vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Doubt, Milarepa, xloupas, dvelev, manoslykos

Twitter

Joyetech eGo ONE

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #420 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 21:17 »
Μαρία χαίρομαι γι αυτό.  :D
Πώς του φαίνεται σαν ατμιστική εμπειρία;
Σε βλέπω να παίρνεις και συ :))

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #421 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 21:54 »
οταν σας το ανεφερα περι διαροων  εσεις μου γραφετε τα αντιθετα


Άλλο διαρροές, άλλο συγκέντρωση υδρατμών.


Έχεις κάνει 32 post εκ των οποίων τα 10 είναι κράξιμο για διαρροές του Ego ONE (Ναι τα μέτρησα). Το λες και σκάλωμα άνετα.


Φυσικά κανένα από αυτά τα posts δεν έγινε με σκοπό να καταλάβεις τι λάθος κάνεις και έχεις διαρροές.




Αποσυνδεδεμένος mvil

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #422 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 22:02 »
Σε μερικές ημέρες που θα έχεις και εσύ θα δω πως το εξηγείς

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #423 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 22:08 »
Εδώ έπαιξες και έχασες. Χρησιμοποιώ τον Ego ONE εδώ και 6 μήνες χωρίς διαρροές.


Εσύ πως το εξηγείς αυτό?


Χρίζει προσοχής η σιγουριά σου ότι δεν έχεις κάνει τίποτα λάθος εσύ αλλά φταίει ο ατμοποιητής επειδή είναι για πέταμα.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #424 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 22:11 »
mvil εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε.
Πρόσεξα και εγώ ότι σε κανένα ποστ σου σχετικά με τον ego one πέρα από κράξιμο, δεν γίνεσαι πιο συγκεκριμένος, να μας πεις, με ποια αντίσταση ατμιζεις, στα πόσα watt, με ποιο μοντακι και άλλα στοιχεία, που ίσως μας βοηθήσουν να εντοπισουμε το πρόβλημα.
Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και δεν κοιτάς και το ενδεχόμενο να έχεις κάνει εσύ κάποιο λάθος;
Μπορεί και να είναι ελαττωματικος ο δικός σου, μπορεί και όχι όμως.
Δεν θες να μάθεις;

Μάκη, του άρεσε πάρα πολύ και από γεύση και από εμφάνιση, αλλά και το ότι είναι αθορυβος.
Από την σφυριχτρα του kayfun, μόλις πηρε τζουρα με τον one, δεν πίστευε στα αυτιά του χα χα χα

Στάλθηκε από το JY-F1 μου

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #425 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 23:04 »
Mία ερώτηση.
Είναι πιθανόν το ετερον ημισυ να αρχίσει το η.τ. και επειδη επ ουδενί δεν θέλει να πάρει κουτάκι μοντ και είδε σε ένα μαγαζί εδώ στα χανιά το ego one σετ και το σκέφτεται. Επειδή και εγώ είμαι νέος επίσης ( evic vtc mini και subtank mini) και τώρα μια βδομάδα στήνω τον subtank με βλέπω να στήνω και τον ego one γιατι μιάς  και έχω υλικά, απο δυσκολία είναι αντίστοιχος να υποθέσω? Επίσης (αν και έχω διαβάσει τα 2/3 του νήματος και γενικά φαίνεται απροβλημάτιστος ατμοποιητης) πιστεύετε ότι υπαρχει κάτι που θα την προβληματίσει στην λειτουργία  ή χρήση? 


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #426 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 23:31 »
Υπάρχει κάνας τρόπος να αποφύγουμε το κόλλημα του πάνω μέρους της CLR κεφαλής? Δηλαδή να μην μένει μέσα στη καμπάνα όταν ξεβιδώνουμε για να αναπληρώσουμε υγρό.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #427 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 23:48 »
Mία ερώτηση.
Είναι πιθανόν το ετερον ημισυ να αρχίσει το η.τ. και επειδη επ ουδενί δεν θέλει να πάρει κουτάκι μοντ και είδε σε ένα μαγαζί εδώ στα χανιά το ego one σετ και το σκέφτεται. Επειδή και εγώ είμαι νέος επίσης ( evic vtc mini και subtank mini) και τώρα μια βδομάδα στήνω τον subtank με βλέπω να στήνω και τον ego one γιατι μιάς  και έχω υλικά, απο δυσκολία είναι αντίστοιχος να υποθέσω? Επίσης (αν και έχω διαβάσει τα 2/3 του νήματος και γενικά φαίνεται απροβλημάτιστος ατμοποιητης) πιστεύετε ότι υπαρχει κάτι που θα την προβληματίσει στην λειτουργία  ή χρήση? 

Ευχαριστώ


Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι θέλει προσοχή στην επιλογή αντίστασης γιατί δεν έχει ρυθμίσεις και με χαμηλή αντίσταση υπάρχει κίνδυνος να της φανεί υπερβολική η τζούρα σαν αρχάρια. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν πλέον και 1.2Ω εργοστασιακές, αλλά αν τις φτιάχνεις μόνος σου ακόμα καλύτερα γιατί μπορείς να τις κάνεις όσο θέλεις. Πιστεύω πως οι CLR είναι ακόμα πιο εύκολες και από τον Subtank στην επισκευή, αν και δεν έχω δοκιμάσει Subtank, μόνο ότι έχω δει σε video.


Υπάρχει κάνας τρόπος να αποφύγουμε το κόλλημα του πάνω μέρους της CLR κεφαλής? Δηλαδή να μην μένει μέσα στη καμπάνα όταν ξεβιδώνουμε για να αναπληρώσουμε υγρό.


Αν σφίξεις καλά το πάνω μέρος στο υπόλοιπο κομμάτι της κεφαλής πριν βάλεις το tank θα είσαι ΟΚ. Εκτός από 1-2 φορές που μου έτυχε στην αρχή, δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό.

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #428 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 23:53 »
ευχαριστώ modivin
Τωρα για την τζούρα δοκίμασε σε 2 μαγαζιά και της άρεσε. Και η πρώτη της επαφή ήταν που δοκίμαζε απ το δικό μου setup που βγάζει πιο γεμάτη τζούρα άρα πιστεύω ότι θα είναι οκ, απλως πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να πάρει ένα μικρο μοντ παρά την ego μπαταρία. Ο ατμοποιητής είναι μία χαρά τον δοκίμασα και εγώ όταν αγόραζα απλως πήγα στο subtank μου άρεσε πιο πολύ.
Τεσπα ευχαριστώ και πάλι και πιθανόν απο βδομάδα να σας ενοχλώ με τις απόπειρες μου σε clr κεφαλή  ;D

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #429 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 23:56 »
Μια χαρά είναι η Ego ONE μπαταρία. Μην την μπερδεύεις με τις απλές Ego.


Ίσως για κάποιους να είναι και καλύτερες από VV-VW mods γιατί δεν έχουν ένα σκασμό νούμερα και κουμπιά και ρυθμίσεις. Πατάς και ρουφάς!  :))


Άσε που θα βρει και ωραία χρωματάκια να διαλέξει και υπάρχει και το mini αν θέλει πιο μικρό.

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #430 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 23:57 »
χμμμ τώρα με βάζεις σε περιέργεια. το mini  όμως έχει τον ego one ατμοποιητη ή πιο μικρο? εννοώ σε διαστάσεις

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #431 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 00:03 »
Μικρό και όμορφο το μινι αλλά δεν νομίζω ότι κάνει για βασικό, γιατί δεν θα βγάζει μέρα η μπαταρία του.

Στάλθηκε από το JY-F1 μου


Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #432 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 00:09 »
izamel
το είδε το μίνι απλως για την διάρκεια ζωής της μπαταρίας φοβόταν, και είδε το ego one. Επίσης να δανειστώ το γυναικείο σου μυαλό, εάν μπορούσα να την πείσω να πάρει ένα μοντ με το ego one ατμοποιητη ποια να της πρότεινα που να ταιριάζουν με την γυναικεία αισθητική ( ακροβατώ στα όρια το ξέρω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω κριτήρια επιλογης  ;D )

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #433 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 00:14 »
Θα μου επιτρέψεις να σου απαντήσω με πμ, γιατί βγαίνουμε εντελώς εκτός θέματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2015, 00:52 από izamel »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #434 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 01:19 »
Aν αντέχει η τσέπη σου, πάρε της το ego one mini, που δέχεται κανονικά τις clr κεφαλές, μαζί με τη μπαταρία του και το istick30 στο ροζ-φούξια χρώμα.
Οποιοδήποτε ego οne, εκτός από το mega, Που είναι τεράστιο, δεν θα της φτάσει για μια μέρα.
Οπότε, ή θα πρέπει να έχει δυο ego one Μπαταρίες, μια να ατμίζει και μια να φορτίζει - ξέρω, είναι ακριβές - ή το istick30 ή το istick 30 Μαζί με με ego one μπαταρία.

Αν δεν πάρεις μπαταρία ego one, μπορεί να της κάνει και ο ego one ατμοποιητής, το μεσαίο μέγεθος.

Τώρα, σχετικά με τα ομ. Αν ο ατμοποιητής δουλεύει στη δικιά του μπαταρία, αυστηρά μην ξεφύγεις από το 1ομ. Αν δουλεύει πάνω σε μοντάκι, κάνε ό,τι θέλεις. Οκ, δεν χρειάζεται να φύγεις πάνω από 1.5 ομ.
Αν πάλι δουλεύει στη μπαταρία του και σε ηλεκτρονικό μοντ, μείνε στο 1ομ.

Το θέμα των διαρροών. Ψιλοδακρύσματα έχω από τις εισόδους αέρα, που συνήθως οφείλονται σε υπερτροφοδοσία, πχ η μπαταρία του είναι στα τελειώματα, ή δεν έδωσα αρκετά βατ, η άνοιξα την τροφοδοσία αέρα κι έκανα τσιγαρίσιες. Ενίοτε έχω και κάποιο κουλό δάκρυσμα, όχι όμως διαρροή κανονική.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy