vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

425 επισκέπτες, 5 χρήστες
neoklis79, dallaskdp, lagoudakis, Milarepa, Tem

nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 12:23 »
Φίλε μου δεν το ξέρω αυτό το σάιτ.Προσωπικά θα αγόραζα από εξεδεικευμένο μαγαζί-σάιτ.Ρίξε μια ματιά κ εδώ.http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html

Πως μπορώ να ανοίξω νέο θέμα; :wall:
Μετά από 5 post
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 12:31 από Kir Fanis »

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 12:25 »
Επειδή και γώ από χθές αντιμετωπίζω προβλήματα με διαρροές, τόσο με απλό ατμοποιητή eGo-T, όσο και με τον κυλινδρικό τύπου Β, μήπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος στο τι μπορώ να κάνω για να λύσω το πρόβλημα? Να σημειώσω ότι, τόσο οι ατμοποιητές, όσο και τα φιλτρα είναι καινούργια.

Αποσυνδεδεμένος rider6182

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 12:30 »
Ναι το είδα ότι δεν υπάρχει στα γνωστά (από αυτή την ιστοσελίδα) ηλεκτρονικά καταστήματα. Γι αυτό ρωτάω αν ξέρει κανένας το συγκεκριμένο. Η τιμή πάντως είναι καλή και το 1100 μ.α. δεν το βρίσκω αλλού σ' αυτή την τιμή τουλάχιστον. Έχει αγοράσει κανένας από idea shop? Ξέρει κάποιος να μου πει αν το συγκεκριμένο ητ έχει τα γνωστά σπειρώματα που ταιριάζουν για αλλαγές;

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 12:34 »
Ολα τα ego έχουν το ίδιο σπείρωμα

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9643
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 12:46 »
Επειδή και γώ από χθές αντιμετωπίζω προβλήματα με διαρροές, τόσο με απλό ατμοποιητή eGo-T, όσο και με τον κυλινδρικό τύπου Β, μήπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος στο τι μπορώ να κάνω για να λύσω το πρόβλημα? Να σημειώσω ότι, τόσο οι ατμοποιητές, όσο και τα φιλτρα είναι καινούργια.
Aυτό που θα μπορούσα να υποθέσω αρχικά είναι ότι έχει καεί το φιτίλι και επομένως υπάρχουν διαρροές. Εφ όσον βέβαια οι ατμοποιητές είναι καινούργιοι δεν δικαιολογείται μια τέτοια συμπεριφορά. Αν δεν έχουν κάποιο πρόβλημα και οι αμπούλες , τότε είναι προφανές ότι οι συγκεκριμένοι ατμοποιητές είναι ελαττωματικοί.

Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 18:17 »
Καλησπερα και απο εμενα. Προσπαθω και γω να ενημερωθω μιας και προκειτε να προβω αμεσα σε αγορα, και ειμαι αναμεσα σε Nobacco και Ovale. Απο οτι ειδα στο forum πανω κατω ειναι  τα ιδια, αλλα ηθελα να κανω μια μαλλον χαζη ερωτηση... Μπορω να χρησημοποιησω υγρα αλλης εταιρειας σε καθε ενα απο αυτα ή οχι?
Μαλλον θα παρω το Ovale ego - T αλλα δεν ξερω απο ποιο eshop. Αν εχετε κατι να προτεινετε καλοδεχουμενο. Τελευταια ερωτηση, μπορω να παρω μονο ενα ή πρεπει να παρω υποχρεωτικα τη διπλη κασετινα που πουλανε??
Ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος dinosg7

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 19:10 »
Απο υγρα βαζεις οτι θες ,το μονο σιγουρο. Οσο για τα πακετα τι να σου πω . Δες λιγο τους αντιπροσωπους στα λινκ του φορουμ , παρτους κανα τηλ να ρωτησεις.Εγω διπλο το πηρα .

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #97 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 04:16 »
Παλικάρια plz την βοήθεια σας..
Πριν μια εβδομάδα αποφάσισα να πάρω το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο.Με τα διάφορα που διάβασα είχα καταλήξει στο να αγοράσω το Giant της Nobacco.Απο την σελίδα της Nobacco βρήκα ένα μαγαζί(με ηλεκτρονικά είδη) που υποτίθεται πουλάει προιόντα της Nobacco.Πάω εκεί,ρωτάω τον υπάλληλο αν έχει το Giant και μου λέει όχι φίλε μου,έχω σταματήσει να φέρνω προιόντα της Nobacco.Μου λεέι ας σου δείξω όμως τι άλλα εχω εδω στο μαγαζί.
Με αυτα που είχα διαβάσει εδώ,είχα δημιουργήσει καλή εντύπωση έτσι για πρώτο η.τ. το ego-t,ego-w,hybrid και Giant.Μου δείχνει τρία "πακέτα" εκ των οποίων το ένα ήταν υποτίθεται το ego-t.(τα άλλα ούτε καν έγραφαν πάνω κάτι και ήταν σε ζελατίνες).Πάνω στην "βιασύνη" μου να σταματήσω το κ.τ. και να μπω στον κοσμο του ηλεκτρονικού,του λέω "α ωραία,έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για το ego-t".Ο υπάλληλος δείχνει να συμφωνεί και στο καπάκι αρχιζει να μου εξηγεί το πως δουλεύει,πως καθαρίζεται κτλ κτλ.Με λίγα λογια με έψησε και το πήρα στα 64 ευρώ.Εγώ απο την ώρα που πήγα σπίτι την ψιλιάστικα ότι κάτι δε πάει καλά αρχίζοντας να βλέπω διάφορες φωτογραφίες στο internet και κυρίως εδώ στο forum με διάφορα πακέτα του ego-t απο διαφορετικές εταιρείες,αλλά λέω έλα μωρέ εντάξει μια χαρά θα πάνε όλα,πάνω στον ενθουσιασμό μου.
Και όντως οι 6-7 αυτές ημέρες ήταν υπέροχες χωρίς κ.τ. Μέχρι που σήμερα το απόγευμα(και δυστυχώς Τεταρτη κλειστά τα μαγαζιά) ενώ και η μπαταρία ήταν φορτισμένη και η αμπούλα γεμάτη και γενικα περιποιημένο και καθαρισμένο και ατμοποιητής και μπαταρία,δε ρούφαγε με τίποτα.Εβαζα πολύ δυναμη για να πάρω μια τζούρα.Κοιτάζω την μπαταρία και τι βλέπω.Το δαχτυλίδι σιλικόνης είχε ψιλολιώσει κάνοντας μισοφέγγαρο.Είναι δυνατόν σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα(6.5 μέρες στην ουσία)να το έπαθε αυτό?
Και τώρα μπαίνω στο ζουμί.Ενώ έκατσα και είδα οτι όλα τα πακέτα ego-t οποιασδήποτε εταιρείας είναι μεσα σε πολύ ωραία πακέτα(και όχι μονο τα ego-t),έχουν μέσα κανονικά "βιβλιαράκια" με οδηγίες,οι ατμοποιητές έχουν πανω την φίρμα χαραγμένη καθώς και οι μπαταρίες,
το δικό μου πακετο ήταν το εξής. Απλά μέσα σε αυτην εδώ την θήκη http://www.google.gr/imgres?q=ego-t+case&um=1&hl=el&sa=N&biw=1876&bih=1027&tbm=isch&tbnid=BXvNTc-P-8X9fM:&imgrefurl=http://www.bestecig.com/product_view.asp%3Fid%3D161&docid=y7fuTFUPqHXZgM&w=480&h=480&ei=tP6MTtGZEOmF4gSgyqmtCQ&zoom=1&iact=rc&dur=687&page=2&tbnh=117&tbnw=113&start=63&ndsp=66&ved=1t:429,r:8,s:63&tx=75&ty=85  είχε δύο μπαταρίες με χαραγμένο πάνω το λογότυπο ego-t tm   , δύο ατμοποιητές ολόμαυρους χωρίς να γράφει τίποτα απολύτως επάνω, έναν φορτιστή usb μάρκας DESAN (και αντάπτορα τοίχου) και ένα άσπρο κουτάκι με τις αμπούλες το οποίο απλα απ'εξω έγραφε made in China,τίποτα άλλο.Και οι οδηγίες που είχε ήταν απλα ένα χαρτάκι εκτυπωμένο με 5-10 γραμμές.Μπακαλίστικη δουλειά δηλαδή.
Ποια είναι η γνώμη σας?

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #98 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 05:53 »
κινεζια no name των 30 ευρω...τα συνηθισμενα των κομπιουτεραδων που ξαφνικα και απο το πουθενα εγιναν εμποροι η.τ.
και εχει και ενα στυλακι ο συγκεκριμενος...νομιζει οτι ειναι καθηγητης πανεπιστημιου...

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #99 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 08:12 »
Κοιτάζω την μπαταρία και τι βλέπω.Το δαχτυλίδι σιλικόνης είχε ψιλολιώσει κάνοντας μισοφέγγαρο.Είναι δυνατόν σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα(6.5 μέρες στην ουσία)να το έπαθε αυτό?
Δαχτυλίδι σιλικόνης στη μπαταρία;
Μπορείς να μας βάλεις μια φωτογραφία να καταλάβω τι εννοείς;

Είναι δυνατόν σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα(6.5 μέρες στην ουσία)να το έπαθε αυτό?
Και τώρα μπαίνω στο ζουμί.Ενώ έκατσα και είδα οτι όλα τα πακέτα ego-t οποιασδήποτε εταιρείας είναι μεσα σε πολύ ωραία πακέτα(και όχι μονο τα ego-t),έχουν μέσα κανονικά "βιβλιαράκια" με οδηγίες,οι ατμοποιητές έχουν πανω την φίρμα χαραγμένη καθώς και οι μπαταρίες,
το δικό μου πακετο ήταν το εξής. Απλά μέσα σε αυτην εδώ την θήκη http://www.google.gr/imgres?q=ego-t+case&um=1&hl=el&sa=N&biw=1876&bih=1027&tbm=isch&tbnid=BXvNTc-P-8X9fM:&imgrefurl=http://www.bestecig.com/product_view.asp%3Fid%3D161&docid=y7fuTFUPqHXZgM&w=480&h=480&ei=tP6MTtGZEOmF4gSgyqmtCQ&zoom=1&iact=rc&dur=687&page=2&tbnh=117&tbnw=113&start=63&ndsp=66&ved=1t:429,r:8,s:63&tx=75&ty=85  είχε δύο μπαταρίες με χαραγμένο πάνω το λογότυπο ego-t tm   , δύο ατμοποιητές ολόμαυρους χωρίς να γράφει τίποτα απολύτως επάνω, έναν φορτιστή usb μάρκας DESAN (και αντάπτορα τοίχου) και ένα άσπρο κουτάκι με τις αμπούλες το οποίο απλα απ'εξω έγραφε made in China,τίποτα άλλο.Και οι οδηγίες που είχε ήταν απλα ένα χαρτάκι εκτυπωμένο με 5-10 γραμμές.Μπακαλίστικη δουλειά δηλαδή.
Ποια είναι η γνώμη σας?
Τέτοια σετ βρίσκεις με 40$ max από το εξωτερικό χωρίς αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν είναι καλά.
Έχω πάρει και εγώ ένα τέτοιο το Πάσχα και οι μπαταρίες του δουλεύουν ακόμα μια χαρά ενώ οι ατρμοποιητές
του πακέτου άντεξαν 3 βδομάδες ο καθένας.
Λογικά έχεις εγγύηση και θα σε συμβούλευα να τη χρησιμοποιήσεις.

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #100 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 12:10 »
Δαχτυλίδι σιλικόνης στη μπαταρία;
Μπορείς να μας βάλεις μια φωτογραφία να καταλάβω τι εννοείς;
Τέτοια σετ βρίσκεις με 40$ max από το εξωτερικό χωρίς αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν είναι καλά.
Έχω πάρει και εγώ ένα τέτοιο το Πάσχα και οι μπαταρίες του δουλεύουν ακόμα μια χαρά ενώ οι ατρμοποιητές
του πακέτου άντεξαν 3 βδομάδες ο καθένας.
Λογικά έχεις εγγύηση και θα σε συμβούλευα να τη χρησιμοποιήσεις.
Ναι το δαχτυλίδι που διαχωρίζει τους δύο πόλους.Από την μια πλευρα εχει λιώσει τόσο που έχει μείνει σαν το πάχος μια τρίχας.
Και δυστυχως στην συγκεκριμένη περίπτωση του έδωσα 64 ευρώ ο κακομοίρης νομίζοντας πως παίρνω κάποιο επώνυμο ego-t και μου βγήκε και μάπα το καρπούζι.

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #101 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 12:54 »
καλημέρα,  το πήγες από εκεί? γιατι αυτο θα πρέπει να κάνεις και να βρεις το δίκιο σου!

Αποσυνδεδεμένος arisgn

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #102 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 14:04 »
Νομιζω οτι το συγκεκριμενο ειναι το πιο παραξενο "θεμα"!
Μια γενικη συζητηση που καταληξαμε αν καταλαβα καλα πως ολα τα Τ ειναι ιδια, εκτος και αν ειναι μουφα!

Και η δικη μου ερωτηση τωρα: Πως ξεχωριζουμε την μουφα? Υπαρχει περιπτωση τα καταστηματα που εχουμε στο φορουμ πχ funstore να εχουν μουφες????

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #103 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 14:06 »
Καλησπέρα παιδιά.Ναι φυσικά και το πήγα,άρχισα να τους μιλάω με επιχειρήματα κτλ κτλ(ευτυχώς που βρήκα εσάς και έχω μάθει καποια πράματα,αλλιώς αν ήμουν απληροφόρητος απλά θα πήγαιναν στράφη τα χρήματα και πολύ πιθανόν κάποια στιγμή να επέστρεφα στο κ.τ.) και ενώ στο μαγαζί μέσα είχε πινακίδα "χρήματα δεν επιστρέφονται" , μου έδωσαν τα χρήματα μου πίσω χωρις πολλές κουβέντες και πήγα καπάκι στην vapormania και πήρα τον Giant  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #104 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 14:42 »
Και η δικη μου ερωτηση τωρα: Πως ξεχωριζουμε την μουφα? Υπαρχει περιπτωση τα καταστηματα που εχουμε στο φορουμ πχ funstore να εχουν μουφες? ???
Δυστυχώς δε μπορείς να ξεχωρίσεις τη μούφα.
2 πράγματα μπορείς να κάνεις:
1. Παίρνεις φτηνά από εξωτερικό και ελπίζεις να πέσεις σε καλό κομμάτι (κάποια σαιτ του εξωτερικού έχουν εγγύηση αλλά συνήθως κοστίζει πολλά σε χρόνο και χρήμα να την χρησιμοποιήσεις)
2. Αγοράζεις από κάποιον Έλληνα έμπορο που έχει αποδείξει ότι τιμάει την εγγύηση που δίνει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357382 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios