vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 4 χρήστες
NikolaosKZ, lagoudakis, camber, john67

Twitter

Cloud Chasing ή αλλιώς το κυνήγι του ντουμανιού. Τέχνη ή επικίνδυνη πρακτική?

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Ας συμφωνησουμε σε μια κοινη βαση μπας κι εξελιχθει η συζητηση
προφανως και δεν ειναι τεχνη αλλα τεχνικη
καθως και οτι κανεις κλαουντ τσεϊσερ δεν κλαουντιζει σε δημοσιους και ασχετους με το σπορ χωρους

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Το ειπα πριν, το ξαναλεω τωρα. ΟΧΙ ΔΕΝ ειναι τεχνη. Πραγματικα δεν αντιλαμβανομαι την αδυναμια κατανοησης καποιων απλων εννοιων. Δεν προτιθεμαι να το αναλυσω περισσοτερο. Ενα απλο γκουγκλαρισμα περι ορισμου της τεχνης θα ελυνε ισως καποιες παρανοησεις και λαθεμενες αποψεις.


βασικα, επαγγελματιας καλλιτεχνης ειμαι , απο αυτο ζω θαρρω πως δεν χρειαζεται να το γκουγκλαρω!  8)
Μπαμπινιωτηδες ολοι με την κυριολεξια...


Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Δε με καλυπτει απολυτα καποια απαντηση, οποτε θα επιλεξω την πιο κοντινη "Ειναι τεχνη. Το κανω"

Ειλικρινα, δε μπορω να πω οτι το θεωρω τεχνη. Αλλα απαιτει σιγουρα την καταλληλη τεχνικη, πλην των υπολοιπων.
Κανω κ γω cc συχνα πυκνα, αλλα εκει που μπορω να το κανω ωστε να το ευχαριστηθω. Αν βγω για ποτο/καφε & ντουμανιαζω, ξερω οτι "ενοχλω", αλλα ουτε κ εγω θα το ευχαριστηθω ξεροντας οτι ολοι με καταριουνται φωναχτα ή κρυφα. Βεβαια, το καλοκαιρι δε δινω κ τοοοοση σημασια.. Στα ανοιχτα ειμαστε..  :laugh1: :laugh1:

To γουσταρω παντως.. Εχει τη φαση του. Αν δεν το δοκιμσεις, δε μπορεις να καταλαβεις περι τινος προκεται πιστευω. Γτ κ γω ενα φεγγαρι, εβλεπα τα αντιστοιχα βιντεακια κ ελεγα "WTF?? Και τι ευχαριστιουνται βγαζοντας συννεφα?"

Φυσικα κ δε φτανω τα επιπεδα των μαλαισιανων, αλλα δεν παιζω κ στα "ακρα". Παιζω ως εκει που νιωθω εγω ασφαλης.

Δεν το θεωρω επικινδυνο, αλλα μπορει να γινει, εαν αυτος που θα το επιχειρησει δε ξερει τι κανει. Τωρα θα μου πειτε, σιγα τα ωα..
Αλλα η αληθεια ειναι αυτη.


Αν θεωρεις τον εαυτο σου εξυπνο, ενηλικα, ωριμο, αλλα πραττεις συμφωνα με αυτα που βλεπεις σε ενα βιντεακι στο youtube, χωρις να ξερεις τι ακριβως προσπαθεις να κανεις,  τοτε δε σου φταιει ουτε το cc, ουτε εγω που το κανω, ουτε ο τυπας στο βιντεο, ουτε κανεις αλλος.

Αλλα μου κανει εντυπωση, ενω δε θα πρεπε, που καθεστε κ ασχολειστε μερικοι με αυτο που ΔΕ σας αρεσει.


Δεν θα φταιει το clouschasing αν απαγορευτει το ητ στους κλειστους χωρους παιδια και το ξερουμε ολοι!
Ακομα και ο πιο μεγαλος κάγκουρας-cloudchaser έχει την λογική να μην ξαμολάει σύνεφα μεσα σε μια αίθουσα κινηματογράφου π.χ.
Αυτο ειναι στανταρακι πιστευω.
Βλεποντας τον αμερικανο, μαλαισιανο ή δε ξερω γω ποιον αλλο να ντουμανιαζει στο σπιτι του, βρηκαμε αυτοματα κ τον υπαιτιο για πιθανη απαγορευση ατμισματος.


Αλλα ενταξει, τωρα που εκαναν την αρχη Aspire & Kangertech, μπορει να αλλαξετε γνωμη αυριο-μεθαυριο.  :eyesplash: :eyesplash:
Hδη τα 30, τα 40, τα 50 ειναι πιο λογικα απ'οτι ηταν καποτε.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Έψαξα λίγο να βρω τον ορισμό της τέχνης, αλλά πολύ κουλτούρα μύρισε…
Ιδού ο ποιο… τίμιος ορισμός:
Τέχνη είναι ανθρώπινη δραστηριότητα ή δημιουργία που είναι σημαντική εξ αιτίας της έλξης που προκαλεί στις ανθρώπινες αισθήσεις, διεγείροντας τον νου ή το συναίσθημα.

Δεν με ενδιαφέρει αν είναι τέχνη ή δεν είναι. Παρά τους ορισμούς, η έννοια «τέχνη» είναι υποκειμενική.
Για μερικούς τέχνη είναι και ένας άδειος πίνακας, διότι έχει πολλά μηνύματα…
Για άλλους, τέχνη είναι η εμφάνιση μιας μινιφορούσας δισύλλαβης αοιδού, με ίσως και κλειστό μικρόφωνο.
Για άλλους-άλλους, τέχνη είναι η επιδεξιότητα που έχει κάποιος σε κάτι: μπορεί να κάνει σούζες ή να ανακατεύει ωραία την τράπουλα ή να φτιάχνει φανταστικό αυγολέμονο.

Για το αν είναι τέχνη ή όχι, η απάντηση είναι μία: μπλε



Για να μην μπλέξω με τους λαβύρινθους του σουρεαλισμού, αντιλαμβάνομαι το συννεφοκυνήγι σαν προσπάθεια δημιουργίας πλούσιου ατμού.
Υλικά: καλές αντιστάσεις, μπαταρίες, υγρά και ίσως και ταλέντο (τι είναι πάλι αυτό;)
Προετοιμασία: προπόνηση
Στόχος: Έκφραση ή προσωπική απόλαυση ή προσπάθεια να το παίξω κάποιος

Για μένα, το ερώτημα είναι άλλο:
Η συννεφοπαραγωγή είναι για λίγους ή για πολλούς;;

Διότι, αν είναι για λίγους…
Πολύ καλά κάνουν και βγάζουν νέφη ατμού και συναγωνίζονται μεταξύ τους.
Σε εμάς τους υπόλοιπους, αν αρέσει το θέαμα, θα κάτσουμε να χαζέψουμε για λίγο και αυτό ήταν, ή θα προσπεράσουμε χωρίς να μας νοιάζει και να μας απασχολεί.

Αν είναι για πολλούς…
1)   Ας μελετήσουμε ξανά την άποψη του Pasta
2)   Ας μην κρατήσουμε από τώρα θέση μπροστά στον καναπέ για μελλοντικούς αγώνες ανάμεσα σε παίκτες που παίρνουν χάπια για αύξηση του όγκου των πνευμόνων και έχουν υποστήριξη από ολόκληρο συνεργείο που θα σετάρει βιο-αντιστάσεις σε χρόνο αντίστοιχο με αυτόν στη φόρμουλα

Κάποτε (έγραφε το βιβλίο ιστορίας του Δημοτικού), οι θεατές έφυγαν από την παράσταση μιας τραγωδίας για να δουν έναν ακροβάτη – και αυτό ήταν σημάδι παρακμής της παντοκρατορίας των Ρωμαίων.

Σήμερα, προσπαθούμε να ασχοληθούμε με οποιαδήποτε… δραστηριότητα μας κάνει να ξεχαστούμε από τα άγχη μας… αλλά λύση δεν βρίσκουμε.

Το ΗΤ είναι μια εφεύρεση που συνδυάζει βελτίωση υγείας και ανάσα στην τσέπη – γι αυτό και οι οπαδοί του πληθαίνουν.
Η συννεφοπαραγωγή είναι ένα αναπόφευκτο παρακλάδι της. Δεν προσφέρει τίποτα επί της ουσίας, ίσως όμως δώσει τέρψη για λίγο σε ορισμένους πρωταγωνιστές και θεατές.

(Τα sub-ohm είναι μια άλλη περίπτωση: αν τελικά «δώσουν» κάτι στο σύνολο θα ληφθούν υπόψη, διαφορετικά θα είναι και αυτά hobby).



Ψήφισα την τελευταία επιλογή, όχι γιατί με αντιπροσωπεύει, αλλά για να μην πριμοδοτηθεί η πόλωση  ;D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Να το πιάσουμε λίγο πιο απλά το θέμα.
Εμένα με εξιτάρει το cloudchasing και το κάνω στον χώρο μου ή σε χώρο κατάλληλο. Με εξιτάρει επίσης να βλέπω άλλους να το κανουν.
Κάποιον άλλο όμως μπορεί να τον απωθεί. Αυτό του δίνει το δικαίωμα να μου απαγορεύσει να το κάνω?
Πολλοί συνάνθρωποι μας είναι αρνητικοί απέναντι στο ητ. Έχουν δικαίωμα να μας το απαγορεύσουν επειδή δεν τους αρέσει?
Σε όλα τα videos που βλέπουμε, το cloudchasing γίνεται είτε στο σπίτι του καθενός, είτε σε χώρο διαγωνισμού, είτε σε κάτι χωράφια στη μέση του πουθενά.
Δεν έχω βρει μέχρι τώρα video που να βγάζει κάποιος σύννεφα πχ σε μέσο μαζικής μεταφοράς, στο δρόμο ανάμεσα σε πλήθος κτλ.
Δεν έχω διαβάσει ή δει σε μέσο ενημέρωσης, τρομοκρατημένους πολίτες να σκορπίζουν πανικόβλητοι γιατί κάποιος cloudchaser τους τρόμαξε.
Μήπως το βλέπουμε το θέμα σε μεγαλύτερη διάσταση από αυτό που πραγματικά είναι, δηλαδή ένα ακόμα hobby?

ΥΓ. Οι εργοστασιακοι sub ohm βγήκαν για λιγότερο ή για περισσότερο ατμο? :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 09:06 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
κανεις δεν μιλησε για απαγορευση..
η ψηφοφορια εχει την εννοια του τι πιστευουμε εμεις για το κλαουντ τσεισιν.. τι γνωμη εχουμε...
καποιοι ειναι θετικοι, καποιοι αρνητικοι.

Απο οτι βλεπω καπου 27% κινουνται θετικα προς αυτο, ποσοστο που ηδη το θεωρω υψηλο, μιας και στο σπορ αυτο δεν ειναι πολλοι οι ατμιστες..

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπικά μου είναι αδιάφορο (ψήφισα το "ούτε τέχνη, ούτε επικίνδυνο κι ούτε θα ασχοληθώ").

Δεν το θεωρώ τέχνη, αλλά μόδα.
Δεν το θεωρώ επικίνδυνο γιατί αυτό είναι κάτι που εξαρτάται από αυτόν που το κάνει. Κάποιος μπορεί να το κάνει με την αρμόζουσα προσοχή, και κάποιος άλλος στα κουτουρού.
Μου είναι αδιάφορο γιατί είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με ότι κάνω αυτήν την στιγμή και δεν χρειάζομαι κάτι άλλο. Επίσης, συνειδητά προσπαθώ να μην το κάνω "παθιασμένο" χόμπυ για να φύγω από το τρυπάκι "να δω κι αυτό, να αγοράσω και το άλλο". Μου φτάνουν αυτά που έχω, έκλεισα (που λέμε) από άτμο και από μοντάκια, πλέον μόνο αναλώσιμα.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Μια παραμετρος που δεν εχει συμπεριληφθει στη δημοσκοπηση ειναι αυτη της απολαυσης
και ΝΑΙ καποιοι το βρισκουν απολαυστικο , αναμεσα σε αυτους ειμαι και γω

Αν δε ξερεις τι ειναι το να μη τελειωνει το ντουμανι κατα την εκπνοη
και να σε χτυπαει η γευση στα μηνιγγια τοτε δε μπορεις να το καταλαβεις ευκολα
το βλεπεις σαν ενα ατμιστικο φολκλορ σαν καποιο που κανει σουζα με τη μηχανη ..
Στη σουζα ομως τα συναισθηματα ειναι διαφορετικα σε αυτον που τη κανει και σε αυτον που τη βλεπει

Φυσικο ειναι ενας ατμιστης που ατμιζει με κλιρομαϊζερ και  σε καθε τζουρα τρεμει η ψυχη του
μη του σκασει η σπινερ στη μαπα , να το βλεπει επικυνδινο και να ψηφιζει αναλογα.
Επισης ειναι φυσικο καποιος που βλεπει τους επισκευασιμους σα βουνο η κατι το ακατορθωτο
να βλεπει και το κλαουντ τσεϊσινγκ σα κατι περιττο και  αδιαφορο .

Εξ αναγκης ψηφισα και γω τη πρωτη επιλογη αν και δε με καλυπτει
Σημειωτεον τανκαρω περισσοτερω παρα ντριπαρω
Αυτο που μ εξιταρει περισσοτερο ομως ειναι οταν ενας τανκ ατομαϊζερ κατορθωνει να συναγωνιζεται τους ντριπερ

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Το συγνεφοκυνήγι απο μόνο του καγκουριά δεν είναι. Είναι μια τεχνική που βοήθησε πιστεύω στην εξέλιξη του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Καγκουριά είναι η σύνδεση του συγνεφοκυνηγιού με κώλους, βυζιά, δυνατή μουσική και όλα τα υπόλοιπα αστεία που βλέπουμε σε κάτι αμερικλάνικους διαγωνισμούς που μετά γινεται μόδα δυστυχώς.
Φανταστείτε να γινόταν αντίστοιχο event και να μάσαγαν όλοι τσίχλες νικορέτ. Είναι τραγελαφικά αυτά που γίνονται εκει μέσα...

Προσωπικά το συγνεφοκυνήγι δε με ενδιαφέρει. Έχω βρεί τις ποσότητες ατμού που θέλω. Το θεωρώ επικίνδυνο, όχι επειδή μπορεί να προκαλέσει εκρήξεις κλπ, αλλά γιατί όσο αθώος κι αν είναι ο ατμός, δεν μπορεί τόση ποσότητα του να μην κάνει το κατιτίς σε πνευμόνια και λαιμούς...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 18:17 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Είμαι κι εγώ της άποψης ότι δεν είναι επικίνδυνο αν ξέρεις τι κάνεις. Εγώ που θεωρώ ότι το κατέχω το όλο θέμα των watt, volt, ampere κτλ και δε θέλω να στρίψω κάτω από 0.5ωμ. Δε λέω ότι το 0.1 είναι επικίνδυνο και ότι το 0.5 είναι αθώο. Και τα δύο είναι «επικίνδυνα» απλώς το 0.1 είναι λίγο παραπάνω καθώς ζορίζει περισσότερο την μπαταρία. (Η αντίσταση 0.1 τραβάει από μια φρεσκοφορτισμένη μπαταρία 40+ ampere)

Κατ'εμέ το ζητημα επικινδυνότητα αφορά μόνο στις μπαταρίες. Με σωστή μπαταρία, επώνυμη, που είναι των κατάλληλων προδιαγραφών ο κίνδυνος είναι σχεδόν ανύπαρκτος.

Επίσης ισχύει ότι σε διαπερνά ένα παράξενο αίσθημα ικανοποίησης όταν βγάζεις ένα τεράστιο ντουμάνι. Οπότε αν δεν το δοκιμάσεις δεν μπορείς να το κατακρίνεις.

Ο rip trippers λέει σε ένα βιντεο ότι είναι τόσο πολύπλοκο το cloud chasing και απαιτεί τόση πολλή τεχνική και ικανότητα που θεωρέι ότι θα γίνει επίσημο άθλημα, με πρωταθλήματα κτλ. Σιγά ρε φίλε. Δωσ' μου καμπάνα με πλούσια παροχή αέρα και εντός 5λέπτου θα σου βγάζω κάτι ντουμάνια από εδώ μέχρι απέναντι, χωρίς να το έχω πολυψάξει το θέμα. Όχι να αναγνωριστεί και ως άθλημα. Θα μου πεις, εδώ είναι επίσημο άθλημα το curling  :laugh1:

ΥΓ:
...η εμφάνιση μιας μινιφορούσας δισύλλαβης αοιδού...

Κλαίω!  :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Νιώθω ότι πρέπει να διευκρινήσω κάποια πραγματάκια, καθώς εγώ ήμουν που διαχώρισα τα μηνύματα, έβαλα τον τίτλο και την ψηφοφορία.

Φαντάζομαι ότι αν η λέξη τέχνη ήταν εντός εισαγωγικών, δεν θα είχαμε τόση ενασχόληση για το τί εστί τέχνη. Από την άλλη, ίσως λανθασμένα θεώρησα ότι δεν θα έρθουμε σε αντιπαράθεση ακόμα και γι αυτό και ότι θα ήταν εύκολα κατανοητό το πνεύμα και όχι το γράμμα του τίτλου. Παρόλα αυτά, δεν θα τον αλλάξω τον τίτλο γιατί θεωρώ διδακτική εμπειρία το ότι θα ψάξουμε να βρούμε το παραμικρό το οποίο θα ανάψει έστω και λίγο τα αίματα ώστε να υπάρξουν κόντρες, έστω και χωρίς ίχνος ιδιοτέλειας.

Όταν έγραψα τέχνη, φυσικά και δεν εννοούσα να γίνει μουσείο μεταμοντέρνου cloud chasing, φεστιβάλ, μπιενάλε και τα λοιπά. Εϊχα κατά κανόνα στο μυαλό μου τα βίντεο του Rip Trippers περί cloud chasing.

Προσθέτω λοιπόν κάποιες επιλογές ακόμα στην ψηφοφορία καθως και τη δυνατότητα αλλαγής της ψήφου και εύχομαι ότι στη συνέχεια του νήματος θα είναι πλέον κατανοητός ο λόγος ύπαρξης.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Για αρχή απαντώ στα πλαίσια της ψηφοφορίας, πως δε θεωρώ πως είναι τέχνη/τεχνική ή μαστοριά αν προτιμάτε. Πλέον υπάρχουν όλα, οι ατμοποιητές με έτοιμες μεγάλες τρύπες εισαγωγής, χοντρά σύρματα μη κάθεσαι κι ενώνεις, μπαταριοθήκες ηλεκτρονικές.. Όπου στο μπαταριοθήκες ηλεκτρονικές έρχεται κι απαντάει το ούτε επικίνδυνο είναι, μιας και δίνον ρέυματα που δε θα μπορέσουν να δουν τα μηχανικά (ή έστω πολύ δύσκολα..)

Κάποια στιγμή ξεκίνησα το lumg hit, πιο πολύ για να το δοκιμάσω. Και μπορώ να πω πως είναι από τα πράγματα που σε τραβάνε. Δεν είμαι βέβαια στα επίπεδα του 100 Watt άτμισμα, αλλά ατμίζω αποκλειστικά 30 και πάνω, και lung hits.

Αυτό που μπορώ να πω λοιπόν, έχοντας τύχει να ξεχάσω το ατμιστήρι μου σπίτι, ή να σταματήσει να δουλεύει και να τρέχω την επόμενη για καινούργιο, πως είμαι ακόμα πιο μακριά από το τσιγάρο. Δεν είναι τώρα μόνο η γέυση που με απωθεί, αλλά και το ότι ρουφάω τόσο διαφορετικά, αλλά και το ότι απλά το τσιγάρο μόλις βλέπω τον καπνό που βγάζει, μου φαίνεται τζούφιο. Και δεν το λέω αστειευόμενος, είναι αυτό το "αν είναι να κάνω αυτό προτιμώ να μην κάνω τίποτα". Και βράζεις στο ζουμί σου γιατί σου λείπει η νικοτίνη, αλλά η συνήθειά σου έχει αλλάξει τόσο, που δεν μπορείς να την ικανοποιήσεις με το κάπνισμα.


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Ξέχασα να πω ότι λείπει αυτό που θα ήθελα να απαντήσω. «Ούτε τέχνη, ούτε επικίνδυνο. Το κάνω» :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
ναι μπλέξαμε, τέχνη, λεπτομέρεια και xtreme sports, σε λιγο θα μετράμε το πάχος του νέφους με φοτό ακριβείας και σε κάδρα για υπολογισμό κλίμακας, θα μπει και στο κανάλι της red bull και θα χρειαζόμαστε δυναμόμετρο για την ακρίβεια βιδώματος της αντίστασης  :)) edit: Και θα παραμείνει το ίδιο αστείο, γελάνε και οι παίχτες του πινγκ πονγκ
και τελικά με τους χαρακτηρισμούς και με τους εγωισμους αποφαινόμαστε πολύ ευαίσθητοι ως έλληνες στο e-cig και η φάπα πάει σύννεφο στα σκαλιά της βουλης και της εφορίας, πού να πάμε πιο πέρα..
προσωπικά το θεωρώ ως μια ανωριμότητα, όπως ειπε ένας πιο πισω που μετράνε τον ήχο απο τις εξατμίσεις, ή μικροι που μετράγαμε τον ήχο ή την οσμη απο... τον εξαερισμό μας
γι αυτά , με cloud chasing δεν προκειται να ασχοληθώ ποτέ, παρόλα αυτά, θα χρησιμοποιώ το σύννεφο ή το ντουμάνι όπως το ξέρουμε εδώ όποτε και όπως μου κανει κέφι και βασικά χωρίς να γίνομαι αντικείμενο υποκείμενο κανενός
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 16:03 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Και μια μικρή προσθήκη, για να απαντήσω και σε ό,τι άλλο έχει αναφερθεί στο νήμα.


Αντιστάσεις κάνω κατά βάση γύρω στο 1,0, κι αυτό μόνο για να μπορέσουν να παίξουν τα 30+ Watt στα ηλεκτρονικά μου. Τώρα είμαι στη χαμηλότερη που έχω φτιάξει πότε, 0,8 Ω, κι αν δεν είχε τις ασφάλειες που έχει η μπαταριοθήκη μου μπορεί και να τη χάλαγα για να την ξαναστήσω. Ο λόγος ότι οι μικρές αποκλίσεις γίνονται μεγάλες όσο κατεβαίνεις, συν το ότι όταν είσαι οριακά στα όρια του mod σου, αν τη διαβάσει χαμηλότερα, πάει το άτμισμα..


Σε δημόσιο χώρο κάνω το ίδιο, και σε μαγαζιά κλειστών χώρων, φυσώντας τον ατμό κάτω ή απλά "αλλού". Πάντα κοιτάζουν αρκετοί με απορία, όπως όταν ξεκίνησα το άτμισμα. Πάντα κάποιοι θα ρωτήσουν τι είναι αυτό, όπως όταν ξεκίνησα το άτμισμα. Και, όπως όταν ξεκίνησα το άτμισμα, θα κοιτάξει στραβά ένας, ΠΆΝΤΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ, που θα του πουν οι μη καπνιστές φίλοι του, "αυτό δε βρωμάει σαν το δικό σου, τι σ'ενοχλει;!".


Non smokers love vaping.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3452 766687 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:51
από NikolaosKZ
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 110 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181349 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 293 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 263 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573157 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2353 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8518 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123598 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 990 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 688 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos