vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, ThioVag, I.P, Buliwyf, hellfire, Tazz

Twitter

eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #330 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:31 »
Παίδες έχω τον GS Tank, την έκδοση που βγήκε για το iStick 40W. Αυτό το tube φαντάζομαι μπαίνει κανονικά στη βάση του, έτσι;  8)

Αποσυνδεδεμένος seilogeo

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #331 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 18:18 »
Αυτο φιλε μου ειναι για τον gs air M, δεν ταιριάζει στον gs tank. Διαφορετικες διαμέτρους εχουν, ο πρωτος εχει μικρότερη διάμετρο.


Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #332 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 12:59 »
Παίδες έχω τον GS Tank, την έκδοση που βγήκε για το iStick 40W. Αυτό το tube φαντάζομαι μπαίνει κανονικά στη βάση του, έτσι;  8)
http://www.k110.eu/el/deksamenes-aksesouar-atmopoiitwn/1296-deksameni-gs-tank-eleaf.html

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #333 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 15:20 »
Πραγματικά με τη "μέθοδο του θερμόμετρου"που αναφέρθηκε παραπάνω λύνεται σε μεγάλο βαθμό το πρόβλημα της υπέρ-τροφοδοσίας και οι μπουρμπουλήθρες.
Να πω κάτι που παρατήρησα τώρα 2 μέρες και ίσως βοηθήσει ακόμα παραπάνω.
Η υπέρ-τροφοδοσία και οι μπουρμπουλήθρες δεν ξεκινούν έτσι ξαφνικό από μόνες τους. Η σωλήνα άτμισης μαζεύει σιγά σιγά σταγονίδια από άκαυστο υγρό (ειδικά όταν κάνουμε παρατεταμένες τζούρες) και όταν φτάσει στο απροχώρητο και γεμίσει κατά κάποιο τρόπο, αρχίζουν τα παρατράγουδα.


παρατήρησα λοιπόν ότι αν κάνω σε τακτικά διαστήματα προληπτικά τινάγματα τύπου "θερμόμετρου" πριν ακόμα παρουσιαστεί το πρόβλημα και πετάξω τις λίγες σταγονίτσες που έχει μέσα πριν μαζευτούν πολλές, δεν φτάνει ποτέ σε μπουρμπουλήθρες.
Ίσως είναι ιδέα μου αλλά δοκιμάστε το.

[/size][size=78%] [/size]




Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #334 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 20:52 »
Ο Ostria είναι ο καλύτερος!




ok,  :D  γιατι οπως το πες καταλαβα το αναποδο...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #335 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 23:12 »
Πραγματικά με τη "μέθοδο του θερμόμετρου"που αναφέρθηκε παραπάνω λύνεται σε μεγάλο βαθμό το πρόβλημα της υπέρ-τροφοδοσίας και οι μπουρμπουλήθρες.
Να πω κάτι που παρατήρησα τώρα 2 μέρες και ίσως βοηθήσει ακόμα παραπάνω.
Η υπέρ-τροφοδοσία και οι μπουρμπουλήθρες δεν ξεκινούν έτσι ξαφνικό από μόνες τους. Η σωλήνα άτμισης μαζεύει σιγά σιγά σταγονίδια από άκαυστο υγρό (ειδικά όταν κάνουμε παρατεταμένες τζούρες) και όταν φτάσει στο απροχώρητο και γεμίσει κατά κάποιο τρόπο, αρχίζουν τα παρατράγουδα.


παρατήρησα λοιπόν ότι αν κάνω σε τακτικά διαστήματα προληπτικά τινάγματα τύπου "θερμόμετρου" πριν ακόμα παρουσιαστεί το πρόβλημα και πετάξω τις λίγες σταγονίτσες που έχει μέσα πριν μαζευτούν πολλές, δεν φτάνει ποτέ σε μπουρμπουλήθρες.
Ίσως είναι ιδέα μου αλλά δοκιμάστε το.



Μπορείς να βάλεις μια χαρτοπετσέτα μέσα στη σωλήνα/καμινάδα του και να σκουπίσεις το περιττό υγρό, κάνει την ίδια δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #336 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 01:22 »
πολύ σωστά. και εγώ το κάνω πάντα αυτό όταν αφαιρώ το tank από τη βάση του για νανα το γεμίσω(αφαιρώντας παράλληλα και το επιστόμιο για να γίνει καλύτερος καθαρισμός)   περνώντας  μέσα από τον σωλήνα άτμισης μια χαρτοπετσέτα στρουφιγμένη σε στυλ κορδόνι που αφαιρεί οτι υπόλοιπο υγρού υπάρχει.
Αυτό που είπα εγώ είναι ότι ενδιάμεσα τινάγματα (πάντα όλο και κάποια σταγονίτσα πέφτει) αποτρέπουν στο να μαζευτούν πολλά και να μην αναγκαστούμε να τον απο-συναρμολογήσουμε για να καθαρίσουμε τον σωλήνα ενδιάμεσα στις αναπληρώσεις...
Τις τελευταίες μέρες έτσι όπως σας τα λέω μου δουλεύουν καλά οι GS AIR δεν έχω αυτές τις ενοχλητικές μπουρμπουλήθρες που είχα, sorry δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο, νέος ατμιστής είμαι, ότι ξέρω το έχω μάθει από εσάς εδώ και σας ευχαριστώ γι αυτό......
Υ.Γ.
Συμπλήρωσα σήμερα τη συλλογή μου όσον αφορά τους GS της Eleaf ( είχα ήδη GS ΑΙR και GSR ΑΙR M)
με τον GS AIR MS και τον GS TANK. δουλεύουν όλοι ΑΨΟΓΑ.....



Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #337 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 09:18 »
Γιώργο συμφωνώ... Το έκανα το κόλπο με την χαρτοπετσέτα κι εγώ, αλλά τελικά ηρέμησα από υπερτροφοδοσία από τότε που άρχισα να το τινάζω σαν θερμόμετρο και ενδιάμεσα.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #338 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 21:35 »
Έμεινα από αντίσταση Σαββατόβραδο και έβαλα μία καινούρια 1,5Ω που μου είχε ξεμείνει. Χάλια, όλο σκασίματα και υπερτροφοδοτήσεις.
Δευτέρα πρωί-πρωί θα την αλλάξω με 1,2Ω. Ούτε για back-up δεν κάνει...

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #339 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 10:32 »
Είναι να μη πέσεις στη σκάρτη αντίσταση. σου σπάει τα νεύρα. Ένας φίλος έκανε πρόσφατα παραγγελία στη fasttech και μου έβαλε και έμενα 10 αντιστάσεις 1.5 Ohm. Έχουν λίγο πιο φαρδύ λαστιχάκι στη κορυφή από αυτές που παίρνω από εδώ, ίσως είναι νέα "φουρνιά"...  τη δουλεύω τώρα μια βδομάδα - και κάτω από "σκληρές συνθήκες"-  και πάει σφαίρα. Πολύ ευχαριστημένος.
Πάντως έχει βγάλει αρκετές σκάρτες η Eleaf. 40 μέρες τώρα που ατμίζω έχω πετάξει 2 αντιστάσεις 1,2 Ohm την ίδια μέρα. Είναι να μη πέσεις στη περιπτωση

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #340 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 12:04 »
Φιλε Γιωργο και εγω ειμαι κατοχως του gs air m..
Διαβρέχεις καλα την αντισταση πριν την χρησιμοποιησεις και επειτα την αφηνεις 5-10 λεπτα μεσα στο tank για να διαβραχει καλα μονη της???
Στο λέω μηπως σου εχει ξεφύγει κατι τετοιο και δεν φταει η η αντίσταση..

φιλικά κωστας.....

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #341 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 13:25 »
φίλε Κώστα στη μια δεν αποκλείεται να βιάστηκα λίγο, η άλλη όμως δεν έπαιζε με τίποτα. Επίσης κάποιες τις άλλαξα πριν την ώρα τους - τώρα το καταλαβαίνω - επειδή νευρίαζα με τις μπουρμπουλίθρες και την υπερ-τροφοδοσία αλλά από τότε που κάνω το "τίναγμα του θερμόμετρου" κάθε τόσο, δεν έχω θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #342 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 16:27 »
οκ ειπα να το πω μηπως βοηθησω καπως... ;)
να μαστε καλα...

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #343 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 17:46 »
Σε ευχαριστώ πολύ Κώστα. Να πω επίσης ότι ο GS TANK ξεκινάει πολύ δύσκολα και κινδυνεύεις να χαλάσεις την αντίσταση. Ίσως επειδή είναι φτιαγμένος για πιο χαμηλές αντιστάσεις. (είχε αντίσταση 0.15 Οhm όταν τον πήρα και τον δουλευω με 1.5 και 1.2) Όταν όμως ξεκινήσει βγάζει πολύ ντουμανι

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #344 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 02:38 »
Πήρα σήμερα νέα παρτίδα κεφαλών 0.15 Νi200 για τον GS Tank και μάλλον βγήκαν ελαττωματικές.


Συγκεκριμένα και οι δύο που δοκίμασα κάποια στιγμή σταματούν να τροφοδοτούνται με υγρό. Με το πρώτο πότισμα (πριν το πρώτο γέμισμα) άτμισα για λίγο, όλα οκ. Μετά έπεσε η απόδοση, ακόμα και στους 315 βαθμούς νοιώθω σαν να ατμίζω στους... 200 και το iStick 40W βαράει temp protection αμέσως. Άνοιξα τον ατμοποιητή, πότισα πάλι την κεφαλή με το χέρι, όλα οκ... μετά από λίγο πάλι πάπαλα. Οι τρύπες τροφοδοσίας είναι κανονικά μέσα στο υγρό, δεν τις εμποδίζει κάτι. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να δοκιμάσω;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12146 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499695 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos