vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 3 χρήστες
stsoulos, manoslykos, dallaskdp

Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #225 στις: Ιουνίου 12, 2011, 23:20 »
όταν τον σφίγγεις  είναι σφιχτή η τζούρα και συγχρόνως τροφοδοτείς περισσότερο υγρό στην αντίσταση
Σκέψου μόνο ότι για να τροφοδοτήσεις με το μέγιστο την αντίσταση με υγρό  κλίνει τις τρύπες και ρουφάς ( τροφοδοσία = 100% )

Άρα όταν είναι μισό κλειστές τότε έχεις  80%

PS :  το 80 είναι τυχαίως αριθμός

Σωστά! ;) :thumpup: :thumpup: :thumpup: :)

Αποσυνδεδεμένος gnikolaos

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #226 στις: Ιουνίου 13, 2011, 01:12 »
Ρε παιδια......προσπαθησα να διαβασω και να βγαλω μια ακρη για την αλλαγη φιτιλιου.......
46 σελιδες εχουν γραφτει στο αναλογο θεμα .......σημερα διαβασα καμια 15αρια  και συμπέρασμα δεν μπορεσα να βγαλω......καλωδια κεραιας διαβασα, φιτιλι ζιπο, πλεγμα, σακουλακι απο τσαι, συρματακι για τα πιατα.......και αλλα ......ελεος............
εχει αλλαξει κανεις φιτιλι??? .......μπορει να δωσει καποιος μια σαφη απαντηση για το τι ακριβως εκανε και τι χρησιμοποιησε???? και φυσικα αν πετυχε  η αλλαγη..........

Ευχαριστω......

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #227 στις: Ιουνίου 13, 2011, 01:21 »
Φιλε μου εαν δεν διαβασεις δεν θα καταλαβεις. Εχουν γινει πολλα πειραματα και βεβαια το αποτελεσμα εινε ικανοποιητικοτατο. Καλυτερος και απο καινουργιος γινετε. Δεν γινετε ομως καθε φορα που μπαινει καποιος να τα ξαναγραφουμε απο την αρχη. Θα μας βαλουν χερι στο τελος. Κανε μια υπομονη και πεσε στη μελετη εαν θες να γλυτωσεις λεφτα. Φιλικα παντα !!!

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #228 στις: Ιουνίου 13, 2011, 01:29 »
Σωστός ο Γιάννης,σε εκείνο το νήμα εχει φώτο, διάφορα υλικά, τρόπους για να το κάνεις, είναι πιο εύκολο να διαβάσεις εκεί παρά να στα ξαναγράψουμε εδώ. :yes:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #229 στις: Ιουνίου 13, 2011, 02:20 »
Ισως πάντως απο εκείνο το νήμα θα έπρεπε να συγκεντρώσουμε τους τρόπους που έπαιξαν ικανοποιητικά σε ένα κλειδωμένο (χωρίς σχόλια και πολύ μικρό σε έκταση) θέμα για να μπορεί να βγάλει κάποιος άκρη εύκολα.
Λίγοι έχουν το χρόνο να διαβάσουν 46 σελιδες, ειδικά αν ο ατμο τους δεν παίζει...

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #230 στις: Ιουνίου 13, 2011, 04:06 »
μπα, δεν θα έχει νόημα .. σε 2-3 μήνες θα έχουν ξεχαστεί όλα αυτά, όπως ξεχάστηκαν τα BlueFoam, τα καλαμάκια, τα ελατήρια κτλ. Με το ρυθμό που βγαίνουν νέοι ατμο, και που μας απασχόλησε τόσο ο Τ καλά ήταν. Από Σεπτέμβριο ποιος ξέρει τι θα φοράμε στις μπαταρίες μας  :))

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #231 στις: Ιουνίου 13, 2011, 10:04 »
Καλημέρα σε όλους!Είμαι ατμιστής εδώ κ 6μήνες περίπου κ τους 2 τελευταίους μήνες έχω το eGO-T Mega Atomizer(Nobacco) κ σε αντιθεση με το Joyetech δεν εχω ουτε διαροες,ουτε καποιο προβλημα στην αντοχη της μπαταρίας παρόλο που πέρασαν 2μηνες σχεδον!
Παντως καλο θα ηταν να κανουμε μια "ψαχτικη" στο θεμα εταιριων γιατι παρατηρησα κ αλλες σημαντικες διαφορες τουλαχιστον στην Nobacco κ την Joytech κ αυτο είναι η εγγυηση!!!Η Nobacco δεινει τουλαχιστον 28μερες(σε μπαταρίες 3μηνες!!!)ενω η Joytech δεινει σε ΟΛΑ D.O.A. κ αυτο για μενα λεει κατι...δε ξερω!
Το παραπανω σε 1 μεγαλη παρενθεση...οσο γενικα για το eGO-T τύπου Β ή LR (Mega Atomizer) τα σχολια μου ειναι παραπανω απο θετικα!
Χωρις μοντες(δεν ασχολουμαι με τετοια προς το παρον) το συγκεκριμενο κ εχει καλη αντοχη κ καλη ποιοτητα αποδοση γευσης σε σχεση με τα carto!
Εγω παντως θα συνεχισω ανεπιφυλακτα με το συγκεκριμενο ατμο.

Αποσυνδεδεμένος gnikolaos

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #232 στις: Ιουνίου 13, 2011, 10:25 »
φιλε μου καλημερα.......εχεις 6 μηνες που ατμιζεις και μολις σημερα εκανες λογαριασμο στο sait..........
γνωριζεις πολλες λεπτομέρειες για αυτα που λες ..... διαβασα και τα δυο post  που εχεις  γραψει σημερα πρωτη μερα της εγγραφης σου και ειναι και τα δυο διαφημιστικα μιας εταιρίας ..............
δεν συνηθιζω να τρωω κουτοχορτο καθε Δευτερα πρωι πρωι.......
συγγνωμη για το ύφος μου αλλα δεν μου αρεσει να υποτιμούν την νοημοσύνη μου........ :yes:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #233 στις: Ιουνίου 13, 2011, 10:47 »
Mπορεί να φανηκε σα να κάνω διαφημιση αλλα δεν ειναι ετσι απλα συγκρινω κ λεω την αποψη μου!Δεν ηθελα να φανει το ποστ μου σαν κατι τετοιο κ οφειλω να ζητησω συγνωμη αν ετσι εδειξε!
Απ την αλλη,βεβαια,δεν ειναι διαφημιση το να λες καποιες διαπισωσεις που μπορει να παρατηρησεις!Ακομη,εχω διαβασει στο φορουμ πριν γραψω κ εψαξα πολυ πριν αγορασω και εξ ου κ οι διαπιστωσεις-παρατηρησεις μου!Δεν ανεφερα αλλωστε να παρει καποιος απ τη συγκεκριμενη εταιρεια κ ουτε με διαφερει αυτο!Τελος,οι παραπανω παρατηρησεις μου εγιναν λογω αναφορας στο φορουμ απο πολλους πως το Joytech eGO-T τυπου B ειχε πολλα προβληματα,οπως πχ διαροες,καμενος ατμο κλπ.

Υ.Γ.>εγω κανω διαφημιση τη στιγμη που αλλοι ποσταρουν απο διαφορα σαιτ προτασεις αγορων κ το εν λογω φορουμ εχει διαφιμηστικο εταιρειας?!? LOL

Αποσυνδεδεμένος gnikolaos

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #234 στις: Ιουνίου 13, 2011, 11:06 »
φιλε μου εγω βλεπω εναν λογαριασμο που ανοίχτηκε σημερα και εχει γραψει μολις δυο μηνυματα/διαφημηση για καποιο καταστημα.........
ναι το sait εχει διαφημισεις οπως ολα τα sait.......αλλα ο ρολος τους ειναι ξεκαθαρος...........δεν παρουσιαζονται σαν ευχαριστημένοι πελατες καποιου καταστηματος και μας προτρεπουν να παμε και εμεις εκει να ψωνισουμε..........
Τελος παντων φιλε μου......οτι ειχα να πω το ειπα.............ευχαριστω για τον διαλογο..............

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #235 στις: Ιουνίου 13, 2011, 11:07 »
Y.Γ.2>Για να μην υπαρχουν τετοια παρατραγουδα περι διαφιμησης θα προτεινα τοτε να αλλαξει η ετικετα στο θεμα μιας κ κανει αναφορα μονο στον ατμο της Joytech,ετσι θα μπορεσουμε ολοι οσοι θελουμε να πουμε 2 λογια για τον συγκεκριμενο ατμο ανεξαρτητου εταιρειας(μιας κ ειναι πολλες αυτες που το διαθετουν)!

Κ για να επανελθω στο θεμα του ατμο τυπου Β ή οπως αλλιως ονομαζεται,γενικα ειναι απ τους πιο ικανοποιητικους ποθ εχουν ως τωρα υπαρξει κ ελπιζω πως αυτο ειναι μια καλη αρχη για τους ατμιστες με απαιτησεις αλλα κ απλοτητα στο θεμα ατμισματος.
Θα ηταν βεβαια πιο ικανοποιητικο ειδικα οι μπαταριες,διοτι αν αναλογιστει κανεις πως κινητου κανει τα ιδια λεφτα κ κραταει χρονια,(οπως κ οι ατμο) να εχουν περισσοτερη διαρκεια ζωης γενικα κ πανω απο 1μηνα μιας κ στην εποχη που ζουμε ακομη κ το 1euro εχει αξια για το που κ πως θα το διαθεσεις!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #236 στις: Ιουνίου 13, 2011, 14:19 »
Steamboy, οι διαφημίσεις του φόρουμ είναι απλώς χώρος που παραχωρείται και δεν πρέπει να επηρεάζουν κανέναν στη διατύπωση των απόψεών του. Αυτό έχει αποσαφηνιστεί πολλές φορές από τη διαχείριση. Αναφέρεται μάλιστα και στα αρχικά θέματα του φόρουμ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40669.html#msg40669

Όσο για τον τίτλο του θέματος, έχεις δίκιο. Είναι κάτι που έχει απασχολήσει και τη διαχείριση αρκετές φορές. Δεν είναι πρακτικό να έχουμε δέκα θέματα για τον ίδιο ατμοποιητή ανάλογα με την εταιρία ή το κατάστημα που τα πουλάει. Το σωστό και πρακτικό είναι να υπάρχει ένα κοινό θέμα και να γίνονται εκεί και οι συζητήσεις και οι συγκρίσεις μεταξύ μοντέλων του ίδιου τύπου από διαφορετικές εταιρίες ή καταστήματα.
Αυτό συμβαίνει όμως γιατί όταν πρωτοεμφανίζεται ένα καινούργιο προϊόν μπορεί να διατίθεται μόνο από μία συγκεκριμένη εταιρία ή κατάστημα. Στην πορεία εμφανίζεται το ίδιο η με παραλλαγές και σε άλλες εταιρίες ή καταστήματα ή και με διαφορετικές ονομασίες. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να αλλάξει ο τίτλος του θέματος κατόπιν εορτής και αυτό ακριβώς έγινε τώρα στο παρόν θέμα. Θα γίνει προσπάθεια να ακολουθηθεί το ίδιο σκεπτικό και με άλλα παρόμοια θέματα.

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #237 στις: Ιουνίου 13, 2011, 18:26 »
Mια που μιλάτε για τους atmopoiites τον 2 εταιρειών θα ήθελα να ρωτήσω kati.an έχω μπαταρίες από joythec μπορώ να χρησιμοποιήσω ατμό από την nobacco? η μήπως έχουν αλλα κουμπώματα...ty:)

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #238 στις: Ιουνίου 13, 2011, 18:29 »
sorry για το ego-t μιλάω..

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #239 στις: Ιουνίου 13, 2011, 18:32 »
sorry για το ego-t μιλάω..

Ναι μπορείς  είναι  τα ίδια όλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 109 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 100 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601134 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191053 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152512 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11504 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346173 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147722 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8452 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545977 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F