vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

439 επισκέπτες, 2 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #165 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 17:16 »
Οπως εχω πει κ σε αλλο νημα,μετα απο ποστ συνατμιστη που ειχε θεμα με ενα Vamo,προταιριοτητα παντα εχει η ασφαλεια,οταν ενα μοντ το φτανουμε στα ακρα,κ ενω μας ειδοποιει με χιλια2 error τυπου short κτλπ,ε δε νομιζω οτι συνεχιζουμε να το δουλευουμε ουτε καν στην χαμηλοτερη ρυθμιση.Τωρα οι εν λογο φωτος ειναι απο κακη χρηση,η απο θεμα της εταιριας,δεν ξερω.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #166 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 18:04 »
Το εχω πει και εγω σε προηγουμενο ποστ και ειπωθηκε και απο αλλους οι φωτο απο μονες τους δεν λενε απολυτως τιποτα. Το γεγονος δε, οτι δεν συνοδευονται απο επεξηγηματικο κειμενο που να επισημαινει κατω απο ποιες συνθηκες συνεβησαν τα συγκεκριμενα περιστατικα, ειναι αρκετα υποπτο ειτε για κακη χρηση απο τον χρηστη ειτε για πολεμο προς την εταιρια απο "καποιους" αντιπαλους.
Επισης το τι καγκουριες εχω δει να γινονται στο ιντερνετ απο διαφορους απιθανους τυπους απλα δεν περιγραφεται (φανταζομαι εχετε δει και εσεις).
Περαν τουτου, ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις αγορες του, τα λεφτα που διαθετει και τη χρηση που κανει, μεγαλα παιδια ειμαστε. Εγω προσωπικα δεν φτανω στα ορια της καμια συσκευη που αγοραζω οποιουδηποτε ειδους και οποιασδηποτε τιμης και ποιοτητας. Τα ορια παντα εμπεριεχουν ποσοστο κινδυνου. Την υγεια μου δεν την εναποθετω στα χερια καμιας εταιριας, ταμπελας και ονοματος. Τελεια και παυλα.

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #167 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 18:52 »
Το να μειωθεί η ζωή της συσκευής σε βάθος χρόνου και να αντέξει π.χ. 6 μήνες αντί για 2 χρόνια το δέχομαι, αρκεί όταν τελικά χαλάσει να μην πάρει φωτιά η περιέλθει σε παρόμοιά επικίνδυνη κατάσταση. Το να χαλάσει στο μήνα, δεν το δέχομαι.

Αν και τέλικα νομίζω ότι το θέμα που φαίνεται στις φωτογραφίες δεν έχει σχέση με τα πολλά βαττ αλλά με πολύ κακό quality control της Cloupor.
το συμπερασμα για την ποιοτητα απο που το βγαζεις απο τις φωτο η το εχεις στα χερια σου και το δουλευεις :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #168 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 19:23 »
Καλό θα ηταν παντως καποια παιδια απο το φορουμ που ηδη το εχουν, να μας μεταφερουνε τυχον περιστατικα οπως πχ, αν ζεσταινεται στα 20 βατ περιπου το μοντακι, ή αν εχουν παρατηρησει κατι περιεργο ετσι ωστε να σχηματισουμε καποια μικρη εικονα του τι γινεται αφου δεν υπαρχουν σχολια για τις προκειμενες φωτογραφιες απο τους ιδιοκτητες των μοντ.


Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #169 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 19:33 »
Εγω που το εχω μια βδομαδα στα χερια μου, ουτε θεμα με θερμοκρασιες εχω (με Ναυτιλο και Προμηθεα), ουτε εσκασε (ακομα) η πλακετα, ουτε κουνιεται το πισω καπακι.

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #170 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 19:35 »
Το φορτιζεις απο το USB ή αλλαζεις μπαταρια ?

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #171 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 19:43 »
μιας λοιπον και το εχω στην κατοχη μου (δυο τεμαχια) εχω να γραψω τα εξης.

μετα από καποιο καιρο χρησης παντα με σεβασμο (ετσι ατμιζω εγω) εννοω στα watt (δεν εχω παει ποτε επανω από 12-13)
το κουτακι είναι μια χαρα.απροβληματιστο,ανοιγοκλεινει τελεια,οι μαγνήτες του είναι μια χαρα,το ατμιζμα που κανει είναι ακριβως το ιδιο με την πρωτη ημερα,τις αντιστασεις τις μετραει το ιδιο.


δεν νομιζω πως εχω να γραψω κατι παραπανω.

το μονο που θα μπορουσε κανεις να περιγραψει αρνητικο ειδικα για γυναικα όμως είναι ότι η μπαταρια βγαινει με μικρη δυσκολια.

δεν το φορτιζουμε ποτε από το USB (χωρις να σημαινει ότι μας φοβιζει κατι)


ξερετε ολοι τις γυναικες τωρα.


διαβαζω συνεχως το νημα και βλεπω ότι ασχολειστε παραπανω από οσο πρεπει (συνταγματικο σας δικαιωμα βεβαια)


αλλα δεν βλεπω τον λογο.


είναι ότι πιο τιμιο και ομορφο και φορητο εχω παρει εως τωρα στα τρια χρονια που ατμιζω.

αυτό δεν αναιρει ότι αυριο μπορει να υπαρξει κατι άλλο.


αυτά από εμενα. και νομιζω ότι ηρθε η ωρα του ignore topics για το συγκεκριμενο νημα.


να ειστε ολοι καλα και καλη συνεχεια να εχετε.

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #172 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 20:13 »
δεν έχει παρουσιάσει τίποτα τις τρεις βδομάδες που το χρησιμοποιώ - συνήθως με μισό ωμ αντίσταση, με delta 2 & subtank - μεταξύ 10 και 20 βατ, σπάνια και για λίγο το τσίτωσα μέχρι και τα 30. το έχω φορτίσει με όλους τους πιθανούς τρόπους και του έχω βάλει 4 διαφορετικές μπαταρίες. no problem till now ...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #173 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:49 »
Λοιπον μετα απο παραπονα που καναν κατοχοι στον PBusardo (γιατι τα ακουσε αυτος βεβαια δεν ξερω, λες και φταιει)
ο ιδιος εστειλε e-mail στην εταιρεια. Η απαντηση της Cloupor ηταν:

"Yπαρχει ενα πολυ πολυ μικρο ποσοστο συσκευων που εμφανισαν το προβλημα λιωσιματος της πλακετας.
Μεχρι στιγμης εχουμε πουλησει πανω απο 100 χιλιαδες πλακετες και μολις 40-50 απο αυτες παρουσιασαν αυτο το προβλημα"


http://www.tasteyourjuice.com/wordpress/2015/01/26/cloupor-mini-heats-ah-i-mean-heads-up/

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #174 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:54 »
Το φορτιζεις απο το USB ή αλλαζεις μπαταρια ?
Φορτιζω την μπαταρια ξεχωριστα.

Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #175 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:56 »
Ειδικα για αυτη την φωτο λει ο χρηστης οτι ποτε δεν το φορτισε απο την θυρα usb...Το λιωσιμο εγινε αφου το ειχε πανω σε ενα τραπεζι χωρις εκεινη την στιγμη να του κανει χρηση και το Mini βρισκοταν σε κατασταση standby..Καλα θα μας τρελανουν αυτοι?Δηλαδη παρατημενο το μοντακι και χωρις χρηση αρχισε και ελιωνε? :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #176 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:00 »
Λοιπον μετα απο παραπονα που καναν κατοχοι στον PBusardo (γιατι τα ακουσε αυτος βεβαια δεν ξερω, λες και φταιει)
ο ιδιος εστειλε e-mail στην εταιρεια. Η απαντηση της Cloupor ηταν:

"Yπαρχει ενα πολυ πολυ μικρο ποσοστο συσκευων που εμφανισαν το προβλημα λιωσιματος της πλακετας.
Μεχρι στιγμης εχουμε πουλησει πανω απο 100 χιλιαδες πλακετες και μολις 40-50 απο αυτες παρουσιασαν αυτο το προβλημα"


http://www.tasteyourjuice.com/wordpress/2015/01/26/cloupor-mini-heats-ah-i-mean-heads-up/

απιστευτη απαντηση σε οσους εχουν κανει παραγγελια και μπορει να πεσουν σε ενα τετοιο κομματι .. εμενα αν μου το κανανε δωρο θα το εβγαζα στα χαριζετε μονο και μονο για τη σταση της εταιριας .. δε λεγονται αυτα τα πραγματα ετσι

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #177 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:18 »
Και στην τελικη, για τα λεφτα του, μια χαρα ποσοστο ειναι.
Εδω γνησια DNA που κοστιζουν και ενα 200αρι και καιγονται. Και καθεσαι και κλαις μετα. Πλακα κανουμε;
ΞΑΝΑΛΕΩ: Για την τιμη του ειναι μια χαρα.



Στάλθηκε από το Υπερπέραν.


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #178 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:27 »
Φιλε epyloxia θα διαφωνησω εδω..Ενα DNA θα καει επειδη θα του βαλεις αναποδα την μπαταρια οποτε θα ειναι απο δικια σου βλακειουλα και θα ξερεις και τον λογο που καηκε..Δεν θα καει στα καλα καθουμενα και θα ψαχνεις μετα τι εφταιξε..Ενω εδω για το Cloupor μιλαμε για τραγικες καταστασεις,δηλαδη να λιωνει χωρις καν να γινεται χρηση εχοντας το απλα ακουμπισμενο πανω στο τραπεζι του σπιτιου σου?Ε LOL δηλαδη...Συγνωμη κιολας αλλα αν ισχυει το μηνυμα του παιδιου που ποσταρε την φωτο στο σαιτ του Busardo και ειπε τα παραπανω,τοτε ΝΑΙ ειναι τραγικη κατασταση εις βαρος της Cloupor και του Mini :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #179 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:30 »
Αν ειχαν σκασει 40-50 κεφαλια........τι θα ελεγαν αναρωτιεμαι....... :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357796 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591971 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios