vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 5 χρήστες
teo77, manoslykos, jimmymaister, KORG N364, Giannis.B

Twitter

Provari P3 by ProVape

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:12 »
Dimitrisd δεν ξέρω ακόμα γιατί δεν το δούλεψα με 18350, θα σου πω όμως μόλις μάθω κι εγώ.


Όταν δουλεύω το P3 όπως δούλευα το mini δηλαδή ρυθμίζοντας volt 3.8-4.2 το αποτέλεσμα που έχω είναι το ίδιο, ή τουλάχιστον, δεν μπορώ εγώ να διακρίνω διαφορά. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος που είναι ευχαριστημένος με το mini να μην είναι με το P3..


Η τιμή του με έτσουξε, να πω την αλήθεια. Όμως γενικά οι τιμές των λεγόμενων κορυφαίων προϊόντων τσούζει λιγάκι.  Παρόλα αυτά το αγόρασα, γιατί έχοντας την εμπειρία του 2.5, θεωρώ ότι είναι αξιόπιστο, ασφαλές και με αντοχές στο χρόνο και δίνει κάποια πράγματα που ένοιωθα ότι έλλειπαν απ το 2.5. Οι επιπλέον λειτουργίες δεν μου λένε κάτι, αλλα αφού τις έχει τις χρησιμοποιώ. Όπως δεν μου λένε κάτι οι τεχνολογικές εξελίξεις στο χώρο των βατ μιας και δεν φτάνω τόσο ψηλά ή στον έλεγχο θερμοκρασίας, κάτι που ακόμα είναι στα σπάργανα και στη φάση των δοκιμών απ ότι φαίνεται.
Κριτικές τύπου ... Αμερικανάκια.. τις αντιπαρέρχομαι γιατί μ έχουν κουράσει οι "έξυπνοι" ελληνάρες...

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:14 »
Δε λεω κατι αντιθετω απο σενα, και μιλας σε ανθρωπο που ποτε δεν εχει αγορασει καποιο κλωνο και ποτε απο φαστεκ και λοιπα κινεζομαγαζα. Τα ατμιστικα μου εργαλεια ειναι μετρημενα ενα και ενα (χωρις περιττες αγορες να στολιζουν το γραφειο μου η τα ποστ στις αγγελιες εδω μεσα 8) ) συμπεριλαμβανομενου και του provari v 2.5 και μαλιστα δυο. Απλα το P3 ειναι μια μπουρδα και κινηση εντυπωσιασμου στα σημερινα δεδομενα. Και ουτε σου μιλησα για 100 και 1000 watt μου ειναι παντελως αδιαφορα. Απλα θα καταλαβεις σε λιγο καιρο γιατι εννοω (μπουρδα) το P3. Ασφαλως ειναι αξιοπιστο. Απλα σε συνδιαστολη με τα χρηματα του το κατονομαζω ασφαλως μπουρδα.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:21 »
Σε λίγο καιρό δεν ξέρω τι θα γίνει... όταν γίνει το συζητάμε και δεν θα διστάσω να πω πχ ότι βιάστηκα να αγοράσω το P3, όπως δεν θα διστάσω να πω ότι έχει κάποιο πρόβλημα αν εντοπίσω. Δεν είμαι οπαδός είμαι χρήστης.


Αλλά φίλε μου δεν μπορείς να λες ότι κάτι είναι αξιόπιστο και μπούρδα... είναι αντίφαση και δεν στέκει... Μάλλον εννοείς ότι είναι ακριβό, κάτι που εν μέρη το ασπάζομαι.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:31 »
Ξερω εγω τι θα γινει σε λιγο καιρο. Ερχεται το VIR που θα αλλαξει τον τροπο που ατμιζουμε. Σωστα igatos?

Δηλαδη εσυ με δυο ωριτσες ατμισμα εβγαλες ακυρο και αχρηστο ενα προιον που εκατονταδες ατομα το εχουν αγορασει και το απολαμβανουν?

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω οι GG-lovers ποια χαρα βρισκετε στο να μπαινεται σε νηματα αντιπαλων προιοντων και να τα μειωνετε.
Μια εσυ τωρα, μια ο stelios τις προαλλες με το DNA40. Ποιο το νοημα?

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:33 »
Δεν επιδιωκω να σε πεισω για κατι ουτε καποιον αλλο, αδιαφορω πληρως. Εγω εξεφρασα τη δυωρη εμπειρια μου, μιας και ειναι αξιο λογου να αναφερω  οτι οταν βγηκε το teaser ειπα μεσα μου ωπ, αλλα δεν τελικα. Δεν υπεπεσα σε καμια αντιφαση. Ειναι απλα αξιοπιστο στα ρευματα του, ολα τα αλλα που εχει τα θεωρω μπουρδες κακο ειναι? 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Βλεπεις φιλε ποσο κακεντρεχη ειναι καποια ατομα εδω μεσα  :thumpup:  Μιλησε κανεις για VIR ωρε διακεκριμενο μελος? Ειστε απιστευτο φορουμ....  :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:39 »
Βγαίνει 60-80€ ακριβότερο από το 2.5 αλλά περιλαμβάνει τους σωλήνες για όλες τις μπαταρίες.

Από εκεί και πέρα είναι δυνατότερο από το 2.5, παίζει με όλες τις μπαταρίες flat ή με κουμπί και έχει αυτορυθμιζόμενο πόλο. Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί είναι καλό το 2.5 και μπούρδα το Ρ3;

Ούτε εγώ θα τρέξω να πουλήσω το 2.5 για να πάρω το Ρ3. Αν δεν είχα όμως κανένα από τα δύο θα προτιμούσα το Ρ3 αν είχα τα χρήματα ή αλλιώς το 2.5 μεταχειρισμένο.

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:41 »
Και τη ταση να μπαινουν σε ξενα νηματα την εχουν αλλοι και οχι οι GG. Εχω εκφρασει και παλαιοτερα μου την απαραδεκτη συμπεριφορα του φορουμ και τον moderator κυριως πριν καν καταλαβω οτι το φορουμ ολο εχει μισος για τα GG και ειχα παθει πλακα. Τιποτα δεν εκανα μπαχαλο ενα σχολιo εκανα με την εμπειρια μου.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:42 »
Απαντησε σε μου σε αυτο παρακαλω. Τι ακριβως εννοεις στο παρακατω? Γιατι θελω να παραγγειλω το Ρ3, αλλα αν ξερεις τους λογους που θα αποδειχτει μπουρδα, πρεπει να αναθεωρησω.

Απλα θα καταλαβεις σε λιγο καιρο γιατι εννοω (μπουρδα) το P3.

Οσο για τα διακεκριμενα μελη και τους συντονιστες που τα λες και τα ξαναλες τοσο καιρο καθως και για τις θεωριες συνομοσιας κατα του imeo, βλεπεις οτι κανεις δε δινει σημασια.
Οσοι ειναι στο φορουμ ενεργα μελη ξερουν τι εστι ο καθενας απο μας και δεν κοιτανε ταμπελιτσες για να χαρακτηρισουν καποιον.

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:45 »
Παω πασο παιδια, δεν ανοιγω καποια κοντρα, μονη σας τρωγεστε. Να εχετε μια ομορφη μερα και αν καποιο ποστ μου ειναι περιττο διαγραψτε το δεν εχω κανενα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:49 »
Δεν επιδιωκω να σε πεισω για κατι ουτε καποιον αλλο, αδιαφορω πληρως. Εγω εξεφρασα τη δυωρη εμπειρια μου, μιας και ειναι αξιο λογου να αναφερω  οτι οταν βγηκε το teaser ειπα μεσα μου ωπ, αλλα δεν τελικα. Δεν υπεπεσα σε καμια αντιφαση. Ειναι απλα αξιοπιστο στα ρευματα του, ολα τα αλλα που εχει τα θεωρω μπουρδες κακο ειναι?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Βλεπεις φιλε ποσο κακεντρεχη ειναι καποια ατομα εδω μεσα  :thumpup:  Μιλησε κανεις για VIR ωρε διακεκριμενο μελος? Ειστε απιστευτο φορουμ....  :-* :-*


Όχι φυσικά δεν είναι κακό... Άρα δεν είναι μπούρδα το P3 αλλά οι έξτρα λειτουργίες του.. εντάξει κι εγώ δεν τα βρίσκω και πολύ χρήσιμα αυτά, αλλά όπως είπα αφού τις έχει καλώς...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:57 »
εγω το να μπορω να βιδωνω σωστα (τερμα) καθε ατμοποιητη, το ατμιστικο αποτελεσμα της λειτουργιας του boost και το γεγονος οτι μου λεει ποτε χρειαζεται να καθαρισω αυτα τα σπειρωματα (μεγαλη διαφορα στο ποσο κρατα η μπαταρια) καθε αλλο παρα μπουρδα τα θεωρω. Αυτες οι εξτρα λειτουργιες ειναι πολυ πρακτικες στο ατμισμα ειναι φανερα ατου απεναντι στο 2.5 αλλα και σε αλλα μοντ που κυκλοφορουν.

Καποιος που δεν τα εχει ζησει αυτα για καποιο καιρο, δεν περιμενω να το καταλαβει, βεβαια...

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 21:03 »
Ισως, αλλα να περιμενεις ποτε θα σου πει να καθαρισεις ενα σπειρωμα  :hmmm:  ειναι λιγο τραγελαφικο, οσο για το boost εχω καποιες αμφιβολιες. Το μονο υπερ που εχει ειναι ο ρυθμιζομενος πολος και φλατ κεφαλη, αυτα μαλιστα. Αλλα αυτα? αυτα? περιμεναμε τοσο καιρο απο ενα P3? ειναι λιγα!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 21:10 »
καλα, δεν με ενδιαφερει ποσο χρονο περιμενε ο καθενας.. ουτε καν βρισκω να εχει σημασια το ποσο περιμενα εγω.. Μηπως μου το ειχαν ταξει για περισυ και δεν το ειχαν ετοιμο για να εχω τετοιες απαιτησεις..?

Ναι, περιμενω να μου το πει το ποτε να καθαρισω το σπειρωμα. Στο 2.5 το αφηνα μηνες ακαθαριστο γιατι απλα δεν το σκεφτομουν ποτε! μονο αν το ανοιγε κανας φιλος ατμιστης και μου ελεγε.. "Ρεεεε! τι 'ναι τουτο εδω.... καθαρισε το λιγο..." τοτε σκεφτομουν και το εκανα. Ε, τωρα μου το λεει η ιδια η συσκευη οτι χρειαζεται και μπορω και βλεπω την διαφορα οταν το κανω αμεσα.

Το boost ειναι ολα τα λεφτα ;)

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 21:14 »
 :thumpup:  ε με γεια σου να το χαιρεσαι, αυτο θελει ο καθενας να απολαμβανει το τσιγαρακι που επελεξε.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 21:44 »
Μπαίνω στο forum για να διαβάσω νέα και εξελίξεις για κάποια mod, ατμοποιητές, μπαταρίες (..και κάποια άλλα που με ενδιαφερουν) ..και αντί να ενημερώνομαι για κάτι που έχω επιλέξει και με ευχαριστεί ..διαβάζω "τα κακώς κείμενα", που βρίσκουν κάποιοι σε αυτά!

..εντάξη ..σε όποιον δεν αρέσει ..ας μην το πάρει! Γιατί δηλαδή πρέπει να με προσβάλει με εκφράσεις του στυλ "αυτά βγήκαν για χαζοαμερικανάκια" (..άρα δηλαδή με λέει και εμένα ευθέως χαζό και ηλίθιο που πήγα και αγόρασα αυτήν την κατά τα λεγόμενά του "μπούρδα")!

Ήμαρτον κιόλας!! Ας υπάρχει και λίγος σεβασμός στους συνφορμίτες μας.

 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499066 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy