vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 5 χρήστες
andreasp, tony1976, antiklitos140, Βασίλης Γ, lagoudakis

Nobacco e-liquid

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #90 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 02:16 »
Xάρη στο dripping με 510 LR μπόρεσα σήμερα και δοκίμασα τα υπόλοιπα υγρά mystique....

Τοbacco echo: βαρύ στη γεύση,καπνικό υγρό για λίγους που είναι οπαδοί του είδους,πχ βλέπε freedom,prime,κλπ αφήνει μια απαλή-ελαφρά γλυκάδα στο τέλος.Mου θύμισε κάπως το desert ship από Nobacco στη γεύση.Ούτε αυτό για όλη μέρα,βαρετό. (7.5/10)

Don : Aπλά αποκρουστικό,σα να έχεις κάψει οινόπνευμα και να το μυρίζεις....Απλά απαίσιο...Δεν είχε κάποια γεύση,αλλά θύμιζε ούζο... (3/10)

Pregio: Όσο άσχημα μύριζε τόσο καλό στη γεύση μου φάνηκε.Πολύ καλό και ελαφρύ καπνικό,οι λάτρεις του prime θα τους αρέσει πολύ.Υγρό για όλη μέρα σίγουρα (8.5/10)

Cosi: Παγερά αδιάφορο,ούτε κρύο ούτε ζέστη.Ένα κλασσικό ελαφρύ καπνικό υγρό που μετά από λίγο υπάρχει περίπτωση να μη το θυμάσαι καν.Αφήνει μια ελαφρυά γλυκάδα,εντελώς διακριτική. (6.5/10)

Σε γενικές γραμμές αξιόλογα υγρά και για PG based υγρά παράγουν πλούσιο και αρκετά ικανοποιητικό ατμό.Θεωρώ το Valuto(γνώμη μου πάντα) ως το κορυφαίο υγρό της σειράς και κάποια στιγμή μάλλον θα το αγοράσω και πάλι.
Αυτά από μένα :) :bye:



 :bye:  :thumpup: βοήθησες πολύ mboy.... :yes: ..δεν είμαστε για μάπα αγορές αυτήν την εποχή  :nope:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #91 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 02:36 »
Mπράβο Βαγγέλη (Steamboy). Μας έχεις δώσει μια συνοπτική εικόνα για όλα τα υγρά της σειράς Mystique  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paranomic

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #92 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 12:48 »
well ,
πηρα τα
echo
capuccino (βοηθεια μας)
golden margy
ολα σε 18 αρα νικο

τα ρουφαω με giant carto και μπαταρια

echo=οτι εχουν πει και οι προηγουμενοι φιλοι ...ουδετερο ,ανδρικο,βαρβατο, χωρις αρωματα και ιστοριες ....ιδανικο για τις βραδυνες εξωτερικες εργασιες
capuccino= δεν το πολυκαταλαβα,οκ εχει αρωμα capuccino,αλλα δεν ειναι για ολες τις ωρες....με freddo παντος ρουφιεται ασυστολα.Η υπερβολικη χρηση καποια στιγμη με πειραξε στο στομαχι
margy=το αφησα για τελευταιο ,μιας και με παρεσυρε στην αγορα του ο συναδελφος jeke number four .ΠΟΛΥ π#&#@νΙΑΡΙΚΟ ΑΡΩΜΑ.ΤΟ ΑΤΜΙΖΕΙΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.εξαφανιζει τα ml χωρις να το  καταλαβεις.Ειναι αυτο που θα εχω για all day use.

οι δοκιμες εγιναν με νεα carto σε  συνθηκες  προσομοιωσης καθημερινοτητας
Και τα 3 ειχαν αφθονια καπνου και χτυπηματος.
ουγκ

yanni το  Echo ενοεις το Tobacco Echo  Mystique ??


Αποσυνδεδεμένος madmama

  • *
  • 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η ζωη ειναι ωραια!!!
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #93 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 13:11 »
μετα απο δοκιμη τριων υγρων σας παραθετω κι εγω την ταπεινη μου γνωμη...

TOBACCO ECHO:πολυ ωραιο καπνικο υγρο ειδικα αν εισαι στην αρχη της διακοπης του κ.τ.
VALUTO:πολυ καλο επισης καπνικο με ελαφρυ αρωμα

PREGIO:δεν ατμιζεται με τιποτα απο μενα παει κουβα..βαρυ με αρωμα και γευση οινοπνευματος με σοκολατα ..

τα δυο πρωτα θα τα ξαναπροτιμησω ,ισως να τα ατμισω και μονιμα...

Αποσυνδεδεμένος yannis

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #94 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 14:21 »
yanni το  Echo ενοεις το Tobacco Echo  Mystique ??

ναι ,αυτο!!!

Αποσυνδεδεμένος paranomic

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #95 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 14:35 »
Να εισαι καλα σε ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #96 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 08:47 »
Να σας ρωτησω, τα αφησατε καθολου να ωριμασουν?
Ρωταω γιατι το πρωτο που πηρα ηταν το golden margy 12 το ατμισα κατευθειαν και ηταν μια χαρα, με φοβερη επιγευση μελιου.
Πηρα το Caprice 12 και μου φαινεται οτι ατμιζω μπλε οινοπνευμα + οτι μου αφηνει και ενα καψιμο στο λαιμο λες και το πινω (οχι το καψιμο του χτυπηματος αλλα απο βαρυ οινοπνευματωδες). Ασε που ειναι το πρωτο υγρο που μου εκαναν παραπονα οτι μυριζει πολυ.
Να εχουν μπλεξει τα μπουκαλια???
Να του δωσω λετε μια ευκαιρια μετα απο κανα δυο μερες?
Επομενο στη λιστα προς δοκιμη ειναι το Valuto.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #97 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:19 »
Γενικά τα υγρά της NOBACCO δεν θέλουν ωρίμανση.
Σκέφτηκες μήπως, ότι μπορεί να μην σου ταιριάζει αυτό το υγρό; :)) :)) :)) :))
Πέρα από την πλάκα, τα υγρά είναι σαν τις γυναίκες (συγνώμη από τις κυρίες του φόρουμ), δεν μας ταιριάζουν όλα. ;)

Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #98 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:38 »
Πηγενε κατ ευθείαν στο valuto το pregio και το caprice είναι έντονα. Θα ευχαριστηθείς με το valuto και θα με θυμηθείς !!! 8)

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #99 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:41 »
Σήμερα πήρα το valuto και το golden margy στα 18 mg αλλά αδειάσανε τα μπουκαλάκια γιατί ατμίζω με το ufs και έχω συνέχεια πλυμμήρες . :angry_orange:
Έναν υδραυλικό ρε παιδιά ! :)
Γενικά σαν γεύσεις είναι πολύ καλά αν και νομίζω ότι μοιάζουν μεταξύ τους .

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #100 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 02:08 »
Λοιπον, ατμιζω το Valuto στα 18 τωρα, στο 2ο γεμισμα του καρτο. Γευση παρομοια με του caprice, αλλα πολυ πιο καλο και απαλο. Θα το κανω λιγες μερες για να εχω πληρη αποψη.
Το caprice εχω αφησει το μπουκαλι ανοιχτο για να ανασανει λιγο, αν και ειχε φροντισει η courier γι΄αυτο (ηρθε πατημενο στο λαιμο, ειχε "κλωτσησει" μονοπαντα τις βολτες απο το καπακι, και φυσικα ειχε ψιλοποτησει το φακελο).

Γιωργο, το golden στο δικο μου ουρανισκο δεν εχει καμμια σχεση με τα valyto caprice. To ενα εχει επιγευση μελιου, και τα αλλα δυο παραπεμπουν σε ποτο.(τεφλον της Loctite.........κορυφαιο.
http://www.kotsovos.gr/index.php/main/product/761/τεφλον-νημα-loctite-55) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #101 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 02:10 »


(Γιωργο, τεφλον της Loctite.........κορυφαιο.
http://www.kotsovos.gr/index.php/main/product/761/τεφλον-νημα-loctite-55) :)) :)) :))
Το θέμα δεν είναι για στεγανοποίηση αλλά να μην ξεβιδώνει ο ατμό .

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #102 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 17:40 »
Από τη σειρά της Nobacco Mystic δοκίμασα τo Cosi μου αρέσει παρά πολύ η γεύση,
και σήμερα αγορά το Golden Margy απίστευτη γεύση μου θυμίζει Craven.

Παντός από την σειρά Mystic κόλλησα με αυτά τα 2 e-liquid Cosi & G.M.  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2011, 17:48 από Zhen-Xlogic »

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #103 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 18:02 »
Πολύ ωραία υγρά αλλά οικονομικά ασύμφορα . Μπορεί να κάνουν 10 ευρώ αλλά πρέπει να είναι πολύ αραιωμένα γιατί μου τελειώνουν πολύ γρήγορα , συκρινόμενα με τα άλλα υγρά της Nobacco που ατμίζω .

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #104 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 10:17 »
Έχω πάρει τα 7 απ τα 8 της σειράς (εκτός του καπουτσίνο)...
Δοκίμασα και κάνω χρήση ως τώρα του Valuto(12mg),έχει γεύση τσιγάρου τύπου assos ή καρέλλια κασετίνα...τα παλιά καλά καπνά(οι άνω των 45ετών ξέρουν τι εννοώ  ;) )!!!Πολύ έντονη κ όμορφη γεύση καπνού,ελαφρύ σε χτύπημα.Δεν αφήνει κατάλοιπα απ το άρωμά του στο χώρο.Για PG based υγρό(PG/VG 80/20) έχει αρκετά ικανοποιητική παραγωγή ατμού.
Αυτά και θα επανέλθω και με τα άλλα... :)
Αργώ γιατί τα ατμίζω ένα προς ένα μέχρι τέλους και όχι όλα μαζί. ;)
Κάποιο τηλέφωνο αδελφέ να παραγγείλω κι εγώ??Ευχαριστώ.Ο.κ την βρήκα την διεύθυνση.Θα αγοράσω κι εγώ.Τέλος.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2011, 10:36 από pkiriakos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357638 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591699 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios