vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 5 χρήστες
Doubt, grag, camber, white varadero, ZoeM

Twitter

Cloud Chasing ή αλλιώς το κυνήγι του ντουμανιού. Τέχνη ή επικίνδυνη πρακτική?

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Τώρα που ξεκαθαρίσαμε το θέμα της τέχνης/τεχνικής, απαγορεύω/επιτρέπω, χυμένα μάτια/ναυάγια,
και επειδή υπάρχουν κάποια μέλη που το κάνουν,
θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο και ενδιαφέρον να το προχωρήσουμε στο
CLOUD CHASING HITS & TIPS (πως το κάνω, τι μου προσφέρει, τι προσέχω).

Ψήφισα: "Δεν ξέρω αν είναι τέχνη ή επικίνδυνο. Ίσως το δοκιμάσω στο μέλλον. Μου αρέσει να το βλέπω. Θέλω να μάθω περισσότερα. Ποτέ μην λες ποτέ."

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Sigelei v2 100w με tobh dripper
μονη αντισταση 0.2 το ωμομετρο eleaf τη διαβαζει 0.17
το δουλεψα απο 35 εως 50 βατ απο εκει και πανω ηθελε τζουρα και σταξιμο αλλιως εβγαζε καμενο
αν και δεν ειμαι πολυ του ντριπινγκ το συναισθημα του αποτελεσματος της τεχνικης δημιουργιας
και κατα συνεπειας της τελικης απολαυσης ειναι ευχαριστο
μαθε τεχνη κι αστηνα που λενε  :thumbup_move_3:

~* video *~      ( ανοιξτε τη φωνη αλλιως δεν εχει γουστο)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Δεν μου φαινεται κατι που να δειχνει τεχνη ουτε μπορω να πω οτι μου προκαλουν οσοι το κανουν θαυμασμο .. αντιθετως μερικες φορες νιωθω οτι κατι θα παθουν απο το πολυ Cloud Chasing και  θελω να τους παρακινησω να το σταματησουν .. βεβαια δεν εχω αυτο το δικαιωμα αλλα αθελα μου μου ερχεται αυτη η σκεψη ...

εγω το βλεπω περισσοτερο σαν μεταμεσονυκτια κοντρα στην παραλιακη με μηχανες ... και οτι συνεπαγεται απο αυτο ... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Καλα εσυ ελεγες τα ιδια και για τους επισκευασιμους και τωρα εγινες μαυρο σκυλι του καϊφουν  :))
Κανονικα πρεπει να κανουμε εγγραφη στο τεχνικο επιμελητήριο γιατι δικαιουμεθα βαρεα ανθυγιεινά
εστω κι αν ειναι χομπι  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Μαθε τεχνη κι αστην α

video : Ντριπ  Τεστ knight mod & overone dripper

ντριπαρω παντα με ασφαλεια και high drain μπαταριες !

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Έντονη συννεφιά κατά περιόδους και χαμηλή ορατότητα προβλέπει το δελτίο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nuts

Dual coil έχεις κάνει? ποσά Ωμ είναι?

Μηδενική νικοτίνη? Έχει χτύπημα?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Μάλλον κάψιμο θα έχει παρά χτύπημα αν είναι μηδενική. Ο Ηλίας θα μας διαφωτίσει.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Dual coil  στα 0,17ωμ
βασικα δοκιμαζα δυο υγρα με μηδενικη νικοτινη , το ενα 70/30 vg/pg και το αλλο 100% vg
Χτυπημα στη πρωτη περιπτωση μονο . Στη δευτερη 30% περισσοτερο ντουμανι !

Ενα αλλο που δοκιμαζα ηταν η ανταποκριση του μοντ στη  θερμοκρασια εναντι αλλων
των οποιων ο σωληνας τους ειναι εξ ολοκληρου απο ατσαλι ( το night mod ειναι καλυμμενο με carbon fiber)
αν και κλωνος , στη διαρκεια ψυχροτητας γονατισε ολα τα ακριβα μου μοντς αλλα και στο χτυπημα δε τα πηγε ασχημα !

Ο ΟverOne dripper φανταστικος , ατμιζει σα τσαμπιον αν και λογω μεταλλου θερμαινεται και θελει μια σχετικη ξεκουραση
παντως δε μπορω να πω οτι χαμπαριασε κι αυτος , βεβαια εχει συγκλονιστικα μεγαλους αεραγωγους που κανουν το ατμισμα απολαυση
αναλογα με τα γουστα του καθενος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Χωρις να εχω ασχοληθει με το αθλημα αναρωτιεμαι γιατι φαινεται στα βιντεακια με τα απιστευτα συννεφα οτι κανεις δεν κατεβαζει   εστω και μικρη ποσοτητα ατμου.
Δεν μπορει να ελεγχθει η ποσοτητα?
Παιζει ρολο οτι ειναι κατι σαν διαγωνισμος και ποιος θα βγαλει το περισσοτερο?
Η ετσι φαινεται ?


Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Την ιδια ακριβως εντυπωση εχω και εγω. δειχνει να ειναι περισσοτερο για εντυπωσιασμο. Στα δικα μου ματια τουλαχιστον το θεαμα ενος τεραστιου συννεφου δεν ειναι και το καλυτερο. Νομιζω μεγαλυτερη σημασια εχουν η γευση και το χτηπημα. Καποια στιγμη κοιτουσα καποιον που καπνιζε κ.τ. και παρατηρησα την ποσοτητα του καπνου.... ε τι να πω, ηταν λιγοτερος και απο αυτον που κανει ο CE4 πανω σε ego. μηπως εχει χαθει λιγο η μπαλα με ολα αυτα τα τεραστια συννεφα ;  .... λεω μηπως..

Sent from mobile.


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
στο σπιτι του ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει , να ντουμανιασει οσο γουσταρει κτλ ..

εμενα αυτο που με ενοχλει ειναι οταν δω ενα ατμιστη να προκαλει ετσι σε χωρους οπως καφε , ταβερνες  και γενικοτερα σε δημοσιους χωρους ...


οπως εμας μας ενοχλει το τσιγαρο πλεον ( αν και εμενα οχι) ετσι και σε οσους δε γνωριζουν τους ενοχλει - τρομαζει ολο αυτο που βλεπουν να βγαινει απο το στομα και να παει επανω τους ... και περα απο αυτο και η εικονα δε μου καθεται εμενα καλα .





Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
σιγουρα και για μενα εχουν σημασια η γευση και το χτυπημα..ο εντυπωσιασμος εχει να κανει για μενα με την αποτομη ανοδο του ολου σκηνικου,αλλωστε ειναι κουραστικο και σε ενα κλειστο δημοσιο χωρο δεν θα το κανεις..το φαινομενο ειναι παροδικο για μενα,θα σταματησει μολις ολοι στραφουν σε πιο ουσιαστικα πραγματα και μαζι με ολους και οι κατασκευαστες (προσωπικη εκτιμηση)

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
...και βεβαια αναφερομαι σε δημοσιους χωρους οπου εκει πιστευω πως προκαλει... σαφως στο σπιτι του ο καθενας μπορει να ντουμανιαζει οσο γουσταρει.

Sent from mobile.


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
για να μη καταπιούν και μεινει κάτω ο ατμός ή να μην σπάσει ρουφώντας σκέτο αέρα, γι αυτό βιάζονται να βγάλουν τον ατμό

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 102 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181339 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 287 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 259 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2347 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123562 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328038 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99