vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

90 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, manoslykos, Blackwolf

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3495 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 23:37 »
καλη χρονια σε ολους

χωρις το μικρο κατσαβιδι, δεν καθομαι καν να ασχοληθω. σιγουρα κατι δεν θα λασκαρει, ισως επειδη το εσφηξα περισσοτερο στο δεσιμο κτλ
απλα χρησιμοποιω τις τρυπες εισαγωγης του αερα,για πιασιμο και ανοιγω ολα τα σπειρωματα οταν χρειαζετε χωρις σημαδια .
το νουμερο 35, εγω για να το λυσω ευκολα, αφενος δεν το καργαρω, εφετερου, προσπαθω να πιασω με καθαρα δακτυλα, ΜΟΝΟ το μεταλλικο μερος και με λιγη δυναμη ανοιγει παντα.
καλα ειναι να εχεις και γαντια μιας χρησης για καλυτερο πιασιμο ή λιγο αλκοολουχο λοσιον να καθαριζεις τα χερια σου και τον ατμο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2016, 23:42 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος Mad Robot

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3496 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 03:23 »
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το κόλπο με το κατσαβίδι μου είναι και εμένα γνωστό. Άλλωστε χωρίς το περιβόητο κατσαβιδάκι νομίζω πως αυτός ο ατμοποιητής δεν μπορεί να λειτουργήσει έυκολα.
Τώρα για το 35 και εγώ δεν το σφίχνω πολύ επειδή εχει στενή επιφάνεια, αλλά άνοιξε κλείσε την τάπα38 για το γέμισμα μπορεί να παρασυρθεί και να σφίξει. Το ίδιο μπορεί να συμβεί με την καμπάνα και το άνοιξε κλείσε των υγρών.

Δεν λεώ ότι το παθαίνω συχνά αλλά μου έτυχε και έπαθα ζημιά που δεν θα ήθελα να πάθω με τον γνήσιο που κάνει 150 ευρό. Η ιδέα με τα γάντια πάντως μ' αρέσει και φαντάζομαι πως θα βοηθήσει αρκετά. Την επόμενη φορά λοιπόν θα αφήσω την πένσα στην άκρη και θα φορέσω γαντάκι. Αν όμως δεν του φτάσει κι' αυτό, θα την ξαναπάρω στο χέρι και θα σου ξηγηθώ αξιοπρεπέστατα. :yes:

Να' σε καλά φίλε

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3497 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 09:24 »
 :bye: Καλημέρα σας και χρόνια σας πολλά !!!!
Μια ερωτησούλα σχετικά εαν εχει κάποιος το Κιτ του KAYFUN 4 SubOhm  ... την διαφορά που εχει με το απλό εξάρτημα..θα ήθελα μια πληροφόρηση βρε παίδες!!! :-[ (δεν βγάζω άκρη)
Ευχαριστώ Ηλίας  :respect:

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3498 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 09:49 »
εχει ποιο μεγαλες τρυπες,δινει αλλο insulator που αντεχει σε μεγαλυτερες θερμοκρασιες και δεν εχει βιδα ρυθμισης του αερα.................εγω προσωπικα δεν ειδα καποια διαφορα

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3499 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 12:00 »
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το κόλπο με το κατσαβίδι μου είναι και εμένα γνωστό. Άλλωστε χωρίς το περιβόητο κατσαβιδάκι νομίζω πως αυτός ο ατμοποιητής δεν μπορεί να λειτουργήσει έυκολα.
Τώρα για το 35 και εγώ δεν το σφίχνω πολύ επειδή εχει στενή επιφάνεια, αλλά άνοιξε κλείσε την τάπα38 για το γέμισμα μπορεί να παρασυρθεί και να σφίξει. Το ίδιο μπορεί να συμβεί με την καμπάνα και το άνοιξε κλείσε των υγρών.

Δεν λεώ ότι το παθαίνω συχνά αλλά μου έτυχε και έπαθα ζημιά που δεν θα ήθελα να πάθω με τον γνήσιο που κάνει 150 ευρό. Η ιδέα με τα γάντια πάντως μ' αρέσει και φαντάζομαι πως θα βοηθήσει αρκετά. Την επόμενη φορά λοιπόν θα αφήσω την πένσα στην άκρη και θα φορέσω γαντάκι. Αν όμως δεν του φτάσει κι' αυτό, θα την ξαναπάρω στο χέρι και θα σου ξηγηθώ αξιοπρεπέστατα. :yes:

Να' σε καλά φίλε

κανενα κομματι δεν θελει πολυ σφιξιμο, αν εξαιρεσεις το ν.9 και αυτο για να μην υπαρχουν προβληματα στο λυσιμο.
την στεγανοποιηση την κανουν τα οριγκακια και οχι το σφιξιμο...
και οχι πενσα σε καμια περιπτωση.
αλλο κολπο ειναι να τον βαλεις στο ψυγειο για 5-10 λεπτα να "μαζεψουν" τα μεταλλα και ξαναπροσπαθεις

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3500 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:04 »
Στρίψε 4 σπείρες, σε διάμετρο 2mm με 0,28mm και θα παίζει πολύ καλά. Δοκίμασε αν μπορείς να το χειριστείς και ribbon 0,5x0,1 σε 2 ή 2,5mm, 3 ή 4 σπείρες.


Ποιανής εταιρίας βαμβάκι χρησιμοποιείς? γιατί ακόμα και τις nakamichi μου βγάζει βαμβακιλα.. τώρα σκέφτομαι για το dragon που είναι από αιγυπτιακό βαμβάκι να παραγγείλω..


[Να φανταστείς το έβρασα (nakamichi) κιόλας 5 φορες αλλαγές νερό και πάλι σε κάποια σημεία του βαμβάκι μου βγάζει βαμβακιλα]

Αποσυνδεδεμένος Mad Robot

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3501 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:17 »
κανενα κομματι δεν θελει πολυ σφιξιμο, αν εξαιρεσεις το ν.9 και αυτο για να μην υπαρχουν προβληματα στο λυσιμο.
την στεγανοποιηση την κανουν τα οριγκακια και οχι το σφιξιμο...
και οχι πενσα σε καμια περιπτωση.
αλλο κολπο ειναι να τον βαλεις στο ψυγειο για 5-10 λεπτα να "μαζεψουν" τα μεταλλα και ξαναπροσπαθεις

Tήν κατάψυξη την είχα δοκιμάσει, δεν βοήθησε.
Τα γάντια τα παίρνω από φαρμακείο, η κάνουν και αυτά του σούπερ-μάρκετ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:23 από Mad Robot »

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3502 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:26 »
εγώ το κόλπο που έχω βρει για να λασκαρο το κάτω μέρος είναι χαρτοπετσέτα πιάνεις το tank και με ανοιχτήρι κρασιού το τοποθετώ στη τρυπα του αέρα και με αντίθετη κλίση του ανοιχτηριού μου ξεβιδώνει για πλακα χωρίς να βάλω ούτε δύναμη.. φαντάσου 2 γερμανοπολυγωνα κλειδιά να ξεβιδώνεις ένα παξιμάδι

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

την πρώτη φορα που μου έσφιξε από τα νεύρα μου που δεν ξεβίδωνε με τίποτα παραλίγο να το βάλω στη μέγκενη και με σκύλα να το ξεβιδώσω  :)) :)) :)) .. και πάλι καλά που τι τελευταία στιγμή είδα ένα γερμανοπολυγωνο και στρόφαρα με το ανοιχτήρι..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Όλα τα γάντια είναι ίδια απλός με τα γάντια λόγο πλαστικού αποκτάς περισσότερες τριβές..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Τα χειρουργικά γάντια είναι τα καλύτερα για μένα για όλες τις δουλειές είναι μπλε χρώμα και φοριούνται ποιο άνετα από τα κλασικά όπως και έχουν το τριπλάσιο πλαστικό απότι τα λευκα δηλαδή δεν σκίζονται και τα χρησιμοποιείς παρα μα παρα φορες ξανά ξανά για όλες τις δουλειές.. απλός είναι ποιο ακριβά απότι τα κλασικά γάντια τα λευκα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:37 από silver_21 »

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3503 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:41 »
Δεν μου έχει μαγκώσει ποτέ ξανά από τότε που ακολούθησα την εξής οδηγία:
Κλειστά υγρά μόνο για γέμισμα,
Ανοικτά υγρά πάντα και μόνο ανοικτά όταν ξεβιδώνουμε για να έχουμε πρόσβαση στο ντεκ. Αλλιώς αν τα έχουμε κλειστά το ντεκ ανεβαίνει και σφηνώνει στην καμπάνα μαγκώνοντας το σύμπαν...

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3504 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:46 »
Για ποιο λόγο κλείνεις τα υγρά στο γέμισμα?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3505 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:55 »
Εσύ πότε κλείνεις τα υγρά;

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3506 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 17:07 »
λάθος ερώτηση έκανα λάθος κατάλαβα το κλείσιμο που είπε.. άκυρη η ερώτηση μου :-[

Αποσυνδεδεμένος Mad Robot

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3507 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 17:14 »
εγώ το κόλπο που έχω βρει για να λασκαρο το κάτω μέρος είναι χαρτοπετσέτα πιάνεις το tank και με ανοιχτήρι κρασιού το τοποθετώ στη τρυπα του αέρα και με αντίθετη κλίση του ανοιχτηριού μου ξεβιδώνει για πλακα χωρίς να βάλω ούτε δύναμη.. φαντάσου 2 γερμανοπολυγωνα κλειδιά να ξεβιδώνεις ένα παξιμάδι

Αυτό που αναφέρεις μου θυμίζει το κλασικό κόλπο με το κατσαβιδάκι. Το θέμα μ' αυτό είναι οτι μου γλιστράει το τανκ. Γι' αυτό και ενδιαφέρομαι για τα γάντια. Συνήθως οταν το ξεβιδωνω με γυμνά χέρια, πιέζω με τον αντίχειρα πάνω στο λογότυπο της καμπάνας. Αυτό μου δίνει λίγη σταθερότητα.

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3508 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 17:20 »
Δεν μου έχει μαγκώσει ποτέ ξανά από τότε που ακολούθησα την εξής οδηγία:
Κλειστά υγρά μόνο για γέμισμα,
Ανοικτά υγρά πάντα και μόνο ανοικτά όταν ξεβιδώνουμε για να έχουμε πρόσβαση στο ντεκ. Αλλιώς αν τα έχουμε κλειστά το ντεκ ανεβαίνει και σφηνώνει στην καμπάνα μαγκώνοντας το σύμπαν...


Αυτό που είπε στέκι και δεν χρειάζεται ούτε ξατσαβιδακι ούτε τίποτα το δοκίμασα καμια 10άρα φορες τωρα και ούτε 1 φορα δεν μου μάγκωσε και ξεβίδωσε για πλακα..

Αποσυνδεδεμένος Mad Robot

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3509 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 17:32 »
το ξέρω ότι πρέπει να είναι ανοιχτά τα υγρά για να μην πιέζει το ντεκ την καμπάνα και σφίχνουν τα σπειρώματα. Τον έχω από Μάιο 2015 τον άτμο. Τελικά όλοι δείχνετε τόσο βέβαιοι γι' αυτα που λέτε που αρχίζω να πιστεύω πως έχει πρόβλημα ο κλώνος μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12061 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499605 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos