vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 3 χρήστες
Βασίλης Γ, Blackwolf, Ribot

Twitter

Provari P3 by ProVape

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #75 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 22:38 »
Ο όρος αμερικανια σαν κακώς κείμενο χρησιμοποιείτε ευρύτερα. Όποτε μη προσπαθείς να με στηλιτεύσεις άδικα, κανένα δε προσέβαλα.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #76 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 01:19 »
Με μπαταρία aw 700mah 18350 αρκετά χρησιμοποιημένη, (αλλά το P3 την έβγαλε παραδόξως IQ 84) και στα 10 βατ με 1.5 αντίσταση στη Σοφία, μ έβγαλε 2.5 ώρες συνεχούς ατμίσματος, όσο και το 2.5 πάνω κάτω ή περίπου 2.5 ml υγρού. Η μπαταρία βγήκε στο 3.3.

Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #77 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 03:02 »
Αν κουνήσεις το ελατήριο στο καπάκι το iq θα αλλάξει ίσως και σε καλύτερο νούμερο ! Η μέτρηση είναι στιγμιαία . Κατα την διαρκεια ατμισματος αλλάζει !!!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #78 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 08:24 »
Ο όρος αμερικανια σαν κακώς κείμενο χρησιμοποιείτε ευρύτερα. Όποτε μη προσπαθείς να με στηλιτεύσεις άδικα, κανένα δε προσέβαλα.  :bye:

Αγαπητέ συμφορμίτη, το μόνο που δεν ήθελα, ήταν να σε "στηλιτεύσω". Απλά έλα λίγο στην θέση μου (..η και κάποιων άλλων εδώ μέσα), που πήγαμε και το αγοράσαμε (..εμένα και μου αρέσει και με καλύπτει πλήρως) και διαβάζω ότι αυτό που πήρα ..στην ουσία απευθύνεται σε ένα χαζό κοινό (..άρα και εγώ το ίδιο είμαι που πήγα και το πήρα) ..και ότι στην ουσία είναι μιά μπούρδα και μισή και κάνει μόνο για εντυπωσιασμό.

..ολες οι αλλες λειτουργιες του ειναι χαζες, για το κοινο που απευθυνεται κιολας, τους αμερικανους.

..Απλα το P3 ειναι μια μπουρδα και κινηση εντυπωσιασμου στα σημερινα δεδομενα. Και ουτε σου μιλησα για 100 και 1000 watt μου ειναι παντελως αδιαφορα. Απλα θα καταλαβεις σε λιγο καιρο γιατι εννοω (μπουρδα) το P3. Ασφαλως ειναι αξιοπιστο. Απλα σε συνδιαστολη με τα χρηματα του το κατονομαζω ασφαλως μπουρδα.

Προσωπικά είχα και το v2.5, αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ καλύτερο και αρκετά χρηστικότερο {..κρατάει περισσότερο η μπαταρία ..μπορώ να κρατάω σταθερά τα watt αλλάζοντας τους ατμοποιητές που έχω ανεξαρτήτως ωμικής αντίστασης (..εναλλάσω τρείς μέσα στην ημέρα και δεν χρειάζεται να ρυθμίζω πλέον συνέχεια τα volt όπως πρίν, για να στοχεύσω τα 8 watt που ατμίζω και μου αρέσουν) ..οι ατμοποιητές εφάπτονται πλήρως πάνω του (..λόγω ρυθμιζόμενου πόλου) ..μου δείχνει ποσοστό μπαταρίας (..εμένα αυτό μου αρέσει) ..μου δείχνει πότε να το καθαρίσω (..και αυτό μου αρέσει) ....και εν γένει, μου αρέσει γενικότερα}!

Προσωπικά δεν κρίνω κανένα για τις όποιες επιλογές του ..και είμαι της άποψης.. ο καθένας όπως κρίνει (..και με τις δυνατότητες που έχει) ας πράτει. Αλλά θεωρώ άδικο άλλοι, να κρίνουν (έμμεσα) τις όποιες επιλογές μου (..ως χαζές, άχρηστες, no value for money), επειδή αυτό που επέλεξα ..αρέσει η δεν αρέσει ..χρησιμεύει η όχι, σε κάποιον άλλο.

..αυτά με ενόχλησαν και πιστεύω να έγινα κατανοητός στο γιατί.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #79 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 00:22 »
Σήμερα δοκίμασα το boost στο 3 και ομολογώ με εξέπληξε ευχάριστα. Να πω την αλήθεια δεν είχα δώσει σημασία σ αυτή τη λειτουργία θεωρώντας ότι δεν θα προσφέρει και κάτι ιδιαίτερο, αλλά πραγματικά δίνει ένα συν ειδικά στις πρώτες τζούρες αλλά και στις επόμενες.

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #80 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 12:12 »
Καλημέρα! Ευτηχης κάτοχος και  από χθες. Είναι το πρώτο μου provari. Χτες έπαιζα με όλα αυτά που κάποιοι αποκαλούν χαζά, ενώ εγώ θέλω να υπάρχουν στο μενού. Είχα την ατυχία και παρήγγειλα μόνο μια μπαταρία Aw 18350 καθώς είχα ήδη τέσσερις 18350-χωρις κεφαλακι-  από το i cube. Σημερα βάζω τις δύο efest v1 imr 18350 και το IQ μου βγάζει 55% poor. Τι πρέπει να κάνω; Οι μπαταρίες έχουν χρησιμοποιηθεί μόνο ένα μήνα, καθώς μετά χρησιμοποιούσα αποκλειστικά το Mas της Nobacco . Και κάτι άλλο. Το boost τι διαφορά κάνει στη λειτουργία; Ευχαριστώ.

Σταλθηκε απο το Note 4 χρησιμοποιωντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #81 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 12:56 »
To boost αυξάνει την ισχύ πάνω από την τιμή που έχουμε ρυθμίσει για ένα μικρό χρονικό διάστημα (0.25-1.25sec). Η αντίσταση ζεσταίνεται πιο γρήγορα και ο παραγόμενος ατμός είναι πλουσιότερος.

Αν το IQ πέφτει μόνο με τις συγκεκριμένες efest τότε τις αφήνεις στην άκρη. Αν στο κάνει σε όλες τις μπαταρίες, καθάρισε καλά τα σπειρώματα και τις επαφές.

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #82 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 13:05 »
Ευχαριστώ. Μόνο στις efest μου το κάνει .Στην aw που αγορασα βγάζει 87%.Υπάρχει κάποια ενότητα να τα γράφει αναλυτικα για το πως και τι ακριβώς πρέπει να καθαριζω;

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #83 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 13:14 »
Ο καθαρισμός των επαφών δεν διαφέρει από τις προηγούμενες εκδόσεις

[youtube]56awzhAsl4c[/youtube]

Τα σπειρώματα του κάθε σωλήνα και της βάσης καθαρίζονται κι αυτά με ένα πανάκι ποτισμένο με ισοπροπυλική αλκοόλη.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #84 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 13:18 »
τα σπειρωματα στο πισω καπακι και σωληνα καθαριζεις και (οπως μπορεις) το ελατηριο.
Αλλα για σενα τωρα δεν νομιζω οτι χρειαζεται αφου στην AW σου εβγαλε 87%. Απλα οι efest που εχεις δεν ειναι τοσο καλες.. ή ειναι καπως παλιες.

Εχω δοκιμασει ολοκαινουργιες μπαταριες μαρκας :P που ηταν στην ταξη του 40%. Απλα καταλαβαινεις την ποιοτητα και/ή την παλαιοτητα της μπαταριας (οι παλιες μου AW ειναι στα 60% ενω οι καινουργιες στα 90%)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 15:07 από urahara »

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #85 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 13:27 »
Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια και τους δύο. Τις efest θα τις αφήσω στην άκρη και από Δευτέρα θα παραγγείλω καινούργιες. Για τον καθαρισμό δεν νομίζω ότι χρειάζεται αλλά περισσότερο ρώτησα για να μαθαίνω.

Σταλθηκε απο το Note 4 χρησιμοποιωντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #86 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 13:42 »
Ας λάβει υπ'όψη ο φίλος και την ποιότητα του φορτιστή του, αφού, αφενός αρκούν μερικές μόνο φορτίσεις με ένα "κακό" φορτιστή για να έχουμε κακή απόδοση και, αφ'ετέρου, αν οι μπαταρίες που αναφέρει* δεν είναι πολύ παλιές, ίσως θα μπορούσαν να συνέλθουν με τον ανάλογο φορτιστή …






*ότι έχουν χρησιμοποιηθεί μόνο ένα μήνα. Άρα, μήπως και οι νέες ακολουθήσουν τον ίδιο δρόμο; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #87 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 13:52 »
Τον nitecore d4 έχω αγορασμένο από fasttech.  Ελπίζω να μην την πάτησα.Τωρα που θα πάρω καινούργιες μπαταριες,θα το ελέγξω μήπως έχει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #88 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 14:05 »
Είσαι οκ με το Nitecore, από τα λίγα που ξέρω!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #89 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 15:18 »
2 efest 18350 κόκκινες που αγόρασα καταλάθος πρόσφατα κάνουν ακριβώς το ίδιο τόσο στο P3 όσο και στο 2.5 που τις χρησιμοποίησα, οπότε μάλλον είναι θέμα των μπαταριών.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113893 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8727 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293323 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1510 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762093 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 933 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3836 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13798 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios