vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, Tem, camber

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος teo46

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • No Half Measures
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #420 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 23:07 »
σκέφτομαι για αγορά τον μίνι και θέλω να τον δουλεύω με τιν 1.2 αντιστάσει αξίζει οι βγαζουνε συνεχεία καμένο? και απο γευσει πως πάνε και απο ντουμάνι?
καμμενο δεν εχω παρει μεχρι τα 22watt.. απο εκει και πανω ειναι πολυ ζεστος ο ατμος για τα γουστα μου.


τωρα απο γευση ντουμανι ειναι υπερανω κριτικης...για πνευμονικες παντα.

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #421 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 23:25 »
σκέφτομαι για αγορά τον μίνι και θέλω να τον δουλεύω με τιν 1.2 αντιστάσει αξίζει οι βγαζουνε συνεχεία καμένο? και απο γευσει πως πάνε και απο ντουμάνι?
Εχω και τον μινι και τον μεγαλο, καμμενο δεν εχει βγαλει ποτε ,γευση πολυ καλη ντουμανι αρκετο, αλλα εχουν προβληματα διαρροων(απο τις τρυπες) και οι δυο με τις εργοστασιακες αντιστασεις 0,5 & 1,2(εχω αλλαξει 4,5), με τις επισκευασιμες οχι.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #422 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 00:13 »
Εγώ πάλι με τον mini, αν εξαιρέσω την αστοχία της μιας εργοστασιακής 1.2(ούτε γεύση, ούτε ατμός) διαρροή δεν είχα,
ούτε και με αυτή την κεφαλή.
Το επισκευάσιμο το έχω στήσει με απλές αντιστάσεις και mc, από 0,4 ως 1,6Ω,
με σύρματα 25, 28, 30 και 32 και το απολαμβάνω, μ' έχει ενθουσιάσει :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #423 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 10:15 »
Μόλις έμπλεξα κι εγώ με τον πρώτο επισκευάσιμο λοιπόν, αφού με έπεισε -και με το παραπάνω θα έλεγα- η ποιότητα του nano δεν το σκέφτηκα και πολύ και έτρεξα για τον mini. Ένα παραπάνω βέβαια και για το γεγονός ότι παίρνουν τις ίδιες κεφαλές. ;)

Πήρα και σύρμα των 0.25, απ'το βίντεο του Ρένου είδα ότι με τέτοιο σύρμα και 8 σπείρες έβγαλε αντίσταση γύρω στα 1.2ohm, ότι πρέπει για τα γούστα μου. Αφού βέβαια "κάψω" τις δύο πρώτες αντιστάσεις που περιέχονται στη συσκευασία των 0.5ohm αρχίζουν και για μένα οι επισκευές!

Ωραίο tank, άσχετο αλλά ήθελα να το πω.! :D

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #424 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 11:14 »
Μην βασίζεσαι στα βιντεάκια για να φτιάξεις στα ohm που θέλεις την αντίσταση! Αν δεν έχεις ηλεκτρονικό mod θα σου πρότεινα να πάρεις ένα ohm meter.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #425 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 11:53 »
Έχω το istick 30 αυτή τη στιγμή και σύντομα λέω να πάρω και το 50άρι, ίσως να μην μετράνε ακριβώς τις αντιστάσεις αλλά δεν ξεφεύγουν και πέρα απ'το 1, άντε βία 2ohms πιστεύω..
Δεν έχω θέμα και με sub βέβαια απλώς ανάφερα τα 1.2ohm σαν μια μέση λύση που επιθυμώ να χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση μεταξύ δύναμης και οικονομίας. Εννοείται πως δεν θα έχω κι ιδιαίτερο πρόβλημα αν μου βγει λιγότερο ή περισσότερο μια αντίσταση αρκεί τα ποσοστά να μην είναι ακραία, θα δείξει.. :)

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #426 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 12:04 »
Μια χαρά είσαι! Απλά αυτό στο είπα γιατί με 25αρι σύρμα και 8 σπείρες... λίγο δύσκολο να βγάλεις 1.2ohm! Κάποιο "μπέρδεμα" έγινε στο βίντεο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #427 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 12:19 »
Δεν θέλω να σας βάλω ξανά σε κουβέντα που υποθέτω ότι έχει ήδη συζητηθεί αλλά στο πολύ περίπου θα μπορούσε κάποιος να πει με τι σύρμα και πόσες σπείρες θα μπορούσαμε να βγάλουμε μια αντίσταση εκεί, γύρω στα 1.κάτι ohms; Δεν ψάχνω τα απόλυτα νούμερα βέβαια, θα ήθελα απλά να παίζω κάτι παραπάνω από τα sub-ohms και μέχρι τα 1.5 νομίζω είναι υπέρ αρκετά.
Έχω ήδη πάρει όπως είπα και νωρίτερα 0.25άρι σύρμα, αν μπορούσα να το πετύχω με αυτό θα ήταν το ιδανικό, δεν υπάρχει πρόβλημα να πάρω κι άλλο σύρμα βέβαια αν δεν παίζει τέτοιο σενάριο, μικρό το κακό. ;)




Edit: Φυσικά δεν θα άντεχα την αναμονή και το έριξα το πρώτο πείραμα, 0,25 σύρμα και 8 σπείρες μας έδωσε αντίσταση στα 1.5 σύμφωνα με το istick, πριν σφίξω καλά τα βιδάκια έγραψε 1.3 ohms πάντως και είπα πως έπιασα την απόλυτη επιτυχία με την πρώτη φορά.. :laugh1:
Τι ωραία διαδικασία, η πρώτη μου επισκευή και καταλαβαίνετε..!  :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2015, 13:55 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #428 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 14:53 »
Δες αυτο το link. Ειναι υπολογιστης συρματων /αντιστασεων/ σπειρων . Πολυ ενδιαφερον και με πολυ χρησιμες πληροφοριες. Παιξε με τις τιμες και θα καταλαβεις αρκετα πραγματα. Εγω με αυτο μαθαινω μεχρι τωρα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #429 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 14:59 »
Αυτό ακριβώς χρειαζόμουν κι ακόμα δεν κατάφερα να βρω, να είσαι καλά! :)


Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #430 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 15:21 »
Παιδια σκεφτομαι για αγορα του nano,αφου εχω ακουσει τοσο θετικα σχολια!2 ερωτησεις εχω να κανω,το montecristo ειναι αξιοπιστο μαγαζι?εχει 29 ευρω τον ατμοποιητη,ενδιαφερομαι για γνησιο κ οχι κλωνο!και 2ον εχω μπαταρια aspire vv 1600,στα ποσα volt να παιζω την 1,2 αντισταση?για την 0,5 βλεπουμε αργοτερα για αγορα i stick 30.Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #431 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 17:16 »
Και μόλις πειραματίστηκα στην κατασκευή μιας εργοστασιακής κεφαλής, ήταν να μην πάρω σύρμα και βαμβάκι στα χέρια τελικά..

...η αντίσταση που κατάφερα με 7 σπείρες αυτή τη φορά ήταν και πάλι στο 1.5ohm, δεν είναι ότι ήθελα να πετύχω όμως δούλεψε με την πρώτη δοκιμή και η γεύση που δίνει είναι απίθανη, για να δούμε πόσο θα κρατήσει αυτό το πράγμα.. δηλώνω υπερήφανος για το κατόρθωμα κι ας είναι κάτι που το κάνει και 10χρονο παιδί αν θέλει, χόμπι θα το κάνω μου φαίνεται! :D

Μια ερώτηση τώρα, τέτοια σύρματα (karthan) μπορούμε να βρούμε σε άλλα καταστήματα, εκτός ηλεκτρονικών τσιγάρων δηλαδή; Σκέφτομαι να επισκεφτώ ένα κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών, λέτε να βρω τέτοιο πράμα;

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #432 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 18:45 »
Παιδια σκεφτομαι για αγορα του nano,αφου εχω ακουσει τοσο θετικα σχολια!2 ερωτησεις εχω να κανω,το montecristo ειναι αξιοπιστο μαγαζι?εχει 29 ευρω τον ατμοποιητη,ενδιαφερομαι για γνησιο κ οχι κλωνο!και 2ον εχω μπαταρια aspire vv 1600,στα ποσα volt να παιζω την 1,2 αντισταση?για την 0,5 βλεπουμε αργοτερα για αγορα i stick 30.Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!


Φίλε μου θα σου απαντήσω στην πρώτη σου ερώτηση καθώς παράγγειλα από montecristo πριν περίπου δυο εβδομάδες τον Mini κ τον Nano, μίλησα με το μαγαζί κ πρόκειται για Original προϊών κ όχι κλώνο, η παραγγελία έγινε πέμπτη, παρασκευή τον είχα Σαλόνικα, προσεγμένη  συσκευασία, αποδείξεις , σφραγισμένα κουτιά, ταμπελάκια για τσεκ γνησιοτητας στην Kanger  κτλ κτλ  όλα καλά!!

Αν το έχεις κ με τις πνευμονικές προχώρα άφοβα  :)

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #433 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 19:08 »
Να σου πω την αληθεια φιλε μου ειμαι νεος ατμιστης,1,5μηνα,και τη θελω τη σφιχτη τσιγαρισια τζουρα ακομα.Αν ξερεις σε σχεση με το ναυτιλο το μινι πως ειναι οι τζουρες του νανο?Φανταζομαι στην πρωτη τρυπα ο νανο θα ειναι καπως σφιχτη!Υπαρχει προβλημα απο δοκιμες στην επαρχια απο υγρα,ατμοποιητες,τα παντα!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #434 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 19:20 »
Η αλήθεια για τα subtanks της kangertech είναι ότι οι τζούρες που δίνουν είναι αρκετά αεράτες σε οποιαδήποτε ρύθμιση, άντε ίσως αν φέρεις το δαχτυλίδι της ρύθμισης στο μέσο της μονής τρύπας να καταφέρεις να περιορίσεις αρκετά την εισαγωγή. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό αυτό βέβαια μιας και στη συγκεκριμένη θέση δεν υπάρχει το χαρακτηριστικό "κλικ" που ασφαλίζει κατά κάποιο τρόπο το εν λόγω δαχτυλίδι..
Κι εγώ δεν ήμουν των πνευμονικών αλλά με τα subtanks της εταιρίας έγινα φανατικός.! Μέχρι και στα παλιά μου ηλεκτρονικά τσιγάρα που δοκιμάσω πότε πότε αναζητώ αυτή την εισαγωγή αέρα, κάτι που φυσικά δεν παίρνω ποτέ.! :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 24 6111 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 05:02
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117067 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825218 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9100 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569321 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244357 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1940 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1276 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog