vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Buliwyf, azzazel

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #270 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 13:31 »
Μολις πηρα την απαντηση τους στο κατεβατο που εστειλα και το εχω ποσταρει στο νημα τους αλλα το εβαλα εκει για να το δουν και οι ιδιοι και ιδου, το χαλιναρι απεδωσε  :idiot1: :laugh1:

Gearbest Customer Support  At :01/29/2015 04:21:13 AM   
 
Thanks for your recent message . 
 
The words you said is correct.
If you worried about it,please return it back for refund.
Have a nice day! 
 
Thank you for your understanding and kind support. 
If any problem,please do not hesitate to contact us. 
 
Best regards, 
Angelia

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #271 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 13:50 »
Επειδή και εγώ το περιμένω από GB, έχω σκοπό, όταν έρθει, να το στρεσσάρω όσο μπορώ.
Άτμισμα στα 30W μέχρι να με κόψει το limit των 15s, φόρτιση από τη usb και σε υπολογιστή και σε πρίζα, αποφόρτιση της μπαταρίας μέχρι να σβήσει και ότι άλλο μπορώ να σκεφτώ ώστε αν είναι να τα κορδώσει, να το κάνει από την αρχή.
Όλα αυτά θα τα κάνω έχοντας στο νου μου ότι ανα πάσα στιγμή μπορεί να τα παίξει και έτσι θα είμαι πιο προσεκτικός.
Αν επιζήσει την πρώτη εβδομάδα, θα έχω έτσι τη δυνατότητα μετά, να χαλαρώσω λίγο...


Έτσι μπράβο φίλος.Δώσε γκάζια και μην φοβάσαι  ;D

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #272 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:24 »
http://www.planetofthevapes.co.uk/news/product/2015-01-27_cloupor-mini-30w-warning-burnouts-bangs-and-bad-construction.html?utm_source=nl&utm_medium=news&utm_campaign=clouporwarn


Δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά εγώ μόλις το είδα και είπα να το ποστάρω.

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #273 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:33 »
Μια απορία... εγχώρια "έκρηξη" έχουμε η είναι μόνο από τους έξω...?  8)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #274 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:41 »
Ας ελπισουμε πως οχι..

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #275 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:52 »
Μια απορία... εγχώρια "έκρηξη" έχουμε η είναι μόνο από τους έξω...?  8)


ναι ειχαμε μια αλλα τελικα εφταιγε ο ΤΣΙΠΡΑΣ!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #276 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 15:20 »
"Έκρηξη" γενικά δεν είχαμε πουθενά. Λιώσιμο πλαστικού ναι.Δεν διάβασα πουθενά για έκρηξη.
Μην γινόμαστε και εμείς σαν αυτούς που κράζουμε.

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #277 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 15:54 »
Προς το παρον, δουλευει ρολοϊ. Ισως να ηταν ελλατωματικη η παρτιδα στη GB.
Σε καθε περιπτωση ομως, ειναι απαραδεκτο να υπαρχουν τετοια συμβαντα.
Αραγες, τι iso να μοιραζουν εκει στη Κινα...;

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #278 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 16:07 »
Ποιος ειπε οτι ηταν ελαττωματική η παρτίδα της GB?
Κάποια παρτίδα της cloupor από τις αρχικές υποτίθεται ότι ήταν όχι της GB....


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #279 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 16:21 »
Θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου και θα γίνω λίγο κακιά.
Γιατί τρέξαμε όλοι να ΠΡΟαγοράσουμε cloupor? Επειδή δεν είχαμε να ατμίσουμε; Επειδή η σούπερ εταιριάρα ανακοίνωσε ένα μοντέλο με μοναδικά γνωρίσματα;
Αμφιβάλλω. Η κλούπορ έχει κακιά προιστορία στο θέμα μοντ, αλλά έβγαλε ένα 30ρι μίνι σε τιμή χώμα. Δεν αγοράσαμε λοιπον μοντ, αλλά τιμή. Με τον ανταγωνισμό να είναι ένα ipv mini σε αρκετά υψηλότερη τιμή, αλλά με πολύ καλά δείγματα γραφής σε πλακέτα και ποιοτητα κατασκευής (βάσει προηγούμενων μοντέλων) και το istick 30 λίγο ακριβότερο, εξίσου μικρό και μετά τις ανακοινώσεις για διόρθωση του πόλου. Κατασκευασμένο από μια εταιρία που στο θέμα ασφάλειας δεν έδωσε ποτέ δικαίωμα.
Αλλά όχι!!!!! Εμείς θέλαμε κι άλλα 5 ευρώ πιο κάτω.... έλεγαν κάποιοι για το κλουποράκι με τη λιωμένη σιλικόνη, αλλά κανείς δεν προβληματίστηκε τότε: γιατί να είναι τόσο φτηνό; Γιατί να υπάρχει θέμα ασφάλειας με προηγούμενα μοντέλα; Ψάξτε να βρείτε τι έλεγε η εταιρία τότε. Ο,τι νάναι....σαν την αρχική ανακοίνωση για το 30ρι μινι, να μην το φορτίζουμε από υπολογιστή.


Η GB, η FT και οι άλλες εταιρίες άκουσαν εμάς τους πελάτες και το έφεραν. Τώρα λοιπον, μετανιώσαμε. Και μόλις έλιωσε το πρώτο 30ρι θέλουμε όλοι τα λεφτά μας πίσω. Εκανε μια καλή κίνηση ένα κατάστημα στην Ελλάδα, που πιθανόν να πλήρωσε κιόλας μόνο για να φέρει 10 κομμάτια και θέλουμε τώρα να κάνουν το ίδιο κι αυτοί που ως καταστήματα παρήγγειλαν 5000 κομμάτια. Αρκετά δύσκολο!!!
Αν η εταιρία κατασκευής δεν κάνει απόσυρση, μην περιμένετε από τα καταστήματα. Φταίνε; Πιθανόν! ή φταίνε εν μέρει! Αλλά ας κάνουμε λίγο κι εμείς την αυτοκριτική μας. Οταν μια εταιρία με εγνωσμένα θέματα ασφάλειας στο προηγούμενο μοντέλο λαμβάνει χιλιάδες προπαραγγελίες για το νέο της μοντέλο εισπράττει το εξής μήνυμα: δεν τους ενδιαφέρει τους καταναλωτές. Δεν έχω λόγο να βελτιώσω την ποιοτητά μου. Ας σκάσουν και λίγα ανάμεσα στα δεκάδες χιλιάδες.


Δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι μόνο στη φόρτιση από USB, ή σε όλο το μοντ. Δεν θα ένιωθα ποτέ ασφάλεια να το πιέσω στο φουλ των 30 βατ, ιδιαίτερα με πολύ χαμηλή αντίσταση. Δεν είναι μόνο η μπαταρία, αλλά και η πλακέτα και τα υλικά σύνδεσης που σηκώνουν το βάρος των αμπέρ και της θερμοκρασίας. Για την πρώτη έχουμε εμείς την ευθύνη. Για τα άλλα όχι.


Ο κυρίως προβληματισμός μου είναι ότι βλέπω μια πίεση από τους καταναλωτές για προιοντα που να κάνουν τα πάντα και να στοιχίζουν τίποτα. Αυτό μοιραία θα οδηγήσει σε κακοτεχνίες. Το έχουμε δει πολλές φορές σε κλώνους με ελαττωματικά υλικά, αλλά τώρα ήρθε η στιγμή να το δούμε και σε μοντ, που πλέον το θέμα ασφάλειας είναι πιο κρίσιμο. Κατ΄εμέ, αυτά τα προιόντα δεν έχουν θέση στην αγορά. Ούτε οι εταιρίες που τα κατασκευάζουν. Για τα δε καταστήματα, όταν με καλή πίστη φέρνουν κάτι που ζητήθηκε από εμάς, δεν έχουν ευθύνη. Μόνο όταν εξακολουθούν να το φέρνουν με εγνωσμένα πλέον προβλήματα, έχουν κι αυτά ευθύνη. Κι αν εμείς τρέξουμε να προπαραγγείλουμε το επόμενο θαυματουργό μοντέλο της κλούπορ και της όποιας κλούπορ, έχουμε κι εμείς πλέον ευθύνη.


Δεν ψέγω αυτούς που το προπαρήγγειλαν, μην αρχίσετε τις επιθέσεις, για το θέμα του μινι 30 ο κύριος υπεύθυνος είναι η κλουπορ. Τώρα, μακάρι να τα αποσύρει η ίδια. Να πετάξουν 5 ως 10 χιλ κομματια έκαστο κατάστημα το βλέπω λιγάκι χλωμό. Αν δεν το έχετε πάρει από εδω, αλλά το πληρώσατε μόνο 25 ευρώ στον κινέζο, νομίζω ότι στην χειρότερη έχετε την πολυτέλεια να το ξεχάσετε σε ένα συρτάρι αν δεν αισθάνεστε ασφαλείς.

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #280 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 16:33 »
"Έκρηξη" γενικά δεν είχαμε πουθενά. Λιώσιμο πλαστικού ναι.Δεν διάβασα πουθενά για έκρηξη.
Μην γινόμαστε και εμείς σαν αυτούς που κράζουμε.


την "έκρηξη" την είχα βάλει σε "", αστειευόμουν φυσικά  ;)

δυστυχώς και το δικό μου (από ft) ταξιδεύει, πιστεύω να μην "εκραγεί" σε  χέρια ταχυδρόμου ;D

.....νομίζω ότι στην χειρότερη έχετε την πολυτέλεια να το ξεχάσετε σε ένα συρτάρι αν δεν αισθάνεστε ασφαλείς.

αρκεί να μην αποθηκευτεί με μπαταρία μέσα του..... ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2015, 17:18 από vasma »

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #281 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 17:36 »
Ποιος ειπε οτι ηταν ελαττωματική η παρτίδα της GB?
Κάποια παρτίδα της cloupor από τις αρχικές υποτίθεται ότι ήταν όχι της GB....
Κανεις δεν το ειπε. Εγω εκανα μια σκεψη.

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #282 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:53 »
Απαντιση της cloupor σε ερωτηση ενδιαφερομενου.

Hi XXXXX, Thank you for your kind email. Yes, we are in deep research this problem now. About high technology device,becase the produce and shipping on the way,a few device not very stable, maybe that’s normal. But we will try our best to solver this problem. Thank you very much for your support.”

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #283 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:57 »
Μαλιστα αλλα λογια να αγαπιομαστε :) :) :) :) :)






Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #284 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:57 »
Παιδια κανει ανακληση των  cloupor και το UK Ecig Store ... Θα το δειτε στην σελιδα τους στο facebook

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597557 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios