vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 5 χρήστες
th3ofilos, Mimhsdr, Buliwyf, GeorgeGTS, vasim

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #165 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 23:08 »

http://www.fasttech.com/products/0/10006473/2066200-infinite-kayfun-v4-styled-rta-rebuildable-tank
αναφέρει  infinite;διότι είναι καλύτερος από τον μαμά, με ενa καρο ανταλλακτικά

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


http://www.fasttech.com/products/0/10006473/2078203-hotcig-kayfun-v4-styled-rta-rebuildable-tank
καλούτσικος,δεν φτάνει τον hotcig με τίποτα

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #166 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 23:16 »
το καλυτερος ειναι σχετικο,ο γνησιος ειναι ss 316 και αυτος ειναι ss 304.διαλεγεις και παιρνεις.εγω προσωπικα πηρα κλωνο με ss 304 και 20 ευρουλακια μονο.τον εχω πανω απο μηνα και δουλευει ρολοι.για εμενα οι διαφορες των 2 ss ειναι αμελητεες.................για εμενα ομως μην παρεξηγηθω.

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #167 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 23:38 »
316.... εδώ είμαστε http://www.desire-ecig.com/RBA-RDA/Kayfun-V4-1-1-Clone  πολύ καλός ,αλλα όχι σαν τον infinite, sorry ρε παλικάρι,ότι αφορά kayfun και erlkonigin την έχω ψάξει πολύ την υπόθεση

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #168 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 23:43 »
Παιδια υπάρχει ελληνικο καταστημα που να έχει κλωνο του Derringer?

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #169 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 22:37 »
Θα φέρω εγώ κλώνο derringer λογικά αρχές Μαρτίου θα είναι εδώ  γύρω στα 10 κομμάτια.. δεν έχω βρει κανένα που να το έχει εδώ Ελλάδα ακόμη. .

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Έχω ένα orchid v4, στο οποίο από δική μου πατάτα, βίδωσα στραβά την βίδα αναπλήρωσης από κάτω με αποτέλεσμα να βγάζει λίγο υγρό. Καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω γιατί δεν ξέρω αν χάλασαν οι βόλτες της βίδας ή της βάσης.

Θα ήθελα όσοι έχουν εμπειρία από Kayfun v4 και Subtank Mini, να μου πουν την άποψή τους όσον αφορά τη γεύση και το Air Flow των 2 αυτών επισκευάσημων.


HOTCIG KAYFUN v4


KANGER SUBTANK MINI

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
καταρχιν ο subtank δεν ειναι επισκεαυσιμος , ειναι εργοστασιακος με extra επισκευασιμο ντεκ


εντελως ακυρη συγκριση , μιλαμε για μερα με τη νυχτα και φυσικα τα συν ειναι προς τον καυφουν

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Καυφούν χωρίς δεύτερη σκέψη.

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα. Κάτοχος και των 2 ατμοποιητών.


Kayfun V4:
καλύτερη γεύση, λιγότερη παροχή αέρα (αδύνατον να κάνεις πνευμονική τζούρα), λιγότερα ντουμάνια, διάφορα προβλήματα με τα 41 κομμάτια του με σημαντικότερο ότι με το ανοιγοκλείσιμο της παροχής υγρού κάποια στιγμή χρειάζεται σφίξιμο και πάλι ένα παξιμάδι στο κάτω μέρος του ατμοποιητή. Η παρουσία του ελαττηρίου για την παροχή του ρεύματος στην αντίσταση κάποια στιγμή θα παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα.


Subtank Mini:
χειρότερη γεύση, επιλογές παροχής αέρα άπειρες (ακόμα και στοματική-πνευμονική τζούρα με αλλαγή drip tip) με πανεύκολη εναλλαγή μεταξύ αυτών. ευκολότερο στήσιμο απειροελάχιστα, Τρελλά ντουμάνια, μεγαλύτερη χωρητικότητα και ευκολότερο γέμισμα, μπορείς να παίξεις με subohm, επιλογή εργοστασιακή αντίστασης όταν βαρίεσαι το στήσιμο.


PS. χρειάζεται ίσως να διαβάσεις όλο το thread του κλώνου kayfun v4 για να πάρεις μια ιδέα του τι σημαίνουν τα 41 κομμάτια.


Προσωπικά αν ήταν να επιλέξω κάποιον από τους 2 θα προτιμούσα τον Subtank mini γιατί έχει τις περισσότερες επιλογές και είναι πιο εύκολος-απλός γενικότερα. Άλλα η γεύση είναι σημαντικός παράγοντας οπότε μάλλον θα έπαιρνα και τον Kayfun στο τέλος με όλα τα ελαττώματα του.

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
συμφωνώ με τα παρισσοτερα με τον από πάνω συνατμιστη ... και προτείνω με την σειρά μου subtank mini  για 2 βασικουσ λόγους
1. kayfun δεν ξέρεις σε τι κλώνο θα πέσεις αν θες οπωσδήποτε kayfun καλύτερα πήγαινε σε lite plus
2. αν δεν σου πετύχει το στήσιμο οτιδήποτε ( σε όλους τυχαίνει κάποια στιγμή) μπορείς πάντα να έχεις μια εργοστασιακή κεφάλη μαζί σου και να μην πας στο περίπτερο

αν και καλο θα ηταν να μασ πεισ και το επιπεδο σου σε επισκευασιμουσ ...εφοσον πιο πανω βλεπω σχολιο kayfoun με κλειστα ματια σημαίνει οτι σε ξερουν και το εχεισ με τουσ επισκευασιμουσ ....αλλιωσ η συμβουλη που σου εδωσαν ειναι σαν να λεσ ειμαι νεοσ οδηγοσ να παρω ιχ η φορτηγο να μαθω να οδηγαω

καταρχιν ο subtank δεν ειναι επισκεαυσιμος , ειναι εργοστασιακος με extra επισκευασιμο ντεκ


εντελως ακυρη συγκριση , μιλαμε για μερα με τη νυχτα και φυσικα τα συν ειναι προς τον καυφουν


Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά νομίζω ότι βιάζεσαι να απαντήσεις με περίσσιο πάθος χωρίς να δικαιολογείς τίποτα απ' αυτά που είπες...
Καθώς, τι κάνει έναν ατμοποιητή επισκευάσιμο;





Επίσης ευχαριστώ για τις υπόλοιπες απαντήσεις... Οι ατμιστική μου εμπειρία φτάνει μέχρι το magma dripper. Θέλω να πάω σε Tank. Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η γεύση
αλλά μου κάνει εντύπωση που μου είπατε ότι το Kayfun v4 έχει πολύ καλύτερη γεύση από το Subtank Mini τόσο καταφατικά, γιατί σε ένα ξένο Forum, διάβασα ότι ένας κάτοχος και των 2, σε στήσιμο RBA το Subtank, με υγρό Castle Long, δήλωνε ότι με το Subtank μπορούσες να ξεχωρίσεις μια - μια τις γεύσεις από το υγρό, σε αντίθεση με τον Kayfun V4 που τις έδινε συνολικά σε μια γεύση.



Επίσης ευχαριστώ για την διευκρίνηση ότι το airflow του Kayfun δεν ενδείκνυται για πνευμονικές αν και από τις φώτο βλέπω αρκετό διαθέσιμο airflow.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Εχω τον κλωνοV4 και κλωνοlite+, και με σιγουρια θα σου προτεινα Karger η' ακομα καλυτερα κλωνοlite+. Αν θελεις πνευμονικες/επισκευασιμο παρε orchid

Τον σκέφτηκα και τον Orchid αλλά θέλει αναγκαστικά Dual στήσιμο ή πατέντες για να κάνεις Single.
Και απ' ότι κατάλαβα, να μην προτιμήσω τον V4 αν αποφασίσω να πάω σε Kayfun... Μάλιστα. Τόσο μπελαλίδικος είναι μωρέ το 4; :)

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Κάτοχος και των 2 ατμοποιητών + kayfun lite plus, οι διαφορες δεν ειναι τεραστιες .Καλυτερη επιλογη (λογω "και" ευκολιας) ειναι ο kayfun lite plus (αν διαθετεις 60 ευρω)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501676 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241240 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12741 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan