vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 8 χρήστες
Aoratix, webtool, Amcm, PsykieG, camber, Sergios, maprix, sakissalonika

Twitter

Spark Plug For Smokers

Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 11, 2011, 16:48 »
Γουστα ειναι αυτα! Εγω την συγκεκριμενη συσκευη (sp2) την γλυκοκοιταζω εδω και 7 μηνες και ο κυριοτερος λογος ειναι επειδη ειναι πολυ μικρη. Εχω και ενα silver bullet και ξερω πως ειναι να εχεις ενα ματσουκι ολη την ωρα! καποια στιγμη βαριεσαι και να το βλεπεις. Ενα sp2 με το extension θα ειναι μεγαλο, αλλα ειπαμε γουστα ειναι αυτα.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 11, 2011, 19:41 »
Παιδια εγω ειμε εκτος λογο οτι ειμε υπερ καλυμμενος με το δικο μου μοντ + αυτα που εχω φτιαξει. Σορυ αν εδωσα καποια αλλη εντυπωση.

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 12, 2011, 14:10 »
οι μπαταριες που σου ειπε οτι ειναι unprotected τι σημαινει? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 12, 2011, 14:38 »
απ'οτι έχω διαβασει δεν έχεις προβλημα με τις unprotected οταν βάζεις μια σε ενα mod. εχεις αν βάζεις δυο σε συσκευές που παίρνουν high voltage. αν βάζεις 2 μπαταριες είναι πολύ επικίνδυνο. υπάρχει κινδυνος να σκασουν.. αν πχ η μια ειναι λιγοτερο φορτισμενη απο την αλλη, η δευτερη παραγει πιο πολλη ενεργεια για να συμπληρωσει και για την πρωτη και θερμαινονται και σκανε αν ειναι unprotected.  οι protected εχουν ενα chip που το ελεγχει αυτό και αν δεν ειναι προβληματικές δεν θα σκασουν. αυτά ειναι τα συμφραζομενα αν εχω καταλαβει καλα.

αλλά εφοσων παίρνει μια μπαταρία μόνο ειναι σχεδον οσο ασφαλες όσο και μια protected, μην ανησυχεις..

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 12, 2011, 14:53 »
Δεν ξέρω με τις Unprotected τι γίνεται στη φόρτιση, αν υπάρχει εκεί κίνδυνος, κάποιος πιο ειδικός απο εμένα ας διαφωτίσει.
Εγώ πάντως τις αποφεύγω τελείως.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 12, 2011, 15:03 »
καλά και εγώ αν πάρω mod protected θα παραγγείλω, αλλά μιας και θα τις έχει μέσα, νομίζω μπορούν να χρησιμοποιηθούν. Αλλά ας μας πει κάποιος πιο έμπειρος.

Λοιπόν, στο θέμα μας τώρα, επειδή η τύπισσα είτε δεν ενημέρωσε το boss ή το boss κάνει την πάπια, έστειλα ένα mail με όλες τις ερωτήσεις που είχαμε. επίσης είπα πως είμαστε από ένα φόρουμ 2200 μελών για το ΗΤ και οτι ενδιαφερόμαστε για αγορά 3-5 κομματιών και οτι θα κάνουμε review κι ολας και τον προσκάλεσα αν θέλει να γραφτεί κι αυτός ως foreign supplier. Και τον ρώτησα αν μπορεί να μας κανει μια καλύτερη τιμή, μιας και δε θα παραγγείλουμε μόνο ένα κομμάτι. Αυτά, όταν απαντησει σας ενημερώνω. Ατμιν ελπίζω να μην πειράζει που μιλησα για το φορουμ και τον προσκάλεσα έτσι;;;

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 12, 2011, 15:52 »
Ωραια... Αναμενουμε λοιπον. Ενα μεγαλο μπραβο  Dx!! :) ;)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 12, 2011, 16:28 »
Dx, ότι έγραψα εδώ, επί δύο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 13, 2011, 13:13 »
Λοιπόν, ο άνθρωπος είχε απαντησει κανονικότατα αλλά το mail του ήταν στα junk, οποτε δε το χα δει. μου έστειλε λοιπόν:

mail 1
Send me an address and I will send you a shipping quote, I may be able to provide you with an SP2 and the 6 v extention. Just let me know what you want to do.

mail 2
The Sparki SP3 is a refinement of the SP2. The Thermo 6v Extension was a free giveaway for 2 months with the SP2, not normally included in the kit, without end caps or batteries. The Thermo has been discontinued, to prepare for the release of the next generation version that will use a protected 18650 battery.

The SP3 we believe is the most refined electronic cigarette of it's type. We are not a mod, we are a mass produced mechanical smokeless product, with our own version of the 510, our own battery, etc.

If you guys still want to order, please let us know, and we can do an international quote to Greece and arrange for payment through paypal.

Τα είδα και τα 2 μαζί. οπότε του απάντησα το εξής:

Hi,
First of all thank you for your reply, I am sorry for my late response but for some reason your mail was in junk section, so i didn't notice it.

In your previous mail, you mentioned that you can provide the sp2 set. Could you please inform me on what exactly it includes and how much does it cost?
Also I would like to ask about the compatibility. I have read in some forums that the sp3 device has a 801 connection and the sp2 has 901 connection. Is that correct?
In case I am misinformed, is there an adapter to turn your own version of 510 to normal 510 for example?

About the shipping cost, the addresses are Mannheim Baden Wurttemberg Germany and Athens Greece. In case of an order of 3-5 devices will there be a better price?
Finally if for example the shipping cost for one device is 15$, in case of an order of 3 devices the shipping cost would be 15$ or 45$?

Thank you very much for your reply,
Regards

Ρώτησα και για τη Γερμανία, δε ξέρεις ποτέ;;; Θέλετε κάτι επιπλέον να τον ρωτήσω; Πιθανά ο άνθρωπος πάντως όταν μου τα στειλε να μην είχε δει το χθεσινό μου mail. και γι αυτό οι απαντήσεις του να ναι ελλειπείς. Οταν πάρω απάντηση ξαναενημερώνω..

Υγ.Αν κάποιος δε τα παει καλά με τα αγγλικά, μπορεί να χρησιμοποιησει το google translate ή να του κάνω μια σούμα με το τι ειπώθηκε..

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 13, 2011, 13:26 »
τους ατμο που χρησιμοποιει ο σπ3 θα τους βρουμε στο Ελλαντα η θα πρεπει να παραγγελνουμε καθε φορα απο αμερικα? Υποθετω πως με εναν ανταπτορα παντως θα μπορουμε να χρησιμοποιουμε τους 510... :hmmm:

Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 13, 2011, 13:31 »
Που μενεις; Σε ρωταω για να ξερω σε περιπτωση μαζικης παραγγελιας.
Με ποιους μιλησες; Με αυτους εδω http://www.sparkplugforsmokers.com/  ;
Ανταπτορες για 510 θα βρουμε. Πουλανε παντου.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 13, 2011, 13:38 »
Ναι με αυτους μίλησα. Γερμανία μένω, οπότε σε περίπτωση μαζικής παραγγελίας δε συμφέρει να τα παραγγείλω εγώ και να τα στείλω. Αν τα παραγγείλει κάποιος άλλος όμως μπορεί να τα στείλει στους δικούς μου ή να πω στον αδερφο μου να σας συναντησει κάπου να του τα δώσετε.

Για Γερμανία ρώτησα σε περίπτωση που τα μεταφορικά είναι ανάλογα της ποσότητας. Πχ ένα πακέτο 15$, 3 πακέτα 45$ οπότε σε αυτή την περίπτωση ας τα παραγγείλει ο καθένας σπιτι του να μη τρέχουμε. Ο ανταπτορας δεν είναι πρόβλημα αν χρησιμοποιεί 801 ή 901. αν χρησιμοποεί όμως έναν δικό τους όπως λεει 510 μπορεί να μη μοιάζει ουτε με 510 ούτε με 801 ούτε με 901 οπότε θέλουμε από εκείνους αντάπτορα.

Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 13, 2011, 13:41 »
Ωραια. Τα καλυψες ολα. Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 13, 2011, 14:02 »
Το Power Regulator κατάλαβες τι είναι;

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Spark Plug For Smokers
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 13, 2011, 14:10 »
φαντάζομαι έχει ξεμείνει ο τίτλος power regulator από το sp2 τ οποίο έπαιρνε διαφορες μπαταρίες. το sp3 δεν νομίζω πως έχει κατι με το οποιο μπορείς να "power regulate" κάτι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116095 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824498 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507512 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154835 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568863 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243951 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762831 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem