vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, highland, Doubt, Buliwyf, azzazel

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 09:56 »
ναι απο αυτους το πηρα μιας και ηταν καλη η τιμη του αλλα δεν ξαναχει. ειχα διαβασει πολλα καλα και ηταν και το βιντεο του φιλ πουσαρντο που με εκανε να το αποφασισω αλλα τωρα ειμαι ειλικρινα εξω φρενων γιατι αυτο που διαβασα παει πολυ........τους εστειλα την αναλογη απαντηση βεβαια και λυπαμαι πραγματικα γιατι παει χαμενο ενα τοσο ομορφο μοντακι  >:(

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:23 »
Einai απαραίτητο να βγάλει πρόβλημα?

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:27 »
Συγνωμη για το υφος μου αλλα οταν δεν υπολογιζουν θεματα ασφαλειας και την υγεια μου νευριαζω πολυ...


τουλαχιστον αστεια η απαντηση και την gearbest στο δικο τους νημα.
Πραγματικα λαχειο η αγορα του Cloupor


κινεζακια ξεφυγατε νομιζω

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:28 »
κρίμα, ειλικρινά, ένα μοντάκι που αποδίδει εξαιρετικά, να ξεφτιλίζεται τόσο. και η ευθύνη, βεβαίως, βαραίνει την εταιρεία που το κατασκεύασε ...

Αποσυνδεδεμένος kitSOS

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:36 »
να μου επιστρεψουν 5 δολλαρια............. 8) 8)



Τωρα μαθαμε και το πραγματικο του κοστος.

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #260 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:39 »
Κόστος 5$ και πώληση 30$.


Αντε καλά κρασιά..........................................


Και λειτουργεί και σαν αναπτήρας άμα λάχει................................

Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #261 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:46 »
Το θεμα ειναι οτι οσοι περιμενουμε απο GB τι κανουμε τωρα. Φορτιζουμε την μπαταρια σε φορτιστη και το δουλευουμε και ο Θεος βοηθος,η το στελνουμε πακετο πισω.


Η απαντηση τους δυστηχως δεν με καλυψε.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #262 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:54 »
Ακριβως αυτο τους ειπα. να τους το στειλω πισω αλλα επειδη λεει θα παρει χρονο και υπαρχουν και τα κοστη αν θελω να συμβιβαστω με τα 5 δολλαρια...........

Εν τελει τους ειπα οτι με την υγεια μας δεν παιζει κανενας και δεν ειναι το θεμα τα χρηματα. Επισης, οτι θα το κρατησω δουλευοντας το προσεκτικα αλλα εαν μου παρουσιασει θεμα θα τους στειλω φωτογραφιες ή βιντεο και θα δεχτω μονο φουλ επιστροφη χρηματων , οπως οι ιδιοι ειπαν στο νημα τους. Οχι τιποτε αλλο αλλα για να μην μας περνανε και για κοροιδα......

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #263 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:58 »
Τώρα ακολουθείτε τη συμβουλή που πριν καιρό έδωσα.Μετά απο αυτά που ακούσαμε,όσοι θέλουν
ΚΑΘΑΡΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΥΘΥΝΗ το δουλευουν αλλά,δεν το αφήνετε με την μπαταρία μέσα.Στενή
παρακολούθηση και ποτέ φόρτιση με το USB του.


Αν δεν θέλετε να μπλέξετε,στον κάδο και δεν ξανα ασχολείστε με αυτό.


Για να σας αποζσημιώσει η εταιρία λέει ξεκάθαρα ότι θέλει σε φωτογραφία το καμμένο Cloupor και την VIP
κάρτα μαζί.


Ο καθένας κάνει την επιλογή του,εγώ προσωπικά εύχομαι να δουλεύει το δικό μου,αν όχι πάλι δεν θα σκάσω,
25€ είναι,το δινω δρομο και εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #264 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 11:19 »
Και εγώ όπως είπα το περιμένω να έρθει.
Σίγουρα δεν θα του αφήνω μπαταρια μέσα όταν δεν το χρησιμοποιώ, ειδικά το βράδυ που κοιμάμαι.
Ελπίζω να μην είναι από την παρτίδα με το πρόβλημα αφού δυστυχώς η εταιρεία δεν μπορεί να μας δώσει συγκεκριμένα στοιχεία.
Μπορεί το μοντάκι να μην έχει σειριακό αριθμό πάνω του όπως λένε, αλλά δεν έχει ένα scratch code στο κουτί που δείχνει αν είναι αυθεντικό? Αυτό δεν είναι μοναδικό για κάθε κουτάκι? Από εκεί δεν θα μπορούσε η cloupor να δώσει πληροφορίες για το ποιά έχουν το πρόβλημα?
Μια φορά είπα να πάρω cloupor και να η κατάντια μου  :angry_orange:  Τελικά αυτή η εταιρεία έχει παράδοση στα προβλήματα. Βάλτε και την gearbest στην εξίσωση, διπλό το κακό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2015, 11:31 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #265 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 11:31 »
Εμένα παντως ChRiS82 μου φαινεται οτι παιζουν το 50-50..........

Εν πασει περιπτωση, προσεκτικος θα ημουν ειχαμε δεν ειχαμε φαινομενα και πιστευω ολοι μας θα ηταν. Η διαφορα στο θεμα εγκειται οτι αν το χα παρει απο ελλαδα, θα πηγαινα στο μαγαζι ο ιδιος και θα το αλλαζα επειδη ομως ερχεται απεξω, ειμαι χαλαρος, κανω τα complaint μου και προετοιμαζομαι διοτι δεν ξερει ποτε κανεις οτι ΙΣΩΣ να μην παρουσιασει και τιποτε.   :dontknow: Λες να ειμαι και να εισαι απο τους τυχερους?  :laugh1:

Ειδωμεν. Καλλια εχω να τραβαω το χαλιναρι...να νοιωθουν το σφιξιμο στο λαιμο και να λενε .......εδω ειμαστε, καποιος δεν θα παραδωσει ευκολα..........παρα να τους εχω χαλαρους και να τους περασει  :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #266 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 11:32 »
Το scratch μοναδικό πρέπει να ειναι.
Το δουλεύουμε και αν καεί, τοτε στον κάδο....

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #267 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 11:41 »
Επειδή και εγώ το περιμένω από GB, έχω σκοπό, όταν έρθει, να το στρεσσάρω όσο μπορώ.
Άτμισμα στα 30W μέχρι να με κόψει το limit των 15s, φόρτιση από τη usb και σε υπολογιστή και σε πρίζα, αποφόρτιση της μπαταρίας μέχρι να σβήσει και ότι άλλο μπορώ να σκεφτώ ώστε αν είναι να τα κορδώσει, να το κάνει από την αρχή.
Όλα αυτά θα τα κάνω έχοντας στο νου μου ότι ανα πάσα στιγμή μπορεί να τα παίξει και έτσι θα είμαι πιο προσεκτικός.
Αν επιζήσει την πρώτη εβδομάδα, θα έχω έτσι τη δυνατότητα μετά, να χαλαρώσω λίγο...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #268 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 12:32 »
εκτός κι αν το πρόβλημα δεν είναι από στρεσάρισμα, αλλά προκύπτει κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες ή συνδιασμό παραγόντων.
Εκεί οτι stress test και να κάνουμε, χλωμό να το πετύχουμε.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #269 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 12:51 »
Προχθές παρέλαβα από GB και δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι.

Παραμερίζοντας τα προβλήματα που ίσως προκύψουν έχω να πω ότι το μοντάκι είναι πολύ καλό.
Μικρό με καλό πιάσιμο στο χέρι, βαρύ, στιβαρό. Είναι ένα μοντάκι που φαίνεται πολύ ακριβότερο από τα 25€ που δώσαμε.

Το πίσω καπάκι κουνιέται μόνο αν το σπρώξεις από τα πλάγια. Αν βάλεις απλώς τον αντίχειρα σου πάνω στο καπάκι όσο και να τον κουνάς αυτό μένει βραχος.
Τα κουμπιά κουδουνίζουν λίγο αλλά καμιά σχέση με το κουδούνισμα που κάνει το istick μου.
Μέχρι τώρα μου δίνει πολύ καλά ρεύματα, τουλάχιστον μέχρι τα 15w που παίζω.

Γενικά αν δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα  με το λιώσιμο της πλακέτα θα ήταν το απόλυτο vfm.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597557 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios