vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, treloneritis, th3ofilos

Twitter

eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #540 στις: Μαρτίου 22, 2016, 13:09 »
@margo έχεις κεφαλή με Kanthal 0.75Ω ή 1.2Ω?
Αν ναι δοκίμασε με αυτές να δούμε τι ένδειξει θα βγάλει.

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #541 στις: Μαρτίου 24, 2016, 12:17 »
Eυχαριστω. Το προβλημα μου ειναι οτι με το tapatalk που δεν βρισκω ουτε νηματα ουτε τιποτα. Θα μπαινω απο τη σελιδα. Συγγνωμη.

Λοιπον, δεν ξερω αν το θεμα μετακινηθηκε αλλα @e-spy, το κυριως θεμα μου ειναι οι αντιστασεις, ασχετα με το μοντακι.

Λοιπον, ευχαριστω ολους που απσντησαν, σημερα εβαλα αλλη νικελιου και παλι το ιδιο προβλημα σε ti-ni. !!! Τωρα το γυρισα σε βατ με την ιδια αντισταση...τι να κανω..εχω τρεις ωρες να ατμισω!

@doubt, δεν με ζαλιζει κσνεις, ισα ισα που πρεπει να ξερω..δεν ειναι δα και μεγαλη επιστημη να ξερεις τα βασικα

@kikas, δεν βγαζει temp protection. Σκετο protection γραφει..
Θα κανω αυτα που προτεινεις απλα αναρωτιεμαι..και στο μαγαζι που δοκιμασαν τη προηγουμενη βδομαδα τη φτασαν τερμα τη θερμοκρασισ και παλι η ιδια ενδειξη..επιπλεον...ποσο ασφαλες ειναι τοσο ψηλα??

Επισης εχω κανει ολα οπως τα λες και μονη μου πριν μια βδομαδα, βγαζει ατμο για μια δυο τζουρες...και μετα ξαναδουλευε μετα απο διωρο!!
Τωρα σε ελεγχο βατ πολλοι εδω μεσα μου ειπαν οτι ειναι επικινδυνο..αυτο εχω τωρα..σε θερμοκρασια...απελπιστηκα

Και μαλιστα στα 23 βατ με αντισταση νικελιου οπως ειπα 0,15 ωμ

Eνταξει..μετεφερε το σε πσρακαλω..αφου μου απαντησαν εδω δεν γινεται να τους σπαντησω σε αλλο νημα..επισης το θεμα ειναι η αντισταση, οχι κατεξοχην το μοντακι..

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μη δουλευεις τις αντιστάσεις νικελίου σε watt mode γιατί απλά δεν δουλευουν κι αν κατα τύχη δουλεψουν, ρουφάς μαζί και αγνωστο αριθμό  βλάβερών ουσιών .Εχει γραφτεί απειρες φορές πως δεν παίζουμε με αυτά . Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν καταλαβαίνεις .Πέτα την νικελιου και βάλε μια κανθαλ 1,2 ή 1,5  να ησυχάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #542 στις: Μαρτίου 29, 2016, 03:40 »
Μόλις άλλαξα,για πρώτη φορά,αντίσταση στον GS Tank που χρησιμοποιώ με το istick40. Είχα την 0.75 και έβαλα επίσης 0.75,με την διαφορά όμως ότι αυτή είναι πολύ πιο δυνατή από την προηγούμενη!! Εκεί που ήμουν στα 12watt κατέβηκα στα 10 και πάλι μου φαίνεται δυνατή!! Επίσης και ο θόρυβος ατμοποίησης είναι αρκετά πιο δυνατός και έχω και υδρατμούς στο drip tip που δεν είχα.  :dontknow:
Λέτε να είχε κάποιο θέμα η προηγούμενη? :hmmm:
Και είχα πάρει μία για να την δοκιμάσω,μου άρεσε και πήγα και πήρα πεντάδα! Αν το ήξερα θα έπαιρνα την 1.2  :(  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #543 στις: Μαρτίου 29, 2016, 04:16 »
Σε παουρ μοντ τη δουλευεις φανταζομαι..τον ιδιο ατμοποιητη εχουμε, χθες δοκιμασα 1,2 δεν μ αρεσε ασε που ανεβαζε πολλα βολτ. Σημερα ακομα στρωνω μια 0,75 ωμ, την βρηκα πολυ καλυτερη. Τωρα ειμαι στα 20 βατ, 4 βολτ, δειχνει 0,80 ωμ. Δεν δοκιμασα ιδια στο παρελθον για να συγκρινω. Πηρες τη γνησια της eleaf? Κοινο μειονεκτημα που βρηκα και στις δυο ειναι οτι θελουν στρωσιμο με πολυ αργο ρυθμο και ειναι κουραστικο. Κατα τα αλλα, εργοσιακες ειναι, δεν περιμενω θαυματα..θ ανεβω κι αλλα βατ οταν αρχισει να μην αποδιδει καλα..

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #544 στις: Μαρτίου 29, 2016, 04:46 »
Σε power mode είμαι,εννοείτε! Τις ni που είχε μέσα δεν τις δοκίμασα καν ακόμα.
Εμένα και στις δύο 0,75 μου έδειχνε 0,76. Την προηγούμενη,20watt που την δοκίμασα ήταν πολλά,μου έδινε αρκετά ζεστό ατμό και δεν μου άρεσε. Στα 12 την δούλευα και ήταν υπέροχη αντίσταση. Αυτή που έβαλα σήμερα την έχω στα 10watt και όπως είπα και πριν είναι και πάλι δυνατή. Δεν ξέρω τι παίζει,κάποια από τις 2 έχει θέμα.
Ναι γνήσιες της Eleaf και οι 2,αγορασμένες και από το ίδιο μαγαζί. Εχτές που δοκίμασα την παλιά στα 20watt μου έδωσε λίγο καμένο πάντως,οπότε δεν ξέρω αν πρέπει να την πας πιο πάνω! Δεν δοκίμασα την καινούρια να την πάω τόσο,μέχρι 18 την πήγα και σκότωνε  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #545 στις: Μαρτίου 29, 2016, 05:01 »
Αποψη μου, ισως και λανθασμενη βεβαια, εμενα.. πηγαινε να μου δωσει αισθηση καμενου στο στρωσιμο, οταν ανεβαζα πιο γρηγορα τα βατ. Θελει δυστυχως πολυ αργα, και με ρυθμους μισο βατ το πολυ πιο πανω τη φορα! Κι εμενα μου εδωσε ζεστο στα 12, αλλα μετα δεν εδινε και συνεχισα το ανεβασνα. Η 1,2 απογοητευτικη και εξισου αργη..πειραματισου, εστω οτι η μια σου  βγηκε ελαττωματικη. .δεν θα ξανασυμβει νομιζω. Παντως αφου και στα 10 βατ ...πετας..τι στεναχωριεσαι..περιεργο παντως, αν σκεφτεις οτι τις ξεκιναμε απο τα 8. Ποση ωρα την εχεις? Θα δειξει αν εστρωσε. Και μην ανεβαζεις γρηγορα..εμενα...μια μερα μου πηρε!! Δεν μου ξαναετυχε, τι να πω..ενα σου λεω..γρηγορα θ αλλαξουμε ατμο..:))

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #546 στις: Μαρτίου 29, 2016, 05:15 »
Nαι αλλά πια από τις 2 είναι η ελαττωματική? Ελπίζω αυτή που έχω τώρα αλλά φοβάμαι πως ήταν η προηγούμενη! :tongue_smilie:

H 1,2 γιατί δεν σου άρεσε?

Κανα 5ωρο την έχω. Σε καμία από τις 2 δεν πρόσεξα κάτι παράξενο στο στρώσιμο. Ανέβαινα σιγά-σιγά αλλά έγινε αμέσως το στρώσιμο.

Όσο αφορά τον gs tank ειλικρινά δεν έχω κανένα θέμα,μου αρέσει! Και ωραία γεύση δίνει και ντουμάνι και όμορφος είναι,ιδικά πάνω στο istick. Τουλάχιστον με την προηγούμενη αντίσταση ήταν υπέροχος. Ίσως δοκιμάσω και την 1,2 αν και έχω άλλες 4 0,75 ακόμα.

Βασικά αυτή που έχω τώρα κάνει σαν να πυροβολάει! Σαν να σκάει μέσα το υγρό...

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #547 στις: Μαρτίου 29, 2016, 09:00 »
Την 1,2 να την δουλεύετε πάνω από 13 watt για να παίζει σωστά.. Για εμένα το sweet spot της είναι στα 18-20 watt..

Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #548 στις: Μαρτίου 31, 2016, 02:24 »
Παιδιά εμένα το gs tank η 0.75 η κεφαλή  μου ανέβαζε συνέχεια υγρό

Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #549 στις: Μαρτίου 31, 2016, 08:04 »
Γενικά οι αντιστάσεις αυτές εχουν συχνα προβλήματα ανα παρτίδα (0.75- 1,2 -1,5). Οσο για τον  Gs tank το μονο καλο που εχει ειναι το χαμηλό υψος και γενικά το μέγεθος, αλλα μαλλον εκει βρίσκεται και το προβλημα του που έρχεται υγρο σχετικα εύκολα στο στόμα.  Στον φιλο που είπε να δουλεύουμε πάνω απο 13w   sweet spot18-20w    στον συγκεκριμένο ατμο απλα δεν γινεται , δύο καλές τζούρες σε αυτά τα  watt και ανάβει ολόκληρος. Μην ξεχνάτε αυτός ο ατμο θέλει αργες τζούρες ,  αν ξεχαστείς και τραβήξεις λιγο πιο γρηγορα το υγρο έρχεται φουλαριστο για το στομα σας.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2016, 10:17 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #550 στις: Μαρτίου 31, 2016, 08:06 »
Εμένα ο gs air και ο gs air-M τρέχουν υγρά από παντού, μου χαλάν οι πόλοι στα στικάκια. Δεν ξέρω αν φταίνε οι αντιστάσεις-κι έχω αλλάξει παααρα πολλές-αλλά θα τους αποσύρω...

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #551 στις: Μαρτίου 31, 2016, 12:38 »
Στον φιλο που είπε να δουλεύουμε πάνω απο 13w   sweet spot18-20w    στον συγκεκριμένο ατμο απλα δεν γινεται , δύο καλές τζούρες σε αυτά τα  watt και ανάβει ολόκληρος.

Εχω 2 τέτοιους και 2  Gs air2.. Σίγουρα γίνεται μια χαρά.. Εκει δουλεύει η αντίσταση σωστά. Η συγκεκριμένη (1,2) έχει range από 10-30 watt , στο γράφει και επάνω.. Μην προσπαθεις να την κάνεις να δουλέψει λοιπόν κάτω από 13w γιατί απλά δεν μπορεί να ατμοποιήσει σωστά.. Πάντα παίζει ρόλο και το υγρό που χρησιμοποιείς βέβαια, γιατί αυτό ρυθμίζει το πόσο γρήγορα βρέχεται το βαμβάκι.. Αυτά που σας λέω είναι για υγρό 50/50..

Επίσης , αν σου ανάβει αμέσως τσέκαρε μηπως ο αέρας σου είναι αρκετά κλειστός.. Αν είναι ανοιξε την βιδούλα αρκετά εώς τέρμα..



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εμένα ο gs air και ο gs air-M τρέχουν υγρά από παντού, μου χαλάν οι πόλοι στα στικάκια. Δεν ξέρω αν φταίνε οι αντιστάσεις-κι έχω αλλάξει παααρα πολλές-αλλά θα τους αποσύρω...

Οι αντιαστάσεις έχουν στο επάνω μέρος ένα διάφανο oring πλακέ.. Συνήθως όταν ανοιγεις να γεμίσεις και σκουπίζεις την αντίσταση, αν δεν είσαι προσεκτική , αυτό φεύγει και τότε αρχίζουν τα ποτάμια.. Σε άλλη περίπτωση δεν έχω παρατηρήσει διαρροές..

Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #552 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:05 »
50-50 relax kai supreme έχω εναλλάξ σε GS-tank ,αέρας τέρμα ανοιχτό, οταν ανέβω πάνω απο τα 15w χάνω σταδιακά τα αρώματα και ξεκινάει σιγα σιγα για το καμένο .

Επίσης για μένα είναι πάρα πολύ ζεστός ο καπνός, βέβαια αυτο είναι στο γούστο τού καθενός.

Μερικοί το προτιμούν κρύο ;D




Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #553 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:26 »


Οι αντιαστάσεις έχουν στο επάνω μέρος ένα διάφανο oring πλακέ.. Συνήθως όταν ανοιγεις να γεμίσεις και σκουπίζεις την αντίσταση, αν δεν είσαι προσεκτική , αυτό φεύγει και τότε αρχίζουν τα ποτάμια.. Σε άλλη περίπτωση δεν έχω παρατηρήσει διαρροές..
Θα το δοκιμάσω γιατί πραγματικά μου αρέσουν οι ατμοποιητές. Ευχαριστώ! :)

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #554 στις: Απριλίου 11, 2016, 04:10 »
Ο gs air 2 εχει αερατη τζουρα;
Ψαχνω εναν ατμο,με εργοστασιακες αντιστασεις,που να εζει αερατη τζουρα. Να ασχοληθω μαζι του η να κοιταξω προς αλλη κατευθυνση;;
Ευχαριστω!!

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240691 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 152 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12424 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan