vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Sergios, camber, Βασίλης Γ

Twitter

Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 02:16 »
Το ειχα γραψει χθες-προχθες, δεν ξερω γιατι το εσβησαν οι συντονιστες...
Λοιπον, η Fasttech πουλαει πια και sleeve για το zero sx (το κλωνακι zero με dna φοραει αλλα sleeves,δεν κανουν του ενος στο αλλο)

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 07:19 »
To σβησαν γτ το εγραψες σε αγγελια ζητησης  :thumpup:




Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 09:49 »
Mantοs νομίζω είχες πει ότι είχες κάνει κάτι για να μην μπαίνει στριμωχτά η μπαταρία, τι έκανες;

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 17:38 »
Oχι φιλε μου, τπτ δεν εκανα.. Απο την αρχη μπαινοβγαινει μια χαρα η μπαταρια, χωρις δυσκολια.  :tongue_smilie:
Δε ξερω αν πιεσεις λιγο προς τα πανω τον θετικο κονεκτορα αν στρωνει η κατασταση.


Μη σε παρω στο λαιμο μου ομως.




ΥΓ: Ο pasta ειχε βαλει μια κορδελα γυρω απο τη μπαταρια για να τη βγαζει πιο ευκολα, αν εννοεις κατι τετοιο παντως.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 19:46 »
Mantοs νομίζω είχες πει ότι είχες κάνει κάτι για να μην μπαίνει στριμωχτά η μπαταρία, τι έκανες;
Χρηστο επειδη εχω ενα παρομοιο απο φιλο συμπολιτη που του κανει κατι παλαβα διαπιστωσα οτι οντως η μπαταρια και σε αυτο εμπαινε δυσκολα και εβγαινε μεχρι που ξελασκαρα λιγο την κατω αλενοβιδα (οχι της μπαταριας) και ανοιξε το Π  ;)

Αποσυνδεδεμένος vagnest

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 01:59 »
Παιδιά μια ερώτηση.. Θα την κάνω εδώ γτ αφορά το συγκεκριμένο μοντ το οποίο και περιμένω.. Σχετικά με το step down (που δεν πολυκαταλαβαινω τι κανει).. Εγώ πχ θα βάλω πάνω μια αντίσταση 1.2 ωμ και θα το ρυθμίσω στα 8 βατ που μου αρέσει.. Θα δώσει το μοντακι τα κατάλληλα βολτ για αυτά τα βατ ή θα δίνει από 4 που είναι και τα λιγότερα που μπορεί να δώσει με βάση αυτά που αναφέρει στα χαρακτηριστικά του?
*ας υποθέσουμε ότι η μπαταρία θα είναι φουλ...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 03:10 »
θα δωσει τα καταλληλα αναλογα με την αντισταση και τα βατ που εχεις ρυθμίσει ακομα και αν αυτα τα βολτ είναι λιγότερα απο 4.2 που θα εχει η φρεσκοφορτισμενη μπαταρια σου.
Αυτο ειναι χοντρικα και το step down,οτι δηλαδη μπορει να δινει  και λιγοτερα βολτ απο αυτα που εχει η μπαταρια σου.

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 13:43 »
Το step up μπορεί από τα 3,7 volt να δώσει 4,2 volt ας πούμε, το step down μπορεί από τα 4 volt να δώσει 3,6. Τωρα αν η πλακέτα είναι  καλή ας πούμε συνδυάζει και τα δύο π.χ. αν έχω 1 Ωμ αντίσταση και θέλω 6 watt θα μου βγάλει 6 volt εκεί θα λειτουργήσει το step up, εάν θέλω 3,5 watt τότε θα μου δώσει στην έξοδο 3,5 volt έτσι θα μπει σε λειτουργία το step down.

Αποσυνδεδεμένος vagnest

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 15:16 »
Αν θελεις 6 βατ σε 1 ωμ αντισταση γτ να πρέπει να σου δώσει 6 βολτ
?

Στάλθηκε από το GT-N8010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 15:37 »
Μάλλον μπερδεύτηκε και εννοεί volt.
Ισχύει ότι ειπώθηκε
Step up: Τάση στην έξοδο μεγαλύτερη της μπαταρίας
Step down: Το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 15:55 »
Ναι παιδιά μπερδεύτηκα τα 6 watt στο 1 Ωμ είναι 2,45 volt και 2,45 ampere. Ampere x Volt = Watt

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 16:56 »
Μετα απο συντομο (why god, why?) χρονικο διαστημα, η πλακετα ερχεται να αμαυρωσει την πολυ καλη εικονα
του κλωνου αυτου.

Ειχε κ αρχικα καποια μικροθεματακια, οπως το 1ο fire μετα απο sleep mode, αλλα ηταν αμελητεα μπροστα στην πολυ καλη
λειτουργια του.
Εδω κ λιγο καιρο, αρχισε να κανει κατι περιεργα, οπως το να ανεβοκατεβαζει την ωμικη αντισταση του ατμοποιητη σε καθε
πατημα του button, με αποτελεσμα να μη μπορεις να ατμισεις. Αλλιως τα 16W σε 1.5Ω, αλλιως στα 2.5Ω κτλ κτλ..

Τα πρωτα κουλα, δε με αποθαρρυναν (οχι πολυ), ομως μερα με τη μερα, αρχισε να αυξανει η συχνοτητα τους, οποτε ξενερωσα & το αφησα στην ακρη, με σκοπο καποια στιγμη να αλλαχτει η πλακετα με την πολυ καλη sx350.

Δε μπορουσα ομως να το βλεπω να στολιζει το γραφειο μου, οποτε του κοτσαρω πανω τον zenith, στημενο με dual coils @ 0.5Ω.
Αποτελεσμα? Λειτουργουσε οπως την 1η μερα, σαν να μην εγινε ποτε τπτ.
:thumpup: Λεω νταξει, θα αρχισει οπου να ναι τα χαζα του. Ομως προς εκπληξη μου, δε συνεβη κατι τετοιο. :hmmm: Αποκλειεται λεω.. Ξανακοτσαρω παλι τον erlk @ 1.5Ω.. Aρχισαν τα κολπα. :wall:
Στηνω το magma με 2πλες @ 0.8Ω.. Πυροβολαει καλως.  :hmmm:

Οποτε, οπως καταλαβαινετε, επελεξε η πλακετα να παιξει μονο με sub-ohm αντιστασεις.
Φτου φτου μην το ματιασετε κ αλλο..  :laugh1: :laugh1: Μεχρι να γινει η αλλαγη πλακετας & να το χαιρομαι οπως θελω..
Οταν με το καλο βρεθουν λεφτα για πλακετα, καποιος θα βογγηξει παλι!! Θα ναι καποιος μαστορας, θα μαι εγω, κανας φιλος...  ::) 




ΥΓ: Το ολο σκηνικο συζητηθηκε με ενα γνωστο μου, ο οποιος ασχοληθηκε με μερικες αλλαγες πλακετων στο κλωνο zero.
Γενικα, οι πλακετες βγηκαν ολιγον τοις, σκαρτες. Το κακο ειναι η yihi επελεξε να μην τις αφησει να αναβαθμιστουν μεσω λογισμικου. Μου μυρισε κ λιγο βρωμοδουλεια, αλλα οπως κ να χει..


Αν μπορει κανεις να παρει το original, ας το παρει  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 17:02 »
Στελιο μετα απο αυτο το ποστ που εκανες ξενερωσα ασκημα .. και εγω το ειχα σαν ονειρο να το παρω αυτο το μοντακι αλλα με αυτα τα θεματα ... παει  το ονειρο πεταξε ??? :-\

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 17:12 »
Κωστα, η αληθεια ειναι αυτη, δυστυχως.  :thumpdown:

Προσωπικα, το αγορασα γτ το βρηκα σε καλη τιμη (πιστευω), με απωτερο σκοπο καποια στιγμη να
μπει η sx350 μεσα, ετσι ωστε να ειμαι καλυμμενος για καιρο  :thumpup:
Δυστυχως παλι, η πλακετα με προδωσε νωριτερα απ'οτι περιμενα.  :eyesplash: :eyesplash:

Αν γινει παραγγελια απο yihi, το κοστος της πλακετας κυμαινεται στα 45€ περιπου.
Θελει ομως 5+ τεμαχια.

Απο ft αν το παρεις στα 58€, βαζεις αλλα 45€ για την πλακετα κ εχεις ενα πολυ ωραιο μοντ, με πολυ καλη πλακετα.
Καπως ετσι με βλεπω να κανω για το dna zero που θελω..  :idiot1: :idiot1:

Για οσους δε γνωριζουν, το αυθεντικο κοστιζει περιπου 450-500€(χωρις μεταφορικα & paypal fees) & για να το αποκτησεις θελει να μπεις σε λιστα, να γινει κληρωση για συγκεκριμενα τεμαχια & εαν εισαι τυχερος να τα σταξεις.
Ειναι κατηγοριας unicorn.

Το γελιο το εριξα πριν λιγο, που ετοιμασε ο Carlos 11 sleeves με επενδυση δερματος.
Μαντεψτε τιμη...
.
.
.
.
.
.
.
.
Οχι, δε μαντεψατε σωστα.. 150$ + μεταφορικα + paypal fees.

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Ζero SX300 50W (Kλωνος της Hotcig)
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 22:39 »
Φίλοι μου οι πλακέτες από τον κλώνο με την γνήσια οπτικά δεν έχει διαφορές, όμως αν πάρουμε το "μικροσκόπιο" και δούμε ποιό βαθιά θα διαπιστώσουμε τα εξής: τα υλικά που χρησιμοποιούν οι γνήσιες είναι άλφα διαλογής και έχουν μικρότερη αποκληση τιμής από τα δεύτερης και τρίτης διαλογής που χρησιμοποιούν οι κλώνοι. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα της αμφιλεγόμενη αξιοπιστία λειτουργίας του κυκλώματος. Ακόμα και αν επέμβουμε στο κύκλωμα οθ πιθανότητες να λειτουργήσει σωστά όπως το γνήσιο, είναι πολύ λίγες. Και αυτό οφείλεται στο ότι όταν αλλάξουμε ένα υλικό ταλαιπωρείται το διπλανό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116283 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824603 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568922 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244007 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294339 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1157 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4046 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem