vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

173 επισκέπτες, 3 χρήστες
razen, mathimatikos1966, camber

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #300 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 11:05 »
μιας λοιπον και το εχω στην κατοχη μου (δυο τεμαχια) εχω να γραψω τα εξης.

μετα από καποιο καιρο χρησης παντα με σεβασμο (ετσι ατμιζω εγω) εννοω στα watt (δεν εχω παει ποτε επανω από 12-13)
το κουτακι είναι μια χαρα.απροβληματιστο,ανοιγοκλεινει τελεια,οι μαγνήτες του είναι μια χαρα,το ατμιζμα που κανει είναι ακριβως το ιδιο με την πρωτη ημερα,τις αντιστασεις τις μετραει το ιδιο.


δεν νομιζω πως εχω να γραψω κατι παραπανω.

το μονο που θα μπορουσε κανεις να περιγραψει αρνητικο ειδικα για γυναικα όμως είναι ότι η μπαταρια βγαινει με μικρη δυσκολια.

δεν το φορτιζουμε ποτε από το USB (χωρις να σημαινει ότι μας φοβιζει κατι)


ξερετε ολοι τις γυναικες τωρα.


διαβαζω συνεχως το νημα και βλεπω ότι ασχολειστε παραπανω από οσο πρεπει (συνταγματικο σας δικαιωμα βεβαια)


αλλα δεν βλεπω τον λογο.


είναι ότι πιο τιμιο και ομορφο και φορητο εχω παρει εως τωρα στα τρια χρονια που ατμιζω.

αυτό δεν αναιρει ότι αυριο μπορει να υπαρξει κατι άλλο.


αυτά από εμενα. και νομιζω ότι ηρθε η ωρα του ignore topics για το συγκεκριμενο νημα.


να ειστε ολοι καλα και καλη συνεχεια να εχετε.




Ποσο δικιο εχεις τελικα....ακουλουθω το ιδιο που εκανες  κ δεν ξαναπαρακωλουθω το θεμα αυτο.....Οσοι δεν το θελετε μακρια!Υπαρχουν ομως κ αλλοι που το λατρευουν...καλη συνεχεια!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #301 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 11:36 »
Πιστεύω οτι καλό είναι να διαβάζουμε ότι πληροφορία υπάρχει διαθέσιμη, αλλά να χρησιμοποιούμε και την κριτική μας σκέψη και λογική, ώστε να βγάζουμε τα δικά μας συμπεράσματα / αποφάσεις.
Προσωπικά δεν θα ήθελα να μη γνωρίζω οτι σε κάποια παρτίδα του cloupor υπάρχει αυτό το πρόβλημα.
Όσο για το ignore topic, αν μεθαύριο βγει ένα γενικότερο νέο πρόβλημα, πώς θα το πληροφορηθώ αν έχω αποκλείσει την πληροφορία?
Και οκ, μπορεί κάποιος να είναι προχωρημένος σε γνώση, αλλά αν αυτό το διαβάσει νέος ατμιστής, θα κοιμάται τον ύπνο του δικαίου...
Αναφορικά με την χρήση του μοντ, και εγώ αν μετά από μακροχρόνια χρήση δεν είχα θέμα με τη λειτουργία του μοντ, δεν θα ανησυχούσα και ιδιαίτερα, αλλά πάντα θα είχα το νου μου γιατί η cloupor έχει βεβαρυμένο παρελθόν :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #302 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 12:06 »
Δε σύγκρινε κανείς το κλουποράκι με άλλο μοντ, χωρίς να έχει στα χέρια του το κλουποράκι.
Το τελευταίο που θα θέλαμε θα ήταν να βγάλουμε χωρίς λόγο άχρηστο ένα μοντέλο οικονομικό και δυνατό.
Η ίδια η εταιρία αυτοτριπλάρεται. Μην νομίζεις επίσης ότι όταν κάποιος μιλάει αρνητικά για κάποιο μοντ, ουσιαστικά μιλάει αρνητικά και γι΄αυτούς που επέλεξαν να το αγοράσουν.
Θα το ξαναπώ. Μπροστά στην ασφάλεια κοιτάζουμε την ομορφιά; Δεν θα αμφισβητήσω αυτό που λες περί εξωτερικού φινιρίσματος, όσο δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου. Αλλά δε χρειάζεται να το πιάσει κανείς στα χέρια του για να διαβάσει για τα περιστατικά και τις απαντήσεις της εταιρίας. Στα δικά σου χέρια δουλεύει τέλεια. Τι εγγύηση προσωπικά μου δίνεις ότι αν το πάρουμε κι εμείς, θα δουλεύει εξίσου τέλεια; Αναλαμβάνεις κάποια ευθύνη περί του αντιθέτου όταν μιλάς για βρώμικες συμπεριφορές;
Ας δούμε όμως και κάτι άλλο. Αυτά τα πινακάκια σχετικά με την ακρίβεια των ρευμάτων 3 μοντ. cloupor mini, ipv mini, istick 50 (το τελευταίο με πλήρη επιφύλαξη, μια και ακούσαμε μόνο οτι το 30ρι θα είναι στα ίδια πατήματα - τουλάχιστον όμως η εταιρία έπιασε το μήνυμα περί ακρίβειας μετρήσεων)
ΣΣ. Το ipv mini βγάζει εντελώς άκυρα ρεύματα στο dc/dc, οπότε τα παρέλειψα. Καλό είναι όμως να το γνωρίζουμε.


Τι λένε λοιπον οι πίνακες; Αν είναι σωστοί, το istick 50 δίνει πλέον αλφάδι ρεύματα, το ipv mini καλά ρεύματα. Το κλουποράκι; Step down με 1.68 ohm σε χαμηλά βατ δεν κάνει. Στα subohm χάνει λίγο έως ... πολύ τη μπάλα. Ο,τι κι αν του ζητήσεις, αυτό θα σου δώσει πάντα 27-28.5 βατ. Οι χρήστες kanger sub, που είναι ο μόνος subohm που βολεύεται με 15-20 βατ πώς θα το χρησιμοποιήσουν;


ΣΣ2. Μεταφέρω τους πίνακες πάντα με την επιφύλαξη περί ακρίβειας των μετρήσεων.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #303 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 12:27 »
Θα ήταν ενδεχομένως σωστό να μπεί ένα κείμενο προειδοποίησης στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος. Οπως ακριβώς έχει γίνει ήδη και σε κάποια eshops του εξωτερικού.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #304 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 12:31 »
η replacesmoke παντως ακυρωσε ολη τη παρτιδα τις παραγγελιας τις και ενημερωσε οσους το αγορασανε να το επιστρεψουν πισω και να τους επιστρεψει τα λεφτα ..


δεν ξερω αν γραφτικε απο αλλο μελος αλλα αυτη ειναι μια πολυ καλη κινηση απο το καταστημα  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #305 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 12:43 »
Aπόστολε, πολλά καταστήματα το έκαναν και ανάμεσά τους και η RS. Εχει αναφερθεί. Χτες έμαθα και για άλλα ένα δικό μας κατάστημα, τη FABVAPE. Προ μηνός έμαθα ότι το είχαν παραγγείλει μαζί με το istick 30 υπολόγιζα ότι θα έρθουν ταυτόχρονα, ώστε να διαλέξω ένα από τα δυο. Στο μεταξύ μεσολάβησαν τα περί ασφάλειας της cloupor, έχασα κάθε ενδιαφέρον για το κλουποράκι. Χτες επικοινώνησα για να μάθω για το istick 30 - πότε θα έρθει. Ρωτώντας και για τα κλουποράκια επιβεβαίωσα αυτό που υποψιαζόμουν: ότι ακυρώθηκε τελικά η παραγγελία τους. Να αναμένετε το ίδιο να γίνει και από άλλα καταστήματα. Τουλάχιστον μέχρι να διορθωθεί το πρόβλημα. Κρίμα πάντως, πολλά υποσχόμενο μοντάκι, μακάρι να διορθώσουν το προβλημα.




Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #306 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 12:43 »
Εχουν ακολουθησει το Pink-Mule,Planetofthevapes,βεβαια αποτρεπουν την αγορα του κ οσοι τα πηραν να τα γυρισουν πισω.

Κ αυτο σε μεταφραση απο την cloupor

"Σχετικά με το πρόβλημα φόρτισης  παρακαλούμε χρησιμοποιήστε σταθερή πηγή   φόρτισης για τη φόρτιση του Cloupor mini ή να φορτίσετε την μπαταρία 18650 ανεξάρτητα.
 Να ξέρετε οτι το ρεύμα εξόδου του υπολογιστή και φορτιστή αυτοκινήτου δεν είναι σταθερό, οπότε δεν συνιστάται στους χρήστες να συνδέουν το cloupor μίνι σε συσκευές  υπολογιστές / φορητούς υπολογιστές ή φορτιστές αυτοκινήτου. Σας ευχαριστώ. "

Βεβαια λεει οτι θα πρεπει να φορτιζοντε μονο απο ενα ειδος βυσματος πριζας που δεν υπαρχει καν μεσα στο pack,η να φορτιζετε με επιτραπεζιο φορτιστη.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #307 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 12:44 »
Το σχετικό μήνυμα προειδοποίησης στο pink mule...


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #308 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 12:47 »
Ακούω με μεγάλο ενδιαφέρον τις απόψεις όλων εδώ μέσα και εκτός. Προτιμώ να έχω όλες τις πληροφορίες και να φιλτράρω τις απαντήσεις είτε είναι πολύ αρνητικές είτε πολύ θετικές.  Για να χρησιμοποιήσω όμως το modaki όταν με το καλό μου έρθει από gb, θα ήθελα να βγει σοβαρή ανακοίνωση από την εταιρεία που να λέει τι έχει προκύψει και σε πια batches. Αν ήθελα να ρισκάρω € θα έπαιρνα Ξυστό και αν ήθελα να ρισκάρω την ζωή μου θα έκανα skydiving.  Έως τότε θα είμαι επιφυλακτικός και θα πρότεινα στους υπέρμαχους να έχουν το νου τους.
Για να μην παρεξηγηθώ, το modaki μου αρέσει πολύ και θα το αγόραζα και ακριβότερα αν όλα ήταν καλά και θα στεναχωρηθώ αν το επιστρέψω …

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #309 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 12:55 »
Εκτός από τις ακυρώσεις παραγγελιών εκ μέρους των καταστημάτων νομίζω ότι η ίδια η εταιρεία οφείλει να ανακαλέσει άμεσα το Cloupor Mini.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #310 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 12:57 »
Ε κατσε,αφου δεν εσκασαν πολλα ακομα οπως λενε κ μερικοι φιλοι μας :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #311 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 13:02 »
αντιγράφω το παρακάτω από συζήτηση στη fasttech, αλλά με επιφυλαξη καθώς δεν ξέρω αν πράγματι ισχύει


I have two of these New Cloupor Mini's.. I think I see a common trend with the melted ones.. My two have a few minor differences Black Model: has a Serial # in the 26,000 Range, it has slightly smaller magnets and the Black Fabric Battery Tab is doubled over, in a Loop. Silver Model: has Serial # in 45,000 Range and has the bigger magnets, but the Battery Tab is a Single Piece, not looped. It looks like all the pics I've seen of the melted devices are the ones with smaller magnets and the single battery tab without loop. So it looks like to me it's devices in the mid range of serial numbers. The one I got from FT is the Black one. I wish Cloupor would or people whom had their devices fail would let us know the affected serial numbers. Hopefully the faulty ones were just from a small batch where one of the techs messed something up. It does look like the devices fail quite quickly so you should know pretty quickly. I'm still keeping a very close eye on mine.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #312 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 13:07 »
Τοση επιφυλαξη που δεν βλεπουμε τιποτα :)) :)) :))

Άκυρο συγγνώμη τώρα φαίνεται  ...

Το είχα δει αυτό και  και για αυτό δεν με κάλυψε η εντελώς γενική απάντηση της gb ότι αυτό που μου στέλνουν  ήταν από τα τελευταία…..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 13:12 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #313 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 13:18 »
21 του μηνός το έστειλαν σε μένα,πιο αργά δεν γίνεται νομίζω.Άσχετα που έλεγαν το έκαναν Ship στις 12/1 και τόσες μέρες
δεν ήξερα τι γίνεται,καθώς δεν φαινόταν πουθενά,ξαφνικά εμφανίστηκε με το TN οτι εφυγε απο εκει στις 21/1.Πήρα τηλέφωνο
στα κεντρικά ΕΛΤΑ και επιβεβαίωσαν αυτό,ότι τότε το απέστειλαν. Ίδωμεν,όταν έρθει.Πιστεύω θα έχουμε έναν καλύτερο μπούσουλα
όταν έρθει σε όλων μας τα χέρια,να τσεκάρουμε τους σειριακούς αριθμούς,το μέγεθος των μαγνητών και το διπλό κάλυμμα που γράφουν
στον χώρο της μπαταρίας.


Για να δούμε... 

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #314 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 13:27 »
Υπαρχει και αυτη η λυση που απαντησαν σε μενα προ ολιγου...

Dear Chris, 

Thanks so much for your continuous patience and kind support. 

We feel sorry about that. If you are worried about to use it. Please refused to accept your parcel and let it return to us. After we receive it, we will process it.

If there are any additional queries, please do not hesitate to contact us and we will do our very best to serve you. 

Thanks and Best Regards, 
Hetty

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342743 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541961 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597646 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11758 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593104 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios