vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

90 επισκέπτες, 4 χρήστες
ChRiStOs_P, Jorge, manoslykos, th3ofilos

Twitter

Μετα απο ποσο καιρο ασχοληθηκατε με επισκευασιμους ατμοποιητες?

Αποσυνδεδεμένος TasmanR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από 2 μήνες και αρκετό διάβασμα υιοθέτησα έναν σκύλο και γω.

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
ξεκινησα με ναυτιλο μινι(κλασικα).στο μηνα λαιτ πλας(κλασικα)και μετα με πηρε και με σηκωσε. ;D

Αποσυνδεδεμένος giogiouvas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Ηδη εχω ενα Ιαττυ δυσκολο να τον στησεις και τωρα εχω κι ενα κλωνο του Τηλεμαχου...που δεν τον εχω στησει ακομα διοτι περιμενω ss συρμα...οπως και να χει αξιζει ενας επισκευασιμος μολις νιωσεις ανετα με το ατμισμα...!

Απλα θελει πειραματισμους και μολις το βρεις το κρατας και σε εκφραζει!

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από 7 μήνες πήρα τον πρώτο επισκευάσιμο, Ammit, τα πρώτα στησίματα ήταν εύκολα και το αποτέλεσμα πολύ καλό. Ηδη σκέφτομαι να πάρω δεύτερο καθώς ο ammit είναι λίγο αεράτος θέλω κάτι λίγο ποιο σφιχτό.

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
δεκα μερες αφου αρχισα να ατμιζω με το cubis δοκιμασα ενα cloudone και με πηρε και με σηκωσε και εμενα οπως ειπα ο φιλος σε προηγουμενο ποστ :))

Αποσυνδεδεμένος ManKal

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Διαβάζω καθημερινά το forum γιατί θέλω μετά από 2 μήνες να μεταπηδήσω σε επισκευάσιμο. Φοβάμαι μην φάω τα μούτρα μου ωστόσο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
απο τη δευτερη μερα ξεκοιλιαζα τους egoc με τσιμπιδακια και προσπαθουσα να περασω φυτιλι απο ζιππο (πριν 6 χρονια) στη συνεχεια ασχοληθηκα με τον egow  τωρα πια ειναι ολοι επισκευασιμοι για μενα

Αποσυνδεδεμένος koukouvaou

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζειν εστί φιλοσοφείν
8 χρονια. Και τον επισκευάσιμο τον έχω για παιχνίδι και όχι στην καθημερινότητα μου.

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από 3 μήνες και κάτι ημέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον Ammit που επέλεξα. 

Πάνω στον μήνα ήρθε το μικρόβιο με pico s - mini merlin και doggy..

μετα απο μια εβδομάδα που κατάλαβα οτι πρέπει να αλλάζω αντιστάσεις στον ατμοποιητή του ηλεκτρονικού μου τσιγάρου! Ψάχτηκα λίγο εδώ στο φόρουμ και παρήγγειλα έναν kayfun v3 mini μαζί με σύρμα και βαμβάκι! Απο τότε δεν ξαναέδωσα λεφτά για έτοιμες αντιστάσεις!

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
2 εβδομάδες με nautilo2 και μετά βουρ στον κέρας. 
Από 'κει και πέρα έχασα τη μπάλα... αλλάζω αντιστάσεις μόνο και μόνο για την ευχαρίστηση και όχι γιατί χρειάζεται.  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Ουσιαστικά με επισκευαζομενους ατμοποιητες αρχισα να ασχολούμαι οταν ημουν ηδη 5,5 χρονια ατμιστης.
Την βαριόμουνα την διαδικασια να πω την αληθεια.
Αλλα και αυτος ο πρωτος επισκευαζομενος που πηρα ειχα βρει την ευκολη λυση με το καταστημα που πουλουσε ετοιμα συρματα με βαμβακι και εγω απλως τα τοποθετουσα στον ατμοποιητη eGo ONE Mega.
Προσφατα στα 6,5 χρονια αποφασισα και πηρα τον πρωτο μου επισκευαζομενο Aspire Quad flex survival kit και ηταν και η πρωτη φορα που ασχοληθηκα με dripping και συντομα θα προμηθευτω και εναν Firecracker.
Τωρα που δοκιμασα και ειδα την διαφορα εχω αρχισει να ξεφευγω.
Ξερω αργησα πολυ ενω αντιθετα με τα υγρα δεν αρχισα καθολου. Απο την πρωτη στιγμη εκει στις αρχες του 2011 ψωνιζα DIY υγρα απο Inawerra και αρκετα συντομα αρχισα να παιζω με τις μπαταριες.
Οποτε μετα το μικρο χημειο που ειχα στησει σπιτι μου τωρα ετοιμαζομαι να στησω ενα ηλεκρολογειο/μηχανουργειο :P

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ όταν ξεκίνησα το άτμισμα ξεκίνησα με μπαταρία ego και επισκευάσιμο την penelope v2 που πιστεύω ήταν και ο καλύτερος για τότε ατμοποιητής μιλάμε για 2012-2013... Είχα δοκιμάσει απλό ατμοποιητή και επισκευάσιμο και ήταν μέρα με την νύχτα η διαφορά άρα δεν πήρα καν απλό... Και για αυτό επείδη με βοήθησαν παιδιά απο δω μέσα σε συνάντηση που είχα μαζί τους  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Ξεκινησα με istick 30w και subtank v1 το ατμισμα.. Ειχα ψαξει 2-3 βδομαδες μεχρι να καταλειξω στην αγορα. Ενας απ'τους λογους που το πηρα ηταν το rba, δεν ξερω καν αν υπηρχαν επισκευασιμα τανκ τοτε αλλα με αυτο το rba ειχε γινει πανικος στο ιντερνετ.  Στις 2 μερες πεταξα μια ετοιμη αντισταση 0.5 που ειχε μεσα και μπηκε το πρωτο μου στησιμο με kanthal 26g, 0.82 ohm, 6 στροφες σε 2.4 ID. Βαμβακι koh gen do 5 ευρω τα τρια pad κλασσικο κλεψιμο. Δεν τρελαθηκα, εναμησι μηνα εκανα και το αφησα.. Ενα χρονο μετα αρχισα κανονικα πλεον το ατμισμα στο ιδιο και τελικα 2 εβδομαδες αργοτερα το πουλησα και πηρα πικο με σερπεντ μινι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2017, 03:36 από Tortugas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240694 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500493 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 152 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12424 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan