vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

298 επισκέπτες, 2 χρήστες
Mimhsdr, ZoeM

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #180 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:32 »
Οτι εσκασαν μονο 40-50 κεφαλια απο τα 100 χιλιαδες :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #181 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:37 »
Ότι και να πει κανείς σε κλειστά αυτιά θα φτάσει, δυστυχώς ώρες-ώρες οι ατμιστικές κοινότητες πέφτουν στο επίπεδο αυτοκινητιστκών φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #182 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:42 »
Και στην τελικη, για τα λεφτα του, μια χαρα ποσοστο ειναι.
Εδω γνησια DNA που κοστιζουν και ενα 200αρι και καιγονται. Και καθεσαι και κλαις μετα. Πλακα κανουμε;
ΞΑΝΑΛΕΩ: Για την τιμη του ειναι μια χαρα.



Στάλθηκε από το Υπερπέραν.

Μαριε σορρυ κιολα ρε φιλε αλλα εδω εισαι λαθος,κ δεν εννοω για τα DNA,αλλα δλδ επειδη δωσαμε 20e πρεπει να μας σκασει το μοντ στη μουρη?

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #183 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:51 »
Παιδες, ενας ενας.

Καταρχας, υπαρχει κατι που λεγεται ερευνα αγορας. Το ψαχνεις απο δω, το ψαχνεις απο κει, το ψαχνεις παραπερα, διαβαζεις reviews, βλεπεις βιντεο... Εννοειται οτι ΟΣΟ και να κοστιζει ενα μοντακι δεν παυει να ειναι μια επενδυση.
Τι σημαινει "επειδη εβαλα αναποδα την μπαταρια" σε μοντακι 200€? Η τιμη του απο μονη της ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ απωλεια προστασιας τοποθετησης αναποδης μπαταριας.
Παμε παρακατω. Σε οποιον δεν του αρεσει, ΔΕΝ το παιρνει. Απλο. Κανεις δε σας πιεζει, κανεις δε θελει να σας αλλαξει τη γνωμη.
Και τελος, δεν ηξερα οτι το επιπεδο των ατμιστικων κοινοτητων ειναι ανωτερο των υπολοιπων. Να με συγχωρειτε για αυτο.

Υγ. Δεν ειμαι υπαλληλος της Cloupor.

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #184 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:53 »
Υπερβολικη βρισκω ολη αυτη την ανησυχια,  ξερω εγω αν ο τυπος που ισχυριζεται οτι το μποξακι ελιωσε ενω δεν το χρησιμοποιουσε λεει αληθεια, η αν για παραδειγμα του ειχε πεσει κατω, αν του ειχε ριξει κανενα ποτο κτλ?
Βεβαια για να πω και του στραβου το δικιο, η απάντηση της cloupor ειναι το λιγοτερο ημιτελης.

Τωρα αν μου λιώσει και το δικο μου, γραφτε 50 +1

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #185 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:56 »
Προσωπικα,
το αγορασα γιατι μ'αρεσει το boxακι σαν μεγεθος και σαν σχεδιο. Εκατσε στο χερι μου "γαντι". Κι αν αργοτερα παραδωσει πνευμα η πλακετα, ή δεν ικανοποιει πλεον τις απαιτησεις μου, την αλλαζω με μια της yihi.

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #186 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 23:05 »
Φιλε epiloxia το οτι ειναι απαραδεκτο να μην εχει προστασια απο τοποθετηση αναποδης μπαταριας ενα μοντ που κοστιζει 200 ευρω οπως το DNA,ειναι μεγαλο μειονεκτημα ναι..Αλλα αν καει,ξαναλεω θα καει αφου το εχεις παρει και γνωριζες το μειονεκτημα αυτο και θα ειναι απο λαθος δικο σου..Απο την αλλη με το Cloupor ειναι τελειως τραγικο ολο αυτο που συμβαινει..Αν εγινε οπως ειπε ο χρηστης,σημαινει κατα πασα πιθανοτητα ανικανοτητα κατασκευης μοντ απο την Cloupor..Καπως ετσι το βλεπω οπως επισης και ανικανη να δωσει μια αξιοπρεπεστατη απαντηση μετα απο το οτι πολλα κομματια ελιωσαν και εγιναν σαντιγυ...Ετσι..Για το γ@#ώτο..Επειδη κοστιζαν μονο 20 ευρω οποτε και φυσιολογικο να λιωσουν ετσι αποτομα..Δεν ειναι ετσι τα πραγματα ομως..Και ας κοστιζε και 1 ευρω...Και μενα μου αρεσει πολυ εμφανισιακα...Και γω θα μπορουσα να το ειχα αγορασει..Αλλα αν μετα μου ελιωνε στο χερι η μου εκανε μπουμ την στιγμη που ατμιζα?Καταλαβαινεις νομιζω οτι δεν εχω τιποτα προσωπικο απεναντι σου..Ισα ισα που ανησυχω για σενα με την καλη εννοια,καθως βλεπω οτι δεν θελεις να δεις τα πραγματα με λιγο διαφορετικο ματι..Μακαρι πραγματικα το δικο σου και οχι μονο να μην παρουσιασει παρομοια θεματα

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #187 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 23:14 »
imjp1982 δεν ειπα οτι εχεις κατι μαζι μου. Ουτε εγω με σενα, αλοιμονο. Ουτε και δικαιολογω την απαντηση τους.
Ο καθενας κανει τις επιλογες του, αναλογα με το budget που διαθετει, και το κατα ποσο το εχει ψαξει. Και φυσικα, δεν μπορουμε ολοι να βλεπουμε τα πραγματα με το ιδιο ματι. Ο χρονος θα δειξει (για το μοντακι μου μιλαω).

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #188 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 23:27 »
εγω λεω να αρχισουμε το καπνισμα μεχρι να μαζεψουμε λεφτα να παρουμε προβαρι  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #189 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 23:31 »
Εδώ που τα λέμε, και κατα τη φόρτιση να πήρε φωτιά πάλι απαράδεκτο είναι. Όταν σχεδιάζεται μια ηλεκτρονική συσκευή, σε περίπτωση που δεν υπάρχει προστασία υπέρτασης, παίρνονται μέτρα ώστε σε τέτοια περίπτωση να μην πάει το κύκλωμα σε κατάσταση βραχυκυκλώματος, και αν κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατό τοποθετούνται ασφάλειες η PTC ακόμα και αν δεν τις προβλέπει ο κανονισμός.

Τέλος, ένα σχόλιο που έκανε η ίδια η Cloupor, στο οποίο λέει να μην φορτίζεται η συσκευή απο θύρες USB Η/Υ επειδή "δεν είναι σταθεροποιημένες" είναι τουλάχιστον απαράδεκτο και δείχνει ότι είτε δεν ξέρουν τι τους γίνεται εκεί μέσα, είτε ότι δεν τους νοιάζει να έχουν κάποιο στο marketing που ξέρει τι λέει. Οι θύρες USB ενός H/Y είναι πολύ καλά σταθεροποιημένες και η πιστοποίηση του USB Group προυποθέτει μέγιστη απόκλιση τάσης 5% από τα 5Volt. Οι  Η/Y κουβαλάνε το USB logo και δεν έχουν αποκλίσεις τάσης. Πρακτικά, μαζί με τους φορτιστές επώνυμων κινητών τηλεφώνων, είναι από τις πιο ασφαλείς συσκευές για να φορτίσεις διάφορες συσκευές. Τα διάφορα κινεζοτροφοδοτικα είναι πολύ πιο επικίνδυνα.

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #190 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 23:35 »
εγω λεω να αρχισουμε το καπνισμα μεχρι να μαζεψουμε λεφτα να παρουμε προβαρι  :D :D :D
Χαχαχαχαχαχα... Τοτε ειναι που δε θα σταυρωσουμε φραγκο!!!

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #191 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 23:54 »
Και γω στο τσακ ημουν να το αγορασω..Τελικα ειπα να περιμενω τα Sigelei Mini και IPV Mini..Κατεληξα οτι θελω το Sigelei Mini...Το Cloupor ειναι οντως ομορφο..Και ισως οντως πολυ βολικο..ΑΛΛΑ....Οι φωτογραφιες δεν λενε ψεματα..Ισως να μην ειναι ακριβως οπως τα λενε οι χρηστες δηλ δεν το φορτισα και μου ελιωσε στα καλα καθουμενα..Ισως και να το φορτισε  και να του ελιωσε..Και παλι τραγικο ειναι..Δεν πιστευω καποιος να πηρε αναπτηρα να το ελιωσε και μετα να ποσταρε φωτο και να ελεγε δειτε μου ελιωσε το μοντ στα καλα καθουμενα..Οπως και η απαντηση της ιδια της Cloupor για το ολο αυτο θεμα..ΚΑΙ ΑΥΤΟ λοιπον το μοντ οπως φαινεται,δεν ξεφευγει απο την κατηγορια των ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΩΝ μοντ της Cloupor...Και τα προηγουμενα μοντελα παρουσιαζαν παρομοια θεματα με διαφορετικα αποτελεσματα ομως..(Εξαιρεση εως τωρα το Cloupor T8)..Σε αυτες τις περιπτωσεις ειχαμε μοντακια που ζεματουσαν σε σημειο να διακοπτουν την λειτουργια του για καποιο χρονικο διαστημα μεχρι να ξανακρυωσουν..Εδω με το Mini εχουμε χειροτερα αποτελεσματα...Παρεπιπτοντως ο Busardo ζητησε απο την Cloupor να αφαιρεσει απο το σαι της το video review του για το Cloupor Mini...Οποτε καταλαβαινεται πως εχουν τα πραγματα..Το video δεν εχει αφαιρεθει ακομα και υπαρχει προς το παρον στο σαιτ της Cloupor...

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #192 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 00:04 »
Το Τ8 καλό θα ήταν αν δεν κυκλοφορούσε η βρώμα ότι δεν βγάζει 150W πραγματικά και ότι τερματίζει στα περίπου 90. Κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω αλλά έχω δει έναν πολύ αξιόπιστο reviewer που έκανε τη μεταξύ του T8 και ενός IPV3 live στα 150W και ενώ το Cloupor ατμιζόταν κανονικά, το IPV3 ήταν πολύ καυτό.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #193 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 00:18 »
Νομιζω ισχυει για το T8 αυτο...Οτι δεν τα πιανει τα 150..Αλλα σε αλλα μοντελα οπως Τ5,T6,DNA30 και ZNA50 εχουν πει παρομοια πραγματα,δηλαδη οτι δεν αποδιδουν αυτα που λενε οτι αποδιδουν..Δεν ισχυει ομως αυτο καθως πολλοι ειναι εκεινοι που εχουν βγαλει αποτελεσματα με λαθος υπολογισμους..Στο θεμα μας τωρα που ειναι το Cloupor Mini..Δεν εχει τετοια θεματα και τουλαχιστο οπως ειδαμε και στο βιντεο του Busardo,αυτα που γραφει τα δινει οντως..Να μην ανησυχουσαμε κιολας αν θα λιωσουν καποια στιγμη,καλα θα ηταν.... :wall:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #194 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 10:57 »
Για να δωσω και λιγο χιουμορ στην ολη υποθεση να πω οτι, καθε μερα κοιτουσαμε ολοι αν εχουμε στοιχεια για το τρακιγκ και εγινε ολη αυτη η φαση με την αγωνια αν μας τα εστειλαν οι σχιστοματηδες ή οχι και εν τελει πηραμε χαρα που ειδαμε στοιχεια αποστολης μεν αλλα απο την αλλη βλεποντας ολα αυτα τα λοιωσιματα, ακουγοντας διαφορα και βλεποντας σχολια κατοχων του μινι, τωρα πιστεψτε με πρωτη φορα νοιωθω οπως πριν τρια χρονια που πηρα το πρωτο μου μοντακι, γεματος φοβο μην μου σκασουν οι διπλες 16340  :eyesplash: :eyesplash: ...........

Δεν θα ηθελα να μεταφερω την μικρη αυτη φοβια μου σε εσας . Παραθετω απλα τις σκεψεις μου σχετικα με ολο το γεγονος και τις μοιραζομαι.

Τα σεβη μου σε παιδια στο φορουμ που με τα γραπτα τους μου ανοιξαν τα ματια οσον αφορα το θεμα μπαταριων, του τι να προσεχω , τι να με κανει να ειμαι σε εγρηγορση . Δεν το βρισκεις ευκολα αυτο σημερα.

Συγνωμη για το λιγο εως πολυ οφ τοπικ αλλα αν δεν τα ελεγα θα εσκαγα διοτι νοιωθω καπως περιεργα και πιστευω οτι οσοι αναμενουν το εν λογω μοντακι, νοιωθουν περιπου το ιδιο με μενα. :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541665 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11571 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1346 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1343 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios