vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

424 επισκέπτες, 6 χρήστες
Parolos, maraki1308, πολυς, athmichalop, kurtz, Ποντικός

Κλώνοι του Kayfun V4

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3540 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 16:01 »
Εφόσον αφορά κλώνο το βάζω εδώ, αλλά παρατήρησα ότι με τον kf v4 hcigar το άτμισμα είναι πιό τραχύ σε σύγκριση με άλλους αατμοποιητές και έχει μεγαλύτερο hit. Το ίδιο και με τον kl+ τον αυθεντικό ο οποίος είναι πιό σφιχτός. Όλοι οι kayfuns είναι έτσι;

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3541 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 16:10 »
παιδια λαστιχα απο το σταματιαδη στην αθηνα ειδικα για λαδι και υγρα οχι βιομηχανιας παμθηνα και ξεχνας να τα αλαξεις η λυση για το 16 ειναι ενα χιλιοστο μεγαλυτερο στην τρυπα απο οτι εχει απο την μανα του.
εχω 3 καουφουνιδες των 10 ευρω απο την τζιαρμπεστ κανενας δεν μου εχει σταξη ποτε σταγονα ειναι θεοστεγνοι
εχω βρη το κολπο τους μολις ερχοντε τους πλενω καλα και τους αλαζω ολα τα λαστιχα μετα δεν τους γεμιζω ποτε απο πανω αυτο το ανοικσε κλισε των υγρων δεν υπαρχει περιπτωση και θα στακσουν και θα φρα καρουν και συνεχεια προβληματα ειχα.
τα υγρα τα χω παντα ανοικτα  για να γεμισω βγαζω τον ατμοποιητη απο το μοντακι τον ανοιγω στο σημειο που ανοιγη για να αλαξουμε αντισταση γεμιζω απο της τρυποθλεσ τις καμπανας με μπουκαλακια με βελονα ξαναβιδωνω απαλα και ειναι παντα στεγνος.
τον πρωτο που πηρα τις τομπεκο 40 ευρω ετσι τον εφαγα μεχρι που μου κλοτσισανε τα σπειρωματα που ανοιγοκλινης τα υγρα ολη την ωρα τα χερια μου ηταν λαδωμενα.ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΗΤΕ

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3542 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 19:13 »
τι να το κανω να γεμιζω απο κατω?
αυτο πληρωνεις...την ευκολια να γεμιζεις απο πανω. εγω γιαυτο τον πηρα
αν δεν ανοιγωκλεινεις, οκ, τοτε οτι και να βαλεις ειναι το καλυτερο.
το θεμα ειναι να χρησιμοποιεις τον ατμο με ολες τις λειτουργιες του.
το αν θα χαλασουν οι σπειρες ειναι καθαρα θεμα χρησης του καθενος.παντα θελει προσοχη να μην στραβοβιδωσει.

εγω συχνα γεμιζω απο το μπουκαλακι των 100μλ, χωρις πιπετα-συριγγα κτλ. κλεινοντας υγρα και βγαζοντας το nο38 και το no35, εδω και ενα μηνα.
το 35 βιδωνει πανω στο πολυκαρβονικο τανκ.
εκει σε θελω με τα σπειρωματα του τανκ, που χαλανε για πλακα
θελει τροπο

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3543 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 19:19 »
Άλλη ερώτηση. Ταιρίαζουν τα τανκάκια των ST που κάνουν για kl+ στον hcigar V4?

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3544 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:30 »
 :bye: Καλησπέρα  παίδες των ανατολικών & δυτικών προαστίων !!!!
Αποφάσισα .. :-[ μιας και κάτοχος 3 καυφουν και ο τελευταίος hcigar είπα να τον στησω σε διπλή αντίσταση ..έτσι για κάτι διαφορετικό..εσεις τι λέτε?? Και εάν ξέρετε κάτι για  βίντεο για setup  για να με βοηθήσει περισσότερο !!περιμένω τα φώτα σας !!! :respect:
(Για να σας βοηθήσω θα το εχω κουμπωμενο σε ..  :idiot1: σε rx200 ..)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:35 από iliasy »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3545 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:35 »
τι να το κανω να γεμιζω απο κατω?
αυτο πληρωνεις...την ευκολια να γεμιζεις απο πανω. εγω γιαυτο τον πηρα
αν δεν ανοιγωκλεινεις, οκ, τοτε οτι και να βαλεις ειναι το καλυτερο.
το θεμα ειναι να χρησιμοποιεις τον ατμο με ολες τις λειτουργιες του.
το αν θα χαλασουν οι σπειρες ειναι καθαρα θεμα χρησης του καθενος.παντα θελει προσοχη να μην στραβοβιδωσει.

εγω συχνα γεμιζω απο το μπουκαλακι των 100μλ, χωρις πιπετα-συριγγα κτλ. κλεινοντας υγρα και βγαζοντας το nο38 και το no35, εδω και ενα μηνα.
το 35 βιδωνει πανω στο πολυκαρβονικο τανκ.
εκει σε θελω με τα σπειρωματα του τανκ, που χαλανε για πλακα
θελει τροπο

Πολύ ωραία ιδέα να ξεβιδώνεις και το 35! Έτσι μπορείς να γεμίσεις και με κουβά. Ωραίος.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3546 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:44 »
Πάντως, και τους δυο τους δικούς μου ( τον έναν πλέον, Tobeco) τους είχα με ανοιχτά υγρά μονίμως και από πάνω το Bell cap, και φυσικά τους γέμιζα απο τις τρυπούλες του bell και ποτέ δεν είχα ούτε διαρροές, ούτε σκαμπανεβάσματα στα Ωμ , γιατί άνοιξε κλείσε υγρά.....,
το σύστημα με το ελατηριάκι δεν μας τα λέει καλά.


Με το bell, κερδίζω και σε βάρος και σε όγκο, μιας και οι Καυφούνηδες είναι λίγο κουτούκια!!!!

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3547 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:49 »
αυτο περι βαρους ειναι σωστο, γιαυτο περιμενω και εγω ενα μπελκαπ.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3548 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 23:03 »
:bye: Καλησπέρα  παίδες των ανατολικών & δυτικών προαστίων !!!!
Αποφάσισα .. :-[ μιας και κάτοχος 3 καυφουν και ο τελευταίος hcigar είπα να τον στησω σε διπλή αντίσταση ..έτσι για κάτι διαφορετικό..εσεις τι λέτε?? Και εάν ξέρετε κάτι για  βίντεο για setup  για να με βοηθήσει περισσότερο !!περιμένω τα φώτα σας !!! :respect:
(Για να σας βοηθήσω θα το εχω κουμπωμενο σε ..  :idiot1: σε rx200 ..)
 :hmmm:καλά κανείς σας δεν ασχολείται με διπλές ?? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3549 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 00:14 »
Ε τι να σου πούμε ρε Ηλία? Στήσ' τον και δώσ' του να καταλάβει :laugh1:
Τον έχω στήσει 3-4 φορές με κανθαλ 0,25 και 0,28mm, 1,5 και 2mm διάμετρο, 6 σπείρες, συνολική αντίσταση 0,6-0,7Ω.
Χοντρικά τώρα αυτά, γιατί πάει και πολύς καιρός από τότε. Πολύ ρεύμα, ανεβασμένη θερμοκρασία ατμού και κατανάλωση γενικότερα και δεν ασχολήθηκα περισσότερο, θεώρησα ότι ήταν πολύ το παίδεμα για το αποτέλεσμα που είχα.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3550 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 01:57 »
Ρε παιδες πως τον κανετε να μην σταζει?

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3551 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 06:24 »
Ksp γιαυτο συζηταμε ολη την ωρα μια σελιδα πισω    αν διαβασης θα μπης στο νοημα αμεσως

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3552 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 07:48 »
Πως διαβαζονται 355 σελιδες... Θα προσπαθησω να λυσω τον γριφο αλλιως θα τον παροπλισω!

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3553 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 08:00 »
Στο ποστ 3541 σε αυτη τη σελιδα δινω μια λυση δοκιμασετη αν εξυπηρετη  για μενα ο καουφουνησ ειναι ο καλυτερος ατμοποιητης με εχει ξετρελανει η βελουδινη τζουρα του

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3554 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 08:52 »
Ε τι να σου πούμε ρε Ηλία? Στήσ' τον και δώσ' του να καταλάβει :laugh1:
Τον έχω στήσει 3-4 φορές με κανθαλ 0,25 και 0,28mm, 1,5 και 2mm διάμετρο, 6 σπείρες, συνολική αντίσταση 0,6-0,7Ω.
Χοντρικά τώρα αυτά, γιατί πάει και πολύς καιρός από τότε. Πολύ ρεύμα, ανεβασμένη θερμοκρασία ατμού και κατανάλωση γενικότερα και δεν ασχολήθηκα περισσότερο, θεώρησα ότι ήταν πολύ το παίδεμα για το αποτέλεσμα που είχα.
8) Ευχαριστώ Γιώργη μου!!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Στο ποστ 3541 σε αυτη τη σελιδα δινω μια λυση δοκιμασετη αν εξυπηρετη  για μενα ο καουφουνησ ειναι ο καλυτερος ατμοποιητης με εχει ξετρελανει η βελουδινη τζουρα του
Οσο γι  ΣΕΝΑ  παππού...Εχεις απόλυτα δίκαιο σε αυτό που λές !!! :thumpup: εαν ξεβιδώσετε το δαχτυλίδι για την αντίσταση οχι μόνο δεν θα έχετε διαρροές αλλά και το ποιο σπουδαίο για μένα παιρνει και ολην την ποσότητα του υγρού γιατί διαφορετικά απο πάνω ...μιά η πλήρωση που γίνεται απο π;aνω, μιά το ανέβασμα του deck υπολειπεται το υγρο και το διαπιστώνετε αυτό που λέω εαν γυρισετε ανάποδα τον ατμοποιητή θα δείτε πόσο ακομη υγρό μπορεί να πάρει για να μην είμαστε ολην την ωρα με το μπουκαλάκι ανά χείρας !!! :dance2:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2016, 09:03 από iliasy »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355694 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191679 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 723 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797592 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7408 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313191 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6914 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13488 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711