vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 2 χρήστες
razen, mathimatikos1966

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #315 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:27 »
Και μετά; Πρέπει να περιμένεις να γυρίσει πίσω και μετά να επιστρέψουν τα χρήματα.
Αν στο ενδιάμεσο κάνεις προσφυγή στο paypal μπορούνε να απαντήσουν ότι το πακετάκι είναι στο ταχυδρομείο σου κι εσύ είσαι ο ιδιότροπος που δεν το παραγγέλνεις.
Βέβαια μπορείς να έχεις σκριν την απάντησή τους.
Δεν υπονοώ ότι είναι "πονηρούληδες", αλλά σου εφιστώ την προσοχή για τις περιπλοκές.
Αν θέλεις να το κάνεις, διασφαλίσου πρώτα. Καλού κακού, ρώτα και στο ΕΛΤΑ αν στο σαιτ τους αναγράφεται η πορεία επιστροφής του δέματος. 

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #316 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:40 »
Petra δεν έχω ακόμη αποφασίσει τι θα κάνω. (….κατά βάθος το θέλωωω :wall: :wall: )

Και ειλικρινά το πόσο είναι τέτοιο που και να το αφήσω και όποτε επιστρέψει δεν χάθηκε ο κόσμος... dispute στο paypal δεν κάνω από την στιγμή που είναι συζητήσιμοι και δεν αρνήθηκαν ότι τους ζήτησα. Δεν πιστεύω ότι θα κάνουν πίσω αλλά και να κάνουν θα τους κράξω και θα χάσω 30$ ..
Να ψάχνω το δέμα στην Ασία μπααα….

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #317 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:52 »
Εκτός από τις ακυρώσεις παραγγελιών εκ μέρους των καταστημάτων νομίζω ότι η ίδια η εταιρεία οφείλει να ανακαλέσει άμεσα το Cloupor Mini.

Οχι Θεμη, μη λες τετοια. Κατσε να μου στειλουν πρωτα το δικο μου και μετα ανακαλουν οτι θελουν. :))



αντιγράφω το παρακάτω από συζήτηση στη fasttech, αλλά με επιφυλαξη καθώς δεν ξέρω αν πράγματι ισχύει

I have two of these New Cloupor Mini's.. I think I see a common trend with the melted ones.. My two have a few minor differences Black Model: has a Serial # in the 26,000 Range, it has slightly smaller magnets and the Black Fabric Battery Tab is doubled over, in a Loop. Silver Model: has Serial # in 45,000 Range and has the bigger magnets, but the Battery Tab is a Single Piece, not looped. It looks like all the pics I've seen of the melted devices are the ones with smaller magnets and the single battery tab without loop. So it looks like to me it's devices in the mid range of serial numbers. The one I got from FT is the Black one. I wish Cloupor would or people whom had their devices fail would let us know the affected serial numbers. Hopefully the faulty ones were just from a small batch where one of the techs messed something up. It does look like the devices fail quite quickly so you should know pretty quickly. I'm still keeping a very close eye on mine.

Δεν καταλαβαινω τι λεει ο τυπος. Εχει λεει ενα κομματι με μικρους μανγητες και διπλη ταινια και ενα με μεγαλους μαγνητες και μονη ταινια.
Αυτα που καιγονται ειναι με μικρους μαγνητες και μονη ταινια, δηλαδη μια τριτη εκδοση, καμια απο τις δυο που εχει στα χερια του?

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #318 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:56 »
Petra δεν έχω ακόμη αποφασίσει τι θα κάνω. (….κατά βάθος το θέλωωω :wall: :wall: )

Και ειλικρινά το πόσο είναι τέτοιο που και να το αφήσω και όποτε επιστρέψει δεν χάθηκε ο κόσμος... dispute στο paypal δεν κάνω από την στιγμή που είναι συζητήσιμοι και δεν αρνήθηκαν ότι τους ζήτησα. Δεν πιστεύω ότι θα κάνουν πίσω αλλά και να κάνουν θα τους κράξω και θα χάσω 30$ ..
Να ψάχνω το δέμα στην Ασία μπααα….


Χρηστάρα είμαστε στην ίδια μοίρα νομίζω,και οι 2 το θέλουμε γιατί μας αρέσει,αλλά είμαστε επιφυλακτικοί για να μην γίνει τίποτα.
Σου προτείνω όταν το χρησιμοποιείς στενή παρακολούθηση τουλάχιστον τις πρώτες μέρες,και αν γίνει κάτι,φωτογραφίες μαζί με
VIP κάρτα και Full Refund.Αν και τα $30 τα θεωρώ πταίσμα,μπροστά στην ψυχολογική κούραση που τραβήξαμε και τραβάμε με
την αναμονή και με τα όσα διαβάζουμε.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #319 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 15:22 »
Τα πραγματα για μενα ειναι απλα...  Δυο μερες που το εχω εχω εντυπωσιαστει με την γενικοτερη αποδοση του, (ρευματα, οθονη, στιβαροτητα κατασκευης, ευκολια καπακιου), και εχω δουλεψει με provari (οχι το καινουργιο), μηχανικα, κουτακι dna 20, vamo, κλπ, κλπ,κλπ.
Το εχω λοιωσει,  συνεχεια στα 30 (κανονικα παω 14 στον kayfun και 22 στον orchid),  το βαζω μεχρι και να φορτιζει (απο τη μπριζα), που υπο κανονικες συνθηκες φορτιζω μπαταριες μονο σε καλους φορτιστες).
Αν λοιωσει...  :dontknow: 25 ευρω ειναι, τουλαχιστον το φχαρηστηθηκα, τα πρωτα 25 πεταμενα θα ειναι? ???

Σ.Σ. 1  Το να το συγκρινεις με το i-stick (σαν αξιοπιστια θα δειξει...) ειναι απλα ιεροσυλια


Σ.Σ. 2   Οταν αγοραζουμε πραγματα πριν προλαβουν να δοκιμαστουν, αναλαμβανουμε το ρισκο μας δυστυχως...   (οι κ@.λες πληρωνονται)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 15:38 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #320 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 15:26 »
Οχι Θεμη, μη λες τετοια. Κατσε να μου στειλουν πρωτα το δικο μου και μετα ανακαλουν οτι θελουν. :))



Δεν καταλαβαινω τι λεει ο τυπος. Εχει λεει ενα κομματι με μικρους μανγητες και διπλη ταινια και ενα με μεγαλους μαγνητες και μονη ταινια.
Αυτα που καιγονται ειναι με μικρους μαγνητες και μονη ταινια, δηλαδη μια τριτη εκδοση, καμια απο τις δυο που εχει στα χερια του?


Λέει ότι αν καταλαβαίνει σωστά από τις φωτογραφίες των λιωμένων μοντς, φαίνεται οτι το πρόβλημα το παρουσιάζουν αυτά με τους μικρούς μαγνήτες και την μη διπλωμένη ταινία για την αφαίρεση της μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #321 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 15:28 »
@ νεμεσις Αυτό που λέει είναι ότι αυτά που καίγονται μοιάζουν με το ασημή του και / που είναι στις  μεσαίες παρτίδες.
Δηλαδή εσύ θα το πάρεις ε?

@ ChRiS82 Αν το πάρω χαμπάρι ξέρω να το χειριστώ , αν δεν το πάρω τότε το refund δεν μας σώζει  :laugh1: :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #322 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 15:34 »
................Αν λοιωσει...  :dontknow: 25 ευρω ειναι, τουλαχιστον το φχαρηστηθηκα, τα πρωτα 25 πεταμενα θα ειναι? ???.........

Το να χάσεις 25 € είναι το λιγότερο. Το θέμα είναι να μην το ξεχάσεις σε κανένα σπίτι με την μπαταρία μέσα  ;)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #323 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 15:43 »
Εχω το βιτσιο να αντιμετωπιζω καθε συσκευη με μπαταρια, ως δυναμει επικινδυνη. Το cloupor, τυγχανει της ιδιας αντιμετωπισης  :yes: 
 Σ.Σ 1   το μηχανικο το αντιμετωπιζω με περισσοτερο φοβο
 Σ.Σ 2    Κατι μου βρωμαει σε ολη την ιστορια με το cloupor

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #324 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 15:45 »
Λέει ότι αν καταλαβαίνει σωστά από τις φωτογραφίες των λιωμένων μοντς, φαίνεται οτι το πρόβλημα το παρουσιάζουν αυτά με τους μικρούς μαγνήτες και την μη διπλωμένη ταινία για την αφαίρεση της μπαταρίας.

Το ενα δικο του ειναι με μικρους μανγητες και διπλη ταινια και το αλλο με μεγαλους μαγνητες και μονη ταινια.

Black Model: has a Serial # in the 26,000 Range, it has slightly smaller magnets and the Black Fabric Battery Tab is doubled over, in a Loop.
Silver Model: has Serial # in 45,000 Range and has the bigger magnets, but the Battery Tab is a Single Piece, not looped.

Ενω λεει πως αυτα που καηκαν ειχαν μικρους μαγνητες και μονη ταινια, κανενα δηλαδη απο τα δυο δικα του.

It looks like all the pics I've seen of the melted devices are the ones with smaller magnets and the single battery tab without loop.



@ νεμεσις
Δηλαδή εσύ θα το πάρεις ε?

Ναι, ασφαλως. Καιρο εψαχνα ενα μικρο κουτακι για δευτερο ηλεκτρονικο και το cloupor mini ειναι απλα τελειο γι' αυτα που ψαχνω.
Η πιθανοτητα 0.1% να χαλασει ειναι πολυ μικρη για να με πτοησει. Τετοιες πιθανοτητες σφαλματος υπαρχουν σε πολλα προιοντα, δεν ειναι κατι πρωτοφανες.
Αλλα κι αν χαλασει, ανοιγμα ticket κι αντικατασταση, δεν εγινε και τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #325 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 16:15 »
Συμφωνώ απόλυτα.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #326 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 16:21 »
Κι εγώ θα το κρατήσω για δοκιμή αν και έχω ήδη το ipv mini και βολεύομαι μια χαρά...
Αν μου αρέσει και δεν καεί ο κ$%#@$#@ μας το κρατάμε...
Αν πάλι δεν μου αρέσει θα το βάλω προς πώληση (με disclaimer  :))  ) στα 20 ευρώ. Κάποιος θαρραλέος θα το πάρει.... :respect:

Υπάρχει βέβαια η εναλλακτική να κρατήσω το κουτί χωρίς την πλακέτα και να βάλουμε κάποια άλλη μέσα. Ο μαστροSEB μπορεί να μας βοηθήσει στο τι θα χωράει και τι όχι...Να ξεσκονίσουμε και το dremelακι...

Κατσε να'ρθει και βλέπουμε....

Η όλη ιστορία μου θυμίζει την περίπτωση του Mercedes A-Class και το τεστ με τον τάρανδο που είχαν κάνει κάποτε και είχαν καταλήξει ότι το αμάξι δεν είναι ασφαλές... Στο τέλος (μετά από μεγάλη βαβούρα) η Mercedes παραδέχτηκε το λάθος, απέσυρε τα αυτοκίνητα, έβαλε ESP και όλα καλά.....(αν πιστέψουμε ότι έφτιαξε το σασί σε όλα, παρότι είχε ήδη 100.000 παραγγελίες  :hmmm:
Η Mercedes όμως τα έκανε όλα αυτά , μην περιμένετε να τα κάνει η Cloupor!!! Δεν ξέρω αν θα το έκανε καμία από τις Κινέζικες εταιρείες...δεν πιστεύω ότι έχουν τέτοιες ευαισθησίες...όχι ακόμα τουλάχιστον

Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #327 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 16:45 »
Η cloupor ειναι σιγουρο οτι θα ξεστοκαρει, μετα θα κλεισει και το εργοστασιο απλα θα μετονομαστει σε κατι αλλο και δεν θα παρουμε τιποτα χαμπαρι..

Ξυλογλυπτο διακοσμητικο αυτοκινητακι να βγαλει η cloupor δεν θα το ακουμπησει κανεις.. Ποσο μαλλον ατμιστικα με ρευματα κτλ..

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου


Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #328 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 18:34 »
ενταξει ολα αυτα που λεγονται αυτες οι 23 κριτικες απο πελατες που το αγορασν ειναι ολλες ψευτικες :confused1:
http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_130258/review.html

Αποσυνδεδεμένος Iron

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #329 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 20:43 »
Καλημερα παιδες.

Βρεϊ!!! Δεν ειπα εγω οτι φοραει dna πλακετα. ΑΥΤΟΙ το αναφερουν στη σελιδα τους. Iδου και το σχετικο σχολιο τους στη 1η ερωτηση περι αναβαθμισης της πλακετας http://www.cloupor.com/index.php?main_page=news&news_id=40


σου γραφουν οτι φοράει DNA30 και όχι EVOLV DNA30. ισως ονομασαν αυτοί μια πλακέτα DNA30 διαφημιστικά τρυκ απλά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597649 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1400 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593114 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios