκα ένα τιμοκατάλογο ΕΛΤΑ για δέματα εντός Ελλάδος (συνημμένο).
Υπάρχουν και τα ΚΤΕΛ βέβαια, όποιον τον βολέψει να περάσει από Κηφισό ή από πρακτορεία θα βγει ακόμα φθηνότερα και θα πάει αμέσως.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2011, 08:26 από Λιάκουρας »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 14, 2011, 14:14 »
Αφου ερχεται καπου στα 21,6ευρω το starter kit για δοκιμη ειμαι μεσα :D

1xStarter Kit SP3 Λιάκουρα !

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 14, 2011, 14:41 »
εγω τωρα ειμαι μυκονο, και θα ειμαι μεχρι τελος Αυγουστου... Θα συνενοηθουμε με πμ καλυτερα για αυτο. Τεσπα εγω θελω ενα σπ3 σταρτερ κιτ σε μεταλικο χρωμα. Τελικα εσεις τι λετε? Θα βαλετε πανω ανταπτορακι η καλυτερα με τον ατμοποιητη τον μανισιο? Γιατι αν ειναι να τα παρουμε μαζι, μην ξανακανουμε παραγγελειες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116231 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824562 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507574 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8967 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154876 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294320 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1791 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762861 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4040 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem