vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, camber, zamploutos, jim356, npaolo, ZoeM

Nobacco e-liquid

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 23:56 »
χαχχαχα ετσι ειναι ομως...τι να κανω?
Ειναι σαν να κατεβαζεισ ενα σφηνακι λικερ σοκολατοκερασο....Πιο λιανα δεν γινετε να στο περιγραψω
Δεν ξερω αν ωριμασει και μετα....εγω παντως δεν το ξαναατμιζω παει για δωρακι σε κανα (φιλο( :eyesplash:))

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 03:25 »
σχεδον καθολου ανδρεα.πολυ ελαχιστα.εγω εχω 12mg νικοτινη και το ατμιζω σε giant.κατα την γνωμη μου αυτο θα ειναι καλυτερο σε 18mg νικοτινη γιατι εχει ουδετερη γευση.αν λοιπον θες να σε πιανει καλα δοκιμασε το σε 18.ατμο βγαζει πολυ ικανοποιητικο και ο ατμοποιητης μου ειναι 15 ημερων δεν ειναι και καινουργιος..!
Σ'ευχαριστώ Μένιο . Περιμένω το cosi και το pregio στα 18mg να δω αν αξίζουν . Πήρα το Valuto 18mg σήμερα . Πολύ καλό ντουμάνι και χτύπημα με το Hybrid με καινούριο ατμοποιητή και γλύκιζε ελάχιστα . Αντίθετα το caprice γλύκιζε πάρα πολύ .   

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 09:07 »
Χθες αγορασα τον Golden Margy της Mystique 6mg μετα απο προτροπη του Γιαννη (jeke04)
να τον δοκιμασω.
Πολυ ωραιος ατμος, οπως ακριβως τον περιγραφει. :yes: :yes:
Αλλα βλεποντας τις γευσεις πηρα εναν Cappucino Mystique 6mg.
Μου αρεσε παρα πολυ και μαλλον θα συνεχισω με αυτον,
αφηνει μια γευση καφε που σε μενα ταιριαζει.
Αλλωστε οπως λεει και ο Γιαννης, ειναι θεμα καθαρα υποκειμενικο.  :D :D :D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2011, 10:09 από Νικος »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 15:12 »
Να 'σαι καλά Νικόλα.
Για ότι άλλο χρειαστείς, τα είπαμε έτσι;;; πάρε τηλ.!!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 15:28 »
Δοκίμασα και το Golden margy(12mg/ml) σήμερα με τον 510 dripping και μ άρεσε αρκετά.
Μου δίνει την αίσθηση τσιγάρου και καλού χτυπήματος,αφήνει στο τέλος μια γλυκιά γεύση μελιού.
Αν,όμως το κάνω για αρκετή ώρα,με μπουχτίζει και με αναγκάζει να πάω σε κάτι λιγότερο γλυκό...λιγώνει δηλαδή.
Countdown to 4....(έπεται η συνέχεια...)

(ως τώρα Valuto 9.5/10,Caprice 6/10,Golden Margy 7/10)

Αποσυνδεδεμένος Μενιος

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • ATMISTAS
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 16:07 »
εχω την ιδια αποψη για το golden margy δεν ειναι για πολυ!μπουχτιζει

Αποσυνδεδεμένος tkvkp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 19:10 »
 Καλησπερα σε ολους.
 Ξεκινησα το ΗΤ(Ovale ego-t) την Πεμπτη που περασε.Το πρωτο λαδακι ηταν το natura-latakia.Καλο ηταν.
Καπνιζα craven πανω απο 10χρονια.Αγορασα μετα την αρχικη προτροπη το golden margy 12mg,στα 10ευρω.
Εντυπωσιαστηκα απο το αρωμα του.Δε νομιζω να το αλλαξω.
 Δοκιμασα και την vanillia της σειρας e-liquid.Δεν μου ταιριαξε.
Το μπουκαλακι ειναι σιγουρα το πιο αβολο απο τα 3 που δοκιμασα αλλα δεν θεωρω πως χριζει μεταγγισης.Ριχνεις 25 σταγονες κρατωντας tank και φιαλιδιο με τα ιδια 2 δαχτυλα(για ευθυγραμμιση) και υποβαστας το κατω μερος του φιαλιδιου με το αλλο χερι.
 Οσον αφορα την περιεκτικοτητα του σε νερο και αρα την αυτονομια του,σιγουρα ειναι πιο αραιο απο το Natura-latakia(9mg) αλλα και στα 2 λαδακια χρειαστηκα 1,5ml ημερησιως.Το golden margy εχει πυκνοτερο καπνο,τουλαχιστον στο ΗΤ μου.
 Το χτυπημα που λετε ειναι αυτο που σου κοβει τα γονατα,κανεις συνεχως σαρδαμ και γελας λιγο παραπανω απο το κανονικο?Εαν ναι,τοτε το natura-latakia μου εκατσε πιο δυνατο απο το golden margy.
 
edit  ...Μολις διαβασα για το χτυπημα/Throat kick.Τελικα κατι αλλο εννοουσατε και οχι αυτο που εγραψα :laugh1:
Παντως,το χτυπημα του golden margy 12mg ειναι αρκετα καλο.Σιγουρα 1-2 σταδια πριν τον βηξιμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2011, 19:23 από tkvkp »

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 19:22 »
Καλησπερα σε ολους.
 Ξεκινησα το ΗΤ(Ovale ego-t) την Πεμπτη που περασε.

 Το χτυπημα που λετε ειναι αυτο που σου κοβει τα γονατα,κανεις συνεχως σαρδαμ και γελας λιγο παραπανω απο το κανονικο?Εαν ναι,τοτε το natura-latakia μου εκατσε πιο δυνατο απο το golden margy.



 :bye: καλή αρχή ...που το βρήκες αυτό υγρό ...να πάρουμε και εμείς . :laugh1:..πριν το απαγορεύσουν  :hmmm:

ΥΣ .. είμαι πολύ περίεργος να δω αυτά τα μπουκαλάκια που λέτε .. καμιά φώτο κανείς  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος tkvkp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 19:29 »


 :bye: καλή αρχή ...που το βρήκες αυτό υγρό ...να πάρουμε και εμείς . :laugh1:..πριν το απαγορεύσουν  :hmmm:

ΥΣ .. είμαι πολύ περίεργος να δω αυτά τα μπουκαλάκια που λέτε .. καμιά φώτο κανείς  :dontknow:

 Εκανα edit το αρχικο μου ποστ πριν δω το reply σου.
Tο μπουκαλακι ειναι κλασσικο γυαλινο.Το πωμα κανει την διαφορα.Το χω συναντησει σε φαρμακα που η αγωγη απαιτει σταγονες.Το γυριζεις σχεδον αναποδα και αρχιζουν οι σταγονες σε διαστηματα ~2 sec.Φαντασου οτι γυρω στις 25 σταγονες,γεμιζουν τανκ του 1ml.
  :laugh1: Παντως το natura-latakia 9mg με εκανε χαλια :laugh1: ημουν ο πιο χαρουμενος ανθρωπος στη δουλεια...

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 03:06 »
ΥΣ .. είμαι πολύ περίεργος να δω αυτά τα μπουκαλάκια που λέτε .. καμιά φώτο κανείς  :dontknow:




Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 10:30 »
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν τα υγρά natura μεταφέρθηκαν στη σχετική ενότητα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2232.msg104964.html#msg104964

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 11:41 »




 :o :o :o ...δεν το πιστεύω  :wall: ..τι σκεφτόντουσαν όταν τα έφτιαχναν ,,,, ανάποδα τα έκαναν  :laugh1:


 :bow: ωραίος ..cbf_dim

Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 12:08 »
καλησπερα στους συνατμνιστες μου
ρε παιδια πως σκ@τ@ γεμιζουμε υγρο απο τα μπουκαλακια Mystique?τι πατεντα ειναι αυτη?
Καλή σου μέρα. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημε με το γέμισμα απο τα μπουκαλάκια της Mystique. Απλά το γυρνάς ανάποδα (τελείως) και περιμένεις... Η πρώτη-δεύτερη σταγόνα αργεί λίγο να εμφανιστεί αλλά στη συνέχεια οι σταγόνες έρχονται πολύ γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Δοκίμασα και το Valuto της Mystique στα 12 mg. Νομίζω "γευστικά"  πως είναι πολύ κοντά στο Golden Margy αλλά σε πιο light άρωμα λιγότερο έντονο. Μπορείς άνετα να τα ατμίζεις με τον ίδιο atomizer (με σφουγγαράκι)  αν δεν κάνεις χρήση  tank (αμπούλες). :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 22:27 »
Ανοίχθηκε νέο θέμα με τίτλο "Απαγόρευση υγρών με νικοτίνη ?" και μεταφέρθηκαν εκεί τα σχετικά μηνύματα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3485.msg105252.html#msg105252

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 00:53 »
Xάρη στο dripping με 510 LR μπόρεσα σήμερα και δοκίμασα τα υπόλοιπα υγρά mystique....

Τοbacco echo: βαρύ στη γεύση,καπνικό υγρό για λίγους που είναι οπαδοί του είδους,πχ βλέπε freedom,prime,κλπ αφήνει μια απαλή-ελαφρά γλυκάδα στο τέλος.Mου θύμισε κάπως το desert ship από Nobacco στη γεύση.Ούτε αυτό για όλη μέρα,βαρετό. (7.5/10)

Don : Aπλά αποκρουστικό,σα να έχεις κάψει οινόπνευμα και να το μυρίζεις....Απλά απαίσιο...Δεν είχε κάποια γεύση,αλλά θύμιζε ούζο... (3/10)

Pregio: Όσο άσχημα μύριζε τόσο καλό στη γεύση μου φάνηκε.Πολύ καλό και ελαφρύ καπνικό,οι λάτρεις του prime θα τους αρέσει πολύ.Υγρό για όλη μέρα σίγουρα (8.5/10)

Cosi: Παγερά αδιάφορο,ούτε κρύο ούτε ζέστη.Ένα κλασσικό ελαφρύ καπνικό υγρό που μετά από λίγο υπάρχει περίπτωση να μη το θυμάσαι καν.Αφήνει μια ελαφρυά γλυκάδα,εντελώς διακριτική. (6.5/10)

Σε γενικές γραμμές αξιόλογα υγρά και για PG based υγρά παράγουν πλούσιο και αρκετά ικανοποιητικό ατμό.Θεωρώ το Valuto(γνώμη μου πάντα) ως το κορυφαίο υγρό της σειράς και κάποια στιγμή μάλλον θα το αγοράσω και πάλι.
Αυτά από μένα :) :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342182 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31006 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50103 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192987 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1251 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591735 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios