vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 10 χρήστες
vasim, kyrgiannis, bokostas, jajavax, Milarepa, Ducati.Jimakos, antre, Aoratix, camber, FaniFox

Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #120 στις: Ιουνίου 05, 2011, 14:48 »
Μόλις παρήγγειλα κι εγώ έναν eGo-T B για να ξεσκουριάσω λίγο τα χέρια μου....καιρό έχω να αλλάξω φιτίλι. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :)) :))

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #121 στις: Ιουνίου 05, 2011, 16:37 »
Ναι

Αποσυνδεδεμένος gnikolaos

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #122 στις: Ιουνίου 05, 2011, 20:56 »
τριτη μερα σημερα που το χρησιμοποιώ και το γουσταρω πολυ, δεν σκέφτηκα καθολου να ξαναστριψω   τσιγαρο.........αλλα ρε παιδια ελεος.........
ρουφαω και μου ερχεται υγρο στο στομα, σημερα ετρεξε και απο κατω λιγο, εχω και μια γευση καμμενου στο στομα..........τριτη μερα τοσα πολλα προβληματα?????  απογοητευση σε αυτον τον τομεα, τον τομεα της αξιοπιστιας......δεν υπαρχει κατι πιο αξιοπιστο??? απλα   να βαζεις υγρο καθε μερα και τιποτα αλλο να μην σε νοιαζει...........

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 05, 2011, 21:45 »
τριτη μερα σημερα που το χρησιμοποιώ και το γουσταρω πολυ, δεν σκέφτηκα καθολου να ξαναστριψω   τσιγαρο.........αλλα ρε παιδια ελεος.........
ρουφαω και μου ερχεται υγρο στο στομα, σημερα ετρεξε και απο κατω λιγο, εχω και μια γευση καμμενου στο στομα..........τριτη μερα τοσα πολλα προβληματα?????  απογοητευση σε αυτον τον τομεα, τον τομεα της αξιοπιστιας......δεν υπαρχει κατι πιο αξιοπιστο??? απλα   να βαζεις υγρο καθε μερα και τιποτα αλλο να μην σε νοιαζει...........

Το είχα και εγώ το πρόβλημα  με lr  b    ,   δεν ξέρω αν είναι σωστό , αλλά παρατήρησα ότι αυτό γίνεται όταν  κοντεύει  να  τελειώσει η μπαταρία  , αλλάζω μπαταρία  και μετά  είναι οκ  .  Δοκίμασε το  .

Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 06, 2011, 01:32 »
τριτη μερα σημερα που το χρησιμοποιώ και το γουσταρω πολυ, δεν σκέφτηκα καθολου να ξαναστριψω   τσιγαρο.........αλλα ρε παιδια ελεος.........
ρουφαω και μου ερχεται υγρο στο στομα, σημερα ετρεξε και απο κατω λιγο, εχω και μια γευση καμμενου στο στομα..........τριτη μερα τοσα πολλα προβληματα?????  απογοητευση σε αυτον τον τομεα, τον τομεα της αξιοπιστιας......δεν υπαρχει κατι πιο αξιοπιστο??? απλα   να βαζεις υγρο καθε μερα και τιποτα αλλο να μην σε νοιαζει...........

Μου συμβαίνει κι εμένα αυτό, δηλαδή ένω με τους Β ατμποποιητές υπάρχει πολύ καλύτερο "χτύπημα", μεγάλη ποσότητα υγρού στο τανκ, δεν υπάρχει πια το φαινόμενο καμμένης γεύσης, η διαρροή υγρού συνεχίζει να υπάρχει, ίσως όχι τόσο συχνά σε σχέση με τους τύπου Α.
Δεν είναι θέμα ότι μπόρει να έτυχα σε προβλημματικό ατμοποιήτη γιατί έχω αγοράσει 2 και συμβαίνει και στους 2 , επίσεις δεν πρέπει να είναι θέμα γεμάτης ή άδειας μπαταριάς,  το έχω τεστάρει και έχει συμβεί και στις 2 περιπτώσεις. Απλά αυτό που κατάλαβα είναι ότι για να περιοριστεί το φαινόμενο της διαρροής υγρού θα πρέπει  οι τζούρες να είναι κοφτές και όχι μεγάλης έντασης.
Ενδεικτικό αυτού είναι ότι όταν ατμίζω στο σπίτι είναι πολύ σπάνιο να έχω διαρροή, ένω στην δουλειά και σε ώρες στρες και άγχους που ατμίζω συμβαίνει συχνά, αυτό γιατί στο σπίτι λόγω χαλαρής κατάστασης ατμίζω και πιό χάλαρά.
 

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #125 στις: Ιουνίου 06, 2011, 14:27 »
10 μέρες με την Βουβουζέλα... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Μετά από 10 μέρες συνεχής χρήσης της....
εξακολουθώ να λέω ότι είναι από τους καλύτερους ατμοποιητές τύπου tank που έχω δοκιμάσει.

Τα πολύ καλά του χαρακτηριστικά του(για τα γούστα μου), τα έχω προαναφέρει σε προηγούμενες αναφορές μου.

Η δοκιμή...,  μάλλον η χρήση θα έλεγα καλύτερα την έκανα με υγρό VG (που μόνο VG χρησιμοποιώ),
και δεν είχα καμία διαρροή, και καμία δυσλειτουργία.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει στον εν λόγο ατμοποιητή,  PG υγρό, δεν έχω PG υγρό, και έτσι δεν μπορώ να φέρω καμία γνώμη για το πως λειτουργεί.

Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα (πάντα για τα δικά μου γούστα), λόγο της καλής του λειτουργίας και πρακτικότητας (μεγάλη αμπούλα).

Τέλος η δοκιμή του, ναι στην χρήση του από εμένα... :thumpup: :laugh1:

Μετά το καλό μαμ που έκανα.... τώρα θα αρπάξω ένα από τα άλλα ατμιστικά μου καλούδια για να συνεχίσω την ατμιστική μου απόλαυση :thumpup: :thumpup:

Έχω αυτό το ατμιστικό χάλι..... :) Θέλω ανα 2 μέρες να κάνω εναλλαγή ατμιστικών συσκευών, ή ατμιστικών συνθέσεων, και μην σας πω ότι την εναλλαγή την κάνω και εντός της ημέρας :)) :))
Για αυτό και σχεδόν ποτέ μου, δεν έχω την ακριβή μέτρηση του χρόνου ζωής των ατμοποιητών που έχω και χρησιμοποιώ... γιατί κάνω συνεχείς εναλλαγές ατμιστικών καλουδιών :thumpup:

Ένα μόνο ξέρω....(και το έχω αναφέρει σε παλιότερα μηνύματά μου.......
Με βλέπουν οι μπαταρίες και τρομάζουν...... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Καλό σας απόγευμα... :thumpup:
fotis67

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #126 στις: Ιουνίου 06, 2011, 14:55 »
Η δοκιμή...,  μάλλον η χρήση θα έλεγα καλύτερα την έκανα με υγρό VG (που μόνο VG χρησιμοποιώ),
και δεν είχα καμία διαρροή, και καμία δυσλειτουργία.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει στον εν λόγο ατμοποιητή,  PG υγρό, δεν έχω PG υγρό, και έτσι δεν μπορώ να φέρω καμία γνώμη για το πως λειτουργεί.
Μου κάνει εντύπωση που χρησιμοποιείς αποκλειστικά VG και δεν έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα μέχρι στιγμής...από ότι έχω καταλάβει η VG έχει ένα θέμα στη καλή ροή του υγρού μέσα στον ατμοποιητή. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #127 στις: Ιουνίου 06, 2011, 15:02 »
Φίλε μου θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις έναν απλό ατμοποιητή 510 ή 510 lr.Εγώ εκεί κατέληξα μετά από δοκιμές με tank ατμοποιητές.Ούτε διαρροές ούτε τίποτα.Καλύτερο hit και γεύση απλά θέλει ποιο συχνό γέμισμα.Δοκίμασε και θα με θυμηθείς.Μη το παρατάς το άθλημα.....

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #128 στις: Ιουνίου 06, 2011, 15:52 »
10 μέρες με την Βουβουζέλα... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Μετά από 10 μέρες συνεχής χρήσης της....
εξακολουθώ να λέω ότι είναι από τους καλύτερους ατμοποιητές τύπου tank που έχω δοκιμάσει.

Τα πολύ καλά του χαρακτηριστικά του(για τα γούστα μου), τα έχω προαναφέρει σε προηγούμενες αναφορές μου.

Η δοκιμή...,  μάλλον η χρήση θα έλεγα καλύτερα την έκανα με υγρό VG (που μόνο VG χρησιμοποιώ),
και δεν είχα καμία διαρροή, και καμία δυσλειτουργία.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει στον εν λόγο ατμοποιητή,  PG υγρό, δεν έχω PG υγρό, και έτσι δεν μπορώ να φέρω καμία γνώμη για το πως λειτουργεί.

Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα (πάντα για τα δικά μου γούστα), λόγο της καλής του λειτουργίας και πρακτικότητας (μεγάλη αμπούλα).

Τέλος η δοκιμή του, ναι στην χρήση του από εμένα... :thumpup: :laugh1:

Μετά το καλό μαμ που έκανα.... τώρα θα αρπάξω ένα από τα άλλα ατμιστικά μου καλούδια για να συνεχίσω την ατμιστική μου απόλαυση :thumpup: :thumpup:

Έχω αυτό το ατμιστικό χάλι..... :) Θέλω ανα 2 μέρες να κάνω εναλλαγή ατμιστικών συσκευών, ή ατμιστικών συνθέσεων, και μην σας πω ότι την εναλλαγή την κάνω και εντός της ημέρας :)) :))
Για αυτό και σχεδόν ποτέ μου, δεν έχω την ακριβή μέτρηση του χρόνου ζωής των ατμοποιητών που έχω και χρησιμοποιώ... γιατί κάνω συνεχείς εναλλαγές ατμιστικών καλουδιών :thumpup:

Ένα μόνο ξέρω....(και το έχω αναφέρει σε παλιότερα μηνύματά μου.......
Με βλέπουν οι μπαταρίες και τρομάζουν...... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Καλό σας απόγευμα... :thumpup:
fotis67

Καλο θα ηταν να μας πεις τι υγρο χρησιμοποιεις και στο περιπου τι χρηση εχεις κανει με τον συγκεκριμενο ατμο. Την μια λες 10 μερες συνεχους χρησης και μετα λες οτι κανεις εναλλαγες ατμο καθε μερα. Δηλ. με τον συγκεκριμενο ατμο ας πουμε ποσα ml υπολογιζεις οτι ατμισες; Ετσι μονο θα καταλαβουμε πως την εννοεις την...αντοχη του. Για π.χ. οταν εγω λεω οτι ατμιζω μια μερα με εναν ατμο, μιλω περιπου για 5-6ml 18mg :)

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #129 στις: Ιουνίου 06, 2011, 16:41 »
Καλο θα ηταν να μας πεις τι υγρο χρησιμοποιεις και στο περιπου τι χρηση εχεις κανει με τον συγκεκριμενο ατμο. Την μια λες 10 μερες συνεχους χρησης και μετα λες οτι κανεις εναλλαγες ατμο καθε μερα.
Εγώ πάντως κατάλαβα ότι για 10 μέρες χρησιμοποιούσε συνεχώς τον συγκεκριμένο ατμοποιητή και τώρα που τελείωσε τη 10ήμερη δοκιμή-χρήση για τεστάρισμα, θα συνεχίσει το παλιό του  "χόμπι" που είναι η εναλλαγή "ατμιστικών καλουδιών", όπως ανέφερε. Πάντως την απορία που είχες σχετικά με το υγρό που χρησιμοποιεί και κατά πόσο την έχω και γω! ;)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #130 στις: Ιουνίου 06, 2011, 16:48 »
Για να μην εχετε απορια ριξτε μια ματια στο αβαταρ του fotis67 (ECOpure intellcig)  :thumpup:  Εγω τουλαχιστον ετσι το βλεπω  ;)

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #131 στις: Ιουνίου 06, 2011, 17:03 »
Για να μην εχετε απορια ριξτε μια ματια στο αβαταρ του fotis67 (ECOpure intellcig)  :thumpup:  Εγω τουλαχιστον ετσι το βλεπω  ;)
To θέμα είναι ότι απ'το avatar δεν μπορούμε να καταλάβουμε πόσα ml καταναλώνει ημερησίως και σε τι περιεκτικότητα. ;)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #132 στις: Ιουνίου 06, 2011, 17:27 »
μολις παρελαβα 4 τεμαχια αυριο θα σας πω πρωτες εντυπωσεις
ποντμαρλευ απο που καταγεσαι;

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #133 στις: Ιουνίου 06, 2011, 17:36 »
μολις παρελαβα 4 τεμαχια αυριο θα σας πω πρωτες εντυπωσεις
ποντμαρλευ απο που καταγεσαι;

Και γω περιμένω έναν αύριο. Από Αριδαία αν την έχεις ακουστά (είναι κανά τέταρο-εικοσάλεπτο από Έδεσσα), αλλά μένω Ηράκλειο τώρα (λόγω σπουδών). Εσυ;
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #134 στις: Ιουνίου 06, 2011, 17:39 »
παντως τραβαει πολυ καλα και στα 5mg εχει χτυπημα καλο
πατριδα πτολεμαιδα ειμαι πολυ κοντα ειμαστε οταν ερθεις να βρεθουμε
ΜΑΚΗΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2011, 17:46 από zantos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 69 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601068 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191018 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152448 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11463 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346124 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147676 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8403 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545914 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33259 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F